Sari la conținut

Statii Itp


Postări Recomandate

Am cautat topicul in care erau adresele unor statii care fac ITP la moto dar nu l-am mai gasit !!

Cine stie sa posteze aici si rog moderatorii sa mute topicul in categoria "important topics" !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand:

 

1. S.C. Inscut S.A. Bucuresti, B-dul Preciziei, Nr.11, Sector 6. Tel 021/2211410, 021/2211440 Preturi mici si seriozitate. Dezavantaj ca in unele zile e cam coada, de aceea e bine sa dati un telefon in prealabil si sa cereti cu sectia de ITP moto.

 

2. S.C. Samtradi S.R.L., Sos. Bucuresti-Targoviste, nr.56 (langa lacul Mogosoaia), la Razvan Mezdrea.

tel. 021/350.42.52, fax. 021/350.42.53, mobil 0722.337.317/0722.478.501, Servicii rapide, destul de ieftin (80 RON la data scrierii prezentei), Razvan e baiat de treaba, cine il cunoaste stie.

 

La inspectie sa va prezentati cu: CI in original, certificat de inmatriculare in original, asigurare RCA valabila.

 

Care mai stiti statii bune, bagati aici.

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nume societate: AUTOMECANICA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

Adresa: BUCURESTI, STR. ANCUTA ILIE NR. 1, SECTOR 4, TEL 3354140

 

2. Nume societate: SAMA SERVICE GROUP SA

Adresa: BUCURESTI, STR. DIMITRIE POMPEIU, NR. 2A, sector 2 COD 72322, TEL/FAX 01.2421934

 

3. Nume societate: SAM-TRADI SRL

Adresa: MOGOSOAIA, STR. BUCURESTI - TIRGOVISTE NR. 56, TEL/FAX: 4904252 /4904253

 

4. Nume societate: SC DEVIL SERVICES SRL

Adresa: BUCURESTI, STR. DORNEI NR. 81, SECT. 1, TEL/FAX 2246319/6672147

 

5. Nume societate: SOCOM AUTOMECANICA UNIT. 19

Adresa: BUCURESTI, Cal. Floreasca 236, sect. 1 TEL. 2302352

 

6. Nume societate: ADI STAR IMPEX SRL

Adresa: DOBROESTI, STR. FUNDENI NR. 83, TEL 2407696

 

7. Nume societate :AUTOKLASS CENTER

Adresa: Splaiul Unirii, nr.166 A, sector 4

 

8. Nume societate: ICPSP

Adresa: BUCURESTI, SOSEAUA OLTENITEI NR. 107-111,TEL/FAX 021. 3325834

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
3. Nume societate: SAM-TRADI SRL

Adresa: MOGOSOAIA, STR. BUCURESTI - TIRGOVISTE NR. 56, TEL/FAX: 4904252 /4904253

 

Pentru cine sta in zona SAM-TRADI SRL e foarte bun iar Razvan e de nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand:

S.C. Inscut S.A. Bucuresti, B-dul Preciziei, Nr.11, Sector 6. Tel 021/2211410, 021/2211440 Preturi mici si seriozitate. Dezavantaj ca in unele zile e cam coada, de aceea e bine sa dati un telefon in prealabil si sa cereti cu sectia de ITP moto.

La inspectie sa va prezentati cu: CI in original, certificat de inmatriculare in original, asigurare RCA valabila.

 

Pentru statia ITP Preciziei stie cineva cum stau lucrurile?A facut cineva ITP-ul acolo?Sunt carcotasi sau te poti intelege cu ei?

 

Off-Topic:Service-ul asta din Preciziei mi-a asigurat garantia la prima conserva....undeva prin '94...de atunci nu am mai dat pe la ei!Deh, am schimbat "brendul"... ;) Pe atunci le luceau ochiii dupa spaga... ;)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nr de tel ai sau adresa exacta ??

Cat a costat ??

nu mai stiu exact cat a costat, oricum m-a surprins cu pretul. cateva sute, sau ceva de gen. am gasit adresa pe un forum parca...o caut si dau semn

 

 

/index.php?...st&p=350686

 

uite-aici, la punctul 22 sunt ei. cum se mere pe sos. Giurgiului, dinspre eroii rev spre capatu' lu' 12, imediat inainte de intersectia cu Luica, pe dr. se vede service-ul.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru statia ITP Preciziei stie cineva cum stau lucrurile?A facut cineva ITP-ul acolo?Sunt carcotasi sau te poti intelege cu ei?

