Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Asa m-am nascut eu. Tu nu te bagi? Sau viteza la net e buna la tine

 

Ba eu mi-am luat ducati doar ca sa stau in fata. Altfel eu nu vin. Merg pe ideea: dai un ban dar stai in faţă. Deci primul loc e al meu

nu ca am auzit ca tu te dai pe circuite(selena =))))))si m-am speriat

ps. te-au facut astia verde ca esti mascariciul forumului?sau.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@free fly: nu mai "prinde fluturi" si nici nu mai poza in victima!

Daca ai nevoie de 500 ml de tarie pt a scoate racer-ul din tine, da o fuga pana la bar si hai inapoi la taste. ;)

Ca sa concluzionam: propun sa ne vedem toti in weekendul ala. Ca mod de mers, sunt de acord cu propunerea de a merge "lejer", in grup, pe zonele plictisitoare si in localitati (aviz muresenilor, eu nu mai merg cu 250+ prin sate, impreuna cu voi :D) iar cand ajungem pe serpentine, fiecare merge cum vrea el, fara sa-i puna in pericol pe ceilalti. Dupa ce drumul virajat se termina, ne regrupam si mergem mai departe.

Ideea e de a ne aduna, de a ne cunoaste, de a socializa si de A NE INTOARCE INTREGI ACASA, CU TOTII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@free fly: nu mai "prinde fluturi" si nici nu mai poza in victima!

Daca ai nevoie de 500 ml de tarie pt a scoate racer-ul din tine, da o fuga pana la bar si hai inapoi la taste. ;)

Ca sa concluzionam: propun sa ne vedem toti in weekendul ala. Ca mod de mers, sunt de acord cu propunerea de a merge "lejer", in grup, pe zonele plictisitoare si in localitati (aviz muresenilor, eu nu mai merg cu 250+ prin sate, impreuna cu voi :D) iar cand ajungem pe serpentine, fiecare merge cum vrea el, fara sa-i puna in pericol pe ceilalti. Dupa ce drumul virajat se termina, ne regrupam si mergem mai departe.

Ideea e de a ne aduna, de a ne cunoaste, de a socializa si de A NE INTOARCE INTREGI ACASA, CU TOTII.

Vezi !

Ai impresia ca esti cel mai bun! Nu ma intereseaza care e cel mai bun.

Ca orice forjaor care se respecta...te crezi zeu!

Serpentine nu sunt ale tale..maestre :)

 

Daca se merge cu mai mult de 90 in localitati eu am iesit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde am zis eu ca sunt cel mai bun?

Iar "prinzi" fluturi.

@ todea ma trimite sa-i fac poze

Tu ma trimiti la birt si sa prind fluturi...

 

Nu s-a raspuns! Se merge mai mult de 90 in localitati?

 

Vad ca doar @georoge s-a prins ..care e treba cu cel mai bun..tu mai ai...

 

Victima?!...vrei sa ma omori?

 

 

Maestre

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca esti frustrat. Inca incerc sa caut motivul.

Da, o sa se mearga si cu viteze mai mari de 90 prin anumite localitati.

 

...frustrat? da ! Dintr-un singur motiv, n-am tihuta langa mine (as face si eu dragoste cu ea).

 

Da vad ca nu e curva, e doar a ta!

 

Sa nu se exagereze in localitati...asta e tot ce vreau ;)

 

Maestre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit un mesaj interesant, nu nominalizez persoana (nu are importanta). Cica daca facem traseul asa cum vrei tu, avem nevoie de 2 saptamani, nu de 3 zile. :haha:

 

Misto :crack: ; cred ca stiu cine e :)

 

Daca nu se da forja prin localitati, daca nu se fac depasiri extreme (vorbesc de masini, in curbe fara vizibiliatate)

, ma tin dupa voi.

 

Tot pe asfalt mergeti si voi.

 

Si vreau si eu sa fac o poza cu tine. Asa cum fac altii cu Rosii :)

 

Maestre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

baaaa, membru esti. mai ai oleaca sa ajungi super membru. unde ai pile ma?

