Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

*cough* *cough* fratimiu e mai grabit si mai inversunat. @fuzzy, intreab-o :agree:

 

Cat despre accident, asta e.. s-a intamplat, nimeni nu a dorit asa ceva. Degeaba va certati si va jigniti pe un forum. Sa ii uram de bine lui Moga si 'soferitei' care sigur nu doarme bine pe perna noaptea. Un singur lucru ma intreb eu: Oare s-a interesat si ea de starea lui? chiar daca o parte din vina ii apartine si lui Moga.

 

S-a interesat...stai tu linistit :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

*cough* *cough* fratimiu e mai grabit si mai inversunat. @fuzzy, intreab-o :agree:

 

Cat despre accident, asta e.. s-a intamplat, nimeni nu a dorit asa ceva. Degeaba va certati si va jigniti pe un forum. Sa ii uram de bine lui Moga si 'soferitei' care sigur nu doarme bine pe perna noaptea. Un singur lucru ma intreb eu: Oare s-a interesat si ea de starea lui? chiar daca o parte din vina ii apartine si lui Moga.

 

Stai asa, ca nu inteleg bine! Cum adica 'o parte de vina ii apartine si lui Moga' ?

 

Rectific, el este singurul vinovat, si prostul care ia dat motorul sa se plimbe.

 

imi pare rau pt fiecare motociclist care se accidenteaza, sau si mai rau, dar de astia chiar nu-mi pare rau.

 

Din cauza lor suntem vazuti, asa cum suntem in clipa actuala, ne injura oamenii, politia, toata lumea, ca suntem iresponsabili, si ne dam in spectacol in trafic !!

 

Avem nevoie de asa ceva ? Nu cred, dar ce poti sa faci cat timp exista pu..gii ca astia !!

 

Nu aveai casca ? Ai meritat ce ai patit.

Ai baut ? Ai meritat

N-ai permis ? Bine ai facut.

Aveai si pasager ? Tu esti cel mai tare.

 

Sper sa te inchida domnu Moga, ca meriti !!!!

 

 

 

 

ba terminatziva in plm cu bautura ca nu shtitzi voi cum sta treaba ! Moga avea motoreta de sambata !!

(duminica la ora 13:00 s-a produs accidentul)

shi da frate ..am greshit ! Am greshit ca i-am dat motoreta ... dar dupa 2 ore de rugamintzi shi fiind prieten nu am pus raul in fatza ... m-am gandit ca pleaca la disco cu ea .. o ia pe una sa o traga shi imi aduce a 2-a zi moto! m-am riscat aiurea .. nu vroiam sa se supere sa zica ca sunt aiurea shi chitros!

Poison ai grija cum vorbeshti , nu ne cunoashtem shi nici nu tzi-ai dori ! atat itzi zic .. o sa se faca moga bine shi o sa posteze adevarul pur pe forum ... acum nu faci decat sa te bagi aiurea in seama! cu dorintzele tale de (cuvant urat) .

 

pt ashtia mancatori de (cuvant urat) vedetzi la programu de vizita la bagdazar e la 20:15-2100 in fiecare zi ...

 

Pai chiar ca a fu..ut una, dar a uitat, s-o roage sa se dea jos din masina inainte!!

Trebuia sa f..te u tanc rusesc cu echipaj cu tot !!

 

Negativ... ramane infractiune si pt vatamare corporala grava din culpa ... chiar daca s-a intamplat in urma unei contraventii... ti-am explicat pe mess ce si cum :goodposting:

 

Mare pacat, nu mi-se pare corect, idiotul ala pur si simplu nu avea ce sa caute acolo !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baietzi ma uimitzi sa mor.....atata rautate ce zace in voi,NU MAI POSTATZI MA NENE,nu vedetzi ca vb numai prost,50% din voi presupusii "bikeri" nu avetzi permis ma,care e problema,daca nu ii iesea idioata in fatza trecea cu bn si nu stia nimeni nmk ca are sau nu permis,si ce #$% va datzi cu parerea atat,ba ca era drogat ba nuuuu era beat ba nuuuu....vretzi sa aflati ce avea?venitzi la spital si vi se confirma de catre medici,ei sunt in putere sa vb nu voi.....

