Sari la conținut

Vulpita Mea


BlackLord
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Desi e "nascuta" in 2007, are numai 2 luni vulpita de cand a iesit in lume. Primul "stapan".

Motoras in 2T, e destul de fasneata si foarte usor de manevrat. Imi place tare mult de ea.

O recomand oricui doreste o alternativa la scuterele "clasice" si in acelasi timp dispune de fonduri.

Am ales-o pentru "marime", pozitia de pilotaj, cutia in 6 trepte, calitatea Derbi si ...pentru aspect, de ce nu.

post-37279-1221410532_thumb.jpg

post-37279-1221410541_thumb.jpg

post-37279-1221410549_thumb.jpg

post-37279-1221410554_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam un mijloc de deplasare eficient insa nu am "A". Lipsa totala de timp pentru a face scoala (...scoala pe care oricum nu eram sigur ca vroiam sa o fac deoarece nu mai mersesem pe moto niciodata si nu stiam daca-mi va placea sau nu). Una peste alta motocicletele erau identice ca aspect si constructie (Derbi GPR 50/125, Aprilia RS 50/125) doar motorul mai mare...am ales varianta mai simpla. Imi ajunge momentan si asta mica. Cred ca va urma in vara un YZF-R125... toate la timpul lor.

PS: ..nu ma pasioneaza nici cascadoriile cu motorul iar de agatatul fetelor (daca teoretic ar functiona)... e prea tarziu pentru mine. Nu-mi mai ramanea decat eficienta si am gasit ceea ce cautam la "vulpita" asta mica. In plus am un job care depinde de mobilitatea mea si mi-a fost si putin teama sa incep pe ceva mai mare, de aici si "paranoia" de a merge pe 50cmc echipat ca pe 1000. :laugh:

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe 50cc tu vrei sa treci pe 125cc ? nu crezi ca e saltul cam mare?ia-o si tu in ordine.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:bounce:

 

ps...e f frumoasa pt un 50cc, sa o calaresti sanatos

 

Trebuia sa iti bati tu joc de cineva! si sa fi mai smecher.

ps:frumoasa, multi km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe 50cc tu vrei sa treci pe 125cc ? nu crezi ca e saltul cam mare?ia-o si tu in ordine.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:bounce:

 

ps...e f frumoasa pt un 50cc, sa o calaresti sanatos

 

 

 

.... e decizia omului, si nu e frumos si omenesc sa razi ca oaia! sau ca tine....

 

FRUMOASA VULPE ... multi KM fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai grija de ea , si ea de tine ! E frumoasa foc , si eu am fost amorezat la viata mea de un GPR50 2005 .. dar soarta a facut sa nu fim impreuna . Parintii ei ( care o vindeau ) au zis ca nu-s de familie instarita si ei nu isi dau odrasla pe mainile oricui . Asta e , acu rumeg la permis . Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa iti bati tu joc de cineva! si sa fi mai smecher.

ps:frumoasa, multi km

pustiulica...nu te baza pe faptul ca e o distanta destul de mare intre bucuresti si maidanul tau.nu stiu cum e bataia de joc dar vad ca tu stii mai bine, pe propria piele....nu aveam intentii de acest gen, poate doar o mica ironie, dar a sarit gradinita pe mine ca sunt nervosi ca incepe scoala maine....hai la teme, gata vacanta!

 

iar pentru cealalta pasarica care a postat....ai evoluat de la scrisul pe copaci la scrisul pe forumuri, ia o pauza ca e prea brusc saltul pentru tine, spune-i lu' mami sa iti calce uniforma ca te prinde deschiderea pe picior gresit si iar faci crize ca fac copiii misto de tine si vii si refulezi pe forum ca nu au mai ramas copaci

 

 

on:

pentru cel cu derbi: aceleasi urari de bine, de data asta fara ironie ca sa nu deranjam scolarii in ziua lor de doliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiulica...nu te baza pe faptul ca e o distanta destul de mare intre bucuresti si maidanul tau.nu stiu cum e bataia de joc dar vad ca tu stii mai bine, pe propria piele....nu aveam intentii de acest gen, poate doar o mica ironie, dar a sarit gradinita pe mine ca sunt nervosi ca incepe scoala maine....hai la teme, gata vacanta!

 

tu chiar crezi ca daca incepe scoala o sa murim?crezi ca la toti pustii li frica de scoala? nu prea cred....

teme de azi ?

ps:nu's nervos.!

cred ca tu esti mai nervos ca mucesti si nu ai avut si tu concediu !

ps:cati litri are rezervorul?asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E frumoasa, insa eu nu inteleg de ce aceste motociclete au 6 trepte... Oricum, e bine ca ai ales ceva mai mic in detrimentul unei motociclete de 600, pe care unii ar fi ales-o pentru agatat si cascadorii! Stapaneste-o sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiulica...nu te baza pe faptul ca e o distanta destul de mare intre bucuresti si maidanul tau.nu stiu cum e bataia de joc dar vad ca tu stii mai bine, pe propria piele....nu aveam intentii de acest gen, poate doar o mica ironie, dar a sarit gradinita pe mine ca sunt nervosi ca incepe scoala maine....hai la teme, gata vacanta!

 

iar pentru cealalta pasarica care a postat....ai evoluat de la scrisul pe copaci la scrisul pe forumuri, ia o pauza ca e prea brusc saltul pentru tine, spune-i lu' mami sa iti calce uniforma ca te prinde deschiderea pe picior gresit si iar faci crize ca fac copiii misto de tine si vii si refulezi pe forum ca nu au mai ramas copaci

 

 

on:

pentru cel cu derbi: aceleasi urari de bine, de data asta fara ironie ca sa nu deranjam scolarii in ziua lor de doliu

 

 

 

marsh ma sfert academic :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"paranoi" cu mersul pe 50 echipat ca pe 1000 nu iti poate face decat bine! Pentru ca in mod absolut intamplator (sau nu) si pe 50 poti sa cazi cu capatzana de asfalt/bordura/piatra/sina de tramvai iar o casca sanatoasa, impreuna cu un echipament bun, nu pot decat sa iti ajute cei 2mp de epiderma sa scape cu cat mai putine leziuni, care in mod absolut inevitabil ar durea!

felicitari pentru discernamant si pentru hotararea de a te proteja.... There's never too safe, dar stii tu! :bounce:

Succese nebanuite si sa speram ca aceasta vulpitza va trezi motociclistul din tine, astfel ca in viitor sa te stim proprietar si calaret de 1000, cu acelasi discernamant!

Bravo inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...