Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

mai oaie cu cabina, puteai sa te duci si sa-i pupi picioarele la om(credeai ca is eu), si cu ocazia vedeai si tu un Ducati in realitate.

 

da, ciprian, cel cu care am fost in italia. ironia e ca multi baietasi ma stiu. vezi ca duminica se aduna lumea pe Selena, vino sa te invat sa mergi pe motocicleta, si ia-ti si camera sa-mi faci poze cum merg cu 50Km/h iti faci niste postere si te inchini :bow: la ele dupa aia.

te astept printesa mica

nu te mai baga in seama aici, ca e pt aia care se dau pe serpentine(daca stii ce-s alea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fratilor...si aici incepeti cu balacarelile si aberatiile?da-ti-va PM-uri pana crapa forumul,nu cred ca e cineva aici care sa nu fie satul de ce faceti voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma eu acu o luna cand am venit din Italia, nu mai stiu sigur, dar prin cheile bicazului am trecut. drumu era ca de dupa razboi, cu masina mergeam nu incet, ci foarte incet. daca vii sambata, seara te astept la Tg Neamt unde este o intrunire. berea si micu le dau eu. iar duminica dimineata te pot insoti pana la bacau unde raman pe Selena, iar daca vrei poti sa faci si tu o pauza, dar asta tine de tine.

 

planul e ca vineri seara sa fiu deja in bistrita, mersi de invitatie!

 

adevarul e ca ar fi mers un mic si-o bere, dar...e altul programul. :grinbandit:

 

mai oaie cu cabina...

 

 

te rog sa ai mai multa grija in exprimare, expresia corecta e "vaca cu cabina"

 

cow-toy-car-stuck-head-1259518194w.jpg

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu faceam misto cu el/de el, vezi ca ai un buton de ignore. apasa-l cu incredere si nu te mai lamenta ca o pi.zda

 

 

@Crazy-Devil as veni,dar nu am gume de dat pe pista....da' poate fac o nebunie si vin, sa vad cum stau cu banii

 

Vrei gume noi sa second? Pt Selena, gumele de la Serres sint mai mult decit bune. E cam 100 euro un set fatza, spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frigider scuze...

deci vaca cu cabina, iti dau eu o guma fata, tot 2ct cu care m-am dat anu trecut. numai vino sa te vad in siguranta...

iti dadeam si echipament, si guma spate,dar nu stii sa mergi cu slick-uri si nu-ti vine combinezonul meu. esti subnutrit :crank:

peste tot te plangi ca nu dai bani...

Jagi ai ceva pt fata D211 eu ce am acum nu stiu daca ma mai duce pt tot concediul. ca am planuit cativa km iar nou nu cred ca iau.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde ma? ca aici e topicul pt serpentinari si nimeni nu sa facut anuntat ca vine undeva.

 

daca te referi la Selena, sunt doar eu, si ti-am mai zis, vii la intrunire la tg neamt, si duminica dimineata la prima ora, mergi cu mine pe selena daca vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fiti cu capul greu dupa beuta de la Tg Neamtz.

Sa te lauzi ca nu ai bani de motocicleta pe un forum motociclistic inseaman ca doar va place sa dati din tastatura. Am cauciucuri second, nu 2CT.

6se ne arata mereu poze pe Tihuta cu el shef de haita, se simte bine de tot in postura asta, norocul lui ca nu are concurent pe functia sus amintita.

La coborire pe curbe nu prea se lasa pe-o parte la fel de mult ca pe urcare. La conditiile oferite de un drum public nu ai cum sa-ti exersezi abilitatile. Tihuta e departe, la muuulte sute de km de mai toate orashele mari unde exista oarece raceri. Ginditi-va ca mergeti 2-300km pina la Tihuta, aveti acolo ghinion si o puneti pe jos, lovituri, daune. Cit costa intoarcerea? Decit sa merg din Buc 400km pina la 6se mai bine fac o tura de 640km la Serres, costa 50 euro pe zi, ma dau cit ma tine fizicul. Oricum, se merge cu masina, in grup,cazi,, are cine sa te ajutesa te intorci acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Tg Neamt sper cao sa mentin limpede. e prietena si ea cu mine si alea alea, nu prea pot face abuz (cum faceam odata) asa ca 99% sunt limpede.

