Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

La cum ne dam noi, si mai ales strada, n-are nici pe dracu'. :)

 

Merci! :cheers:

sensul ce il au caucioacele e dat de profilul lor. pt eliminarea apei, si pt aerodinamica.

 

astea se simt doar pe ploaie(nu arunca apa in parti si ar puteao aduna) sau la viteza maxima nu mai ai virgulele alea care multi nu ne dam seama.

 

da pana la urma in august tot imi fac timp de o iesire pe Tihuta cu voi. poate ne adunam mai multi asa de nebuneala.

 

pe mestecanis m-am dat cu un amic cu SP 2 si un GSXR1000, dar in 3 cam plictisitor. mai ales cand stai sa astepti ca nu poti pleca ca vaca din card.

 

care e punctul tau de plecare?; ca vad ca esti din danemarca (da, cred ca esti bucurestean)

da un id de yahoo, poate vin si eu..

al meu: bogdan_freeflygmb

punctu meu de plecare, ca sunt din danemarca, este asa: avion din Billund, Danemarca cu aterizare la Bucuresti, apoi microbuz spre TG Neamt(acasa) de acolo cu motoru pe ruta: Falticeni, Gura Humorului, Vatra Dornei, si restu stii....

 

nu sunt Bucurestean. la bucuresti doar vin mai des.

 

ti-am dat add pe mess.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc! :cheers:

 

Mie nu-mi scartaie franele. :scratch: Eu mai am si frana de motor, poate d-aia. :D

ai schimbat sabotii la frana de motor, ca aveai probleme cu ea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepem sa ne imprietenim....azi,o tura reusita pe Meses.scuzati calitatea pozei,am avut la noi doar un telefon:)

post-35274-0-92320900-1343509374_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepem sa ne imprietenim....azi,o tura reusita pe Meses.scuzati calitatea pozei,am avut la noi doar un telefon:)

da da da, frumoooossss...bravooo

 

doar ca, curba aia e ciudata cu semnul de incadrare la stanga, pus pe contrasens.

 

Me like it! :rolleyes:

mi tu.....

 

eu marti sunt in tara, weekend-ul viitor (3-5) sunt ocupat(intrunire Tg Neamt iar Duminica pe Selena Bacau) apoi pe 5-6 sunt 2 sarbatori in calendar(in unele calendare posibil doar pe 6) ce faci/faceti? iesiti? la o plimbare pe Tihuta

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da da, frumoooossss...bravooo

 

doar ca, curba aia e ciudata cu semnul de incadrare la stanga, pus pe contrasens.

 

 

mi tu.....

 

eu marti sunt in tara, weekend-ul viitor (3-5) sunt ocupat(intrunire Tg Neamt iar Duminica pe Selena Bacau) apoi pe 5-6 sunt 2 sarbatori in calendar(in unele calendare posibil doar pe 6) ce faci/faceti? iesiti? la o plimbare pe Tihuta

 

salut oameni, pe tihuta vreau sa ajung si eu sapt viitoare, pe sambata dimineata cred.(astept niste bani, daca-mi vin, merg)

 

vin de la bucuresti. cum fac sa caut padurea bogatii?? ca as trece si pe-acolo daca tot "urc", nu stiu cum sa caut soseaua..am si net de pe stick si merge ca un (cuvant urat)..cum se numeste soseaua? sau intre ce localitati este? e in drum daca vin dinspre buc?

 

ideea e asta:buc-sosea padurea bogatii-(cazare) - pasul tihuta - cheile bicazului - bacau - braila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu marti sunt in tara, weekend-ul viitor (3-5) sunt ocupat(intrunire Tg Neamt iar Duminica pe Selena Bacau) apoi pe 5-6 sunt 2 sarbatori in calendar(in unele calendare posibil doar pe 6) ce faci/faceti? iesiti? la o plimbare pe Tihuta

La noapte plec la mare, pana in 5 august. Dup-aia, de pe 6 ma duc la noul job si s-ar putea sa fiu o saptamana la Bucuresti. Asa ca daca ajungeti aici, va distrati fara noi. :angryfire:

 

 

salut oameni, pe tihuta vreau sa ajung si eu sapt viitoare, pe sambata dimineata cred.(astept niste bani, daca-mi vin, merg)

 

vin de la bucuresti. cum fac sa caut padurea bogatii?? ca as trece si pe-acolo daca tot "urc", nu stiu cum sa caut soseaua..am si net de pe stick si merge ca un (cuvant urat)..cum se numeste soseaua? sau intre ce localitati este? e in drum daca vin dinspre buc?

 

ideea e asta:buc-sosea padurea bogatii-(cazare) - pasul tihuta - cheile bicazului - bacau - braila

Dupa ce iesi din Brasov catre Sighisoara, la vreo 30-40 de km incepe distractia. O sa simti singur cand intri in padure, Padurea Bogata fiind cea mai mare padure din Romania. Sa ai grija ca majoritatea virajelor sunt fara vizibilitate si sunt multi care depasesc haotic. Drumul prin padure are vreo 20-30 de km, dar tot traseul de la Brasov - Sighisoara - Tg-Mures este frumos.

Drumul Tg-Mures - Reghin - Bistrita este in reparatii, s-ar putea sa faci si doua ore.

 

Distractie faina! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noapte plec la mare, pana in 5 august. Dup-aia, de pe 6 ma duc la noul job si s-ar putea sa fiu o saptamana la Bucuresti. Asa ca daca ajungeti aici, va distrati fara noi. :angryfire:

Distractie faina! :cheers:

pffff. las ca este timp, ca sunt 3 saptamani in tara, si vedem poate iesim odata si noi la plimbare......

