Sari la conținut

Un Buson Cu Cheie Pt Jawa 350/368


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Mi-o umblat careva la moto ziua-n amiaza mare cand am lasat 2 ore motoru in parcare ... mi-o furat busonu de la rezervor si o aruncat frunze inauntru .. de il/ii prindeam iesea cu sange.. fir-ar ai dracului. :cheers: ...

 

Am vazut la un MZ-ETZ 251 .. pusese tipu buson de dacie ( cu cheie ) si n-avea treaba... mi-a zis ca poate si la a mea se potriveste un buson de masina.. numa tre sa il caut...

 

Stiti voi cumva ce buson de masina s-ar potrivi la o Jawa 350/638 ?

Si ce fel de alarma se poate monta pe o Jawa ? ca io nu mai vreau sa patesc dinastea... bine ca eram acasa.. daca eram undeva la 100 km de casa si pateam asta cred ca innebuneam de nervi...

 

Dimensiunile busonului de Jawa sunt :

diametru interior : 58 mm

diametru exterior 80 mm

diametru limbi de prindere : 70 mm

 

bafta mare si aveti grija de motoare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am vazut la un MZ-ETZ 251 .. pusese tipu buson de dacie ( cu cheie ) si n-avea treaba... mi-a zis ca poate si la a mea se potriveste un buson de masina.. numa tre sa il caut...

 

 

Si eu la nipru am la fel.Daca nu gasesti ceva compatibil iti recomand adaptarea.Intr-adevar trebuie sa cauti un gat de rezervor de Dacia si un sudor,dupa care niscaiva munca de chituire si vopsire dar dupa nu mai ai treaba.Gaseti buson oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la benzinariile Petrom si Agip gasesti un tip de buson cromat cu cheie, e super bun. Ei il vand ca buson pt rezervor de camion dar pe spate scrie marci de motocicleta.

Se potriveste la Ij. cred deci ca si la Jawa.

E cam scump la 300 000 lei dar arata belea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa iti schimbi...rezervorul :cheers:, sunt rezervoare de la japoneze cu busonul la nivel cu tabla...si keie..

stiu ca e ca in bancurile cu prosti:"daca nu ai cheie la usa schimbi Usa, in loc de yala", dar decat unu sudor..si sa schimbi gatul rezervorului..pt un amart de buson......mai degraba iti iei alt buson de JAWA..si pui alarma pe MOTO...mult mai simplu!

oricum vrei sa iti instalezi una!...sunt peste tot alarme de cumparat..

BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pai numai la 251 se potriveste cica cel de dacie... la 250 cica se potriveste cel de Jawa si am mai auzit ca pentru ETZ 250 sunt busoane cu cheie de cumparat.. ia vezi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la benzinariile Petrom si Agip gasesti un tip de buson cromat cu cheie, e super bun. Ei il vand ca buson pt rezervor de camion dar pe spate scrie marci de motocicleta.

Se potriveste la Ij. cred deci ca si la Jawa.

E cam scump la 300 000 lei dar arata belea

Alekko are dreptate. E cel mai sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...