Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana la urma n-a fost sa fie Tihuta...

 

Ziua 1(sambata) ni sa alturat userul freefly (zzr1400) ,am bagat un predelut (spre siriu) si un drum prin padurea bogatii

 

 

Ziua 2 (duminica) am facut poiana bv de cateva ori si drumul spre cheia...a fost mult mai ok si mai spectaculos, din pacate n-am filmari (sa terminat bateria)

Per total un We perfect ,cu trasee sinuoase dar si cateva varfuri de 270kmh,396 km adunati ,36 litri benzina consumati.Fara incidente de nici un fel si cu o vreme superba!Totul a mers ca uns :)

Dar sa ne impartaseasca si Freefly impresiile lui,pt noi a fost buisness as usual :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vremea tine cu noi, cred ca ma mai risc sa dau inca o tura spre Bistrita.

 

La intoarcere mi-am pus mintea prosteste cu motorul si am ajuns din Vatra in P Neamt cu ocol prin Tg Neamt in 2 h si 10 min :) Nu am mers cu viteze spatiale, am mers insa cvasiconstant.

 

In cazul un care mai are cineva chef de o "miuta" se pare ca mai am cateva zile de stat prin zona. Nicu? :D

 

In alta oridine de idei, unde gasesc un magazin moto in zona? Am nevoie musai de genunchere...

post-11570-0-99709100-1373899016_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul un care mai are cineva chef de o "miuta" se pare ca mai am cateva zile de stat prin zona. Nicu? :D

 

In alta oridine de idei, unde gasesc un magazin moto in zona? Am nevoie musai de genunchere...

Vremea se anunta buna maine. Ne bagam? Asa, mai pe la ora 15:00 sa ne vedem in Vatra Dornei. :rolleyes:

Vorbesc maine la magazinul moto de aici, daca gasesc niste slidere, le iau cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa ne impartaseasca si Freefly impresiile lui,pt noi a fost buisness as usual :)

 

Misto!

Avand in vedere ca e primul drum cu mobra noua pe serpenpixde, morcovul a fost mai gros (a se citi, am morcov).

Dupa xx, orice mobra cu frane independente te baga putin in ceata la franare..plm..ma obisnuiesc eu.

 

Ce-am observat; voi astia de deal suferiti de drumuri drepte...cum e ceva mai drept cum blana.

Sa-i dai 270 pe un drum judetean, n-am curaj....eee...eu am autostrada la nas.

 

 

Fatal fury tinem legatura, poate facem pana la urma o plimbare pe la 6. Cu toate ca :

 

- m-am convins ca eu o sa fac o tura de tihuta si voi 2...a ..era invers;

- o sa faceti bascalie de mine.

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea se anunta buna maine. Ne bagam? Asa, mai pe la ora 15:00 sa ne vedem in Vatra Dornei. :rolleyes:

Vorbesc maine la magazinul moto de aici, daca gasesc niste slidere, le iau cu mine.

 

Se futu vremea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta oridine de idei, unde gasesc un magazin moto in zona? Am nevoie musai de genunchere...

 

daca vrei, te pot imprumuta eu cu o pereche de pantaloni. am pantalon si geaca. eu am undeva la 170 si 75Kg, dar el merge pe cineva cu +/-

 

Ce-am observat; voi astia de deal suferiti de drumuri drepte...cum e ceva mai drept cum blana.

Sa-i dai 270 pe un drum judetean, n-am curaj....eee...eu am autostrada la nas.

pai se mai intampla ca in unele cazuri sa nu te uiti in bord si sa te ia valul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci drace...Am cvasi-rezolvat problema.O ard fara pana ma intorc in B si apoi imi cumpar o pereche de acolo...Si asa nu sunt eu adeptul genunchiului jos pe drumurile publice... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma n-a fost sa fie Tihuta...

 

Ziua 1(sambata) ni sa alturat userul freefly (zzr1400) ,am bagat un predelut (spre siriu) si un drum prin padurea bogatii

 

 

Ziua 2 (duminica) am facut poiana bv de cateva ori si drumul spre cheia...a fost mult mai ok si mai spectaculos, din pacate n-am filmari (sa terminat bateria)

Per total un We perfect ,cu trasee sinuoase dar si cateva varfuri de 270kmh,396 km adunati ,36 litri benzina consumati.Fara incidente de nici un fel si cu o vreme superba!Totul a mers ca uns :)

Dar sa ne impartaseasca si Freefly impresiile lui,pt noi a fost buisness as usual :)

Dar mergi nu gluma, imi place !

Va invidiez, ce rau imi pare ca nu mai am motoreta, cu tot echipamentul in casa...

Tineti-o tot asa baieti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci drace...Am cvasi-rezolvat problema.O ard fara pana ma intorc in B si apoi imi cumpar o pereche de acolo...Si asa nu sunt eu adeptul genunchiului jos pe drumurile publice... :)

Bai, nu e problema neaparat de genunchi jos cum e de protectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Se futu vremea :crack:

Pana la urma, eu am dat o tura scurta dupa-masa, sa testez quickshifter-ul, dar m-am dus spre Cluj.

Sa speram ca o sa fie vremea buna in weekend, sa ne distram impreuna. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah...ca weekendul asta se pare ca ne dam...vremea devine perfecta,mi-au ajuns si mie gumele(multumesc KYP76)...s-a intors si Terhe de pe alte meleaguri si se misca spre Mesteacan.vom fi truipa frumusica pe circuitul zonal :crack:

@nicu:acum ca ai si QS,incerci sa inveti cum e pe linie dreapta?vezi sa nu ai surprize in "alte locuri"(u know exactly) :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate ne dam impreuna la Hungaroring, luna viitoare.

In 08 august e trackday si in 9-11 e etapa de RoSBK. Eu, Iosif, Misu si George o sa fim prezenti acolo. :rolleyes:

 

Mai sunt locuri libere, inscrierile se fac aici: http://www.hungaroring.hu/nyiltnap/?lang=en .

 

:wavey:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam pe 7 dimineata, astfel incat seara sa fim acolo. Bem o bere, ne odihnim si pe 8 ne dam la trackday (eu si Misu). Bogatii (Iosif si George) :D se dau la etapa. Stam cu totii pana duminica dupa-masa, cand se termina cursele.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand traseul Toplita-Brasov. Nu stiu de unde au avut bani, dar sunt cateva sute de km de curbe cu asfalt impecabil.

 

De la Poiana Largului pana in Brasov n-am vazut decat un radar si ala era ultra semnalizat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata portiunea de la Reghin-Toplita-M. Ciuc- Brasov e rachetaaaa. :rolleyes:

Sper doar sa se termine drumul de la Bistrita la Reghin, ca ma doare inimioara sa-mi bag motorul prin craterele alea. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mergi nu gluma, imi place !

Va invidiez, ce rau imi pare ca nu mai am motoreta, cu tot echipamentul in casa...

Tineti-o tot asa baieti !

 

Mersi ! Am mai gasit un filmulet

 

 

Sincer ,ma distrez de minune :)

Pune ti si voi poze ,filmulete .Acum e sezonul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...