Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

Salutare all.

 

Revenind.....am sarit vreo cateva pagini am citit doar ..primele 5 :lol:.

 

Traseul e ok ....si eu as veni si as mai aduce 2 3 motociclisti ;)...revin maine seara cu o vizinoare peste sectiunea asta ba chiar si sambata seara...numa sa imi spuneti ora din deva de la cat plecati(plecam) sper....si locul unde ne intalnim.Ar mai fii ceva ...sa speram ca nu va fii ploaie nu ne atinge pe noi aici deva....hd....calan ....pe la munte sunt sanse ft mari de adverse de ploaie :-s....aniway ne auzim sambata seara.Asfalt Uscat toti :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare all.

 

Revenind.....am sarit vreo cateva pagini am citit doar ..primele 5 .

 

Traseul e ok ....si eu as veni si as mai aduce 2 3 motociclisti :wave:...revin maine seara cu o vizinoare peste sectiunea asta ba chiar si sambata seara...numa sa imi spuneti ora din deva de la cat plecati(plecam) sper....si locul unde ne intalnim.Ar mai fii ceva ...sa speram ca nu va fii ploaie nu ne atinge pe noi aici deva....hd....calan ....pe la munte sunt sanse ft mari de adverse de ploaie ....aniway ne auzim sambata seara.Asfalt Uscat toti

 

dar te-ai uitat la data cand s-a postat in primele 5 pagini? :kiss: ;)

 

Asta s-a transformat intr-un topic general de plimbare, deci important e ce se scrie pe ultimele pagini :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super......nu mam uitat.Deci totusi o plimbare duminika !?:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluut

Dacule ... la festivalul Dacic aparem in zona 4-5 motoare din Mures!

Ne vedem la un vin!

:what:

 

Adi , eu dau vinul , voi sa veniti doar .

Ne vedem acolo !!!

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluut

Dacule ... la festivalul Dacic aparem in zona 4-5 motoare din Mures!

Ne vedem la un vin!

:lol:

 

Cu siguranta domnu',oricum vin ca al tau nu are nimeni :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia sa vedem avem cumva pescari printre noi?hai sa organizam un piknic si un pescuit pe cinste un wek la cort mai o baie mai un gratar o poveste de groaza la foc seara,avem pretendenti?la un strei,malul muresului,o balta ceva haideti cu idei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia sa vedem avem cumva pescari printre noi?hai sa organizam un piknic si un pescuit pe cinste un wek la cort mai o baie mai un gratar o poveste de groaza la foc seara,avem pretendenti?la un strei,malul muresului,o balta ceva haideti cu idei

 

io cu pestele, chiar ieri si simbata am fost, simbata la petreni, ieri la simeria veche. la petreni nika, la simeria veche doi cleni.

o sa ma las de strei, ca e prea enervanta chestia cu barajele, cind ti-e lumea mai draga creste apa.

pe mures nu prea stiu locuri, n-am mai fost de mult.

asa ca daca se hotareste ceva eu vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un Strei m-as baga si eu week-endul asta...pe la Petreni pe undeva, de sambata pana duminica

 

daca e vorba de strei, cred ca ar trebui sa fie un loc unde se poate pescui si cind streiul e normal, si cind e mare.

la petreni daca e mare apa se lasa cu somaj.

ieri am fost la simeria veche, la podul de cale ferata, la inceput streiul era mic, se poate pescui, mai sus de pod.

cind apa a crescut m-am mutat mai jos de pod si a mers si asa.

de cort ar fi locuri dar cam la soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un Strei m-as baga si eu week-endul asta...pe la Petreni pe undeva, de sambata pana duminica

 

 

Daca te repatriezi weekend-ul asta, baga o Hategana (chiar si doo) si pentru mine, ca taaaaare mi-i doooorrrr!!!!!!

In alta ordine de idei, maine decolez in delta. Nu prea cred ca ma lasa muierea la pescuit, ca-s in luna de miere, dar nu-i bai, ca nici nu prea le am eu cu sportul asta.

Tuturor pescarilor: "fir intins", "cacao in straita"...

Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te repatriezi weekend-ul asta, baga o Hategana (chiar si doo) si pentru mine, ca taaaaare mi-i doooorrrr!!!!!!

In alta ordine de idei, maine decolez in delta. Nu prea cred ca ma lasa muierea la pescuit, ca-s in luna de miere, dar nu-i bai, ca nici nu prea le am eu cu sportul asta.

Tuturor pescarilor: "fir intins", "cacao in straita"...

Nick.

uuaaaaaauuuuuuuu te invidiez de mult vreau sa ajung in delta,casa de piatra si tie si distractie placuta

 

Mesaj completat

bai idea la petreni nu e rea dar sar si eu cu una la varsare in mures a streiului,acolo gasim si umbra pestele ar fi de mai multe culori si avem si apa mica si mare

Mesaj completat

si sa vedem cati se anunta pe langa mine pe wek asta daca sunten sub limita cred ca asteptam wek viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13.06.2010 in jurul orei 9 intentionez sa plec ( din Sebes ) pe ruta : Sebes - Sugag - Oasa - Obarsia Lotrului - Petrosani - Hateg - Simeria - Sebes.

Dupa cum probabil stiti, drumul este in mare parte asfaltat , iar portiunea Oasa - Petrosani e drum forestier.

Daca sunt doritori sa facem drumul impreuna , sunteti bineveniti.

