Sari la conținut

Arta Cu Aerograful Si


vladvalah
 Share

Postări Recomandate

Daca nu stiai este de fapt o forma de exprimare artistica dar tu o vezi ca o afacere.

Daca nu ai fi impotriva unor talentati sa ceara 150 sau mai putin atunci ai fi credibil dar se pare ca preferi sa iei salariul national lunar in 3 zile de munca cu vopseaua.

Culmea, tocmai astazi am vazut o reclama de vopsit masini si $229. Cat o fi vopseaua ca stiu ca manopera este $30/h?

De, spre iarna se mai iefteneste treaba.

:baldy:

[/q :baldy: :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frate am zis care e pretul si ala E. dar ma faci curios cu comunista...nu cumva e ural? :cheers:

Daca Facea Uralul moto in 4 cilindri si peste 60 de CP erau in TOP dar din cate stiu eu nu-s decat in 2 cilindri si abia daca scot 20 si ceva de CP din motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stiai este de fapt o forma de exprimare artistica dar tu o vezi ca o afacere.

Daca nu ai fi impotriva unor talentati sa ceara 150 sau mai putin atunci ai fi credibil dar se pare ca preferi sa iei salariul national lunar in 3 zile de munca cu vopseaua.

Culmea, tocmai astazi am vazut o reclama de vopsit masini si $229. Cat o fi vopseaua ca stiu ca manopera este $30/h?

De, spre iarna se mai iefteneste treaba.

:cheers:

Hai ca esti simpatic .Ia pune tu mana pe aergraf si lucreaza vreo 25-35 de ore pe un motor si dupa aia sa imi spui si mie daca te mulumesti cu 150 euro pt toata "distractia" .Daca tu crezi ca e acelasi lucru sa vopsesti o masina sau sa pictezi una atunci cu siguranta esti pe alta planeta nu pe alt continent .Tocmai acolo in "tarile calde " se plateste 80-100 $ ora de airbrush si asta pt flames ,tribals $stuf ,nicidecum freehand .Intradevar nu stiam ca e o forma de exprimare artistica ,eu "trag " opt ore la aerograf in fabrica ,ies la doua ,ma umplu de votca la carciuma din cartier ,merg acasa imi frec femeia ,imi bat copiii ,ma culc si a doua zi o iau de la capat .Hai bahtalo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca esti simpatic .Ia pune tu mana pe aergraf si lucreaza vreo 25-35 de ore pe un motor si dupa aia sa imi spui si mie daca te mulumesti cu 150 euro pt toata "distractia" .Daca tu crezi ca e acelasi lucru sa vopsesti o masina sau sa pictezi una atunci cu siguranta esti pe alta planeta nu pe alt continent .Tocmai acolo in "tarile calde " se plateste 80-100 $ ora de airbrush si asta pt flames ,tribals $stuf ,nicidecum freehand .Intradevar nu stiam ca e o forma de exprimare artistica ,eu "trag " opt ore la aerograf in fabrica ,ies la doua ,ma umplu de votca la carciuma din cartier ,merg acasa imi frec femeia ,imi bat copiii ,ma culc si a doua zi o iau de la capat .Hai bahtalo

 

Chiar asa nu e simpaTIC?

Si tu esti, pai dupa ce te "umpli" de vodca mai esti tu in stare sa executi toate operatiunile pe care le ai enumerat mai sus???????? Eu nu cred tre sa intrebam un "beutor profesionist" daca poate sa execute lista de mai sus! :cheers: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

1. Hai ca esti simpatic.

2. Tocmai acolo in "tarile calde " se plateste 80-100 $ ora de airbrush

3. ma umplu de votca la carciuma din cartier, merg acasa imi frec femeia, imi bat copiii,

1. Mersi mult. :cheers: Mi sa mai spus asta dear de catre sexul feminin. Noroc cu distanta dintre noi.

2. Corect un artist are rata finaciara nelimitata. Publicul ii fixeaza valoare artei lui dar tu te-ai luat agresiv de un alt artist datorita pretului. Asta denota ca esti comerciant nu artist.

