Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

nu vorbesti singur pe acest topic dar o parte dintre noi suntem ocupati cu organizarea intrunirii de la Nandru si probabil unii dintre noi,printre care si eu,suntem plecati din localitate...frumoasa iesire...

 

P.S-am o rugaminte:..nu mai postati pozele de la iesirile pe care le faceti pe acest topic..exista un topic: Drumetiile hunedorenilor,creeat special pentru a posta poze de genu..

 

RESPECT :lol:

tot eu am postat ultimul si acolo...ce sa fac sa fie bine...?

scuze daca gresesc

numa bine.asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

LOOME, LOOMEEE...se termina iar sezonu' si noi nu ne-am organizat la o plimbare mai serioasa pana amu'...facem iar ca anu' trecut? Pe cand da frigu' iesim iar la plimbari? :)

 

Hai sa ne organizam si sa facem o iesire, sa zicem in week-endul 5-6 Septembrie, sa facem un traseu mai serios, sa vedem ceva locuri frumoase...care ar fi de acord cu asta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOOME, LOOMEEE...se termina iar sezonu' si noi nu ne-am organizat la o plimbare mai serioasa pana amu'...facem iar ca anu' trecut? Pe cand da frigu' iesim iar la plimbari? :)

 

Hai sa ne organizam si sa facem o iesire, sa zicem in week-endul 5-6 Septembrie, sa facem un traseu mai serios, sa vedem ceva locuri frumoase...care ar fi de acord cu asta??

 

E o idee buna.

La ce trasee te-ai gandit?

E valabil si pt cei din "vale" ?

Respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o idee buna.

La ce trasee te-ai gandit?

E valabil si pt cei din "vale" ?

Respect !

 

:) E valabil pentru toata lumea, bineinteles...

 

Am in momentul asta in minte 3 trasee aproximative, mai exact 3 zone pe care as vrea sa le vizitez, si anume:

Prima:

Zona Bozovici-Anina-Resita, aprox 60km de curbe, curbe si iar curbe, pe valea Almajului, pe langa Paralela 45, unde peisajul este superb, iar asfaltul SUBLIM. Pana acolo avem mai multe posibilitati de a ajunge (in apropiere sun Cheile Nerei, care se pot vizita in trecere, sunt superbe), deci putem opta pentru mai multe trasee.

 

A doua:

 

Nu stiu sa zic traseul, putem sa-l alegem care vrem noi, tinta este Mesesul(mai are rost sa zic de ce?), eventual cu oprire in Zalau.

 

A treia:

 

Transfagarasanul. Aici iar se poate stabili traseul separat, important e sa facem Transfagarasanul.

 

DEEEEECI???

 

Sa aud pareri/opinii/oferte de participare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello! In week-end-ul ala eu sunt pe la Bucuresti asa ca...nu am cum.Daca se face in alta perioada, la un traseu de Transfagarasan zic si eu prezent.Bogdane,totusi parca dupa festivalul de la Nandru se spunea ceva de perioada 29-30 august (se mai aude ceva ?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna tentanta iesirea pe Transfagarasan dar din pacate sunt in standby..inca nu am schimbat kitul de lant..am incercat ceva varfiante cu un lant de impedecat carul dar nu tine :) ..data viitoare...

 

 

RESPECT :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem chiar sa amanam pe mai tarziu, cuma ar fi pe 19-20 septembrie...poate asa avem timp sa ne organizam mai bine, si vor putea participa mai multi la aceasta iesire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem chiar sa amanam pe mai tarziu, cuma ar fi pe 19-20 septembrie...poate asa avem timp sa ne organizam mai bine, si vor putea participa mai multi la aceasta iesire.

E ok si atunci,

Nu uitati sa incepeti a face economii si banii la pusculita. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma s-a hotarat careva sa vina?

Shackalu vreo noutate?

 

Ce vezi tu scris, asta vad si eu... Am mai discutat cu cativa prieteni, dar inca nu este nimic hotarat. Mai asteptam :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu a-ti urmarit data...a fost wichendul trecut,am fost eu dumineca si nu mai era nimic,totul a fost pana sambata cand s-a incheiat totul

numa bine.asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend-ul acesta,adica 11,12 si 13 septembrie,la Tismana-Gorj,va avea loc intrunirea motociclistilor veterani activi din Romania.Daca cunoasteti vreun motociclist "expirat" de vreme care inca mai motocicleste,anuntati-l,sau daca voi aveti dorinta sa ne cunoasteti si sa impartasim idei...sinteti asteptati cu binecunoscuta ospitalitate olteneasca! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend-ul acesta,adica 11,12 si 13 septembrie,la Tismana-Gorj,va avea loc intrunirea motociclistilor veterani activi din Romania.Daca cunoasteti vreun motociclist "expirat" de vreme care inca mai motocicleste,anuntati-l,sau daca voi aveti dorinta sa ne cunoasteti si sa impartasim idei...sinteti asteptati cu binecunoscuta ospitalitate olteneasca! :agree:

Da si tu mai multe detalii, programul festivalului, cine vine, unde anume se tine. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem sa dam o tura maine pana la Sighisoara.....momentan eu cu robert.....daca mai sunt amatori?? doar asa un roadtrip mic....mergem si ne intoarcem.... numai sa tina si vremea cu noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem sa dam o tura maine pana la Sighisoara.....momentan eu cu robert.....daca mai sunt amatori?? doar asa un roadtrip mic....mergem si ne intoarcem.... numai sa tina si vremea cu noi...

 

 

As veni si eu, dar parca mai tare m-ar trage sufletul sa merg pana la Anina...e asfaltul BRICI pe Hateg-Caransebes-Resita-Anina.

 

Sunt fooooaaaarteeeee multe viraje si peisaje super, in plus, distanta e aceeasi.

 

Pe Sighisoara, e drumul bun pana la Sibiu, dup-aia ciuciu! Si nici nu e foarte virajat drumul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu, dar parca mai tare m-ar trage sufletul sa merg pana la Anina...e asfaltul BRICI pe Hateg-Caransebes-Resita-Anina.

 

Sunt fooooaaaarteeeee multe viraje si peisaje super, in plus, distanta e aceeasi.

 

Pe Sighisoara, e drumul bun pana la Sibiu, dup-aia ciuciu! Si nici nu e foarte virajat drumul :D

Cand vrei sa mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vrei sa mergi?

 

Sambata

 

problema e ca acum ploua.....nu stiu cum o sa fie vremea maine....

 

Am verificat vremea pe net si o sa fie OK. Mai nori, mai soare, dar nu ploua. Am verificat vremea si pe traseul pana la Sighisoara, si pe cel pana la Anina. Va fi buna vremea de plimbare, temperatura maxima, 27, minim a24...deci nici foarte cald.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...