Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Daca vreunul dintre voi are impresia ca se da cu motoreta mai bine decat userul ala de youtube cu ZX10-le 2004 traiti intr-o lume a basmelor!

Daca aia 2 sunt idolii in materie de dat sportiv pe vitezane, te compatimesc (atat pe tine cat si stilul tau de peezda de dat cu motorul)


Tu pe cine ai ca idol de mers pe vitezana, pe bunica-ta ,ca merge safe? :crack:







Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

Niko: cat de penibil trebuie sa fii sa postezi clipuri cu motoreta model ca a ta ,calarita de altii si sa te lauzi cu asta?

Tu ai vreun minim simt al penibilului dezvoltat ?

 

Tu nu te-ai tine cu ZX10 tau dupa unu cu CBR 600 F pe niste serpentine, nu stiu cum poti deschide pliscul,dintre toti mai ales TU :))))))))

 

Singura ta sansa sa-l faci pe unu, e o linie dreapta (si acolo evident,nu e meritul taul,ci al motocicletei)

 

PS: Si poate nu ti-ai dat seama, sa te ajut: la unele filmari actiunea nu se desfasoara la 1.x (e mai rapida)

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreunul dintre voi are impresia ca se da cu motoreta mai bine decat userul ala de youtube cu ZX10-le 2004 traiti intr-o lume a basmelor!

 

Cu singuranta merg mai prost decat el. Asta nu il face pe el in vreun fel sa mearga bine.

Degeaba pui filmuletele alea cu el in blana si in wheelie pe linia dreapta, cuvantul cheie aici este "viraj" ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko: cat de penibil trebuie sa fii sa postezi clipuri cu motoreta model ca a ta ,calarita de altii si sa te lauzi cu asta?

 

Tu ai vreun minim simt al penibilului dezvoltat ?

 

Tu nu te-ai tine cu ZX10 tau dupa unu cu CBR 600 F pe niste serpentine, nu stiu cum poti deschide pliscul,dintre toti mai ales TU :))))))))

 

Singura ta sansa sa-l faci pe unu, e o linie dreapta (si acolo evident,nu e meritul taul,ci al motocicletei)

 

PS: Si poate nu ti-ai dat seama, sa te ajut: la unele filmari actiunea nu se desfasoara la 1.x (e mai rapida)

Eu dupa aia cei mai buni nu pot sa ma tin, dar tu ce cauti aici,ca tu nu poti sa te tii decat singur pe motoreta si atunci blochezi roata si cazi din cand in cand!

 

Tu cum te poti acoperi de rahan pe tot forumul si sa supravietuiesti? Ai si tu o viata in felul asta? Trece timpul oricum,nu trebuie sa-l irosesti in halul asta!

Lasa-i si pe aia mai destepti sa mai vorbesca, uite daca taci promit sa tac si eu ca sa nu mai fim penibili!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko: cat de penibil trebuie sa fii sa postezi clipuri cu motoreta model ca a ta ,calarita de altii si sa te lauzi cu asta?

 

Tu ai vreun minim simt al penibilului dezvoltat ?

 

Tu nu te-ai tine cu ZX10 tau dupa unu cu CBR 600 F pe niste serpentine, nu stiu cum poti deschide pliscul,dintre toti mai ales TU :))))))))

 

Singura ta sansa sa-l faci pe unu, e o linie dreapta (si acolo evident,nu e meritul taul,ci al motocicletei)

 

PS: Si poate nu ti-ai dat seama, sa te ajut: la unele filmari actiunea nu se desfasoara la 1.x (e mai rapida)

Motoreta nu e ca a mea ,e model 2004, eu am model 2006. Daca rider-ul de pe 600f e mai bun ca mine evident ZX10-le nu ma va ajuta al curbes stranse,altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Niko: daca tu esti atat de naiv (ca sa nu zic altfel) sa crezi ca iti creste valoarea daca X si Y de pe forum au o parere buna despre tine,sau ca-ti scade, daca X si Y rad de tine pe forum sau te iau la misto,inseamna ca esti mai imatur decat pari :))))

 

Eu nu am stres cu forumul asta si de aia nu mi-a fost rusine sau jena sa zic atunci cand am cauzt, sau fiecare prostie pe care am facut-o pe moto. pt ca spre deosebire de tine,am co.aie si-mi asum si prostia si greselile,si nu-mi pasa de o mana de oameni care ocazional ma iau la pu.la cu aceeasi placa mereu,folosindu-se de informatii pe care eu insumi le-am furnizat pe forum..

