Sari la conținut

Unirii Ora 12 30


lost eagle
 Share

Postări Recomandate

salutari tuturor. accident bv unirii sensul piata alba iulia catre piata unirii. o tipa cu un fiesta mergea si ea incet pe banda de autobuz si vine la un momendat un scuterist mai nene ..... si ii trage una de ..... Intamplator eram la 10 m de ei. Tipa a inceput sa tipe(se c a c a s e pe ea) iar scuteristu gramada in masina ei. binenteles ca am lasato pe ea sa urle si la scuterist. casca open face la baiat, pusa bine, nu ii sarise de pe sfecla, da 3 sau 4 dinti din fata i-au ramas in masina lu aia.... ceva sange pe jos.....

dupa ce i-am luat scuteru de pe picior l-am intrebat: unde te uitai? el putin curentat asa raspunde: lucrez la o firma de curierat si ma grabeam tare (un raspuns de i-mi venea sa ii fuck una); il intreb iar: unde te uitai .... el s-a facut ca il iau durerile .....

concluzie: cativa motociclisti au oprit imediat (de apreciat), tipa terminata (avea un semn de incepator pe spate, d-ala cat roata de la masina) alcool 0(am vazut,m-am pus martor), scuteristu lu peste la ambulanta dinti sparti...

aplauze ...... din cauza lor mi-am pierdut pauza de masa si nu stiu cat de coerent sunt ca mai si lucrez printre relatarile astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca inca un accident produs din vina motociclistilor la statistica. La sfarsitul anului tragem linie si zicem iarasi ca suntem cu vina jumate-jumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca inca un accident produs din vina motociclistilor la statistica. La sfarsitul anului tragem linie si zicem iarasi ca suntem cu vina jumate-jumate.

 

 

io cred ca incepem sa fim principalii vinovati , in ultimile 2 saptamani 3 morti plus alte accidente , de vina ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca inca un accident produs din vina motociclistilor la statistica. La sfarsitul anului tragem linie si zicem iarasi ca suntem cu vina jumate-jumate.

Cred ca ar fi mai corect sa faca astia statistici cu carnet/fara carnet (pe moped e voie cu orice carnet - inclusiv de tractor sau tramvai - dar si cu duda aia de curs de circulatie care uneori se ia pe bani, si in plus de asta eu cred ca majoritatea tziganilor rromi care se dau pe scuter fara casca si fara numar nici nu au auzit ca ar trebui sa faca macar cursul ala, si chiar daca au auzit ii doare in basca). Oricum am intelese din ziare ca in scopul alinierii legislatiei noastre cu aia europeana (adica cu o directiva care trebuie implementata pana in 2012) o sa se bage carnet pe moped cat de curand (probabil de la 1 ianuarie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... o sa se bage carnet pe moped cat de curand (probabil de la 1 ianuarie).

 

Cati scuterica vor mai muri pana atunci?

Pana la urma si cu si fara carnet, tot haotic vor conduce astia(cel mai bun exemplu e cel al conservarilor:toti au carnet si uite show dau pe sosea!). :)

 

Partea buna a evenimentului:baiatul va avea dinti noi nouti din portelan, de movie star! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati scuterica vor mai muri pana atunci?

Pana la urma si cu si fara carnet, tot haotic vor conduce astia(cel mai bun exemplu e cel al conservarilor:toti au carnet si uite show dau pe sosea!). :)

 

Partea buna a evenimentului:baiatul va avea dinti noi nouti din portelan, de movie star! :)

