Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@george05
cum nu sunt chiar atat de "tanar: ? :crack:

eu de cand am inceput sa merg la circuit am dat doar de oameni de treaba (romani,unguri,austrieci,germani,slovaci etc) , care m-au ajutat cu sfaturi sau chiar si cu scule (de exemplu, tipul de la service-ul de gume de la Pannonia, mi-a imprumutat o cheie si de stia ca pierde un client)

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george05

cum nu sunt chiar atat de "tanar: ? :crack:

eu de cand am inceput sa merg la circuit am dat doar de oameni de treaba (romani,unguri,austrieci,germani,slovaci etc) , care m-au ajutat cu sfaturi sau chiar si cu scule (de exemplu, tipul de la service-ul de gume de la Pannonia, mi-a imprumutat o cheie si de stia ca pierde un client)

Sunt si exceptii de varsta. :D

Doar romanii sunt fuguranti, majoritatea. Unguri, austrieci, polinezi, cehi, etc.. Nota 10 fara exceptue.Si si eu am dat si de romanasi care sunt ok, atat la trackday-uri cat si la etape de RoSbk. Dar sunt atat de putini incat ii poți trece cu vederea.

 

PS:cerusem si eu un manometru la o etapa, de la niste "raceri" romani si mi-au ras aia in bot. Aveam nevoie de o placbanda(toti aveau mai putin eu), si dupa ce am mers pe la fiecare boxa romaneasca fiind refuzat in cel mai grobian mod, am facut rost de la ditamai echipa Ducati Viena. Drept e ca marea vedeta Cazacu mi-a împrumutat un stander fata timp de 8-9 ore fara nici o problema iar Balamuc a stat pe mobra mea juma de zi cu multe sfaturi si ajutor mecanic. Dar repet, domdv sunt exceptiile care intaresc regula.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daa, a mai fost postat si la FUN :)

io ma intreb care o fi smecheria, ca in curbe #5 trece ca acceleratu' in halta pe langa ceilalti...., si pe deasupra are si roti de bicicleta.....

doar la oo/cohones /skill se rezuma treaba sau mai e si altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

https://www.facebook.com/clubgsxr/videos/1335250436526095/

 

La mine merge. I-am dat si share pe contul meu de facebook.

Am incercat si eu in joaca in urma cu cativa ani sa iau curbele asa,sa aplec motorul dar eu sa stau drept si am ramas uimit cu ce viteza pot aborda in felul asta o curba,ala face asa din cauza rotilor subtiri,face un contrabalans sa nu-i fuga spatele,diminueaza forta centrifuga,dar merge si la o sportiva din zilele noastre figura asta.

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nah ca am mai "scapat" un sezon. Desi nu ma mai pot numi serpentinar activ ci doar plimbaret pe serpentine, si probabil ca de acum inainte doar voi urmari acest topic fara prea multa "implicare activa", consider ca e de bun simt sa va urez o toamna/iarna scurta si sanatate maxima iubitorilor de serpentine. Gremlin a mai imbatranit un an dar se comporta ca-n tinerete, eu sunt putin mai ruginit doar :D

» Post actualizat in 18 Oct 2017 09:50

dar merge si la o sportiva din zilele noastre figura asta.

Te intreb ceva:de la si pana la ce viteza consideri tu ca e mai ok acest stil pe ss?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah ca am mai "scapat" un sezon. Desi nu ma mai pot numi serpentinar activ ci doar plimbaret pe serpentine, si probabil ca de acum inainte doar voi urmari acest topic fara prea multa "implicare activa", consider ca e de bun simt sa va urez o toamna/iarna scurta si sanatate maxima iubitorilor de serpentine. Gremlin a mai imbatranit un an dar se comporta ca-n tinerete, eu sunt putin mai ruginit doar :D

domnu...domnu...un imbus de 5 "estem"? scartaie cizma chiar si unsa cu ulei :))

 

 

Te intreb ceva:de la si pana la ce viteza consideri tu ca e mai ok acest stil pe ss?

sti si tu ca la 60 pe Mesteacan daca face asa nu ajunge sus... pe Gutin in primul ac de par pica...de ce mai intrebi ?

 

 

George...care e mosu si care e baba dintre tine si Gremlin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu...domnu...un imbus de 5 "estem"? scartaie cizma chiar si unsa cu ulei

 

sti si tu ca la 60 pe Mesteacan daca face asa nu ajunge sus... pe Gutin in primul ac de par pica...de ce mai intrebi ?

 

 

George...care e mosu si care e baba dintre tine si Gremlin?

1)intreb pt ca eu am facut acest test acum 2 ani cu Gremlin si acum 5 cu Viespea. Testul a fost efectuat pe 3 curbe, una de viteza mica(pana in 60kmh),una de viteza medie(intre 60kmh-100kmh) si una de viteza mare(peste 130kmh) si a rezultat asa:pana in 60kmh stilul supermoto is the shit(pe naked, pe ss NU). Pe viteza medie cu nakedul mai mergea, cu ss-ul devenea riscant. Peste 130 era sa sar de pe drum(ambele motoare) . Curba era asemenatoare celei din filmare. Pe ss daca mergi supermoto style esti prost. Punct!

 

Bah,sincer, nush cine e mosu si care e baba dar un lucru e cert: inca nu m-a fwutut Gremlin pe mine, doar eu pe el. :)) Yes, I know, sounds gay. :))

 

Cat despre imbus, din acel moment antologic, nu voi mai pleca din casa fara imbusul respectiv. :D Iar cizma, plm, aia cred ca si de o umplu cu ulei tot va scartai.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum 2 zile pe Gutin. Au lucrat serios baietii la drum, m-am distrat si eu putin, pe 4 roti. :tomato:

 

 

Scuzati trepidatul, cu o mana filmam, cu cealalta tineam volanul. :rusinica:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Uite unii care merg pe curbe mai tare ca voi, sub un cal putere.

:10:

mortaaaal!

 

............. ca nu mai e nici un serpentinar pe acest topic.

pt snowmobil e prea cald, pt mobra e prea frig...., nicicum nu e bine! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...