Sari la conținut

Accident Piata Unirii


alexutzzz
 Share

Postări Recomandate

Plin de lene si sictir incercam sa ajung la scoala pe la ora 13

La piata unirii mi s-a deschis o usa de dacie in fata.Nu am apucat sa franez,nu am culcat motoru si sunt perfect sanatos.

Pagube

Carena fata,Far,oglinda,ornament carena-rezervor,carena laterala zgariata,cadru de bord si alte chestii.

O sa pun si niste poze,la politie a fost declarat vinovat si a primit o amenda mica.Acum urmeaza alergatura la compania de asigurari,service si un du-te vino intre ele.

Astept comentarii din partea carcotasilor cum ca am trecut de la 125 la 954 :))

post-6693-1222791326_thumb.jpg

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu frate nici un comentariu gg !! foarte tare 954 ! sper sa iti gasesti repede piesele si sa nu mai ai parte de accidente ... daca erai pe 125 crezi ca nu iti deskidea usa in fatza ??? bullshit ....

 

p.s. fa motoru streetfighter pana gasesti piesele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plin de lene si sictir incercam sa ajung la scoala pe la ora 13

La piata unirii mi s-a deschis o usa de dacie in fata.Nu am apucat sa franez,nu am culcat motoru si sunt perfect sanatos.

Pagube

Carena fata,Far,oglinda,ornament carena-rezervor,carena laterala zgariata,cadru de bord si alte chestii.

O sa pun si niste poze,la politie a fost declarat vinovat si a primit o amenda mica.Acum urmeaza alergatura la compania de asigurari,service si un du-te vino intre ele.

Astept comentarii din partea carcotasilor cum ca am trecut de la 125 la 954 :))

 

Daca stiai ca vei primi comentarii "rautacioase" pentru ce ai mai postat? Ca sa te dai si tu mare ca ai facut accident... Nu-i asa? Acum ai devenit si tu motociclist.

...Imi dau seama cum te privesc fetele pe tine cand te duci cu motorul la scoala. Ce tare esti tu si invidiat de toti.

 

Pai, DA!

Ai un motor prea puternic pentru tine ca incepator. Pe motoare ca asta nu mergi "plin de lene si sictir", ci foarte atent si pregatit in orice moment sa ocolesti un obstacol sau sa franezi. De-aia va trebuie motoare mici si manevrabile... Ca sa evitati astfel de accidente usoare, pentru ca sunteti cu mintea vraiste. Dar cum voi va luati pentru oras numai motoare care stiu sa mearga doar in linie dreapta...

Spuneam eu, ca ar trebui sa va luati motoarele astea de fite si sa mergeti cu ele in poligon si la fiecare jalon daramat sau atins sa va ganditi ca poate fi un obstacol aparut in trafic (de ex. o portiera). Eu iti garantez ca nu esti in stare sa faci poligonul cu 954-ul tau.

Acum intelegi pentru ce iti trebuie un motor mai mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiai ca vei primi comentarii "rautacioase" pentru ce ai mai postat? Ca sa te dai si tu mare ca ai facut accident... Nu-i asa? Acum ai devenit si tu motociclist.

...Imi dau seama cum te privesc fetele pe tine cand te duci cu motorul la scoala. Ce tare esti tu si invidiat de toti.

 

Pai, DA!

Ai un motor prea puternic pentru tine ca incepator. Pe motoare ca asta nu mergi "plin de lene si sictir", ci foarte atent si pregatit in orice moment sa ocolesti un obstacol sau sa franezi. De-aia va trebuie motoare mici si manevrabile... Ca sa evitati astfel de accidente usoare, pentru ca sunteti cu mintea vraiste. Dar cum voi va luati pentru oras numai motoare care stiu sa mearga doar in linie dreapta...

Spuneam eu, ca ar trebui sa va luati motoarele astea de fite si sa mergeti cu ele in poligon si la fiecare jalon daramat sau atins sa va ganditi ca poate fi un obstacol aparut in trafic (de ex. o portiera). Eu iti garantez ca nu esti in stare sa faci poligonul cu 954-ul tau.

Acum intelegi pentru ce iti trebuie un motor mai mic?