 

deci in primul rand:NU ERA BEAT,NICI DROGAT.....

vina lui a fost c nu avea permis si atat...sa nu imi spunetzi voi mie c nu rulatzii si voi cu motoarele,voi mergetzi regulamentar cu 50,:goodposting:) in fine...

Deci am marea rugaminte nu mai aducetzi injurii la adresa lui,sau pasagerului,sau lu' baiatu al carui era motoru,pt ca datzi lipsa d respect,pana la urma era un biker...iubeste motoarele din moment ce se dade-a cu unu nu?

NU MAI JUDECATZI AIUREA pt ca voi nu suntetzi politisti,procurori sau mai stiu eu ce altceva.....

 

 

 

ASA CA VA RUGAM FRUMOS SA VA ABTZINETZI DE LA INJURI SI ALTE COMENTARII CARE NU ISI AU ROSTUL!!!!!

 

 

P.S:<MOGA ISI REVINE> CAT DESPRE SOFERITZA NU CRED CA N ARE VINA,ATATA TIMP CAT IN MIJLOCU INTERSECTIEI OPRESTE,SCRIE IN LEGISLATIE C N AI VOIE SA BOCHEZI INTERSECTIA

 

PACE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACE!!!!

Fa-mi, te rog, un hatar, si roaga-l sa te ia ca pasager la urmatoarea tura, okay?? :agree:

 

Copchii, numiti repede un pod inca in constructie, deci neterminat, ca sa le indicam si o ruta pe unde nu i-ar deranja nimeni.. Hai, fiti baieti de comitet, si dati-le o mana de ajutor!! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baietzi ma uimitzi sa mor.....atata rautate ce zace in voi,NU MAI POSTATZI MA NENE,nu vedetzi ca vb numai prost,50% din voi presupusii "bikeri" nu avetzi permis ma,care e problema,daca nu ii iesea idioata in fatza trecea cu bn si nu stia nimeni nmk ca are sau nu permis,si ce #$% va datzi cu parerea atat,ba ca era drogat ba nuuuu era beat ba nuuuu....vretzi sa aflati ce avea?venitzi la spital si vi se confirma de catre medici,ei sunt in putere sa vb nu voi.....

 

deci in primul rand:NU ERA BEAT,NICI DROGAT.....

vina lui a fost c nu avea permis si atat...sa nu imi spunetzi voi mie c nu rulatzii si voi cu motoarele,voi mergetzi regulamentar cu 50,:goodposting:) in fine...

Deci am marea rugaminte nu mai aducetzi injurii la adresa lui,sau pasagerului,sau lu' baiatu al carui era motoru,pt ca datzi lipsa d respect,pana la urma era un biker...iubeste motoarele din moment ce se dade-a cu unu nu?

NU MAI JUDECATZI AIUREA pt ca voi nu suntetzi politisti,procurori sau mai stiu eu ce altceva.....

 

 

 

ASA CA VA RUGAM FRUMOS SA VA ABTZINETZI DE LA INJURI SI ALTE COMENTARII CARE NU ISI AU ROSTUL!!!!!

 

 

P.S:<MOGA ISI REVINE> CAT DESPRE SOFERITZA NU CRED CA N ARE VINA,ATATA TIMP CAT IN MIJLOCU INTERSECTIEI OPRESTE,SCRIE IN LEGISLATIE C N AI VOIE SA BOCHEZI INTERSECTIA

 

PACE!!!!

ai pus un daca mai sus......si la sfarsit ai scris ca scrie in legislatie .....mda ...si tot tu spui sa nu se mai aduca injurii si o faci pe soferita ,idioata

deci ,daca ...daca in legislatie scrie ca ai voie fara carnet si "pilit" ?Daca tu ii sustii pe cei fara carnet si ametiti sa circule pe doua roti sau chiar pe patru...pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCRIE IN LEGISLATIE C N AI VOIE SA BOCHEZI INTERSECTIA

si ce mai scrie acolo in legislatie? ceva de carnet, de purtat echipament (casca PARCA e OBLIGATORIE), instrainarea autovehiculului catre o persoana fara drept de a conduce, mai zice ceva si de niste viteze limita,.....niste porcarii.

