Sari la conținut

Plimbari


Serbi
 Share

Postări Recomandate

Salutare, eu as vrea maine 06.12.2009 sa fac o tura pana la Ranca, poate ultima pe anu asta. Traseul ar fi Pausesti Maglasi - Rm Valcea - Bunesti - Horezu - Novaci - Ranca si retur. Dk vrea careva eu as pleca cam pe la 13 asa. Astept tel 0742006371 sau 0765913039. Respect si asfalt uscat.

Mesaj completat

Salutare, din pacate iar am fost singur dar a fost super tura, ce e drept cam mare pt un interval asa scurt de timp dar ce peisaje si te timp am prins la Ranca a meritat efortul pe deplin. Pun si cateva poze, poate va mai starnesc putzin interesul. Respect si Asfalt Uscat.post-40805-1260290167_thumb.jpg

post-40805-1260290284_thumb.jpg

post-40805-1260290368_thumb.jpg

post-40805-1260290410_thumb.jpg

post-40805-1260290486_thumb.jpg

post-40805-1260290543_thumb.jpg

post-40805-1260290633_thumb.jpg

post-40805-1260290720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare, eu as vrea maine 06.12.2009 sa fac o tura pana la Ranca, poate ultima pe anu asta. Traseul ar fi Pausesti Maglasi - Rm Valcea - Bunesti - Horezu - Novaci - Ranca si retur. Dk vrea careva eu as pleca cam pe la 13 asa. Astept tel 0742006371 sau 0765913039. Respect si asfalt uscat.

Mesaj completat

Salutare, din pacate iar am fost singur dar a fost super tura, ce e drept cam mare pt un interval asa scurt de timp dar ce peisaje si te timp am prins la Ranca a meritat efortul pe deplin. Pun si cateva poze, poate va mai starnesc putzin interesul. Respect si Asfalt Uscat.post-40805-1260290167_thumb.jpg

Bv. Dumi.... faina iesire, sa inteleg ca te-ai recuperat dupa accident... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Are cineva pofta de o ieseala in week-endul asta?

Respect si Asfalt Uscat! :cheers:

Mesaj completat

Salut la toata lumea citioare de forum(ca cu scrisu vad ca stam cam prost), de azi incep planu pt o tura enduro turing prin zonele astea frumoase ale noastre. Traseul in mare ar fi:

 

Rm Valcea-Brezoi - Malaia - Ciungetu - Lacurile Galbenu si Petrimanu - Urcare spre Polovragi - Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Sugag - Sebes - Sibiu - Cartisoara - Transfagarasn - Curtea de Arges - Rm Valcea.

 

Nu stiu deocamdata data si nici km si nici cate zile ar fi necesare. Va tin la curent.

PS; Sunt zone bune de OFF roud pe traseu asa ca un enduro turin ar fi recomandat in tura asat ca si motor. respect si asfalt Uscat. Cine e interesat 0742006371 Dumy.sau aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici micul meu CB urca?Cred ca doua zile e suficient...As veni cu toata placerea dar trebuie sa negociez cu nevasta ...

Mesaj completat

Sambata, ne pregatim de o tura pana la Sibiu la tuning expo show, banuiesc ca plecarea este in jur de ora 10 dimineata. Posibili calatorei: eu, dumy, danyboy si sa vedem, cristig. Pt cine mai doreste, va asteptam...

PS: mersul va fi mai batraneste (nu vor sari de 170 km/h :P, glumesc bineinteles).

 

Mesaj completat

Si cine stie, daca avem putin timp, poate bagam si o tura pe transalpina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din timpul plimbarii?:smoke:...chiar daca a plouat in sibiu...eu am doar de la GLL FEST

 

Pun kateva ca nu am facut multe. A si o sa vedeti ca a prins radurul Loganul de politie(le-o trimit prin posta), in afara de pozele astea e numai ploie. Respect si Asfalt Uscat!!!

post-40805-1277827787_thumb.jpg

post-40805-1277827828_thumb.jpg

post-40805-1277827851_thumb.jpg

post-40805-1277827864_thumb.jpg

post-40805-1277827884_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, m-am prins ce vroiai sa spui:))

Mesaj completat

Am uitat sa iti spun, ce misto e combinezonul de ploaie, aproape ca mi-as dori si eu...;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp ati stat pana am trecut pe langa voi?;))....si cat dupa?:Da doua zi am inteles ca a fost soare...

 

E na si cu tine, soare a fost la 20 km de unde am oprit noi atunci si l-am savurat din plin cand am dat de el, nu a doua zi ;) . Doamne ce uameni!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii atent Dumy, bagam o tura la Varful Roman-Horezu si aiurea, duminica, ploaie oricum cred ca o sa fie, dupa cum avem noi norocul de fiecare data...Cine doreste sa ni se alature, il asteptam...

Mesaj completat

Drumul o sa fie, de la Romani, probabil griblura, iar in varf, la cota 1600, normal, pt drumuri de munte, ca in Austria, pardon Romanica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Maine, duminica, 26 .06.2011, impreuna cu Florin, Adi si Dani, facem o tura, daca vremea tine cu noi, pe traseul Rm. Valcea - Ranca - Obarsia Lotrului. Plecarea este in jur de ora 8, de la al doilea OMV Troianu, respectiv cel de la intersectia cu Horezu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Maine, pentru cine doreste, un pic de soft enduro, spre Pahomie. Plecare undeva in jur de ora 11. Inca nu am detalii in legatura cu pucntul de plecare.



Astazi, in jurul orei 11, ne adunam pentru un pic de endureala, in parcarea de la Zavoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...