Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Motoreta da-o ma-sa. Problema e la mine ca am atele gipsate ai urmeaza intervenţie chirurgicala. Nu stiu daca la ambele sau doar stangul. Dar stangul e cel mai grav, cu fractura dubla deschisa cu deplasare. o sa mai scriu cand pot si am ce.

Bafta si atentie la neatentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in ultimii 3 ani am vazut live 3 accidente grave, unde era sansa mai mult de 80% sa se moara, au avut noroc.....

Acidentul asta al lui Mosnegutu mi-a zis ca e timpul sa ma opresc.

 

Mi-am dat seama ca oricat de destept ma cred am si eu sanse sa fac poc. Mersul pe strada e ca o bomba cu ceas, al meu inca nu a explodat.

Dau bomba cu ceas la altul, poate nimereste la un genist.

 

Gata, ma apuc de circuit.


» Post actualizat in 20 Aug 2017 15:48

@stau de sase

poze cu genunchii pe jos am sa-ti dau de acolo :)

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Crazy, nu faceam referire la tine. Griji de tine cu recuperarea doar si ai grija unde o faci.

@free:bravo!good choice. Si tinem strada pt plimbarica lejereanu.

In cele din urma fiecare lasa serpentinele, unii au anumite motive, altii altele iar altii mai putin norocosi sfarsesc urat. Sa ne "dam" sanatosi pe topicul asta si peste 20 de ani!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu ZZR-u atunci Bogdane?

Am si video cu crazy-devil in parapet si motocicleta peste el, am ajuns la scurt timp dupa intamplare, mergeam in grupuri mai mici de 3. Posteaza el linku daca vrea, il are acu.

Editat de Xeph
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

recuperare usoara colegule, si multa sanatate!!

...imi pare rau de patania ta.....

 

Merge schimbat titlul topicului in "Serpentinarii ,Hai Sa Ne Lasam!"

nu ne lasam colegule! ...eventual o transformam intr-o varianta mai ''light, mai sloww si mai rar''

...daa' al dracului ca si la mine s-au dezaliniat total planetele...... ca weekendul l-am facut cu Fi-miu pe circuitul de cross de la Ghidut

de la MAN n-am mai apucat sa vad asfaltul.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Merge schimbat titlul topicului in "Serpentinarii ,Hai Sa Ne Lasam!"

Fara nici un dubiu. Astia vechi se lasa sa faca loc altora mai tineri si mai neliniștiți. :D se numeste "maturizare". :P

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, ma apuc de circuit.

Mult succes, o sa vezi acolo cat de "tare" si "bine" mergeai pe strada ,important este sa nu te lasi de circuit dupa primele degustari.

 

@Moshnegutzu,sanatate multa si insanatosire grabnica !

 

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide-ti fetelor ,nu va mai plangeti .Nu cred ca e cineva care se da de ceva ani si nu constientizeaza pericolele .

Crazy ...Cand am citit pe whatsup si am vazut ca toti talc melc ,m-am gandit la ce e mai rau .

oase rupte ?really ?nasol...recuperare rapida omule .
Free fly ,du-te tata pe circuit ...asa o sa ai timp sa revii pe acest topic si sa spui din 5 in 5 pagini cat de minunat e sa te invarti in cerculete :)

Sa fim totusi ontopic :

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZmT0FBqOXMk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide-ti fetelor ,nu va mai plangeti .Nu cred ca e cineva care se da de ceva ani si nu constientizeaza pericolele .

Crazy ...Cand am citit pe whatsup si am vazut ca toti talc melc ,m-am gandit la ce e mai rau .

oase rupte ?really ?nasol...recuperare rapida omule .

Free fly ,du-te tata pe circuit ...asa o sa ai timp sa revii pe acest topic si sa spui din 5 in 5 pagini cat de minunat e sa te invarti in cerculete :)

 

Sa fim totusi ontopic :

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZmT0FBqOXMk

 

 

Vezi ca ai pus un video cand faci baie :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide-ti fetelor ,nu va mai plangeti .Nu cred ca e cineva care se da de ceva ani si nu constientizeaza pericolele .

 

Sa fim totusi ontopic :

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZmT0FBqOXMk

 

 

Mda, asta cu constientizarea pericolelor e asa, de "gura lumii". Pana nu iei masuri sa elimini pe cat se poate pericolele, joci ruleta ruseasca.

 

Dude, wtf e cu filmarea asta? :)) Fain piept si barbie ai. :))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Maine imi scot aonda urinara si o sa incept recuperarea. O sa pot sa fac laba lejer cu toata mana. Daca imi scot branulele din mana, voi mari cadenţa. Dupa ce ma voi putea pune pe picioare, o sa Incep a merge la curve.