 

am carnet deci imi pot da cu parerea; ok?

 

JJ, aud ca Militariul e la moda acuma, nici nu tre sa iasa din "curte". Sau daca trebe, podul de linga ambasada Chinei aud ca e faimos pentru iesit in decor pentru cei care ii dau in goarna pe piatra aia cubica.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sustin p nimeni fara permis...in caz ca n ai observat.....NU A FOST PILIT...am zis singura lui vina a fost c nu avea permis....CITITI MAI BN :goodposting: in fine suntetzi redusi nu am ce vb....eu zic sa inchidetzi forumu asta c nu isi are rostu.....

vezi cu jignirile...nimeni nu te-a facut redus ,chiar daca esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba isi are rostul...la fiecare accident de gen mai vine cate un prieten care le ia partea...frate...inteleg cum e sa te dai tare...si eu trag de motor cat poate...e zgomotos...deranjez babele pe trecere...asta e...nu sunt un motociclist TRU...dar...am permis,ma dau cum vreau ca e motorul meu, risc in primul rand viata mea si atat si cel mult permisul...odata ce treci de bariera celor 60km/h in oras iti asumi intreaga vina pentru un accident pentru ca stim toti cum se maresc distantele de franare si de evitare mai ales.

 

PACE SI TIE... :goodposting:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sustin p nimeni fara permis...in caz ca n ai observat.....NU A FOST PILIT...am zis singura lui vina a fost c nu avea permis....CITITI MAI BN :goodposting: in fine suntetzi redusi nu am ce vb....eu zic sa inchidetzi forumu asta c nu isi are rostu.....

 

Redus mintal esti tu, ba "cuvant jignitor" ("jignitor" ar zice filtrul forumului, eu zic ca e o simpla constatare a unui adevar absolut). Ca n-a sarit nimeni sa te-njure primul. Agramatule! "bn", "tn", etc. Scrie normal!

 

"Singura vina!" Ce vina "mititica". Un nimic, o bagatela. Un detaliu minor, faptul ca n-avea permis, Ha?! Bah, "inteligentule" CINE atesta LEGAL ca ala stia sa opereze motocicleta si sa puna o frana eficienta, sau ca e apt din punct de vedere medical (acutitate vizuala, timpi de reactie, psihologic, etc) sa conduca vreun AUTO-vechicul PE DRUMURI PUBLICE?. Permisul asta face in mod oficial. N-ai permis => nu stii sa conduci, n-ai habar. Nici dupa ce iei permisul nu stii, doar ca cartonul ala iti da dretpul sa circului, dar sa nu-mi serviti careva felia aia cu "scoala moto/auto in ro" ca vorbesc STRICT din punct de vedere legal/oficial.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da imi cer scuze pt "jignire",dar cand citesc forumu si vad ca toata lumea il jigneste,si ne stiind nimeni ce s-a int cu adevarat,normal ca n ma mai controlez....NU IL SUSTIN K NU AVEA PERMIS,AM ZIS DA AVETZI DREPTATE A FOST INCONSTIENT K S-A URCAT FARA PERMIS....dar ganditi-va ca sunt inca 20-30 p putin la fel ca el, nu?daca i s-a int lui nu trebuie akm sa,saritzi pe el,avetzi rabdare sa se clarifice situatia!!!!

Daca era un tov de-al vostru nu cred ca postatzi contra lui....dar in fine traim in romania.

