Sari la conținut

Arta Cu Aerograful Si


vladvalah
 Share

Postări Recomandate

Eu deja sunt pus pe facut calcule .Daca intradevar lucreaza bine omu' m-am scos .Iau lucrari la pretul meu ,i le trimit lui sa le faca si ii platesc dublu fata de cat cere el iar eu stau bine mersi la bere cu golanii si ma frec in el lucru. E prea frumos ca sa fie adevarat .Saptamana trecuta am refuzat un cap tractor {TIR] la 3000 euro pt ca nu imi mai ajunge timpul si sunt deja ingropat in lucru. Daca stiam de el uite cum scoteam vreo 2000 fara sa fac nimic.....

244140[/snapback]

dar voi de ce nu bagati poze ca sa vedem cu ce va tot laudati... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

koffa,fara suparare,bineinteles ca talentul e pe locul 1 dar "ceva" studii in domeniu eu spun ca ajuta

cat despre preturi si eu zic ca sunt mici

sa nu se inteleaga ca nu imi convine sa vad ca incep si la noi sa se vada preturi de bun simt dar materialele de calitate fiind atat de scumpe,cum se ajunge la pretul final atat de mic?

cand am vazut 100 eur pt un rezervor am zis super!

dar cand am vazut 150 pt carenata,deja bate la ochi grav

 

oricum,ce-a postat omu' arata beton;daca o fi si calitate in curand o sa fie foarte ocupat

bafta

244132[/snapback]

baga poze ca sa vedem ce faceti voi.....iar in privinta pretului iti dai seama ca daca vine careva cu o comunista care nu sare de 10 mil....daca ii zic ca ii iau pe pictura dublu decat valoarea moto. lui inebuneste....ca poate omul ar dori si el ceva da` nu are bani.....si? ce facem pe ei ii ignoram?....NU.., incercam sa le facem un graf cu un pret pe masura sa si-l poata permita ..nu? sau cum...noi cel putin asa gandim..

Editat de vladvalah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
baga  poze  ca  sa  vedem  ce  faceti voi.....iar  in  privinta pretului  iti  dai  seama  ca  daca  vine  careva  cu  o  comunista  care  nu  sare  de 10  mil....daca  ii zic  ca  ii  iau  pe  pictura  dublu  decat  valoarea moto.  lui  inebuneste....ca poate  omul  ar  dori  si  el  ceva  da`  nu  are  bani.....si?  ce  facem  pe  ei ii  ignoram?....NU.., incercam  sa  le  facem  un  graf  cu  un  pret pe  masura sa  si-l  poata  permita ..nu?  sau  cum...noi  cel  putin  asa  gandim..

244372[/snapback]

 

 

:baldy::cheers:

 

:) Pot sa vin si eu cu carene de comunista la vopsit?? :crack: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga  poze  ca  sa  vedem  ce  faceti voi.....iar  in  privinta pretului  iti  dai  seama  ca  daca  vine  careva  cu  o  comunista  care  nu  sare  de 10  mil....daca  ii zic  ca  ii  iau  pe  pictura  dublu  decat  valoarea moto.  lui  inebuneste....ca poate  omul  ar  dori  si  el  ceva  da`  nu  are  bani.....si?  ce  facem  pe  ei ii  ignoram?....NU.., incercam  sa  le  facem  un  graf  cu  un  pret pe  masura sa  si-l  poata  permita ..nu?  sau  cum...noi  cel  putin  asa  gandim..

