Sari la conținut

Sfat Demaraj Scuter


Rareshamico
 Share

Postări Recomandate

aha.. da.. desfa-le tu mult cu pistolul de prezoane si o sa ajungi sa te rogi la scuter ca tre sa tai piulita. am eu asa un tovaras care a patit la un aprilia sr.

Cred ca tovarasu tau a avut o tubulara decalibrata...nu umblati cu improvizatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha.. da.. desfa-le tu mult cu pistolul de prezoane si o sa ajungi sa te rogi la scuter ca tre sa tai piulita. am eu asa un tovaras care a patit la un aprilia sr.

nu se intampla nimic daca desfaci cu pistol pneumatic...bine daca il pui sa stranga pe treapta cea mai puternica e cam logic sa strici la un moment dat ceva.

 

daca nu ai insa pistol pneumatic la dispozitie mereu se gasesti o improvizatie. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere sa ne dam ? E logic si la mintea cocosului ca e acelasi lucru dpdv al vitezei si al demarajului cu 3 role de 6 sau cu 6 role de 3.

In plus, foarte probabil sa nu fie sanatos pt variator si piesele din ansamblul acestuia sa ruleze cu 3 role, din moment ce producatorul l-a gandit cu mai multe (probabil apare un dezechilibru).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

ma km bag k musca in lapte.... :laugh: as vrea sa stiu totusi parerea voastra....eu am variator polini speed control...knd il pun imi tremura cadrul la scuter :laugh: acum il am tot p ala din fabrica ... stiti de ce se intampla asta ?

 

 

sa trec la dilema mea....vreau sa imi schimb ambreiajul...si ma gandeam la un malossi delta ...o sa imi mareasca cu mult demarajul ? ... sau are acelasi efect dak ii pun alte arcuri la ambreiajul meu stoc ? am inteles delta e bun ptr kituri d 70 iar eu am malossi sport 70 cmc( ink nu e montat)

 

lamuriti'ma va rog :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar vrei ambreiaj sport ia-ti un Fly Clutch , in rest si eu ziceam sa imi pun ambreiaj sport dar am recurs la arcuri.

 

 

 

 

fly e bun ptr scutere d 50(din fabrica) ... dak ii pui 50 - 70- 80 cmc sport -racing nu e la fel de eficient k delta...si ma gandeam k dak tot dau niste bani mai pun cv in plus si imi iau cv bun....despre fly eu cred k e un ambreiaj normal doar k are arculetele schimbate ... :laugh:

 

Daca chiar vrei ambreiaj sport ia-ti un Fly Clutch , in rest si eu ziceam sa imi pun ambreiaj sport dar am recurs la arcuri.

 

 

si is eficiente arcurile....? nu poti sa apreciezi in procente cat d repede se accelereaza acum fatza de inainte ? k ma gandeam si eu la arcuri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va dau un sfat pe care uni nu prea au mai auzit...deci in varioatoru "fata" are 6 role...scoateti 3...dar cand scoateti punetile in triunghi acele 3 role,daca pui 3 role trebuie sa aiba macar 8 10 15 Grame pt ca daca pui de 5 grame ....o sa ai demaraj dar nu o sa fuga si plus ca o sa se ambaleze in "gol" in fine...incercati!!! nu se strica nimic eu am mers cu aprilia Sr cu 3 role de 10 grame si cam nimeni nu statea cu mn in demaraj si fuga...era de 49 :love: deci incercati si sa imi spuneti cum merge! nu uitati in triunghi le asezati! hai asfalt uscat :laugh:

Esti sigur ca nu se strica nimic? De ambielaj ai auzit? :cheers: Nu faceti prostii de genu' :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...