Oasele ma dor tare, dar na, mai rar o asa aroganta. Deci, tot raul spre bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca n-am avut si eu un cam, vdeai de la 2metrii fimarea...oricum oribila a aratat, in caz ca nu stiai te-a mai lovit si mobra si te-a indesat mai bine sub fieroaica aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca n-am avut si eu un cam, vdeai de la 2metrii fimarea...oricum oribila a aratat, in caz ca nu stiai te-a mai lovit si mobra si te-a indesat mai bine sub fieroaica aia

In cazu asta, viteza nu a fost suficienta sa-l rupa total. Cred ca a avut o previziune, a incetinit putin inainte de poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, cu cateva curbe inainte, ma simteam ciudat si de neconcentrat. Mi se facuse rau si ma racisem. Poate ca a fost un semn pe care nu l-am inteles. Jagi, viteza si constientizarea in ultimul moment probabil a fost avantajul meu. Gixu, asta ii spuneam si eu. Poarta ghinion in ture. Acu Doi ani cu Tase, anul trecut parca mai fusese cineva, acum eu.... :))))

» Post actualizat in 23 Aug 2017 22:32

Incet incet ma refac. Piciorul drept il pot flexa si controla. Stangul e foarte nasol ca e umflat si nu vrea sa dea inapoi, desi se vad progrese mici si la el. Intr-adevar, a fost cel mai afectat si cel mai "operat" (tija cu suruburi de fixare) O sa dureze, dar alta scapare nu este.

post-59565-0-06175500-1503527482_thumb.jpg

post-59565-0-49301100-1503527513_thumb.jpg

post-59565-0-44549300-1503527566_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta spuneam si eu, poate ca la 10km/h in plus , erai statistica.

.... Jagi, viteza si constientizarea in ultimul moment probabil a fost avantajul meu.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, cu cateva curbe inainte, ma simteam ciudat si de neconcentrat. Mi se facuse rau si ma racisem. Poate ca a fost un semn pe care nu l-am inteles. Jagi, viteza si constientizarea in ultimul moment probabil a fost avantajul meu. Gixu, asta ii spuneam si eu. Poarta ghinion in ture. Acu Doi ani cu Tase, anul trecut parca mai fusese cineva, acum eu.... :))))

» Post actualizat in 23 Aug 2017 22:32

Incet incet ma refac. Piciorul drept il pot flexa si controla. Stangul e foarte nasol ca e umflat si nu vrea sa dea inapoi, desi se vad progrese mici si la el. Intr-adevar, a fost cel mai afectat si cel mai "operat" (tija cu suruburi de fixare) O sa dureze, dar alta scapare nu este.

Daca iti amintesti, cand v-am ajuns, fix cu 2 viraje inainte de asta ai mai ratat usurel unul.Te-am claxonat si ti-am facut semn sa o lasi moale dar probabil nu ai vazut.Viteza nu aveai dar eu cred ca ai blocat fata totusi, sau asa am vazut eu.Sincer nici nu imi venea sa cobor de pe mobra,am avut impresia ca ai lovit cu pipetul si gatul (oribil) si mobra direct pe tine. Nu imi explic cum naiba la viteza aia ai alunecat atat...e posibil sa nu fi dat drumu la mobra?Eu am vazut inceputul cazaturii apoi am mutat privirea sa pot lua virajul.A fost o cazatura neasteptata si foarte atipica.Ghinion si noroc in acelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei doritori de rupt norma sau pentru cei ca mine, dornici de plimbari linistite pe drumuri frumoase, tin sa va anunt că in maxim 10 zile e gata refăcut nou nouț, pasul Gutai(Baia Mare-Sighet). Drumul din BM pana la prima curba e nou, dupa ultima curba inainte de primul sat si pana in Sighetu Marmației la fel e nou. Si varianta Sighetu Marmației - Cavnic-Baia mare e nou nou. O tura Baia Mare-Sighetu Marmatiei-Cavnic-Baia Mare insumeaza 100km,nici prea mult nici mai putin. Revin pe seara cu doua filmari(facute astazi-sambata) partiale a celor doua drumuri aka "serpentine". :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei doritori de rupt norma sau pentru cei ca mine, dornici de plimbari linistite pe drumuri frumoase, tin sa va anunt că in maxim 10 zile e gata refăcut nou nouț, pasul Gutai(Baia Mare-Sighet). Drumul din BM pana la prima curba e nou, dupa ultima curba inainte de primul sat si pana in Sighetu Marmației la fel e nou. Si varianta Sighetu Marmației - Cavnic-Baia mare e nou nou. O tura Baia Mare-Sighetu Marmatiei-Cavnic-Baia Mare insumeaza 100km,nici prea mult nici mai putin. Revin pe seara cu doua filmari(facute astazi-sambata) partiale a celor doua drumuri aka "serpentine". :)

Mai e cineva din zona sa bagam o tura? Cum sta cu aderenta asfaltu care l-au pus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfaltul e absolut nou in proportie de 75% pe Gutin, inca nu e de tras. De plimbare e absolut ok. Sunt cateva portiuni spre varf(urcarea dinspre BM) pe care inca se lucreaza din greu, in maxim 2 saptamani e nou tot. Dar de mers mai "apasat" as spune ca abia la anul. Acum incarc pe youtube filmarile si le postez aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...