3. Si cata votca e nevoie pt un plin? Burta mare? Si unde si cu ce freci nevasta? Nu se incalzeste? Se electrizeaza? Daca iti bati copii sa-ti fie rusine. Acum e norocul tau ca esti departe. :baldy: Dar eu cred ca ai mintit.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca esti simpatic .Ia pune tu mana pe aergraf si lucreaza vreo 25-35 de ore pe un motor si dupa aia sa imi spui si mie daca te mulumesti cu 150 euro pt toata "distractia" .Daca tu crezi ca e acelasi lucru sa vopsesti o masina sau sa pictezi una atunci cu siguranta esti pe alta planeta nu pe alt continent .Tocmai acolo in "tarile calde " se plateste 80-100 $ ora de airbrush si asta pt flames ,tribals $stuf ,nicidecum freehand .Intradevar nu stiam ca e o forma de exprimare artistica ,eu "trag " opt ore la aerograf in fabrica ,ies la doua ,ma umplu de votca la carciuma din cartier ,merg acasa imi frec femeia ,imi bat copiii ,ma culc si a doua zi o iau de la capat .Hai bahtalo

ba uite unde s-a ajuns...de ce nu vrei sa incetezi cu tot calvarul asta? eu am inceput sa postez aici pt .simplu fapt ca vine iarna si motoristii nu prea mai ies cu frumoasele la plimbare si le trimit la "machiat" sau mici reglaje ...final pt. ceva clienti ca sa ma pot face cunoscut....iti dau si tie dreptate cu pretul dar asa merge banu` la noi..daca acolo in baia mare se-nvarte banu` dupa cum zici ...timite-mi si mie ceva lucrari...si nu te mai umfla in pene ca nu ai sa saracesti din simlu fapt ca a mai aparut un aerografist(ba chiar doi)....bafta :baldy:

 

Daca Facea Uralul moto in 4 cilindri si peste 60 de CP erau in TOP dar din cate stiu eu nu-s decat in 2 cilindri si abia daca scot 20 si ceva de CP din motor.

atunci da -mi mai multe indicii ca m-ai facut curios ..Comunista Carenata?...suna ca dracu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci da -mi mai multe indicii ca m-ai facut curios ..Comunista Carenata?...suna ca dracu :baldy:

 

omu' era ironic... are ce scrie in profilul lui (nu mai tin mite exact ce honda era... poate vtr?) da' a spus ca iti aduce carenele de comunista ca sa i-o faci la pret de comunista.... la fel cum era si koffa ironic cand a zis ca lucreaza in schimb de 8 ore, se duce la carciuma, etc....... (da' am vazut ca si p-asta au luat-o unii in serios :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca ma deranjeaza noii veniti in bransa atunci cum iti explici ca ma zbat sa ii adun pe toti intr-un club unde au mult de castigat atat ca imagine cat si material ?

Doi noi membri ,unul din Oradea si unu din Alba vor avea ocazia sa isi prezinte lucrarile la SIAB unde pe cont propriu nu ai nici o sansa sa intri. Toate evenimentele la care esti invitat sa participi [tuning show-uri,raliuri ,liniutze etc ] sunt moca ,transport ,cazare masa tot .Puteam bine merci sa trag tot focul la oala mea si sa profit din plin dar nu am facuto asa ca poti sa imi zici oricum dar nu invidios sau egoist .Nu preturile tale ma deranjeaza pe mine {am vrut doar sa te trag de maneca pt ca dai impresia ca esti pus pe acte de caritate sau nu stii sa iti apreciezi corect munca } ci aerele de mare maestru care {imi pare rau sa o spun } nu se reflecta in lucrarile tale {aici nu ma refer la compozitie sau cromatica ci la faptul ca ti-ai schitzat Einsteinul cu creionul pe capota aceea ,lucru pe care un aerografist cu experienta il stie si de ale carui consecinte iti vei da seama curand si pe propriul buzunar }. Acum chiar am incheiat "calvarul" .Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca ma deranjeaza noii veniti in bransa atunci cum iti explici ca ma zbat sa ii adun pe toti intr-un club unde au mult de castigat atat ca imagine cat si material ?

