Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Ba, da' Bogdanel asta care apare prin toate posturile, ce face de regula in weekend-urile insorite: se da pe forum?

Oare e de profesie contabil? Tine socotelile!

Sau lucreaza in presa? Prezinta stirile!

Sau este agent secret? Se infiltreaza in toate!

Ori e initiatorul unui cult? Cauta adepti!

Ce e? Eu personal nu-l cunosc.

... doar am auzit de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unul dintre voi s-a desteptat si a ajuns la cocluzia ca e mai ieftin sa repari o carene de fibra fatza de una de ABS originala. Voi ceilalti va credeti invincibili.

 

Sau, nu as vrea sa fie asa, i-a fost lene sa puna plasticele la loc. Nu cred, deoarece tocmai a cazut de curind la Serres.

no offence,dar tu in afara de replici acide si teorii despre resoftari and shit,mai faci ceva?n-o zic cu rautate dar sincer,mie mi se pare ca mai multi vorbesti decat te dai...ca nici la etape de ROsbk nu prea faci mare branza,nici pe strada nu te mai dai...so?what`s the deal?repet...sper sa nu te superi,dar remarca acida a mea nu are vreo tenta rautacioasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, da' Bogdanel asta care apare prin toate posturile, ce face de regula in weekend-urile insorite: se da pe forum?

Care Bogdanel? ca e mai multi p'aicea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc ca tu inclinat pe curba iti place sa te uiti in oglinzi, nu de alta dar nu prea ai ce face, oi fi tu frumos dar as zice ca fara ele ti-ar fi mai bine

Sunt un narcisist, nu trec 5 minute fara sa ma uit in oglinda. :crack:

 

 

Care Bogdanel? ca e mai multi p'aicea

Nu de tine vorbea. :)

 

 

Bine că aveţi tihuta pe acolo.

Asta zicem si noi. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai baieti ca nu conteaza care este cel mai rapid. aici este vorba de serpentine. mai punem pe aici o poza cu genunchiul jos....

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai baieti ca nu conteaza care este cel mai rapid. aici este vorba de serpentine. mai punem pe aici o poza cu genunchiul jos....

:agree:

Jagi, esti offtopic. Postezi pe topicul "Serpentinarii, hai sa ne adunam", dar tu nu te mai dai pe serpentine. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de tine vorbea. :)

stiam eu ca si el e tot Bogdan e....

 

hai mai baieti ca nu conteaza care este cel mai rapid. aici este vorba de serpentine. mai punem pe aici o poza cu genunchiul jos....

corect. lumea se da de placere. fiecare cat si cum poate. unii mai tare, altii mai incet. unii stiu peisajele si trag mai tare, altii merg mai incet pentru ca vor sa le si admire.

 

este un drum/traseu nemaipomenit, cu curbe pentru toate gusturile, cu un asfalt ce-ti permite sa te dai si mai racing, cu un trafic lejer si fara acei bizoni care-i gasesti precum in Bucuresti. eu cand am fost acu o saptamana, cred ca am depasit 3-4masini in cateva ture cat m-am dat. lumea merge civilizat, nu am vazut pe niciunu sa schiteze ceva, iar daca am dat flash-uri la unu, s-a dat pe margine(in cazul in care era pe banda 2)

