Sari la conținut

Accident Pe Dn 1 In Zona Academiei De Politie


Cata MCMLXXXVII
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

- din fericire acuma e vorbarie goala ... dar uneori acest topic pe motociclism.ro este util pentru intrajutorare in cazuri grave .. si chiar daca e vorbarie goala .. tot au utilitate, fiecare incelege ce este dispus sa inteleaga ... nu cred ca e academie aici si fiecare discuta ce vrea si isi asuma responsabilitatea la ce discuta, doar de aia sintem oameni mari ...

 

Nu ba nene, dar degeaba se mai posteaza aici accidente, daca altceva decat compatimiri nu stiti sa scoateti. Vorbarie de pomana pe N pagini, si va mai mirati de ce nu pricep unii mai incepatori de ce li se intampla ce li se intampla. Topicul asta fara lectii de invatat e o frectie la picior de lemn. .numai vorbe goale si utilitate zero.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raptore, te rog sa te abtii si e valabil si pt ceilati

ma bag pentru ca intamplator ii cunosc ( si va fi si singurul "post" in acet topic )

 

e ok , m am intors de la "carat mobre" , adica cele implicate.

 

hai sa lasam "flamer urule"

 

 

ce este clar si respectiv SINGURELE Subiecte valide:

 

 

1. stelu a avut un accident din care a iesit sifonat si inca faorte bine

 

2. mobrele implicate au fost duse la nani ( multumim echipe, sensei, jacku, musta, stefon..etc ca erau muulti ), urmeaza evaluari alea alea

 

3.ceva banuti s au strans ( Sa fie , nu strica nicioadata) . ca e mult de tras.

 

4. motivele accdidentului nu au fost externe, ghinion maxim si atat. nu e nimic de invatat, analizat..etc.

 

5. pentru cei care "cunosc" - trike & co ne vor tine la curent cu situatia si eventualele evolutii in care poate fi nevoie de noi

 

santatate maxima Stelule si ..sa ti mearga din ce in ce mai bine

 

 

am rugamintea sa nu incepem balacareala aici sau acolo..cine stie cunoaste. va pup ma.

 

 

 

topicul se paote inchide, nu mai sunt elemente in afara de barfa ordinara tipica

 

respect si profit maxim

Alex cred ca gresesti putin catalogand discutiile ca balacareli (este adevarat ca de multe ori se ajunge la asa ceva) si ca nu este nimic de invatat!Este ca si cum dupa 100-200-300 de mii de km ai spune ca nu mai ai nimic de invatat si stii si tu ca nimeni pe moto nu are cum sa afirme asa ceva!

Cu totii putem avea ghinion sa prindem o pata de ulei,noroi sau nisip si atunci ne putem intinde pe jos!

Putem prinde o zi mai proasta in care suntem mai deconcentrati sau mai obositi si putem calcula ori anticipa gresit traficul ,putem apasa frana mai tare sau accelera mai mult decat trebuie!

O cazatura banala se poate transforma intr-o tragedie daca dai cu capul in bordura,pom ,autoturism etc sau daca ajungi sub rotile unui auto!

Mersul in grup reprezinta o responsabilitate mai mare decat mersul solitar,pentru ca orice greseala a ta poate fi suportata si de cei din spatele tau!De aceea se si merge in zig zag!Este adevarat ca in Buc sau in zonele de la iesirile din oras nu prea poti face acest lucru!De aceea atentia trebuie sa fie mai mare!

Cei implicati in acest incident cred ca-si dau seama ca au avut si ghinion cum au avut si noroc in masuri relativ egale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ba nene, dar degeaba se mai posteaza aici accidente, daca altceva decat compatimiri nu stiti sa scoateti. Vorbarie de pomana pe N pagini, si va mai mirati de ce nu pricep unii mai incepatori de ce li se intampla ce li se intampla. Topicul asta fara lectii de invatat e o frectie la picior de lemn. .numai vorbe goale si utilitate zero.

Si dupa ce foxbat (care stie sa se dea) spune ca e vorba de unul care stie sa se dea si care are carnet de vreo 20 de ani care pur si simplu a avut ghinion sau o zi proasta, si ca nu e nevoie nici de donat nici de mutat nimic, ce mai vrei in plus? Sa tragi concluzia ca desi se da de 20 de ani ala e fraier ca nu a mers in toti anii astia pe Amckart ca tine? Las-o bre in pace ca stie ce stie foxbat asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- dl. Raptor a vrut sa fie si el putin circotas .. nu cred ca a facut-o intentionat ... si credea ca sintem incepatori ... asa era foarte probabil si era putin probabil sa aiba cineva atita ghinion ... nu sintem suparati pe el ...

 

- am meditat .. ce e de invatat de aici ... poti sa ai ghinion .. si e bine sa ai intodeuna tot echipamentul pe tine si echipament de calitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: :rock: :blbl: :P

 

De ce razi cu atata pofta? de pisica aia din avatar? Sau de raul oamenilor?, nu este prea frumos. Indiferent ce a facut este sigur ca ceva a gresit, dar fara voie si fara o cauza care sa poata servi pilda cuiva. Sau cum s-a mai spus asta se traduce prin "ghinion" Insanatosire cat mai usoara si rapida.