Doi noi membri ,unul din Oradea si unu din Alba vor avea ocazia sa isi prezinte lucrarile la SIAB unde pe cont propriu nu ai nici o sansa sa intri. Toate evenimentele la care esti invitat sa participi [tuning show-uri,raliuri ,liniutze etc ] sunt moca ,transport ,cazare masa tot .Puteam bine merci sa trag tot focul la oala mea si sa profit din plin dar nu am facuto asa ca poti sa imi zici oricum dar nu invidios sau egoist .Nu preturile tale ma deranjeaza pe mine {am vrut doar sa te trag de maneca pt ca dai impresia ca esti pus pe acte de caritate sau nu stii sa iti apreciezi corect munca } ci aerele de mare maestru care {imi pare rau sa o spun } nu se reflecta in lucrarile tale {aici nu ma refer la compozitie sau cromatica ci la faptul ca ti-ai schitzat Einsteinul cu creionul pe capota aceea ,lucru pe care un aerografist cu experienta il stie si de ale carui consecinte iti vei da seama curand si pe propriul buzunar }. Acum chiar am incheiat "calvarul" .Bafta

da de ce sa nu-ti faci schite ...de ce?

oare tu pur si simplu tre sa comentezi absolut orice (chiar si daca lucrarea nu e terminata ) nte bagi tu cu comentarii de (cuvant urat) si nu stiu de unde ai devenit peste noapte critic de "arta" si cine-ti confera dreptul asta ...si pana la urma nici nu am nevoi de clubul tau de (cuvant urat) si miciunile tale cu preturi si ANOMALIILE ANATOMICE pe care le faci...si le vei face de aici inainte la toate KITCH_rile pe care o sa le faci....si apropos cei care fac treaba asta si nu au "STUDII" chiar nu le-a crescut mana dreapta ...adica tie ...dupa cum am vazut in lucrarile tele escunzi bratele si palmele pt. ca nu sti sa desenezi ..iar celelate nu sunt facute de tine pt, ca se observa o diferenta enorma intre ele ..atat la compozitie cat si la executie ...asa ca mai lasa vrajeala cu siabul tau de si clubul in care no ofense dar daca sunt in club oameni la fel ca ...e clar asa ca lasa -ma in pace ca nu am nevoie de basinile tale si idiotenile pe care le zici aici pe fiecare zi si nu stiu cum de iti permiti lucrul asta......mai lasa-ma ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca ma deranjeaza noii veniti in bransa atunci cum iti explici ca ma zbat sa ii adun pe toti intr-un club unde au mult de castigat atat ca imagine cat si material ?

Doi noi membri ,unul din Oradea si unu din Alba vor avea ocazia sa isi prezinte lucrarile la SIAB unde pe cont propriu nu ai nici o sansa sa intri. Toate evenimentele la care esti invitat sa participi [tuning show-uri,raliuri ,liniutze etc ] sunt moca ,transport ,cazare masa tot .Puteam bine merci sa trag tot focul la oala mea si sa profit din plin dar nu am facuto asa ca poti sa imi zici oricum dar nu invidios sau egoist .Nu preturile tale ma deranjeaza pe mine {am vrut doar sa te trag de maneca pt ca dai impresia ca esti pus pe acte de caritate sau nu stii sa iti apreciezi corect munca } ci aerele de mare maestru care {imi pare rau sa o spun } nu se reflecta in lucrarile tale {aici nu ma refer la compozitie sau cromatica ci la faptul ca ti-ai schitzat Einsteinul cu creionul pe capota aceea ,lucru pe care un aerografist cu experienta il stie si de ale carui consecinte iti vei da seama curand si pe propriul buzunar }. Acum chiar am incheiat "calvarul" .Bafta

cine ti-a zis ca ai talent afacut misto de tine si tu ai luat-o in serois si te-ai apucat de "pictat"..de ce esti tu asa invidios?...oare nu-ti ajunge faptul ca-ti vin lucrari si merge treaba .....? vad ca nu. si tu daca nu faci schita cu creionul ai vazut ce anomalii faci :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma faci tu, valdvalah misto de koffa? O zis ca a incetat cu caterinca pe topicul tau :)

 

Bv ptr koffa ca nu raspunde :cheers:

Astept SIAB-ul sa vad ce lucrari vor fi expuse :baldy:

macar de m-ati lasa odata in pace cu parerile voastre ...ca m-am saturat :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baitule yamaha e "comunisata " sau cum :baldy: :cheers:

 

Mestere vezi ca te lua valul cu atatea critici si ai scapat esentialul nu citesti toate posturile din topic si le iei selectiv era vorba de altcineva ca si client WIZZIE si era vorba de o Honda de care a mai zis cineva mai sus eu DCSAN 20 am Yamaha dar la mine nu se pune ca pe mine ma intereseaza aspectul de functional nu de estetic ca este alt gen de aratura si nu-mi trebuie Grafie ca ar insemna sa-ti iei tu alte trei moto cu banii luati de la mine pe vopsit mobra la cat o dau eu cu capul de bolovani. Acuma pricepusi?????? daca nu iti mai explic o data sau de doua ori ,am rabdare sa stii si metoda pedagogica infailibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

@vladvalah: mi-ai promis de cand ai deschis topic-ul niste foto cu ceea ce ai facut, sa vad si eu daca bat drumul sau nu... :cheers: Mai astept sau imi vad de drum????

 

 

PS Carenele nu sunt de "comunista"... :baldy: Sunt de la vtrica mea din avatar, adik asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vladvalah: mi-ai promis de cand ai deschis topic-ul niste foto cu ceea ce ai facut, sa vad si eu daca bat drumul sau nu... :) Mai astept sau imi vad de drum????

PS Carenele nu sunt de "comunista"... :crack: Sunt de la vtrica mea din avatar, adik asta..

ba ma scuzi dar am avut ceva treba ...nu te-am neglijat...iar pozele sunt aici unde ai postat ...,pe prima pagina cand am dat la inceput anuntul...daca nu sunt deajuns o sa-ti mai trimit dar nu am timp de stat pe net ca am f. multa treaba...ma scuzi si merci de intelegere bafta :cheers:

 

Mestere vezi ca te lua valul cu atatea critici si ai scapat esentialul nu citesti toate posturile din topic si le iei selectiv era vorba de altcineva ca si client WIZZIE si era vorba de o Honda de care a mai zis cineva mai sus eu DCSAN 20 am Yamaha dar la mine nu se pune ca pe mine ma intereseaza aspectul de functional nu de estetic ca este alt gen de aratura si nu-mi trebuie Grafie ca ar insemna sa-ti iei tu alte trei moto cu banii luati de la mine pe vopsit mobra la cat o dau eu cu capul de bolovani. Acuma pricepusi?????? daca nu iti mai explic o data sau de doua ori ,am rabdare sa stii si metoda pedagogica infailibila.

ma scuzi dar m-a calcat pe bataturi rau de tot cel din baia mare ...ca de la inceputm-a luat f. tare..si s-a simtit f. ofensat :baldy: asa ca incaodata SCUZE....dar cand intru aici mi-e si la si nu ma astept la o conversatie prieteneasca, decat la insulte si alte critici...deci ai inteles gresit ...nu critic pe nimeni decat daca ma insulta ...asa ca ....... :baldy: bafta frate si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar de m-ati lasa odata in pace cu parerile voastre ...ca m-am saturat :baldy:

 

 

deci ai inteles gresit ...nu critic pe nimeni decat daca ma insulta ...asa ca ....... :baldy: bafta frate si asfalt uscat!

 

 

Cu ce ti s-a parut ca am gresit? Acuma tu calci omu pe picioare (in cazul acesta, pe mine) :)

 

Hai noroc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce ti s-a parut ca am gresit? Acuma tu calci omu pe picioare (in cazul acesta, pe mine) :baldy:

 

Hai noroc :cheers:

nu inteleg de ce te ofensezi....multam pt. observatie...dar repet nu prea am timp dee stat pe net asa ca mai arunc o privire aici de curiozitate poate mai apere vreunul care ma-njura...ma critica ..comenteza...nu pricep de unde atata rautate ......bafta si lasa metoda" pedagogica infailibila "ca sotia mi-e profa de desen asa ca tu nu prea ai cum sa te descurci mai bine ca ea la metodica...salut si asfalt uscat :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce te ofensezi....multam pt. observatie...dar repet nu prea am timp dee stat pe net asa ca mai arunc o privire aici de curiozitate poate mai apere vreunul care ma-njura...ma critica ..comenteza...nu pricep de unde atata rautate ......bafta si lasa metoda" pedagogica infailibila "ca sotia mi-e profa de desen asa ca tu nu prea ai cum sa te descurci mai bine ca ea la metodica...salut si asfalt uscat :ok:

:cheers: :banana: :D :) :) esti tare de tot iar le ai incurcat ! :) :D Oricum imi placi ca esti tenace si nu ierti nimic insa incearca sa citesti mai atent. Eu eram cu metoda pedagogica si sa stii ca nu cred ca ma intrece nevasta ta ea lucreaza cu niste copii mai mult sau mai putin inocenti sau naivi pe cand eu lucrez cu o specie aparte de oameni: Stii cum se zice "oameni buni ,oameni rai si soferi" eu cu astia din urma lucrez deci poti sa-ti dai seama.

Maxima sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce te ofensezi....multam pt. observatie...dar repet nu prea am timp dee stat pe net asa ca mai arunc o privire aici de curiozitate poate mai apere vreunul care ma-njura...ma critica ..comenteza...nu pricep de unde atata rautate ......bafta si lasa metoda" pedagogica infailibila "ca sotia mi-e profa de desen asa ca tu nu prea ai cum sa te descurci mai bine ca ea la metodica...salut si asfalt uscat :banana:

 

 

Mentine-o pe sotia ta si nu ne-o da noua in vileag bine? :D

 

Hai noroc si mai lasa cu atata lucru (20sec iti trebuiau sa citesti ce am scris, dar ai avut 1min ca sa imi raspunzi), "talentosule"

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mentine-o pe sotia ta si nu ne-o da noua in vileag bine? :banana:

 

Hai noroc si mai lasa cu atata lucru (20sec iti trebuiau sa citesti ce am scris, dar ai avut 1min ca sa imi raspunzi), "talentosule"

 

:cheers:

bai baieti voi suferiti tare frate. pai nu puteti sa purtati o discutie normala,de la inceput l-ati omorit pe saracu baiat (vladvalah) ,ca e prea ieftin ,ba ca aia ,ba ca nu stiu ce ,in loc sa discutat despre in\magini si altele. al ca face el camion cu 300o euro,ala ca lucreaza cu oameni rai. aloooo. pustanii frustrati de cartier,duceti-va tata in alta parte,la colt de strada , nu mai veniti sa va umflati pe aici,daca nu puteti sa purtati o discutie civilizata.daca v-ar lua omu "la bani marunti" cred ca n-ar mai ramine nimic din ifosele voastre. TREZITI-VA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti voi suferiti tare frate. pai nu puteti sa purtati o discutie normala,de la inceput l-ati omorit pe saracu baiat (vladvalah) ,ca e prea ieftin ,ba ca aia ,ba ca nu stiu ce ,in loc sa discutat despre in\magini si altele. al ca face el camion cu 300o euro,ala ca lucreaza cu oameni rai. aloooo. pustanii frustrati de cartier,duceti-va tata in alta parte,la colt de strada , nu mai veniti sa va umflati pe aici,daca nu puteti sa purtati o discutie civilizata.daca v-ar lua omu "la bani marunti" cred ca n-ar mai ramine nimic din ifosele voastre. TREZITI-VA !

 

 

Da tu ce esti acuma, avocatu' mesterului? S-a luat degeaba de mine, platim omule cu aceasi moneda, ete naa :banana:

 

NU l-a luat nimeni la bani marunti, dar i s-a urcat "scoala" la cap si a inceput sa improste cu noroi in stanga si in dreapta :)

 

P.S.: @masterus: Pustan fustrat de cartier esti tu, nu te da in petec acuma de fata cu toti :cheers:

 

Mentionez ca nu mai postez pe acest topic posibil "recalcitrant" si nici despre lucrarile respectivului user care a deschis topicul (vladvalah) nu o sa mai comentez :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mentine-o pe sotia ta si nu ne-o da noua in vileag bine? :D

 

Hai noroc si mai lasa cu atata lucru (20sec iti trebuiau sa citesti ce am scris, dar ai avut 1min ca sa imi raspunzi), "talentosule"

 

:cheers:

dupa ce ca esti javra ...mai esti si nesimtit :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...