A GRESIT,EL SUPORTA AKM SI PASAGERU,K P PASAGER N LA OBLIGAT NIMENI,CAT DESPRE SOFERITZA NU CRED CA ARE ROST SA O SCOATETZI NEVINOVATA,MA REPET DACA NU ERA EA NIMENI NU STIA K N ARE PERMIS SI ETC!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectifica, te rog: daca nu era el care venea tare in intersectie, soferita ar fi trecut mai departe si nimic nu s-ar fi intamplat... poate decat cu "el", ca poate un stalp, o groapa sau alta masina i-ar fi incheiat cursa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA NU ERA EA NIMENI NU STIA K N ARE PERMIS SI ETC!!

si daca inconstientul tau amic nu se urca pe motor fara carnet (inteleg ca fara motor nu ar fi reusit sa agatze o muiere) soferita ar fi mers si-n zilele noastre fara nici o grija pe strada, fara dosar, probleme cu politia, grija ca a schilodit un om, (din cite banuiesc) fara vreun accident la activ........

 

eu am grija ca prietenii mei sa nu umble fara permis pe strada (am un amic care probabil ca inca ma mai uraste ca l-am batut la cap sa nu mai iasa fara permis pe strada si a siramasa fara cheile de la motocicleta LUI cel putin odata)

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma repet...deci ,daca .

E prietenul tau?ok ,fii cu el la spital ajutal cu ce poti si "cearta-l " pentru ce a facut .....apropo ,daca omora pe cineva...aaa....daca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAT DESPRE SOFERITZA NU CRED CA N ARE VINA,ATATA TIMP CAT IN MIJLOCU INTERSECTIEI OPRESTE,SCRIE IN LEGISLATIE C N AI VOIE SA BOCHEZI INTERSECTIA

 

 

 

daca eu intru pe verde-n intersesctie si datorita ambuteiajului blochez intersectia si ma surprinde schimbarea culorii semaforului acolo, sunt vinovat conform legii de blocarea intersectiei, nu?

 

dar, ma intreb, asta-i da voie celui ce se intersecteaza cu mine sa vina ca nebunu, sa nu mai poata pune frana si sa intre-n mine violent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da imi cer scuze pt "jignire",dar cand citesc forumu si vad ca toata lumea il jigneste,si ne stiind nimeni ce s-a int cu adevarat,normal ca n ma mai controlez....NU IL SUSTIN K NU AVEA PERMIS,AM ZIS DA AVETZI DREPTATE A FOST INCONSTIENT K S-A URCAT FARA PERMIS....dar ganditi-va ca sunt inca 20-30 p putin la fel ca el, nu?daca i s-a int lui nu trebuie akm sa,saritzi pe el,avetzi rabdare sa se clarifice situatia!!!!

Daca era un tov de-al vostru nu cred ca postatzi contra lui....dar in fine traim in romania.

A GRESIT,EL SUPORTA AKM SI PASAGERU,K P PASAGER N LA OBLIGAT NIMENI,CAT DESPRE SOFERITZA NU CRED CA ARE ROST SA O SCOATETZI NEVINOVATA,MA REPET DACA NU ERA EA NIMENI NU STIA K N ARE PERMIS SI ETC!!

nu cred ca stii prea bine ce scrii tu acolo , argumente :

-spui PACE si ca tu nu jignesti pe nimeni si ne-ai facut redusi si idioata pe soferita

-spui ca nu il sustii ca nu avea permis si asta faci

-pui "daca" doar in favoarea "prietenului" tau

-vorbesti despre legislatie doar intr-un anumit sens

 

 

ps. cosminake , la draq , ce ma inerveaza musca aia :goodposting:

 

..sau ce o fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma repet...deci ,daca .

E prietenul tau?ok ,fii cu el la spital ajutal cu ce poti si "cearta-l " pentru ce a facut .....apropo ,daca omora pe cineva...aaa....daca?

