Sari la conținut

Poze Recuperate


ubord
 Share

Postări Recomandate

...mai multe miscari fecioresti , pe tot felul de coclauri recuperate de pe filme foto , din vara ce a trecut....

Mai mult off road, ca nu avem motoare de viteza... :bounce:

..."drum judetean modernizat" , de regula inseamna o carare pe care nu poate merge 'Tafu' si pe care se trag lemne la vale , prin niste fagase adanci unde nu poti merge decat cu 1-a patinat si cu picioarele pana mai sus de glezne in noroi...cel putin corespondentza aceasta am gasit-o intre harta Transilvaniei din 2008 si drumurile din Maramures...

 

 

...binenteles , in continuare , nu am intalnit nici o japoneza , nici pe vreme buna , nici pe ploaie...nici prin paduri , nici pe asfalt...Poate nu umblam noi la orele si pe drumurile potrivite! :laugh:

post-3884-1221515230_thumb.jpg

post-3884-1221515283_thumb.jpg

post-3884-1221515294_thumb.jpg

post-3884-1221515306_thumb.jpg

post-3884-1221515317_thumb.jpg

post-3884-1221515328_thumb.jpg

post-3884-1221515339_thumb.jpg

post-3884-1221515352_thumb.jpg

post-3884-1221515377_thumb.jpg

post-3884-1221515387_thumb.jpg

post-3884-1221515402_thumb.jpg

post-3884-1221515417_thumb.jpg

post-3884-1221515427_thumb.jpg

post-3884-1221515454_thumb.jpg

post-3884-1221515469_thumb.jpg

post-3884-1221515968_thumb.jpg

post-3884-1221516052_thumb.jpg

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cum sa nu punem jenunchiu' jos?! Punem! Da' in noroi, si impinjem! :bounce:

Ce-mi pare rau , e ca am nimerit intr-un alai de nunta in Eremitu , si erau doua carutze pline de unguroaice faine, si fain imbracate , care horeau ceva ! Niste bomboane ,toate! :laugh: ...si nu am putut sa le fotografiem pentru ca feciorii de pe cai erau destul de infierbantati... :P

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cum sa nu punem jenunchiu' jos?! Punem! Da' in noroi, si impinjem! :bounce:

Ce-mi pare rau , e ca am nimerit intr-un alai de nunta in Eremitu , si erau doua carutze pline de unguroaice faine, si fain imbracate , care horeau ceva ! Niste bomboane ,toate! :laugh: ...si nu am putut sa le fotografiem pentru ca feciorii de pe cai erau destul de infierbantati... :rock:

al naibi ghinion! cred ca unguroiacele nu se vor a fi fotografiate. cind ne-am intors de la 7 Scari, mai stiu pe unde eram, am prins caruta cu bomboanele de muieri, aparatul imi era agatat in git si cind s declansesz binentels, din mers pe mobra, m-au zarit din departare se si pregatisera , exclamau, auauauauau si cind sa declansez mi se inchide aparatul......, sau golit bateriile.

sa nu le dezamagesc cu aparatul inchis eu continuam sa faca fotografii, fictiv desigur, da ele nu stiau :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-or fi dat ele seama unguroaicele seama.....care este cea mai buna limba....

 

daca nu....le spun eu...dar intr-un episod urmator....deoarece si eu am una acasa...si poate vede ce scriu pe aici. :bounce: ...nu cred ca va doresc la nimeni....ce s-ar putea intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...asa, asa, aratane de ce esti in stare! Sigur la vara incerc o hoinareala p'acolo pe la tine :laugh: , pregateste un traseu de pomina sa vedem ce-o iesi!

Si fane cunostinta si cu motoarele, sa stim cu cine avem de-a face :bounce: :P

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, am si eu cateva filme de pe la concursuri moto de prin 80 si ceva, sunt pe film de 8 mm si super8, filmat cu aparat din ala de sovietic pentru amatori, fara sonor, calitate destul de slaba, dar, totusi cred ca ar fi interesante, daca stie cineva vreo modalitate de scanare sau cum se poate pune intr-un format digital (nu am spatiu adecvat si nici aparat de proiectie destul de performant sa il proiectez si sa filmez cu aparat digital). Sunt filmari facute de tatal meu pe la diverse concursuri moto (motocros Campina prin 85, viteza pe sosea Timisoara 82, 83, viteza pe sosea Tg Mures tot cam din aceiasi perioada). Ar fi super daca as putea sa le redau viata.

 

Apropo, mai e si o filmare pe care a facut-o in timpul filmarilor la Padureanca, e interesant sa vezi si din alt punct de vedere capodopera respectiva ( culise, pregatiri ale actorilor, zeci de duble, chestii care nici nu le banui legate de munca la un film).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu cateva filme de pe la concursuri moto de prin 80 si ceva, sunt pe film de 8 mm si super8, filmat cu aparat din ala de sovietic pentru amatori, fara sonor, calitate destul de slaba, dar, totusi cred ca ar fi interesante, daca stie cineva vreo modalitate de scanare sau cum se poate pune intr-un format digital (nu am spatiu adecvat si nici aparat de proiectie destul de performant sa il proiectez si sa filmez cu aparat digital). Sunt filmari facute de tatal meu pe la diverse concursuri moto (motocros Campina prin 85, viteza pe sosea Timisoara 82, 83, viteza pe sosea Tg Mures tot cam din aceiasi perioada). Ar fi super daca as putea sa le redau viata.

 

Apropo, mai e si o filmare pe care a facut-o in timpul filmarilor la Padureanca, e interesant sa vezi si din alt punct de vedere capodopera respectiva ( culise, pregatiri ale actorilor, zeci de duble, chestii care nici nu le banui legate de munca la un film).

Ar fi treaba sa poti face asta.., unde sunt meseriasii in calculatoare, fratilor, sa-i explice omului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...