Auzi ma...sa iti iau mortzii

1 nu sunt incepator am cel putin 20.000km

2Nu e un motor prea puternic pentru experienta si stilul de mers

3Cauciucurile mele sunt tocite pe margini cum no sa le faci tu nici de acum in 100 de ani

4Daca fac poligonul cu motorul meu te tund la chelie miercurea la arc?

5Eu cand merg cu motorul la scoala,merg ca sa ajung rapid si il las la ceva distanta de ea intr-o benzinarie.

6Esti un pamfletar ordinar si am inceput cu un motor mic

7Am zis ironic ca astept comentarii.

 

 

 

Later edit..eu de la 16 la 18 ani am mers pe 125..tu la varsta aia sunt convins ca toceai gumarii prin tramvaie si metrouri

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu mai fii invidios. O sa-ti iei si tu cand o sa te faci mare :)

 

:) Daca doar atat ai putut tu sa intelegi din ce am scris...

 

Auzi ma...sa iti iau mortzii

1 nu sunt incepator am cel putin 20.000km

2Nu e un motor prea puternic pentru experienta si stilul de mers

3Cauciucurile mele sunt tocite pe margini cum no sa le faci tu nici de acum in 100 de ani

4Daca fac poligonul cu motorul meu te tund la chelie miercurea la arc?

5Eu cand merg cu motorul la scoala,merg ca sa ajung rapid si il las la ceva distanta de ea intr-o benzinarie.

6Esti un pamfletar ordinar si am inceput cu un motor mic

7Am zis ironic ca astept comentarii.

 

 

 

Later edit..eu de la 16 la 18 ani am mers pe 125..tu la varsta aia sunt convins ca toceai gumarii prin tramvaie si metrouri

 

:D Asa domnule... Arata-ne cine esti cu adevarat!

 

Bah Alexutz...si eu cred ca omul asta are dreptate.Vinde-l si ia-ti un 600 RR.

 

Sa facem caterinca ne pricepem toti.

...Si chiar m-a amuzat ideea. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta opinia astora mai experimentati. :)

Auzi ma dar tu chiar te plictisesti.

Ai vazut ca(,)cu mine nu merge incepi si te iei de toti?Get a wooman.

Apropos s'a umplut orasul de motociclisti care nu au nici o legatura cu spiritul de biker

la maxim 30sec-1min unu cu un r6 albastru(cred) ii fac semn sa se opreasca trece la 1m de motor si merge mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiai ca vei primi comentarii "rautacioase" pentru ce ai mai postat? Ca sa te dai si tu mare ca ai facut accident... Nu-i asa? Acum ai devenit si tu motociclist.

...Imi dau seama cum te privesc fetele pe tine cand te duci cu motorul la scoala. Ce tare esti tu si invidiat de toti.

 

Pai, DA!

Ai un motor prea puternic pentru tine ca incepator. Pe motoare ca asta nu mergi "plin de lene si sictir", ci foarte atent si pregatit in orice moment sa ocolesti un obstacol sau sa franezi. De-aia va trebuie motoare mici si manevrabile... Ca sa evitati astfel de accidente usoare, pentru ca sunteti cu mintea vraiste. Dar cum voi va luati pentru oras numai motoare care stiu sa mearga doar in linie dreapta...

Spuneam eu, ca ar trebui sa va luati motoarele astea de fite si sa mergeti cu ele in poligon si la fiecare jalon daramat sau atins sa va ganditi ca poate fi un obstacol aparut in trafic (de ex. o portiera). Eu iti garantez ca nu esti in stare sa faci poligonul cu 954-ul tau.

Acum intelegi pentru ce iti trebuie un motor mai mic?

la cate stii tu o sa faci poligon toata viata....cu motor de 5 cai....sa eviti jaloanele care iti ies in fata

ca se pare ca nu mai esti la scoala sa te dai rotund

ti-ai creat un kip de copil nevinovat....critic de mobristi....poate le iei painea la aia de comenteaza pe eurosport

ca si aia sunt stie tot in ale motociclismului....mai ales pensionaru

cat despre accident ...bafta la constatare si reparatie.....eu acu dupa 5 luni am primit banii pe r1...dauna totala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma dar tu chiar te plictisesti.

Ai vazut ca(,)cu mine nu merge incepi si te iei de toti?Get a wooman.