 

 

"daca"....d urcat nu se mai urca,asta sa fitzi siguri,dar in fine,vad ca tot ii luatzi partea la soferitza,e bn,eu nu am nmk cu voi ca vad ca intelegetzi gresit,dar totusi nu mai postati aiurea fara cunostintza de cauza.

E bn ca nu a omorat pe nimeni,asta ii multumim lu D-zeu,in schimb s-a paradit pe el si inca 1 persoana,cat d soferitza am inteles c nu are nmk,dar si ea este afectata mintal,imi dau seama,nu avem nmk cu ea sau cu altcineva,a gresit,orice om greseste,dar noi romanii stim doar sa comentam.

Atzi int si voi vre-o data cum se simte moga?Chiar daca e el de vina....asa e omeneste.

Eu nu mai am ce sa zic.....

 

 

Decat asfalt uscat,in rest numai bn

 

PACE!! sper sa va treaca nebunia,sa intelegetzi ca momentan trecem prin nijte lucruri grele....

VA MULTUMESC!!

 

nu cred ca stii prea bine ce scrii tu acolo , argumente :

-spui PACE si ca tu nu jignesti pe nimeni si ne-ai facut redusi si idioata pe soferita

-spui ca nu il sustii ca nu avea permis si asta faci

-pui "daca" doar in favoarea "prietenului" tau

-vorbesti despre legislatie doar intr-un anumit sens

 

 

ps. cosminake , la draq , ce ma inerveaza musca aia :goodposting:

 

..sau ce o fi

 

gexxx daca citesti mai c atentzie mi-a cerut scz pe c am zis....

si sa incheiem cu totul,k nu ne intelegem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectifica, te rog: daca nu era el care venea tare in intersectie, soferita ar fi trecut mai departe si nimic nu s-ar fi intamplat... poate decat cu "el", ca poate un stalp, o groapa sau alta masina i-ar fi incheiat cursa....

 

 

NU TE SUPARA CA TE INTREB CE MOTOR AI TU?? MERGI CU 50. LA O CHESTIE DASTA TOTI SUNTETI VITEJI DAR CAND MERGETI CU MOTORU MERGETI TOTI CA NEBUNII. CE VB TU AICI E O MARE VRAJEALA. CRED CA TU ESTI MAI MANIAC DECAT MOGA. NU CREDE CA I IAU APARAREA DOAR CA E PRIETENUL MEU. IL CUNOSC DE VREO 7 ANI SI POT SA SPUN CA E IDIOT SI INCONSTIENT PENTRU CE A FACUT DAR SI PE DOBITOACA AIA AS OMORAO. ACUM 2 ZILE ERA SA FIU STRIVIT DE O TAMPITA DASTA STAND PE LOC. ERAM LA SEMAFOR IN SPATELE EI. EA VROIA SA SE BAGA PRINTRE 2 MASINI SI CULMEA SE UITA IN FATZA SI IN LOC SA BAGE IN 1 A BAGAT IN MASARIER SI ERA SA MA FACA VARZA. ASA CA O REGULA PENTRU TOTI MOTOCICLISTII. DACA VRETI SA NU AVETI PROBLEME IN TRAFIC

 

 

 

FERITI-VA DE FEMEI LA VOLAN

Editat de EUGEN_R6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca eu fac mari eforturi sa te inteleg insa nu ma ajuti deloc. Imi trebuie un dictionar numai ca sa inteleg ce ai scris si abia apoi sa PRICEP ce vrei sa exprimi.

nu mai postati aiurea fara cunostintza de cauza.

pai momentan comentam despre:

-lipsa carnet - suntem toti de acord ca n-are

-codul rutier si ce mai zice el pe acolo - zice de casca, zice de viteza, zice de carnet,....deci suntem "on-topic"

 

ce e fara cunostintza de cauza?

IL CUNOSC DE VREO 7 ANI SI POT SA SPUN CA E IDIOT SI INCONSTIENT PENTRU CE A FACUT DAR SI PE DOBITOACA AIA AS OMORAO.