Editat de berzelius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce razi cu atata pofta? de pisica aia din avatar? Sau de raul oamenilor?, nu este prea frumos. Indiferent ce a facut este sigur ca ceva a gresit, dar fara voie si fara o cauza care sa poata servi pilda cuiva. Sau cum s-a mai spus asta se traduce prin "ghinion" Insanatosire cat mai usoara si rapida.

buun...deci...musta este prieten la catarama si de familie,vecin,si partener in afaceri cu accidentatul...:rock:

 

..sa nu uit...are si o varsta ...peste medie,ca sa zic asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducule.....lasa-i bre, noi avem treaba.....

d-le berzelius, musta radea de ceea ce a postat 14....nici decum de cazul in speta, capisi?

Sigur ca sunt 100% off-topic, dar nu pot sa ma abtin: S-a dus forumul asta dracului. Cred ca unul din motive e ca utilizatorul incepator nu e pus sa citeasca niste teremeni clari inainte de a fi lasat sa intre aici. Cred ca cei mai multi isi inchipuie ca numarul de buline si titlurile alea smechere din stanga (de genul "avansat" cum apare la mine) sunt legate de experienta la mersul pe motor, cand de fapt sunt legate de numarul de posturi.

 

Fratilor, aici nu se da nici macar proba de poligon ca sa te inscrii, si ca sa devii "avansat" probabil ca trebuie sa depasesti o limita de genul 500 de posturi, nu sa ai categoria A sau macar sa te dai pe moped sau pe bicicleta... Asa ca eu recomand la aia care vor sa dea sfaturi la cum sa mergi pe motor ca inainte de a posta sa se uite la profilul utilizatorului pe care il "apostrofeaza" si sa vada macar ce varsta are si de cand are respectivul carnet A sau macar B inainte de a-l balacari...

 

Ca sa revin OnTopic: Din punctul meu de vedere, daca foxbat (un tip pe care ultima data cand l-am intalnit conducea impecabil ceva de geul CBR1000CF) si raducu77 (ce a mers si pe motor dar eu l-am intalnit prima data in Grecia pe maxi-scooter Piaggio de 500cc) au spus ca nu avem ce discuta mie mi-e clar ca nu avem ce discuta decat ca sa ne aflam in treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci continuati sa bateti campii in stil Caragiale, si nu suntetzi nici macar unul, in stare sa emitetzi cu curaj o parere, cum a facut Stelu cu experienta de atitia ani, sa striveasca frana fatza dupa ce s-a infipt in ghidoane, dupa ce s-a ridicat in shea, 5 cm sau juma de metru, langa Academie. . .Era vreun conservar subit in fatza lui?!? A batut uraganul? Suntetzi in stare sa analizatzi accidentul si sa postati o parere pertinenta despre cauzele accidentului? Nu cred. . .din ceea ce vad. . . Faptul ca considerati ca nu e nimic de invatat din accidentul asta, este dovada ca nici voi habar nu aveti despre care ar fi cauzele. .pentru ca habar nu aveti de multe lucruri. .in moto. . dar va umflati pe aici. .sau doar va doare in (cuvant urat) de accident, si nu va preocupa sa alocatzi 15 minute de gandire pentru a ajuta pe incepatori sa priceapa de ce se poate intampla un accident ca asta, fara vina de conservar. .in schimb va umflati in solidaritate cu cel accidentat. . .Ii urez si eu insanatosire grabnica, ,si sper ca intr-o buna zi, sa aflu si eu, de la el, ca de la voi, in afara de palavrageala de 2 lei, stil chat, nu obtzin nimic. .

 

PS: Cica sa-i conving pe ei sa se dea pe circuit. .pffff. . .mai bine dorm linistit. .cauza pierduta. Frecatzi-o bre voi pe Dene, ca altii ca Pavelescu din Ploiesti a invatzat in doi ani, pe circuit, cat nu ati invatzat voi in 10. .Si va da clasa Hennessy si pe vara si pe iarna, pe orice drum din tzara, Ciprian asta mic, de nu avetzi aer!!!!!!! Problema e ca el nu isi mai risca curuletzu pe cacao de drumuri natzionale. . dar totusi, va umileste, Ciprian din Ploiesti, la motociclism, la orice ora!!!

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tabu bre. .. . .ce e asa tabu?!? Adica cade Pedrosa ieri la island, in vazul unei lumi intregi, si il judeca un glob intreg, si cazatura lui Stelu e tabu? Da ce bre e francmason? Pot sa va dau si eu exemplul cazaturilor mele, cu lux de amanunte despre cauze, si nu ma cacao pe mine ca ma rade lumea.. . .Asta e, suntem toti in acelasi sport periculos cu riscurile cunoscute, si mi se pare incredibil de penibil sa ne ascundem noi intre noi, despre cauzele cazaturilor. . Ce ipocrizie de cacao!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...