Sari la conținut

Enduro Sovietic


ozzy
 Share

Postări Recomandate

Duminica am dat o tura prin jurul Bucurestului dar a meritat. Am mers pana in comuna Magurele dar nu oricum ci direct pe camp. A fost frumos dar cam prafos. :eek:

Am indoit si un rezervor. Am fost cu un Minsk si un K. Desigur nu se compara cu japonezele dar parca au fost construite pentru drumuri de tara. :)

post-3316-1126631492_thumb.jpg

post-3316-1126631542_thumb.jpg

post-3316-1126631641_thumb.jpg

post-3316-1126631783_thumb.jpg

post-3316-1126631828_thumb.jpg

post-3316-1126631878_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta e si impresia mea despre comuniste. Cand aveam simsonul, faceam cu el si speed si enduro si touring , mergea si pe asfalt si pe forestier si pe iarba :))))). O comunista e mult mai versatila decat o motocicleta "dedicata". Cat am avut gilera (125cc, carenata, de viteza), intr-adevar, mergea mult mai bine si era foarte manevrabila insa numai pe asfalt curat. La linii de tramvai sau gropi - jale... Honda xl pe care o am acum e la capatul opus - se tzine mai bine pe piatra cubica/denivelari, dar la viteza mai mare e nasol, ca esti undeva prea sus si prea departe de asfalt, nu poti sa te inclini mult (cu simsonul ma inclinam de polizam scaritzele si stiam sigur ca nu fuge in lateral).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitarile mele Cosmine.

Cum s-au descurcat comunistele? Au facut probleme?

242616[/snapback]

 

Multumim pentru aprecieri. K mergea pe camp cu viteza maxima. Adica 60 km/h. Sincer va spun ca nu simteai mai nimic. Adevarul este ca pe sosea nu e atat de stabila. Am fost pe acolo si cu Nipru care nu era atat de stabil si nu am mers atat de departe. Practic la greutatea K-ului a fost mai mult Motocross decat enduro. :)

Poate sambata viitoare ajung si cu sotia pe acolo. A zis ca vrea si ea dupa ce a vazut pozele. sa o vad cum se descurca. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si io data viitoare..  :baldy:  de mult caut terenuri bune de enduro pe langa bucureshti... :baldy:  si un grup de tovarashi  :cheers:

242907[/snapback]

 

Mergem peste doua saptamani daca nu ploua ca acum o sa am niste treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Parca era mai mult FUN cu rusoaice sa mor io. Acum trebuie sa am grija de carene, de jenti .... :P :banana:

Care carene? :banana:

 

On-Topic se descurca bine rusoaicele doar a mea nu prea ca am suspensiile luate de pe un cbr si sunt cam tari si trebuie sa-mi adun rinichii dupa o tura din asta.E mai k lumea cu din astea ca nu iti pui probleme de spart carene sau alte questii scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...