244372[/snapback]

si hai sa facem o galerie ca sa vada tot omul care si ce poate si in cestil s.a.m.d.....ar fi ceva ...poate vb.. cu cei de la motociclis .ro sa faca un link sau facem noi cu o galerie de aerografie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga  poze  ca  sa  vedem  ce  faceti voi.....iar  in  privinta pretului  iti  dai  seama  ca  daca  vine  careva  cu  o  comunista  care  nu  sare  de 10  mil....daca  ii zic  ca  ii  iau  pe  pictura  dublu  decat  valoarea moto.  lui  inebuneste....ca poate  omul  ar  dori  si  el  ceva  da`  nu  are  bani.....si?  ce  facem  pe  ei ii  ignoram?....NU.., incercam  sa  le  facem  un  graf  cu  un  pret pe  masura sa  si-l  poata  permita ..nu?  sau  cum...noi  cel  putin  asa  gandim..

244372[/snapback]

nu stiu ce poze vrei sa bag

eu nu ma ocup cu vopsitul,doar mi-am spus parerea

am voie?

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
Hai ca m-ai spart la faza asta .Da' artistii fara studii {superioare si in domeniu banuiesc] ce au ,nu lea crescut inca mana dreapta ? .Vreo cativa ani petrecuti prin x facultate te umplu de talent ?.Ma indoiesc .De cand a devenit arta o stiinta exacta ?.Daca ar fi vorba de academia de airbrush din Berlin {chiar exista} as mai intelege .Si mai am o nelamurire .Daca ai studii in arta te scot banii afara din casa ?pt ca mie numa' nu imi ies socotelile cum reusesti tu sa faci un speed full carenat la 150 euro cu materiale cu tot cand doar un litru de lack face 3 milioane si ca sa iasa super nu iti ajunge un litru plus restul ?.Aaaaaaa .....nu folosesti materiale de calitate ?.Cum ? Nu stie fraieru' ?Pai si peste doua luni cand se duce dracului toata lucrarea ce faci ?......................Ai un loc sigur unde nu te gaseste ?Ei ..asa da..........

244093[/snapback]

Suparat foc ca are concurenta si la pret dar si la calitate.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

Frumoase lucrarile nu am ce zice.

Eu inteleg ca este autograf si din pret 2/3 este manopera si 1/3 materialul dar eu mi-am vopsit camionul la firma mare si garantie 12 luni si a fost doar $250.

O fi manopera mai ieftina aici?

:cheers:

Face un baiat aerograf pe plaja de se strange lumea ca la circ si le vinde cu $25 bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase lucrarile nu am ce zice.

Eu inteleg ca este autograf si din pret 2/3 este manopera si 1/3 materialul dar eu mi-am vopsit camionul la firma mare si garantie 12 luni si a fost doar $250.

O fi manopera mai ieftina aici?

:cheers:

Face un baiat aerograf pe plaja de se strange lumea ca la circ si le vinde cu $25 bucata.

244757[/snapback]

Iar amestecam lucrurile .Vopsitori sunt in Romania cateva mii .Aerografisti vreo zece .Ca sa ajungi vopsitor e de ajuns un curs de vreo trei luni .Pentru aerografie cred ca trebuie cu totul altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

244690[/snapback]

da ...din ce am vazut..aici daca sunt facute de tine...sunt ochioase...unele teme chiar chicioase..dar ma rog "clientu` nostru stapanu` nostru"....asa sa revin asta ci spiderman mi se pare ceva mai elaborata , si e bun imi place iar daca nu sunt indiscret ce preturi ai practicat la capota cu spiderman si ce timp a luat,,,,,si mai ma intereseaza pretul la rezervorul copie Boris ..sau Luis rio cred... nu m-am uitat prea atent....deci un pret si un timp de executie ...bafta .......si daca exista un club de aerografisti poate ne afiliem si noi noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
Iar amestecam lucrurile .Vopsitori sunt in Romania cateva mii .Aerografisti vreo zece .Ca sa ajungi vopsitor e de ajuns un curs de vreo trei luni .Pentru aerografie cred ca trebuie cu totul altceva.

244768[/snapback]

Pasiune si talent.