 

asa ca free fly. te lasi de fomeie (cateva zile) iti iei motor pe masura(nu ca xx nu poate) si te cari la deal. aici vedem noi ce facem.

 

 

vezi ca XX iti invarte casca in cap la 748/916 ala al tau de nu stii ce-i cu tine ..si asa balena cum o vezi tu, chiar si pe viraje merge unsa (daca-i condusa de cineva cu ceva experienta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca am auzit ca tu te dai pe circuite(selena =))))))si m-am speriat

ps. te-au facut astia verde ca esti mascariciul forumului?sau.....

si nu numai pe selena m-am dat. am ajuns si mai departe unde mintea ta nu ajunge.

 

nu m-au facut mascariciul forumului, ci m-au facut sa am grija de cei ca tine.

 

Ai impresia ca esti cel mai bun!

ba tu nu intelegi ca eu sunt cel mai bun. stau de 6, el doar se uita la noi si invata. offff

 

Am primit un mesaj interesant, nu nominalizez persoana (nu are importanta). Cica daca facem traseul asa cum vrei tu, avem nevoie de 2 saptamani, nu de 3 zile. :haha:

:lol: asta e faza zilei :haha:

 

Si vreau si eu sa fac o poza cu tine. Asa cum fac altii cu Rosii :)

 

Maestre

pozele doar cu mine se fac. el doar va face poza......noua. adica el ia aparatul, strica pasarica cizzzzzz, si gata.

 

cu siguranta se va depasi 90Km/h in localitati (unele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper ca se ajunge la Tihuta, incepand de la Buzau. :D

Pt mine este perfect!

 

Si gata! NE certam mai incolo...., pardon :facem caterinca.

 

Sa vorbesti cu tihuta sa fie cuminte...sa stea si la noi.

 

p.s.poti sa-mi zici Gaina de acum incolo

Ma duc sa beu ceva ca am gatul uscat.

 

Maestre

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut sighisora -brasov cred ca de 10 ori, odata chiar v-am vazut pe traseu. din pacate eram oprit. pana sa-mi pun casca in cap ...doar cu mig-ul va ajungeam.

 

Daca te referi la grupul pe care l-am vazut impreuna cand ne oprisem la o tigara... intr-adevar, dracusorii aia m-au impresionat si pe mine. Nu atat prin stilul de mers (nu ca nu s-ar fi dat bine) ci prin spectacolul oferit: grup compact, motoare/echipamente frumoase, genunchi pe asfalt si... o galagie INFERNALA !!!

 

Oricum, se vedea clar ca baietii nu sunt "la prima abatere", cunosteau foarte bine zona si mai ales se cunosteau intre ei, ma refer la stilul de mers si experienta de mers in grup.

 

 

Vad ca te-ai intaratat putin si iti faci "prieteni" noi pe forum. Ar fi extraordinara o iesire de genul celei ce se contureaza, sa poti "socializa" cu lumea care a aflat deja ca motorul se mai si inclina in curbe, insa nu uita doua lucruri foarte importante: ei sunt la ei acasa si, nu in ultimul rand, tu vei avea motor nou. Nu te prosti, ai doi copii mici...

 

Mi-ar face o reala placere sa particip la un week-end montan, si mie imi plac curvele (ooooops... asta era alt "forum"), ahammmm... curbele, sa vad cand ajung si cat o sa stau in tara.

 

Hai cu vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

@free fly: nu mai "prinde fluturi" si nici nu mai poza in victima!

Daca ai nevoie de 500 ml de tarie pt a scoate racer-ul din tine, da o fuga pana la bar si hai inapoi la taste. ;)

Ca sa concluzionam: propun sa ne vedem toti in weekendul ala. Ca mod de mers, sunt de acord cu propunerea de a merge "lejer", in grup, pe zonele plictisitoare si in localitati (aviz muresenilor, eu nu mai merg cu 250+ prin sate, impreuna cu voi :D) iar cand ajungem pe serpentine, fiecare merge cum vrea el, fara sa-i puna in pericol pe ceilalti. Dupa ce drumul virajat se termina, ne regrupam si mergem mai departe.