 

cum povestesti tu ca nu poti veni dar te duci la hungaro, asa povestim si noi ca nu putem veni. pt noi cei de pe aici (din nord) Tihuta este un "Circuit" si ne bucuram de fiecare curba.

 

eu bani de gume am, vroiam unu de fata SH ca sincer concediul asta nu am asa multi bani, pt ca am fost acu o luna in italia, apoi in tara, am plecat am stat 4 saptamani si m-am intors iar. in iarna imi iau noi.

 

pe selena vad eu ce fac, ca reflexele mi le pierd de fiecare data cand plec. de fiecare data cand vin, imi trebuie cateva zile sau km buni sa-mi refac reflexele si sa ma "revergorez" putin.

 

 

anu asta vorbisem cu 6se pt Hungaro, dar se intercala concediu care era programat si m-am dat in italia destul de binisor (pt mine) anu asta vroiam sa prind Adancata, dar nu am cum ca e un vis ala. la anu daca e gata o sa il prind. ca mii usor sa vin la bucuresti chiar de o dau de pamant acolo, nu-i pb.

 

azi am venit din Dk cu avionu, escala la Amsterdam, deasupra cehiei am vazut Brno... arata demential din avion, in realitate imi dau seama. poate poate pe viitor o sa il vizitez.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6se ne arata mereu poze pe Tihuta cu el shef de haita, se simte bine de tot in postura asta, norocul lui ca nu are concurent pe functia sus amintita.

Nu-mi aduc aminte sa fi spus eu asta. Tragi concluzii pripite, ca de obicei. ;)

FYI: Iosif, baiatul cu ZX10R-ul, e mai rapid ca mine, doar ca el nu a fost prezent cand am facut ultimele poze, de aceea nu apare. ;)

 

La coborire pe curbe nu prea se lasa pe-o parte la fel de mult ca pe urcare.

Poate tu esti exceptia, dar eu toti motociclistii pe care i-am intalnit se "dadeau" mai tare pe urcare, nu pe coborare.

 

:wavey:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi aduc aminte sa fi spus eu asta. Tragi concluzii pripite, ca de obicei. ;)

FYI: Iosif, baiatul cu ZX10R-ul, e mai rapid ca mine, doar ca el nu a fost prezent cand am facut ultimele poze, de aceea nu apare. ;)

 

Poate tu esti exceptia, dar eu toti motociclistii pe care i-am intalnit se "dadeau" mai tare pe urcare, nu pe coborare.

 

:wavey:

 

Man nu ma bag in discutiile voastre vroiam doar sa iti zic ca si eu credeam ca ma dau mai tare pe urcare dar nu era asa...am mai si vb cu oameni mai cititi decat mine, am mai citit si eu una alta si apoi m-am dat din nou...si adevarul e ca te dai mai tare pe coborare pt ca furca este deja mai mult incarcata si automat frana raspunde mai repede.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai deaia am deschis subiectul cu coborirea. Pe urcare ai mai mult control, toata lumea merge mai tare. Aduti aminte de Hungaro in curba 2, e la vale, se merge blana acolo. Daca esti bazat, mergi tare si la vale, insa cu cresterea riscului. Din poze , ma uitam ca mergi mult mai incet la vale, dupa pozitia corpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceiasi nota, eu din poze, tot dupa pozitia corpului am observat ca nu prea iti place apa minerala,porti des sosete scurte iar benzina bagi de la Omv. :crack:

 

Revenind la subiect, m-am dat cu un k 1200 S pe o bucata din drumul intre Bicaz-Poiana Largului. Cine vrea sa o tina toata tura numai in scarite, cu ocazionale wheelie-uri Isle Of Man style, se poate risca. Pe vremuri veneam de la Bicaz pana in Hangu cu 80-120 "constant" fara prea mare strofoc. Acum daca treci de 60-100 sunt sanse sa ajungi in lac. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu ma bag in discutiile voastre vroiam doar sa iti zic ca si eu credeam ca ma dau mai tare pe urcare dar nu era asa...am mai si vb cu oameni mai cititi decat mine, am mai citit si eu una alta si apoi m-am dat din nou...si adevarul e ca te dai mai tare pe coborare pt ca furca este deja mai mult incarcata si automat frana raspunde mai repede.