cred ca si Rossi daca ar veni, tot ar face "cascadorii" acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho ma, ca nu m-am luat de tehnica voastra. V-am atras doar atentia de carenele de plastic pe care le puteti face praf intr-o milisecunda. My bad, am uitat de faza cu lantul, sincer. Faceti din tintar armasar. Brno, e mult prea mare costul pt 2 zile. Observ cu tristete ca vreti NUMAI aplaudaci pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt avansati, cei care merg deja tare, 2 zile sint suficiente, pt incepatori, este contraindicat, se cheltuie sute de euro pe drum, cazare, taxe mari de intrare/zi. Progresul obtinut e prea mic in 2 zile si deaceea nu e rentabil. Culmea, daca era o zi in plus, merita din plin inca 120euro taxa suplimentara. Baietii din zona de vest pot merge la Hungaroring in iunie, la http://www.motor-sports.at/ costa 190euro 2 zile, sau la Valentinos in 21 iunie costa 500euro 3 zile, curse in fiecare zi. La Valentinos se poate participa oficial cu 2 piloti pe o taxa de intrare, timpul utilizat la sesiunile de antrenamente va fi la jumatate, vineri seara sint curse, simbata e cursa de anduranta de 3 ore, duminica mai sint inca 2 curse pt incepatori dupa cele de cat. A. In plus, Hungaroringul nu consuma cauciucurile, aici e un mare cistig financiar. Iese ieftin. Cazarea e 12 euro/pers sau se poate dormi la cort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho ma, ca nu m-am luat de tehnica voastra. V-am atras doar atentia de carenele de plastic pe care le puteti face praf intr-o milisecunda. My bad, am uitat de faza cu lantul, sincer. Faceti din tintar armasar. Brno, e mult prea mare costul pt 2 zile. Observ cu tristete ca vreti NUMAI aplaudaci pe aici.

Ne pui aceeasi placa de 3 ani. Am inteles ce vrei sa zici, e ok, dar sa repeti asta la nesfarsit...

Ne dam pe strada asa, cu riscurile aferente. Ne dam de cativa ani si n-a cazut nimeni din gasca noastra (Crazy Snails). Preferam sa ne dam pe strada un sezon intreg, decat 2 etape intr-un an, pe circuit. Motivul e acelasi pt care nu mergi nici tu la Brno.

Acum lasa-ne pe noi, "serpentinarii", sa postam poze "pentru aplaudaci". ;) Discutiile cu mersul pe circuit au loc pe alt topic.

:wavey:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pui aceeasi placa de 3 ani. Am inteles ce vrei sa zici, e ok, dar sa repeti asta la nesfarsit...

Ne dam pe strada asa, cu riscurile aferente. Ne dam de cativa ani si n-a cazut nimeni din gasca noastra (Crazy Snails). Preferam sa ne dam pe strada un sezon intreg, decat 2 etape intr-un an, pe circuit. Motivul e acelasi pt care nu mergi nici tu la Brno.

Acum lasa-ne pe noi, "serpentinarii", sa postam poze "pentru aplaudaci". Discutiile cu mersul pe circuit au loc pe alt topic.

 

Explicatia este extrem de simpla: din Bucuresti nu ai o Tihuta in spatele blocului ca ar fi concurenta la poze artistice. Sa dai de curbe decente mergi de patratesti cauciucul in 2 iesiri, si nu vorbesc de Cheia care e un partz, asa ca h8ers everywhere :peace:

 

PS. Dai oglinzile jos si lipesti poza cu tine pe rezervor, voila :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta nu intelege 6 de fapt. Curbe ca ale lui se gasesc in 2-3 locuri din tara. In rest, se alearga virtos pe liniile drepte si cam atit. Si ca o intepatura fina: 6 tu te lauzi intr-una cu Ureche, ca a fost, a facut,... . Bravo lui!!!! Respect maxim. Tu, daca veneai cu el la Serres, cam ce timp estimezi ca ai fi scos? Pe Hungaro cit scoti? Ar trebui sa-l lasi pe Ureche sa faca misto de mine. Eu, nu am facut niciodata misto de tine, te dai de ani de zile pe curbele alea de vis si pe circuit mergi cu frica.

 

Ca eu nu ma dau decit pe circuit. Pai, unde sa ma dau? Pe A1 A2 A3??? Stii cit costa benzina pina la tine la Tihutza? Cu banii aia ajung aproape de Serres. Daca cad la tine, cine ma aduce inapoi? Ca sa fiu rau, eu daca as sta un an pe Tihutza, weekend de weekend, ti-as intoarce casca in cap cind trec pe linaga tine, si as merge si eu lejer 1.27 pe Serres. Adevarul e mai mereu la mijloc. Cereti moderatorului sa faca topicul vostru cu circuit inchis, adica sa nu poata posta decit cei ce va admira, cu acces limitat, etc. La urma urmei nu am sesizat decit ca cineva din trupa voastra si-a pastrat carenele de curse , CU CE-AM GRESIT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-am dat si noi pe tulcea, e un drum virajat, curat si cu putin trafic :

 

 

Ai ajuns pe Bv- Sghisoara?