 

Prietene,tu poti sa-ti iei si S1000RR, tot un anti-talent ramai oricate filmulete ai posta...

 

Imi pare rau ca nu am momentan nici posibilitatile financiare si nici infrastructura tarii nu-mi permite sa-ti dau peste ''bot'' pe strada, amical, la o forja.... Ca asa, la vorbe,toti suntem tari..

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niko...mi`ai facut pofta de un veliko si o masa bogata cu clipurile alea...

 

restu e can can

Ma enerveaza asta frate,e plin forumul numai de parerile lu' Adrian, ajung sa regret timpurile cand il fugarea si ii stergeau conturile,nu o faceau degeaba!

 

Mergem si la Veliko, trebuie sa facem o incalzire, dar sa dea cele 15 grade regulamentare pentru mine!:)

 

Niko: daca tu esti atat de naiv (ca sa nu zic altfel) sa crezi ca iti creste valoarea daca X si Y de pe forum au o parere buna despre tine,sau ca-ti scade, daca X si Y rad de tine pe forum sau te iau la misto,inseamna ca esti mai imatur decat pari :))))

 

Eu nu am stres cu forumul asta si de aia nu mi-a fost rusine sau jena sa zic atunci cand am cauzt, sau fiecare prostie pe care am facut-o pe moto. pt ca spre deosebire de tine,am co.aie si-mi asum si prostia si greselile,si nu-mi pasa de o mana de oameni care ocazional ma iau la pu.la cu aceeasi placa mereu,folosindu-se de informatii pe care eu insumi le-am furnizat pe forum..

 

Prietene,tu poti sa-ti iei si S1000RR, tot un anti-talent ramai oricate filmulete ai posta...

 

Imi pare rau ca nu am momentan nici posibilitatile financiare si nici infrastructura tarii nu-mi permite sa-ti dau peste ''bot'' pe strada, amical, la o forja.... Ca asa, la vorbe,toti suntem tari..

Nu ma intereseaza valoare mea pe forum, m-ar interesa sa nu-si mai dea cu parerea toti neavenitii pe ce nu-i interseaza, miare, cauciucuri moi, circuite, serpentine, nimic nu e te intereseaza si ai cele mai multe posturi pe tema asta.

Cine plm e penibilul in toate astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

 

Nu ma intereseaza valoare mea pe forum, m-ar interesa sa nu-si mai dea cu parerea toti neavenitii pe ce nu-i interseaza, miare, cauciucuri moi, circuite, serpentine, nimic nu e te intereseaza si ai cele mai multe posturi pe tema asta.

Cine plm e penibilul in toate astea?

 

Atata timp cat e un forum liber nu vad care-i problema? Nu-ti convine ce scriu, poti sa dai ignore sau ce functie iti ofera forumul pt a ma bloca. Multa sanatate...

 

Eu macar nu stau sa postez filmulete cu RSV-uri pe net si sa-i ling pe aia "uite ce c00l sunt astia,se dau pe o roata"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko: nu stiu ce 600 ai mers tu,dar crede-ma, am zis-o si-am repetat-o la disperare: 600-le astea noi au suficienta putere si grunt cat sa te simti bine oriunde.

 

 

Sunt de acord cu tine avand in vedere ca am inchiriat la un moment dat un zx6 2012 in US si am avut ocazia sa ii dau ca la concurs ca doar nu era a mea.

Chiar te surprinde cat de bine se duce si mai ales zici ca are greutatea unei biciclete pe curbe.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deabea astept sa mai mergem la Veliko :bike-037:

 

nu vreau sa fiu inteles gresit, dar ce magnet e la Veliko? toti bucurestenii o intind la Veliko.

 

daca vrei sa-l "executi" pe unu'.... cu sigurana il gasesti la Veliko. sau il astepti acolo, ca vine sigur.

in clip nu vad nimic "wow"

 

avem trasee in tara de-ti da sangele pe nas de la ele.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crazy..pana la veliko sunt 180 de km cu ceva curbe largi si drum liber...