 

0740.062592 Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de strei, cred ca ar trebui sa fie un loc unde se poate pescui si cind streiul e normal, si cind e mare.

la petreni daca e mare apa se lasa cu somaj.

ieri am fost la simeria veche, la podul de cale ferata, la inceput streiul era mic, se poate pescui, mai sus de pod.

cind apa a crescut m-am mutat mai jos de pod si a mers si asa.

de cort ar fi locuri dar cam la soare.

 

mergi la pescuit asa ca sa mai iesi la iarba verde sau sa prinzi ceva?

daca vrei sa prinzi cat de cat, dute in jos...Vetel,Burjuc,Zam,Salciva etc...acolo apa nu strei...

Si eu sunt pescar de la 4 ani :D

Sambata i posibil sa trec cu motoru pe la petreni...

 

Fir intins

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 11.06.2010 pina Duminica 13.06.210 merg in Retezat cu cortul - campare in Poiana Pelegii ( 15 km de off-road de la barajul Raul Mare retezat ) cu inca niste prieteni de pe Transalp.ro din Arad.

 

Vom face citeva trasee cu piciorul :

Sambata: lacul Bucura si Vf. Peleaga

Dumineca: Vf.Papusa si Vf Custura. Traseele sunt cam de 8 ore lejer ...

 

Pina acum suntem 3 perechi cu neveste respectiv prietene ... asteptam inscrieri :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 11.06.2010 pina Duminica 13.06.210 merg in Retezat cu cortul - campare in Poiana Pelegii ( 15 km de off-road de la barajul Raul Mare retezat ) cu inca niste prieteni de pe Transalp.ro din Arad.

 

Vom face citeva trasee cu piciorul :

Sambata: lacul Bucura si Vf. Peleaga

Dumineca: Vf.Papusa si Vf Custura. Traseele sunt cam de 8 ore lejer ...

 

Pina acum suntem 3 perechi cu neveste respectiv prietene ... asteptam inscrieri :lol:)

Da , asai -_- despre mine este vorba (din Arad)... am hotarat cu un prieten sa facem o plimbare week-u asta pana in Retezat.

Cum a spus si Trplu xXx suntem 3 perechi , Eu cu Diana cu TransALP`ul , Paul cu Patri cu masina , Triplu xXx cu nevasta lui ... acuma seara am mai vb cu un prieten cu Aprilia Pegaso si is sanse mari sa vina si el cu nevasta lui... Adi si Dani !

 

Daca intrati AICI! undeva pe la jumatatea paginii gasiti cateva harti , si ce am mai scris eu ...

 

Puteti sa va anuntati si in topicul care vi l-am dat mai sus...

Vremea se anunta buna... de voi ii aproape , deci haida-ti cu incredere ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 11.06.2010 pina Duminica 13.06.210 merg in Retezat cu cortul - campare in Poiana Pelegii ( 15 km de off-road de la barajul Raul Mare retezat ) cu inca niste prieteni de pe Transalp.ro din Arad.

 

Vom face citeva trasee cu piciorul :

Sambata: lacul Bucura si Vf. Peleaga

Dumineca: Vf.Papusa si Vf Custura. Traseele sunt cam de 8 ore lejer ...

 

Pina acum suntem 3 perechi cu neveste respectiv prietene ... asteptam inscrieri

 

Aline,cu 4X4 primiti? :lol: Glumesc bineinteles.Pana imi pun mobra pe roti mai ies cu niste prieteni pe 4 roti pe trasee montane.Daca iesi cu @Lutzifer esti pe maini bune.Nu-l cunosc personal dar mi-am permis sa bag ochiul la semnatura lui (sper sa nu se supere) si am vazut locuri frumoase pe unde a calatorit.Imi place baiatul asta :D

Asfalt uscat si sa nu va intoarceti fara poze!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iesi cu @Lutzifer esti pe maini bune.Nu-l cunosc personal dar mi-am permis sa bag ochiul la semnatura lui (sper sa nu se supere) si am vazut locuri frumoase pe unde a calatorit.

De aia ii pus linkul in semnatura sa intre lumea si sa se uite ... cum sa ma supar? :lol:

Si mersi de vorbele frumoase :D

 

Daca vreti sa veniti cu masina haida-ti linistiti... si noi din Arad suntem cu o masina (un Ford Mondeo)

Ideea sa ne plimbam putin pe jos prin Retezat, nu am fost pana acuma si imi place tare mult cum arata... in poze -_-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia ii pus linkul in semnatura sa intre lumea si sa se uite ... cum sa ma supar? -_-

Si mersi de vorbele frumoase :D

 

Daca vreti sa veniti cu masina haida-ti linistiti... si noi din Arad suntem cu o masina (un Ford Mondeo)

Au baietii deja stabilit traseul.(eu nu-l cunosc)V-om pleca sambata dimineata cu 4 masini off-road

 

RESPECT :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu incercam sa il conving pe Achimoto si pe Alina sa vina si ei ... sa vad daca reusesc ... daca facem trupa mare va fi super -_-

 

Vremea va fi beton am inteles adica canicula, deci la munte va fi numai bine ... eu ma gindesc sa iau niste cirnaciori de gratar si alte chestii de prajit ... hmm oare cum va fi ? :D

 

Seara cind se lasa racoarea sa prajesti ceva si apoi sa scoti 2-3 beri din riul de munte ... brrrrrrrr ce senzatii :lol:

 

Referitor la poze ma las pe mina profesionistilor , adica Lutzifer , ati vazut ce stie baiatul asta ... numai comentez nimic. Abia astept miine sa plecam , mai ales ca tocmai montez si niste gume noi ( set ) pe TransAlp . ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...