E o forma de arta.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

244690[/snapback]

am vazut mai bine spidermanul ...are cateva anomalii anatomice urate rau...vezi de aceea zic "artisti cu studii" hai ca o sa-ti trimitem cateva tratate si studii de anatomie ...si ai sa vezi ca desenu e baza artei....bafta si no ofense :cheers:

Editat de vladvalah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce  fel  de  "carene"  are  comunista  ta  ...ca  ma  uimesti

244381[/snapback]

 

Nu ai pus bine ghilimelele trebuiau puse la "COMUNISTA" de 600 cc in 4 cuilindri si peste 60 CP cauta repede pe net dupa specificatiile astea :cheers: :baldy:

Si stai linistit ca lumea e invidioasa cand o sa auda oamenii de tine sper sa ramai cam tot pe preturile astea si sa nu cazi in partea cealalta ca marii maestri care te combat ca le strici piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai pus bine ghilimelele trebuiau puse la "COMUNISTA" de 600 cc in 4 cuilindri si peste 60 CP cauta repede pe net dupa specificatiile astea :baldy:  :baldy:

Si stai linistit ca lumea e invidioasa cand o sa auda oamenii de tine sper sa ramai cam tot pe preturile astea si sa nu cazi in partea cealalta ca marii maestri care te combat ca le strici piata.

245188[/snapback]

frate am zis care e pretul si ala E. dar ma faci curios cu comunista...nu cumva e ural? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da  ...din  ce  am  vazut..aici daca  sunt  facute  de  tine...sunt  ochioase...unele  teme  chiar  chicioase..dar  ma  rog  "clientu` nostru  stapanu`  nostru"....asa  sa  revin  asta  ci  spiderman  mi  se  pare  ceva  mai  elaborata ,  si  e  bun imi place  iar  daca  nu  sunt  indiscret  ce  preturi ai  practicat la  capota  cu spiderman si  ce  timp  a luat,,,,,si  mai  ma  intereseaza  pretul  la rezervorul copie  Boris  ..sau  Luis  rio  cred... nu  m-am  uitat prea  atent....deci  un pret  si  un  timp de  executie ...bafta .......si  daca  exista  un  club  de  aerografisti  poate  ne  afiliem  si noi  noroc

244810[/snapback]

Sunt curios daca le vei spune clientilor tai ca ceea ce vor ei este chitch sau "ochios" ??? cam cati din ei isi vor mai face lucrarea la tine .Tu nu traiesti in aceasi Romanie ca mine unde cei cu bani se cred atoate stiutori ,culti si cunoscatori ?.Te tine punga asa bine incat iti prmiti sa refuzi o lucrare pe un motor la 1000-1200 euro numai pt ca ti se pare tema mult sub pregatirea ta ? ..nu prea cred .Scuze ...am uitat ,tu nu trebuie sa renunti decat la 150 ."Artistule cu studii" spiderman este facut cu ajutorul proiectorului ,in consecinta ar insemna ca "am ratat la reluare".Rezervorul nu este nici Boris Valejo nici Luis Royo [nu rio] este Ken Kelly ale carui lucrari sunt reproduse si pe carenajul lateral iar la vremea respectiva a platit omul 700 [eram si eu mai la inceput] plus ca a mai dat de baut pt ca aparut in Moto Life si Univers Moto fapt pt care la vandut nesperat de bine.Timpul de executie difera in functie de cat de mult imi place mie lucrarea sau ce chef de lucru am .Capota aceea cu femeia ,pana la faza asta ,am lucrat doua dupamese si probabil nu va fi terminata niciodata pt ca deja am alte planuri cu ea .Exista un club de aerografisti iar eu sunt unul din cei trei membri fondatori .In curand vom organiza un concurs de capote pictate iar castigatorul {care va fi desemnat prin voturi pe forum} va beneficia de un curs de aerografie de o luna la Academia de airbrush din Berlin platit de sponsorul nostru. Oricum nu cred ca sunteti interesati ,voi avand deja o vasta experienta in domeniu doar de aceea va si autointitulati "Artisti cu studii".Noi astia mai nescoliti preferam sa facem bani acum nu Postmortem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heiii ... monopolul e afacere murdara.