 

vezi sa te bronzezi bine...pe toate partile :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

padurea bogatii o gasesti pe ruta ploiesti-brasov-sighisoara,merita parcursa toata,e fain. de la sighisoara poti ajunge usor la tg mures,alta sosea super

de la tg mures nu e departe cluj-zalau,cu mesesul :)

 

 

DN13 e drumul prin padure, nu?

 

pare super smecher mesesul, mi se face pielea gaina numai vazand curbele alea pe harta :grinbandit:

chestia e ca deviaza de la tinta nr1 - pasul tihuta.

 

initial asta era tot ce ma interesa, mai apoi am zis sa leg cat mai multe trasee smecehere.

 

La noapte plec la mare, pana in 5 august. Dup-aia, de pe 6 ma duc la noul job si s-ar putea sa fiu o saptamana la Bucuresti. Asa ca daca ajungeti aici, va distrati fara noi. :angryfire:

 

 

Dupa ce iesi din Brasov catre Sighisoara, la vreo 30-40 de km incepe distractia. O sa simti singur cand intri in padure, Padurea Bogata fiind cea mai mare padure din Romania. Sa ai grija ca majoritatea virajelor sunt fara vizibilitate si sunt multi care depasesc haotic. Drumul prin padure are vreo 20-30 de km, dar tot traseul de la Brasov - Sighisoara - Tg-Mures este frumos.

Drumul Tg-Mures - Reghin - Bistrita este in reparatii, s-ar putea sa faci si doua ore.

 

Distractie faina! :cheers:

 

asta chiar nu vroiam s-aud :grinbandit:

 

mie google mi-a desenat asa traseul

adica ocoleste Reghin, incepe DN15A de la Teaca la Bistrita...pe sectorul ala e naspa?

 

oricum, cazarea la bistrita ar fi, sa plec de dimineata pe tihuta.

 

noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DN13 e drumul prin padure, nu?

 

pare super smecher mesesul, mi se face pielea gaina numai vazand curbele alea pe harta :grinbandit:

chestia e ca deviaza de la tinta nr1 - pasul tihuta.

 

initial asta era tot ce ma interesa, mai apoi am zis sa leg cat mai multe trasee smecehere.

 

 

 

asta chiar nu vroiam s-aud :grinbandit:

 

mie google mi-a desenat asa traseul

adica ocoleste Reghin, incepe DN15A de la Teaca la Bistrita...pe sectorul ala e naspa?

 

oricum, cazarea la bistrita ar fi, sa plec de dimineata pe tihuta.

 

noroc!

de ce nu deviezi de la Dorna Cadranelor, spre suceava, e durmul super ok, nu prea ai aglomeratie si tii E58 apoi de la G Humorului pe 2E spre E85 de unde ai asfalt super ok pana la capitala. depinde cand esti pe traseu, poate ne putem intalni. dar numai daca pleci duminica, si sa te intorci luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu deviezi de la Dorna Cadranelor, spre suceava, e durmul super ok, nu prea ai aglomeratie si tii E58 apoi de la G Humorului pe 2E spre E85 de unde ai asfalt super ok pana la capitala. depinde cand esti pe traseu, poate ne putem intalni. dar numai daca pleci duminica, si sa te intorci luni.

 

 

hai salut,

 

vreau sa merg si pe cheile bicazului, trebuie deci sa ma duc "in jos", suceava e "in sus"

 

 

modificare: dupa tihuta > gheorgheni-bicaz(cheile)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai salut,

 

vreau sa merg si pe cheile bicazului, trebuie deci sa ma duc "in jos", suceava e "in sus"

 

 

modificare: dupa tihuta > gheorgheni-bicaz(cheile)

pe chei ce sa faci, ultima data cand am fost(acum o luna) era ca de dupa razboi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe chei ce sa faci, ultima data cand am fost(acum o luna) era ca de dupa razboi.

 

 

hm..nasol, ai idee cum e DN17?(vatra dornei - bicaz)

 

poate cineva sa confirme ca e praf drumul pe chei?

 

ps. ziceai mai devreme de o "reuniune" - sambata dimineata sper sa fiu deja pe tihuta, apoi..spre BR

 

pe chei ce sa faci, ultima data cand am fost(acum o luna) era ca de dupa razboi.

 

cat de rau e? daca e ca TF la vidraru...atunci nu ma duc.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai stie careva din Timi si alte variante alternative pentru Resita - Anina, Valea Muresului sau Valiug , de care sunt satula pana peste cap. :rolleyes:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma eu acu o luna cand am venit din Italia, nu mai stiu sigur, dar prin cheile bicazului am trecut. drumu era ca de dupa razboi, cu masina mergeam nu incet, ci foarte incet. daca vii sambata, seara te astept la Tg Neamt unde este o intrunire. berea si micu le dau eu. iar duminica dimineata te pot insoti pana la bacau unde raman pe Selena, iar daca vrei poti sa faci si tu o pauza, dar asta tine de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crazy Sh|t, am vazut weekendu asta (28-29 Iulie), la 'intrunirea' aia de pe langa Hanu' Ancutei unu cu ceva ce semana cu un 748, erai tu?

 

Si cu viziera aia ce PLM mai facem? ca sa stiu daca-mi comand de pe ebay.....ca daca ma las in baza ta....

berbecutule. de ce nu ai venit la mine. vezi ca mai e un 748 la Bacau. pe a mea scrie 916. ca sa ma vezi trebuie sa-ti dau webcam. maine eu vin in tara. am avion spre otopeni iar maine seara sper sa fiu acasa. viziera e pe dulap la mama:crank: vino in weekend la tg neamt si ti-o dau..... si la caca daca vrei. gheiule :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...