 

stai linistit ca ne contram pe multe topicuri...........eu sunt dintre cei care cred ca "categoria a" nu este decat un cont facut de o mana de politisti frustrati sau cu sefi tampiti

 

@ categoria a: ai uitat sa raspunzi la 2 intrebari:

 

1. unde bem bere/ceai sau ce vrei tu?

2. ce motoreta ai?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma dar tu chiar te plictisesti.

Ai vazut ca(,)cu mine nu merge incepi si te iei de toti?Get a wooman.

Apropos s'a umplut orasul de motociclisti care nu au nici o legatura cu spiritul de biker

la maxim 30sec-1min unu cu un r6 albastru(cred) ii fac semn sa se opreasca trece la 1m de motor si merge mai departe.

 

Probabil alt incepator cu motor de fite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sa facem caterinca ne pricepem toti.

2....Si chiar m-a amuzat ideea. :D

1.As putea sa jur ca nu-i asa.

2.Nu era caterinca,dupa parerea mea arata mai bine 600 RR. :)

 

 

Apropos s'a umplut orasul de motociclisti care nu au nici o legatura cu spiritul de biker

la maxim 30sec-1min unu cu un r6 albastru(cred) ii fac semn sa se opreasca trece la 1m de motor si merge mai departe.

Ce-ai mah cu omu' ? Era concentrat la trafic...uite tu ce ai patit daca conduceai cu mare lene si sictir. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum intelegi pentru ce iti trebuie un motor mai mic?

 

 

:)

 

Omul asta are dreptate, daca era un motor mai mic se putea evita cu usurinta usa aia :) Ce naiba faceti frate cu super-sport-uri de sute de cai in oras ? Pai la demarajul ala tu crezi ca te mai vede Gigel in oglinda cand se da jos sa ia tigari ? Singura explicatie logica ar fi fitzele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca ne contram pe multe topicuri...........eu sunt dintre cei care cred ca "categoria a" nu este decat un cont facut de o mana de politisti frustrati sau cu sefi tampiti

 

@ categoria a: ai uitat sa raspunzi la 2 intrebari:

 

1. unde bem bere/ceai sau ce vrei tu?

2. ce motoreta ai?

:)

 

As fi vrut eu sa fiu politist, ca stateam numai cu ochii pe voi si va ardeam cu aia 25kw de nu va vedeati.

1. Prefer un ceai cu Kassu.

2. Am o tricicleta la care am mai avut nevoie si de roti ajutatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiai ca vei primi comentarii "rautacioase" pentru ce ai mai postat? Ca sa te dai si tu mare ca ai facut accident... Nu-i asa? Acum ai devenit si tu motociclist.

...Imi dau seama cum te privesc fetele pe tine cand te duci cu motorul la scoala. Ce tare esti tu si invidiat de toti.

 

Pai, DA!

Ai un motor prea puternic pentru tine ca incepator. Pe motoare ca asta nu mergi "plin de lene si sictir", ci foarte atent si pregatit in orice moment sa ocolesti un obstacol sau sa franezi. De-aia va trebuie motoare mici si manevrabile... Ca sa evitati astfel de accidente usoare, pentru ca sunteti cu mintea vraiste. Dar cum voi va luati pentru oras numai motoare care stiu sa mearga doar in linie dreapta...

Spuneam eu, ca ar trebui sa va luati motoarele astea de fite si sa mergeti cu ele in poligon si la fiecare jalon daramat sau atins sa va ganditi ca poate fi un obstacol aparut in trafic (de ex. o portiera). Eu iti garantez ca nu esti in stare sa faci poligonul cu 954-ul tau.

Acum intelegi pentru ce iti trebuie un motor mai mic?

:) Felicitari...meriti o acadea :D

Bafta cu asigurarile!!! Sa nu accepti nici o piesa la reparat. Orice clema rupta inseamna carena noua. Bafta! :)

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut eu sa fiu politist, ca stateam numai cu ochii pe voi si va ardeam cu aia 25kw de nu va vedeati.

 

vreau si eu bucatica de lege in care se prevede si pedeapsa pentru pilotul care merge cu o motoreta ce are mai mult de 25kw in primii 2 ani de la examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...