 

Off-Topic:Service-ul asta din Preciziei mi-a asigurat garantia la prima conserva....undeva prin '94...de atunci nu am mai dat pe la ei!Deh, am schimbat "brendul"... :D Pe atunci le luceau ochiii dupa spaga... :rock:

 

 

Eu am fost sa il fac acum ceva timp fiind ultima zi in care era valabil ma grabeam iti dai seama,si ajung acolo ,ma duc la nenea care se invartea pe ici pe colo si il intreb daca pot sa fac ITP-ul . Avea mana rupta si imi spune ca nu poate din cauza asta sa faca la motociclete decat peste vreo 3 saptamani . Ok,ii multumesc dau sa plec dar ma gandesc totusi sa il intreb poate ma indruma catre o alta statie ITP , avand in vedere ca deja ii zisese ca e ultima zi cu ITP valabil si incepe sa rada si sa ma ia la misto ca "oi fi prost sa iti zic ? " :unsure:

 

M-am dus initial aici pentru ca toti in stanga si dreapta se laudau ca e bun si ca scapi repede si multe altele . Apoi iau mobra,ma car acasa si intru pe Internet sa caut altul ... il gasesc pe cel de pe strada Ancuta Ilie care defapt e pe strada Cutitul de Argint . Ma rog vorbesc dinainte cu cineva de acolo imi zice sa ma grabesc ca sa prind un loc pana la 3 ca nu face programari dinainte si am asteptat ce-i drept o ora - poate chiar doua insa am platit 30 ron si nu mi-a verificat nimic in afara de serii si dimensiunile cauciucurilor...Ideea e ca nu face programari ,ia oamenii in ordinea in care vin .

 

 

 

1. Nume societate: AUTOMECANICA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

Adresa: BUCURESTI, STR. ANCUTA ILIE NR. 1, SECTOR 4, TEL 3354140

Editat de hector_4me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost sa il fac acum ceva timp fiind ultima zi in care era valabil ma grabeam iti dai seama,si ajung acolo ,ma duc la nenea care se invartea pe ici pe colo si il intreb daca pot sa fac ITP-ul . Avea mana rupta si imi spune ca nu poate din cauza asta sa faca la motociclete decat peste vreo 3 saptamani . Ok,ii multumesc dau sa plec dar ma gandesc totusi sa il intreb poate ma indruma catre o alta statie ITP , avand in vedere ca deja ii zisese ca e ultima zi cu ITP valabil si incepe sa rada si sa ma ia la misto ca "oi fi prost sa iti zic ? " :unsure: ....

 

Mdeah...se pare ca au ramas aceleasi personaje de trista amintire pe care le-am intalnit si eu in '94...

 

Merci fain pentru info. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu exact cat a costat, oricum m-a surprins cu pretul. cateva sute, sau ceva de gen. am gasit adresa pe un forum parca...o caut si dau semn

 

 

/index.php?...st&p=350686

 

uite-aici, la punctul 22 sunt ei. cum se mere pe sos. Giurgiului, dinspre eroii rev spre capatu' lu' 12, imediat inainte de intersectia cu Luica, pe dr. se vede service-ul.

 

bafta

Merci !!sapt viitoare pe Vineri,daca am timp cred ca dau un tel la Socom in Floreasca ca vad ca e si mai ieftin si e si aproape de mine si va zic cu a fost !!Motorul la mine e absolut OK,totul original si functionabil !!

PS:ITP-ul meu expira in Decembrie,nu cred ca ar fi o problema daca in fac mai devreme,ma gandesc sa nu fie zapada atunci !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:ITP-ul meu expira in Decembrie,nu cred ca ar fi o problema daca in fac mai devreme,ma gandesc sa nu fie zapada atunci !!

 

Nu e o problema daca il faci mai devreme.Poti sa-l faci oricand, pana la data urmatoarei revizii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma catorva telefoane date pe la diverse statii ITP din lista de mai sus,unde unii mi-au raspuns cu nonsalanta ca nu au idee cat costa itp-ul la ei :) am ales sa merg la ADI STAR(pe sos.Fundeni langa pod unde este si AutoSoft-vulcanizare) unde pretul este de 50 ron,fata de 80-90 la altii,acolo totul a decurs repede,vine un domn de acolo(mare cu plete si vesta de piele) imi cere actele si zice "pe asta o probez ,cu astalanta nu stiu sa merg"(era o Busa) :) ,zic OK sefu :D ,ia motoru si pleaca pe strada,vine in cateva minute si zice"e belea motoru",ma duc platesc intre timp face pozele de rigoare,cat asteptam ok-ul de la RAR mai vb de ale motoarelor.

In concluzie RECOMAND sunt OK !!! :)

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...