Ideea e de a ne aduna, de a ne cunoaste, de a socializa si de A NE INTOARCE INTREGI ACASA, CU TOTII.

 

subscriu la ce-a scris sase. as veni si eu,daca nu se lasa cu masurari de talente si etc...

 

vis a vis de localitati, eu sincer sunt un om simplu, dar nu pot sa merg cu 90 prin localitati. La modu' ca sunt localitati unde simti ca stai pe loc la 90 km/h. Bineinteles, ca sunt localitati circulate/trafic/pietoni,si mergi si cu 40/50 la ora. De ex cand treci prin Campulung, nu cred ca poti sa treci cu 100 constant prin orasu' ala...

 

:funny:

 

ce ti se pare amuzant la postul meu, art ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a luat o ora sa citesc tot ce am pierdut de saptamana trecuta

ideea e una deosebita si din cate stiu, nu s-a mai pus in practica pana acum

haideti nu mai va dati in stamba si ar fi ok sa luam legatura telefonic, asa ar disparea si unele "dialoguri" tovarasesti dintre noi,sa desemnam unul sau doi responsabili pentru acest proiect

eu il sustin pe 6,mi se pare o persoana rezonabila si cu capul pe umeri

daca se agreeaza la un traseu, haideti sa facem un efort si chiar daca sunt mici obiectii din partea unora, sa ne supunem majoritatii, asa ar fi logic .nu poti sa tii cont de fiecare ,unul vrea in iulie, altul in mai etc,unul la mures, altul la iasi.

sa stabilim o data, un nr de participanti si... sa-i dam drumu!

musculita betiva, lasa povestile si hai cu un dialog matur daca vrei sa fii luat in serios,stiu ca poti.

 

SE VA MERGE PE GRUPURI,CARE SE VOR FORMA AUTOMAT SI PE LOC, FUNCTIE DE FIECARE IN PARTE

 

 

FIECARE DINTRE NOI VA STI UNDE SI CU CINE SA MEARGA ,ADICA DACA VREA CU 80 IN SAT SAU MAI MULT

 

 

IDEEA E SA NE SIMTIM BINE(FIECARE SE SIMTE BINE IN FELUL LUI),SI SA AJUNGEM ACASA INTREGI

 

lasati-va nr de tel doritorii si veti fi contactati,aici sau pe mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

cum a spus si otto, e o initiativa buna si e pacat sa o stricam cu mizerii cum sunt alte topicuri...

 

ar fi bine sa puna careva 2-3 variante de traseu, si sa vedem , care cum poate sa vina, sa vedem care din acele trasee le putem 'popula' mai multi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

se poate stabili un loc unde sa ne intalnim toti gen ori Cluj Napoca, ori Vatra Dornei, si de acolo sa trasam un anume traseu...

 

Sau mai simplu in Brasov, si de acolo o luam in sus spre sighisoara, si apoi spre nord, pe traseul bistrita -> vatra-> mestecanis/tihuta -> gura humorului, etc

Editat de Irinel Stiulete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca s-a-ncins lumea cu 1-2 luni inainte de sezon, poate se materializeaza ceva.

 

daca se merge cu max 70 in loc si .....130 afara(:crack:) ma bag si eu! (sau ma lasati inainte cu vreo ...ora doua si va astept undeva :laugh:)

 

plm, eu nu stiu cum s-or fi gandind altii, nu e doar de "safety", e si de amenda.

 

vorba aia, o fi si de intalnit+vorbit+povestit(a se citi "mintit") nu numai de 299, nu? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca s-a-ncins lumea cu 1-2 luni inainte de sezon, poate se materializeaza ceva.

 

daca se merge cu max 70 in loc si .....130 afara( :crack:) ma bag si eu! (sau ma lasati inainte cu vreo ...ora doua si va astept undeva :laugh:)

 

plm, eu nu stiu cum s-or fi gandind altii, nu e doar de "safety", e si de amenda.

 

vorba aia, o fi si de intalnit+vorbit+povestit(a se citi "mintit") nu numai de 299, nu? :grinbandit:

 

amenda? amenda iau doar cei care opresc ;) fatalaii adica! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...