:cheers:

eu nu as fi de aceiasi parere.

 

pe urcare aderenta creste, pe coborare ai sanse ca din forta centrifugala sa o iei la vale(cine a simtit motoreta cum pleaca la vale stie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

u'r funny,dar practica o sa-ti demonstreze contrariul daca te lasa emotiile sa tragi de gaz cat sa o ti in cuplu, pt ca e si logic(desi nici pt mine nu a fost) ca poti da in ea mai tare pt ca fata este incarcata mai tare(deci nu se ridica asa usor ca in deal) si va fi mai agila franare+directie,tractiune sa fie.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu ma bag in discutiile voastre vroiam doar sa iti zic ca si eu credeam ca ma dau mai tare pe urcare dar nu era asa...am mai si vb cu oameni mai cititi decat mine, am mai citit si eu una alta si apoi m-am dat din nou...si adevarul e ca te dai mai tare pe coborare pt ca furca este deja mai mult incarcata si automat frana raspunde mai repede.

Are logica ce spui, dar eu am impresia ca merg mai tare pe urcare. :scratch:

 

 

Tocmai deaia am deschis subiectul cu coborirea. Pe urcare ai mai mult control, toata lumea merge mai tare. Aduti aminte de Hungaro in curba 2, e la vale, se merge blana acolo. Daca esti bazat, mergi tare si la vale, insa cu cresterea riscului. Din poze , ma uitam ca mergi mult mai incet la vale, dupa pozitia corpului.

Aia bazati de merg foarte tare si pe coborare trag la timp / merg pe circuit. Si, vorba ta, creste riscul. Eu parca n-as vrea sa ma tavalesc, mai ales pe strada.

 

 

In aceiasi nota, eu din poze, tot dupa pozitia corpului am observat ca nu prea iti place apa minerala,porti des sosete scurte iar benzina bagi de la OMV.

Nu ti-e bun capu'! :crack:

Offtopic: Esti in tara? Saptamana viitoare (marti-vineri) sunt in Buc. Poate bem un ceai. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noroc oamenilor, care bagati o tihuta maine dim?

Eu sunt in bistrita, la iesire spre vatra dornei, plec pe la...6:00? :D

 

se baga cineva? (apelez la localnici), apoi ma duc la gura humorului, apoi in sud.

 

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazand ca ai postat la 5 dimineata, cred ca esti deja dus. :D

Inainte de ora 11:00 nu recomand sa fortezi.

Sa ne spui cum te-ai simtit la "locul nostru de joaca". :rolleyes:

 

Distractie faina! :wavey:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazand ca ai postat la 5 dimineata, cred ca esti deja dus. :D

Inainte de ora 11:00 nu recomand sa fortezi.

Sa ne spui cum te-ai simtit la "locul nostru de joaca". :rolleyes:

 

Distractie faina! :wavey:

 

cum ti-am zis si la tel, e genial.

 

la fel, cum spuneai, pe-acolo ai "de toate pentru toti" - tihuta mai de viteza, mestecanisul mai tehnic :burnout:

 

cu siguranta am sa revin :grinbandit:

 

si poate data viitoare n-o sa le fac singur :angryfire:

 

ps. a trecut un VTR din ala smecher sp1/2 nu stiu..din sensul opus, intre noi fie vb - era sa-mi dau drumu' :laugh:

 

ps2. respect celui care a venit cu ideea topicului :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...