Sari la conținut

Endoro/cross-ul Tau Preferat ?


Postări Recomandate

mai, nou... aproximativ... adica e luat la mana 2 la 1500km, adica, rodaj si un concurs si gata ca nu sa inteles prea bine cu vechiul proprietar si i-a rupt o mana...

asta e al doilea schimb( odata cind lam luat si inca o data acum...)primul l-am facut la service ca nu ma pricepeam, iar acu ca am mai invatat sa deosebesc si eu motoru de esapament, i-l facui singur. ulei , i-am bagat yacco mvx10004t  sintetic..

dar cred ca-l schimb cu altceva ca m-a cocosat la pret.

apropo, voi ce bagati la astea mai zglobii de felul lor?

Baga Repsol 10W50 e super super eu am yamaha wr 450 si inainte am avut Yzf 426 si numa din asta am bagat si e super super.

Daca il duci pe strada mult sa fii atent sa schimbi la pinionul de spate Intre el si roata sa-ti faci rost de roata cu tampoane de cauciuc pt ca altfel in multi Km o sa faci varza cutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul proprietar e mircea?

da.mircea a fost .

de unde esti ca sa-ti spun cel mai apropiat dealer

din bucuresti - 1mai- grivita.

Suna la 0722 310161 il cheama Ahile si ii spui ca ai vorbit cu Andrei de la sibiu si te rezolva .

Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
damn it.... nu l-am nimerit bine.... in cazul asta dr650.....

tencs :D

Daca vrei o scula de facut paru cret apeleaza cu incredere la WR 450

WR 450 e cu 10 kg mai greu decat WR 250, si asta conteaza destul de mult. Cineva cu un WR 250 mi-a explicat toate avantajele motorului ala, si incep sa cred ca e mai bun decat unele KTM-uri de gen. A spus ca Yamaha nu forteaza motorul, dar KTM da, ca sa obtina aceiasi cai. (WR250 are 36 cp, e-starter la modelul 2003, uleiul se schimba destul de rar, etc...). Am aflat ca la unele KTM-uri uleiul trebuie schimbat la doar cateva ore de functionare :P . Dar tot alea raman preferatele mele. KTM 4 ever! Eu zic ca pt hard enduro, un 250EXC e super. Dar mi se scurg ochii si dupa WR250. Uite o poza din Rodna.

ai patit ceva??? te-ai lovit chestii de genul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ciprian, credeam ca ti-ai dat seama ca nenea din poza NU sunt eu, ci un endurist din CJ, care are un WR250. de la el am auzit ce spuneam acolo... din pacate n-am pus mana pana acum pe nici o moto de enduro, dar SPEEEER sa fac asta cat mai curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sant din jud.Arad. Avem si noi pe aici ceva amatori de enduro. Ne adunam in fiecare duminica si "colindam" impreuna dealuri din preajma. Am ajuns sa le cunoaste pe de rost. Chiar astazi am facut o iesire "beton". Chiar daca nu suntem dotati cu motoare extra ne straduim tot timpul sa progresam. Vindem, cumparam ,schimbam si tot asa.

post-7-1078699187_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

pe majoritatea pe care am intrebat de ktm au zis ca nu sunt motoare rezistente... adica ca nu sunt de durata lunga cum e o japoneza. La fel am auzit si despre husqvarna si husaberg.

 

Apropo .. stiu pe cineva cu un husaberg de 400 din 97 si tot timpu repara la el... ceva la supape parca.. a schimbat alea de vreo 3 ori.

Aceasi treaba am azuit de la alt tip tot cu un husaberg de 400 din 98. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

eu eram un fan inrait pe sporturi

dar din cauza unor prieteni am deschis si eu ochi si am vazut de fapt realitatea bla,bla,bla,bla bla bla bla

:ph34r: Sincer ma inebunesc KTM 660

post-7-1087753085_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru drum mai lung, eu sunt super-incantat de DR BIG :ph34r: cu amendamentul ca si la asta saua trebuia o idee mai lata si o idee mai moale. La primele modele, rezervorul are 29L (numai rezerva are 7L !!) iar bicicleta e super. Mare pacat ca nu se mai fabrica...

post-7-1087759484_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru drum mai lung, eu sunt super-incantat de DR BIG :( cu amendamentul ca si la asta saua trebuia o idee mai lata si o idee mai moale. La primele modele, rezervorul are 29L (numai rezerva are 7L !!) iar bicicleta e super. Mare pacat ca nu se mai fabrica...

Si io sint incantat daca aud ca tu esti super- :( :ph34r: :( :( incantat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...