Portiunea aia, singura din Dobrogea, e picior de lemn fata de obsesia mea (Bv- Sghisoara).

 

Yahoo id : bogdan.happyphone

Tel: 0727.777.059

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ho, ma", ce te aprinzi asa? Eu, daca veneam la Serres, mergeam peste 1:30, cu siguranta, pt ca n-am talentul lui Iosif. "Si, ca o intepatura fina": eu daca m-as fi dat atatea sezoane in RoSBK (cate te-ai dat tu), aveam timp de clasa A, nu ma dadeam sezoane intregi la Rookies, si-ti intorceam casca-n cap. :D

 

Hai sa-ti spun eu ce gresesti. De multi ani de cand tot postezi pe aici ne spui aceeasi treaba: riscati prea mult pe strada, puneti gume bune, puneti carene de circuit, intr-o zi o s-o mierlim, mergeti pe circuit, etc. Sfaturile sunt bune, le-am citit de prima data cand le-ai postat, dar sa postezi mereu aceeasi treaba la aceeasi oameni e deplasat. Mai lasa-ne pe noi in pace si da-mi quote la mesajul asta cand o sa ma tavalesc (exista sanse, eu ma dau SI pe strada).

:wavey:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ho, ma", ce te aprinzi asa? Eu, daca veneam la Serres, mergeam peste 1:30, cu siguranta, pt ca n-am talentul lui Iosif. "Si, ca o intepatura fina": eu daca m-as fi dat atatea sezoane in RoSBK (cate te-ai dat tu), aveam timp de clasa A, nu ma dadeam sezoane intregi la Rookies, si-ti intorceam casca-n cap. :D

 

Hai sa-ti spun eu ce gresesti. De multi ani de cand tot postezi pe aici ne spui aceeasi treaba: riscati prea mult pe strada, puneti gume bune, puneti carene de circuit, intr-o zi o s-o mierlim, mergeti pe circuit, etc. Sfaturile sunt bune, le-am citit de prima data cand le-ai postat, dar sa postezi mereu aceeasi treaba la aceeasi oameni e deplasat. Mai lasa-ne pe noi in pace si da-mi quote la mesajul asta cand o sa ma tavalesc (exista sanse, eu ma dau SI pe strada).

:wavey:

off

 

Tu te-ai intrebat vreodata care este cel mai cacacios membru de pe forum? Eu da....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul e pentru serpentinari. adica aia care merg pe serpentine. pentru cine vrea circuit sau sa-si etaleze valoarea in secunde sau sutimi, puteti accesa cu incredere sectiunea de aici: /index.php?/forum/5-curse-interne-si-motogp/



off

 

Tu te-ai intrebat vreodata care este cel mai cacacios membru de pe forum? Eu da....

este multi nenea. ... : "e multe rebuturi"

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cashu- mai multa tehnica, mai putin posing. N-o zic cu rautate dar voi n-aveti nici o trasa, nici un plan...

 

Blana in linie dreapta, frana si subturare in curba, inclinat scurt motorul, atins scurt cu palpatorul, dupa care reluam ordinea...

 

Nu mai fortati scurt o inclinare "pozabila" deoarece riscati atat un low cat si un highside. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2-3 poze de la valea mare (intre craiova si pitesti). de obicei mergem multi dar nu prea facem poze. astea le-am gasit, eu nu sunt in poze :D

 

 

post-45009-0-00322800-1369050723_thumb.jpg

post-45009-0-96800000-1369050731_thumb.jpg

post-45009-0-07191200-1369050740_thumb.jpg

post-45009-0-33266800-1369050749_thumb.jpg

post-45009-0-18631700-1369050757_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...