 

dc sa ma omoare fraierii pe meleagurile patriei? la bulgari n`ai pb cu radaru, gropi mai rar si mancare ieftina si buna

 

un drum la veliko e mai accesibil decat unul pe cheia...cateodata

 

eu am mai facut un traseu acum ceva ani bucuresti- slobozia-tulcea-braila slobozia bucuresti...si acolo ai unde sa alergi si peisaj calumea

 

in sudul tarii nu ai f multe variante pt drumuri virajate

 

daca plec din bucuresti spre tihuta...ajung acolo obosit, si orice alt drum care e mai departe de traseul bucuresti- sighisoara sa zicem

Editat de cristilvk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

crazy..pana la veliko sunt 180 de km cu ceva curbe largi si drum liber...

 

dc sa ma omoare fraierii pe meleagurile patriei? la bulgari n`ai pb cu radaru, gropi mai rar si mancare ieftina si buna

 

un drum la veliko e mai accesibil decat unul pe cheia...cateodata

 

eu am mai facut un traseu acum ceva ani bucuresti- slobozia-tulcea-braila slobozia bucuresti...si acolo ai unde sa alergi si peisaj calumea

 

in sudul tarii nu ai f multe variante pt drumuri virajate

 

daca plec din bucuresti spre tihuta...ajung acolo obosit, si orice alt drum care e mai departe de traseul bucuresti- sighisoara sa zicem

 

pai cum s-ajungi obosit ? nu e placere sa tot mergi? (si nu sunt ironic).

 

Sunt suficiente zone in tara incat sa nu fiti nevoiti sa mergeti spre Veliko...

 

Brasovul e foarte aproape de Bucuresti, iar in jurul brasovului sunt niste zone EPICE......

 

Ce drumuri,ce serpentine pe acolo, de VIS.....

 

 

Singurul lucru naspa la adresa filmului postat de Denis: este PREA DREPT drumul ala :)))) ala e pt Niko :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu inteles gresit, dar ce magnet e la Veliko? toti bucurestenii o intind la Veliko.

 

daca vrei sa-l "executi" pe unu'.... cu sigurana il gasesti la Veliko. sau il astepti acolo, ca vine sigur.

in clip nu vad nimic "wow"

 

avem trasee in tara de-ti da sangele pe nas de la ele.

 

1. Asta e traseu lejer de primavara, cind se incalzeste putin in Bucuresti, e mai cald In Bulgaria. Drumurile sunt mai libere si mai curate.

 

2. Mie mi-a placut faptul ca am mers la drum cu prietenii si nu in ultimul rind, melodia :)

 

3. Stiu ca avem drumuri foarte frumoase insa revin la pct-ul 1, sunt inaccesibile in perioada in care poti merge lejer spre sud.

 

 

Uite o plimbare de la Veliko mai pe gustul vostru, cel al tinerilor entuziasti :P

 

 

Giurgiu - Bucuresti

 

 

 

 

p.s. astea ca sa-i revina cheful lui Niko :D

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa inchizi gura poser-ilor de pe aici ai putea pune o filmare cu baietii de la Mures cand am fost la Sighisoara, macar la intoarcere cu rook tot ai tu o filmare dosita pe acolo! :))

 

Niko, suntem aici sa discutam despre ceea ce ne place, sa socializam, sa ne imprietenim. Pentru celelalte si pentru cine vrea ( nefiind cazul meu ) exista piste, concursuri organizate.

 

 

Asta e continuarea de la postul lui Adrian: Padurea Bogatii si putin din Timisul de Sus.

 

 

 

p.s. Rook a intors la un momentdat, era radar si el o avea imbracata in carenele de curse :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, suntem aici sa discutam despre ceea ce ne place, sa socializam, sa ne imprietenim. Pentru celelalte si pentru cine vrea ( nefiind cazul meu ) exista piste, concursuri organizate.

 

 

Asta e continuarea de la postul lui Adrian: Padurea Bogatii si putin din Timisul de Sus.