:cheers:

244948[/snapback]

Aerografia in sine e o afacere murdara doar ca poti sati alegi culorile cu care te murdaresti. Clubul a fost infiintat in ideea de a aduna la un loc aerografistii pentru a invata de la altii si pe altii noi tehnici ,materiale ,participari la show-uri tuning ,concursuri intre noi la care premiile sunt bineinteles legate de pasiunea aceasta .In nici un caz nu se pune problema de a impune tarife pt lucrari ,fiecare e liber sa lucreze dupa cum crede de cuviinta ,si nici nu se poate face asa ceva pt ca fiecare cere atat cat crede el ca merita sau cat pot sa isi permita clientii lui sa plateasca. Pe multi dintre ei ii cunosc personal si nici unul nu traieste din asta nu pentru ca ar lucra ieftin ci pentru ca sunt putini cei care isi permit sa isi faca asa ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios daca le vei spune clientilor tai ca ceea ce vor ei este chitch sau "ochios" ??? cam cati din ei isi vor mai face lucrarea la tine .Tu nu traiesti in aceasi Romanie ca mine unde cei cu bani se cred atoate stiutori ,culti si cunoscatori ?.Te tine punga asa bine incat iti prmiti sa refuzi o lucrare pe un motor la 1000-1200 euro numai pt ca ti se pare tema mult sub pregatirea ta ? ..nu prea cred .Scuze ...am uitat ,tu nu trebuie sa renunti decat la 150 ."Artistule cu studii" spiderman este facut cu ajutorul proiectorului ,in consecinta ar insemna ca "am ratat la reluare".Rezervorul nu este nici Boris Valejo nici Luis Royo [nu rio] este Ken Kelly ale carui lucrari sunt reproduse si pe carenajul lateral iar la vremea respectiva a platit omul 700 [eram si eu mai la inceput] plus ca a mai dat de baut pt ca aparut in Moto Life si Univers Moto fapt pt care la vandut nesperat de bine.Timpul de executie difera in functie de cat de mult imi place mie lucrarea sau ce chef de lucru am .Capota aceea cu femeia ,pana la faza asta ,am lucrat doua dupamese si probabil nu va fi terminata niciodata pt ca deja am alte planuri cu ea .Exista un club de aerografisti iar eu sunt unul din cei trei membri fondatori .In curand vom organiza un concurs de capote pictate iar castigatorul {care va fi desemnat prin voturi pe forum} va beneficia de un curs de aerografie de o luna la Academia de airbrush din Berlin platit de sponsorul nostru. Oricum nu cred ca sunteti interesati ,voi avand deja o vasta experienta in domeniu doar de aceea va si autointitulati "Artisti cu studii".Noi astia mai nescoliti preferam sa facem bani acum nu Postmortem

245257[/snapback]

decat sa ne cacam pe noi...mai bine isi vede fiecare de treba lui....cu toate ca as vrea sa ne cunoastem si poate......cine stie ..... bafta si multa stima :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
Aerografia in sine e o afacere murdara doar ca poti sati alegi culorile cu care te murdaresti.

In nici un caz nu se pune problema de a impune tarife pt lucrari ,fiecare e liber sa lucreze dupa cum crede de cuviinta ,

245273[/snapback]

Daca nu stiai este de fapt o forma de exprimare artistica dar tu o vezi ca o afacere.

Daca nu ai fi impotriva unor talentati sa ceara 150 sau mai putin atunci ai fi credibil dar se pare ca preferi sa iei salariul national lunar in 3 zile de munca cu vopseaua.

Culmea, tocmai astazi am vazut o reclama de vopsit masini si $229. Cat o fi vopseaua ca stiu ca manopera este $30/h?

De, spre iarna se mai iefteneste treaba.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...