FERITI-VA DE FEMEI LA VOLAN

Eugene, esti .... De ce ai omori-o pe soferitza? Ca nu s-a ferit din calea inconstientului tau amic?

poate ar trebui sa scrii si mai mare :"feriti-va de nehormoniti fara carnet pe motoare imprumutate!!"

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps. cosminake , la draq , ce ma inerveaza musca aia :goodposting:

 

al dracu gandac :agree:)

 

In alta ordine de ideei, "motociclistul" si-a facut-o cu mana lui, sufera pentru gresela facuta, bine ca nu a murit si ca nu a omorat pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TE SUPARA CA TE INTREB CE MOTOR AI TU?? MERGI CU 50. LA O CHESTIE DASTA TOTI SUNTETI VITEJI DAR CAND MERGETI CU MOTORU MERGETI TOTI CA NEBUNII. CE VB TU AICI E O MARE VRAJEALA. CRED CA TU ESTI MAI MANIAC DECAT MOGA. NU CREDE CA I IAU APARAREA DOAR CA E PRIETENUL MEU. IL CUNOSC DE VREO 7 ANI SI POT SA SPUN CA E IDIOT SI INCONSTIENT PENTRU CE A FACUT DAR SI PE DOBITOACA AIA AS OMORAO. ACUM 2 ZILE ERA SA FIU STRIVIT DE O TAMPITA DASTA STAND PE LOC. ERAM LA SEMAFOR IN SPATELE EI. EA VROIA SA SE BAGA PRINTRE 2 MASINI SI CULMEA SE UITA IN FATZA SI IN LOC SA BAGE IN 1 A BAGAT IN MASARIER SI ERA SA MA FACA VARZA. ASA CA O REGULA PENTRU TOTI MOTOCICLISTII. DACA VRETI SA NU AVETI PROBLEME IN TRAFIC

 

 

 

FERITI-VA DE FEMEI LA VOLAN

nu mai posta gata,lasa-i pe baietzi in pace,ei merg regulamentar,o sa ne vdm in trafic sa vdm c si cum,in fine multi dujmani si-a facut moga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok....ptr. mine....case closed

1.cel ce a dat motorul a vazut ce se poate intampla cu prietenul sau si cu motorul lui

2.pasageru' sper ca a realizat ce inseamna pe motor

3.soferitza sa se uite de trei ori cand traverseaza o intersectie

4.sa-i fie invatatura de minte ca nu e vorba doar de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu-i ia apararea soferitei. are partea ei de vina. dar noi, astia ce avem permis, ce intradevar ii mai dam tare prin intersectii (ceea ce unu' ce si-a luat permisu' de 2-3 zile nu prea ar face) stim sa ne uitam si unde. noi stim ca din cauza celor ce parcheaza la mai putin de 25 de m de coltul inters tre sa iesi cu masina sa vezi cat de cat...stim sa ne uitam "peste masini" cand ne apropiem de-o intersectrie cat de micuta si cand vedem o capota sa incetinim, pt ca stim ca-i va fi greu sa se asigure fara a iesi cu botu'-afara. stim sa fim niste "robocopi" si sa facem zoom pe fiecare eventual pericol si sa-l analizam si reanalizam pana ajungem in dreptul lui. stim. din cauza faptului ca avem permis, iar cartonu' ala pe care e adaugat a-u' ne-a permis sa circulam si sa ajungem sa invatam toate astea. degeba-i placeau lui motocicletele. tuturor le plac. pana la un moment dat. asta nu te face motociclist. nu spune tu ca era ultima oara cand se urca pe motoreta. nu l-ati mai fi lasat voi, nu?

 

de fiecae data cand tre sa ies sa ma asigur si-s numa dube si masini parcate pana pe coltul intersectiei sper sa nu vina unu d'asta si dau muzica la minim, deschid geamu sa nu care-cumva sa-l iau pe bot. e greu si de-o parte si de alta. dar asta nu-i da dreptul sa circule ca un nebun fara permis, fara minimele cunostinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...