 

 

 

p.s. Rook a intors la un momentdat, era radar si el o avea imbracata in carenele de curse :)

Sozializam si ne imprietenim cu serpentinari (ca de-aia ii zice asa topicului), cu baieti ca voi care se dau, care mai stiu sa-ti dea un sfat de o setare, un cauciuc, s.a.m.d. Nu ca sa-l aud incontinuu pe unu care merge cu SH-uri de touring, care nu stie si nu crede nimic, nu vrea sa mearga tare, nu vrea sa puna genunchiul jos, n-a ajuns si nu vrea sa ajunga la un circuit ca nu e misto, el vrea doar sa se bage in seama pe tot forumul,atat. L-am bagat la ignore, nu am eu multi acolo dar asta isi merita locul!

 

Asa,da, acum imi aduc aminte ca nu a mers pana la Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crazy..pana la veliko sunt 180 de km cu ceva curbe largi si drum liber...

dc sa ma omoare fraierii pe meleagurile patriei? la bulgari n`ai pb cu radaru, gropi mai rar si mancare ieftina si buna

un drum la veliko e mai accesibil decat unul pe cheia...cateodata

eu am mai facut un traseu acum ceva ani bucuresti- slobozia-tulcea-braila slobozia bucuresti...si acolo ai unde sa alergi si peisaj calumea

in sudul tarii nu ai f multe variante pt drumuri virajate

daca plec din bucuresti spre tihuta...ajung acolo obosit, si orice alt drum care e mai departe de traseul bucuresti- sighisoara sa zicem

ok. mersi de raspuns. n-am ajuns deloc in partea de sud a tarii, atat intern cat si extern. mai departe de bucale n-am fost. :lol:

eram oarecum confuz ca mereu vad pe facebook cum toti anunta: "plimbare Veliko" si m-am aprins de cateva ori cand vad aceleasi persoane care in fiecare weekend fac drumul ala care as crede ca devine plictisitor.

 

Veliko are cel mai mare avantaj primavara si toamna, e in Sud si e cald cand la munte e inca foarte frig!

da, luasem in considerare si asta, dar nu pe timpul verii cand ai +30grade la noi.

 

1. Asta e traseu lejer de primavara, cind se incalzeste putin in Bucuresti, e mai cald In Bulgaria. Drumurile sunt mai libere si mai curate.

2. Mie mi-a placut faptul ca am mers la drum cu prietenii si nu in ultimul rind, melodia :)

3. Stiu ca avem drumuri foarte frumoase insa revin la pct-ul 1, sunt inaccesibile in perioada in care poti merge lejer spre sud.

corect si total deacord cu tine. poate am sa trag o fuga la Bucuresti si de acolo sa la "lipesc" pt o iesire la Veliko, doar ca nu mor prost.

 

pe mine unu, ma dispera drumurile drepte. este si unul din factorii care m-au determinat sa nu-mi aduc motorul aici.

 

Denis, ai Quick shifter pe Aprilia? sau schimbi fara ambreiaj? mi se pare ca schimbi prea repede si liniar

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crazy...am fost la veliko de doua ori intr`o saptamana...ca n`aveam ce face

 

pe cheia am fost 3 sambete la rand

 

la targu secuiesc incerc sa ajung odata pe luna

 

am in plan si ceva iesiri cu rosbk`ul anu asta dar sa vedem...poate facem un serres in particular, asa cum e el...daca nu`l decoperteaza iar

 

ne miscam si noi cum putem...romanica :D...pm, ce sa`i faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo tie. ma bucur ca la voi e mai usor de gasit parteneri. la mine e grava treaba. is vreo 2 ani de cand n-am mai iesit in grup. ce-i drept nu pot sa le cer la oameni sa iasa cand vin eu in tara, dar problema e ca nu mai ies deloc. o parte nu mai au bani, o parte prefera o tura de oras.

 

dar totusi te condamn pt ca repeti traseul asa des. dar nu pot sa-ti fac u planurile ;)

iti recomand sa renunti la 2 iesire indiferent ca e veliko sau cheia si intr-un weekend sa te urci la deal, in nordul tarii. n-ai sa regreti ever. eventual te vei plictisi pe Bucuresti-Falticeni, dar dupa ai...n-o sa-ti dai seama cand esti la Bistrita.de acolo poti sa te cobori pe unde vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...