Nu e chiar asa. In Italia (de mai bine de 10 ani) si mai nou in Franta si Spania ai voie sa conduci chestii pe doua roti pana in 125cc avand doar categoria B. In fond la categoria asta (tipic scooter pana in 125cc, ca acolo motociclete din astea isi iau mult mai putini) nu conteaza cat te bine te dai printre jaloane, ci sa ai carnet, sa stii legislatia rutiera si sa ai experienta in trafic, si uite asa cand e vreme buna la ei "conservarul" se urca pe scooter si ajunge mai repede la servici (am auzit de la cineva ca a vazut un director de banca mergand pe Vespa), pe cand la noi uneori s-a ingrasat asa de tare in gipan ca daca ar avea curajul sa se urce pe scooter uneori ar rupe cadrul inainte sa apuce sa plece de pe loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea scuteristilor sunt niste kamikaze care se cred zei sau cel putin pisici cu 9 vieti...ma uitam azi la unu cum facea el 'nshpe manevre ca sa depaseasca doua masini oprite la semafor(adicalea vreo 8 metrii mai in fata) ca mai apoi sa plece in tromba pana la incredibilul sau top speed de 50 la ora......plm ce idioti ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pe cand la noi uneori s-a ingrasat asa de tare in gipan ca daca ar avea curajul sa se urce pe scooter uneori ar rupe cadrul inainte sa apuce sa plece de pe loc...

 

Corect!Pentru ca e vorba, pe langa permis si de gradul de cultura, civilizatie al participantilor la trafic!Cand esti nesimtit si esti ditamai porcul gras in gipan, cu ceafa lata si transpirata si cu manele in timpane, putin iti pasa de aschimodia de pe scuter care merge cu 50 km/h si iti blocheaza calea, dar si invers, cand esti pe scuter poti trece si pe rosu, ca esti mic si zvarluga!In Romania nu permisul e problema!Ala se obtine pe spaga!Respectarea legislatiei in vigoare, chiar si asa deficitara cum e!

 

Ma rog!Sa introduca permise, nu am nimic impotriva, macar de s-ar rezolva ceva!

 

PS:ala de ziceai, directorul pe scuter, era de la Porsche si a crapat pana la urma in accident de circulatie...Asta e! :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!Pentru ca e vorba, pe langa permis si de gradul de cultura, civilizatie al participantilor la trafic!Cand esti nesimtit si esti ditamai porcul gras in gipan, cu ceafa lata si transpirata si cu manele in timpane, putin iti pasa de aschimodia de pe scuter care merge cu 50 km/h si iti blocheaza calea, dar si invers, cand esti pe scuter poti trece si pe rosu, ca esti mic si zvarluga!In Romania nu permisul e problema!Ala se obtine pe spaga!Respectarea legislatiei in vigoare, chiar si asa deficitara cum e!

 

Ma rog!Sa introduca permise, nu am nimic impotriva, macar de s-ar rezolva ceva!

 

PS:ala de ziceai, directorul pe scuter, era de la Porsche si a crapat pana la urma in accident de circulatie...Asta e! :)

Au crapat mai multi, cu mai putin de o luna in urma a murit calcat pe scooter nu mai tin minte ce vedeta din lumea modei, eu ziceam ca am auzit de la unul care lucreaza prin Italia ca l-a vazut pe cel mai smecher tip de la ei din cartier mergand pe scooter - un director de banca, nu de filiala de banca, unul din ala care cand trebuie sa se dea mare il duce soferul intr-un Mercedes de peste 200,000 de Euro, dar cand e vreme buna el totusi merge la servici pe scooter (sigur unul dintre cele mai scumpe si italian - Vespa); bine, partea amuzanta e ca tipul merge pe scooter la costum si cravata, dar acolo e ceva normal ca aia nu mai stiula oras clar ce e ala praf si noroi de 20 de ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Iaca inca un accident produs din vina motociclistilor la statistica. La sfarsitul anului tragem linie si zicem iarasi ca suntem cu vina jumate-jumate.

 

Pai e normal sa iasa procentul asta, tampiti si prosti sunt si de o parte si de alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e normal sa iasa procentul asta, tampiti si prosti sunt si de o parte si de alta.

 

sunt , foarte multi :rock: dar raman la parerea mea ca scuteristii nu ar trebui amestecati cu motociclistii, babalaii fara carnet nu ar trebui amestecati cu cei care il au , si tot asa..

 

 

eu as scuipa scuteristii si "motociclistii" care merg fara casca... pacat ca am casca full face si nu pot  :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...