Sari la conținut

Cum Schimb Uleiul La Un Virago Xv250?


Bicious
 Share

Postări Recomandate

Vizitator corleone
Vreau sa schimb uleiul dar nu gasesc calea de scurgere. Trebuie sa desfac toate suruburile alea? Sau poate doar suruburile de pe partea cu geamul de ulei, unde e cercul cu 'Yamaha' langa geam? Multam anticipat

 

Avand in vedere ca nu stii nici macar de unde trebuie sa dai drumul la ulei iti recomand sa te duci la un mecanic, schimbul de ulei pe cat e de simplu pe atat poate fi de periculos daca nu este facut corect.

 

PS: Surubul de scurgere e sub motor, la Virago mi se pare ca e spre dreapta motorului.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu stii nici macar de unde trebuie sa dai drumul la ulei iti recomand sa te duci la un mecanic, schimbul de ulei pe cat e de simplu pe atat poate fi de periculos daca nu este facut corect.

:)

 

macar fi atent ce face ala(mecanicul) acolo, pt. ca data viitoare sa faci tu singur. :)

Editat de sharpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

post-10222-1222620780_thumb.png

 

surubul de scurgere e in poza 12

 

 

Frumos din parte ta ITS ca nu ai continuam tenta caterincoasa pe care o luase topicul..saracul om...a intrebat si el ceva,pe niste "frati motociclisti"...care s-au intrecut in caterinci ieftine.Ce sa facem fratilor..daca aveam toti motociclete si "A"-ul de cand ieseam pe poarta maternitatilor....nu mai existau forumuri din astea.Sa ne intoarcem pe aici peste vreo 5 ani,cand om fi mai experimentati?Dar nu,ca nici atunci nu e bine,ca voi o sa fiti SI MAI experimentati...se pare ca nu mai avem nicio sansa sa va prindem.offf..."can i touch you???"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Frumos din parte ta ITS ca nu ai continuam tenta caterincoasa pe care o luase topicul..saracul om...a intrebat si el ceva,pe niste "frati motociclisti"...care s-au intrecut in caterinci ieftine.Ce sa facem fratilor..daca aveam toti motociclete si "A"-ul de cand ieseam pe poarta maternitatilor....nu mai existau forumuri din astea.Sa ne intoarcem pe aici peste vreo 5 ani,cand om fi mai experimentati?Dar nu,ca nici atunci nu e bine,ca voi o sa fiti SI MAI experimentati...se pare ca nu mai avem nicio sansa sa va prindem.offf..."can i touch you???"

 

Pe caterincosii de pe forum e bine sa-i ignori, in felul asta se lasa de caterinca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos din parte ta ITS ca nu ai continuam tenta caterincoasa pe care o luase topicul..saracul om...a intrebat si el ceva,pe niste "frati motociclisti"...care s-au intrecut in caterinci ieftine.Ce sa facem fratilor..daca aveam toti motociclete si "A"-ul de cand ieseam pe poarta maternitatilor....nu mai existau forumuri din astea.Sa ne intoarcem pe aici peste vreo 5 ani,cand om fi mai experimentati?Dar nu,ca nici atunci nu e bine,ca voi o sa fiti SI MAI experimentati...se pare ca nu mai avem nicio sansa sa va prindem.offf..."can i touch you???"

 

tie cine ti-a schimbat uleiul prima data???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru caterincosii care se pare ca nu cunosc schema unei Viroage dar o dau la oca: uitati-va si pe forumuri din afara la intrebarea care o pun. Sunt raspunsuri gen 'te-ai astepta sa fiie in partea de jos, dar e in partea stanga, dar trebuie sa desfaci suruburi, etc, etc'. Inainte de toate, am vrut sa desfac ca omul si nu am gasit de nici o culoare scurgerea, ma gandeam sa nu fac vreo boacana sa desfac suruburi care nu are rost, dupa cum scrie pe unele forumuri si vroiam sa vorbesc cu neste romani de-ai mei. Caterinca iesftina ma asteptam la manelari scuteristi, nu la alde motoristi. Multam ITS, Geo si Corleone, o noapte frumoasa :)!

 

P.S.

pentru Denisa: E prima data cand il schimb, carnetul si motorul le am de cateva luni si, greseala si lenea mea, d-abi acum m-am pus sa schimb uleiul, desi il cumparasem de cateva luni

 

Multam ITS, Geo si Corleone, o noapte frumoasa :)!

 

P.S.

pentru Denisa: E prima data cand il schimb, carnetul si motorul le am de cateva luni si, greseala si lenea mea, d-abi acum m-am pus sa schimb uleiul, desi il cumparasem de vreo 2 luni

Editat de Bicious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...