Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

PREZENT

 

 

Propun sa ne intalnim la un pahar de vorba, vineri, 16.10.2009, dupa munci, in memoria lui Rontz. Eu as vrea sa vin marti la BV sau chiar pe traseu cu pricina dar nu am cum pt ca jobu e in ceata...fapt pentru care as vrea sa organizam o intrunire scurta pt vineri; alegeti voi locatia si spuneti si care veniti va rog.

 

mada moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se stie.., despre morti numai de bine.., insa.., Raul a fost mare om , mare caracter.., sunt mandru ca mi-a fost prieten, mult mai prieten decat altii. Sa se odihneasca in pace, nu il voi uita niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi suntem prezenti, e un inceput bun, dar hai sa ne strangem mai multi si spuneti unu din voi locatia si ora pt vineri, eu nu prea stiu cluburi moto in bucuresti

 

Raspundeti mai multi pt ca timp prea mult nu este si chiar e un merit pt noi sa ne strangem pt Rontz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi suntem prezenti, e un inceput bun, dar hai sa ne strangem mai multi si spuneti unu din voi locatia si ora pt vineri, eu nu prea stiu cluburi moto in bucuresti

 

Raspundeti mai multi pt ca timp prea mult nu este si chiar e un merit pt noi sa ne strangem pt Rontz!

 

daca e vb de bucuresti,cluburi moto....cred ca ursu s-ar potrivi cel mai bine ...in alta parte nu ar mai fi dect iron,apasu sau bikers otopeni.

 

si eu as vrea sa vin ,dar nu pot decat dupa ora 21 ,cand scap de la munci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi suntem prezenti, e un inceput bun, dar hai sa ne strangem mai multi si spuneti unu din voi locatia si ora pt vineri, eu nu prea stiu cluburi moto in bucuresti

 

Raspundeti mai multi pt ca timp prea mult nu este si chiar e un merit pt noi sa ne strangem pt Rontz!

 

 

 

VINERI SAMBATA ORICAND DORITI .... pe Smardan in plin centru Bucurestiului... o locatie de vis Jaya Cafe si Jaya Club ... sunt prietenii mei motociclisti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, suntem tot mai multi, asa si e normal!

 

Haideti sa lamurim: LOCATIA si ORA pt vinerea asta pls

JAYA Cafe pe Smardan. Ora.. probabil 20, asa..

 

Mi'e dor de tine Rontule. Odihneste'te in pace, ca ai fost un om bun! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAYA Cafe pe Smardan. Ora.. probabil 20, asa..

 

Mi'e dor de tine Rontule. Odihneste'te in pace, ca ai fost un om bun! :cheers:

 

:cheers: :hug:

 

PS: duminica vreau sa trec pe la Rontz dar nu stiu daca imi aduc bine aminte drumul spre cimitir ......la biserica se face dreapta (venind dinspre bucuresti) si apoi stanga pe langa pod. asa e? multmesc

Editat de costin_hammer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la biserica se merge inainte pana la al doilea semafor, unde se face dreapta, se trece podul de peste calea ferata si imediat se face dreapta. Se tine drumul ce trece prin fata uzinei si te lasa chiar la intrarea in cimitir.

 

Noi, colegii, am inchinat astazi un pahar de vin in cinstea lui. Nu va fi uitat niciodata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va descurcati asa intrebati de citimitirul din Cartierul Steagu

 

Biserica in capela careia a fost slujit se cheama Micsunica

 

Detaliile date mai sus sunt exacte si foarte clar spuse, nu aveti cum sa va pierdeti! Si Rontz nu o sa ne lase sa ne pierdem cand vom vrea sa mergem spre el mereu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi vreau sa vin si eu vineri serviciul ma impiedica :cheers: . In schimb cred ca o sa fac o tura pana la Bv sambata sau duminica in functie de vreme in principal pt ca am de gand sa merg cu motoru.

 

Mare om,mare caracter,mare prieten...Asta a fost Rontz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miezul toamnei se coboara

Si cu vant de ploi si soare

Iar o pasare sihastra

Varsa lacrimi de cicoare

 

Prin oras lumina-i stearsa

Vocile-i se sting in van

Caci o pasare maiastra

A pierit acum un an.

 

Si te-ai dus in foc de ceara

Preaiubitul nostru Rontz

Ca un vultur care zboara

Catre cele mai inalte bolti

 

Iata a trecut un an

De cand gandul doar te vede

Amintire din neant

Ce prin veacuri se va cerne

 

N-om uita al tau renume

Nici prea vesele-ti sclipiri

Si ne vom gandi la tine

Cand ne-om stinge-n amintiri

 

Caci pe drum pierita-i clipa

Cand te salutam din far

Doua roti unit-au vina

Pasiunii de pe jar

 

Si in munti cand ne plimbam

Craiul sumbru ne-mplinea

Si la focuri cand cantam

Tineretea dintre brazi

 

Si cand munca ne unise

Inc-un lant ce ne lega

Am tesut in nopti pierdute

Visul care ne-a uitat

 

Si te-ai dus in ceruri-nalte

Preaiubitul nostru Rontz

Ce-ai fost fiu, prieten, frate

Si un zambet pentru toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea e urata rau de tot, poate nu ati scos nasu afara un picut, miroase a iarna, la munte a nins azi, la noi va fi cam ca pe graficu urmator http://www.meteoromania.ro/index.php?id=261

 

Poate apucam sa ne grupam cumva in masini sa mergem pana la el sambata, asa cum ar fi normal, merita cu desarvarsire, iar daca se incalzeste iar, ceea ce sincer nu prea cred, mergem pe motoare

 

Oricum intrunirea de vineri seara ramane valabila, e de baza si mai vorbim acolo ce si cum, si pana atunci pe forum

 

Aveti grija de voi, eu am inceput sa am de azi, maine nu mai merg pe moto pt ca tuturor parca le ploua in ochi si-n gura, e un trafic inspaimantator, s-au bagat toti in conserve si merg ca verzele...asa ca ma dau pe sportu cotidian pana si de la munca, adica ratb plus metrou, retata ideala...

 

Mai dati de veste sa fim cat mai multi vineri, sambata

 

Take care!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru sambata se anunta soare, dar este racoare. Asta inseamna in jur de 10-12 o. La munte va fi mai frig.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preaiubitul nostru Rontz

Ce-ai fost fiu, prieten, frate

Si un zambet pentru toti.

 

fara cuvinte...

 

o sa fac tot posibilul sa ajung si eu!

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci asa ramane pt azi pe seara, JAYA cafe smardan ora 20! sa vad si cum ne recunoastem...deci cati si care venim?

 

Eu o sa ajung sigur.

Si sunt convinsa ca vor fi si altii, chiar daca nu se vor anunta pe forum.

Editat de Phaniske
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa ajung sigur.

Si sunt convinsa ca vor fi si altii, chiar daca nu se vor anunta pe forum.

 

 

Te cred dar cum ne recunoatem?? asta mi-e intrebarea! eu nu va recunosc dupa identuri, oricum o sa fiu imbracata in negru, paru scurt...nu stiu cum e in jaya cafe dar sper totusi sa ne gasim, macar o mana de oameni sa fim azi acolo pe la 20...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred dar cum ne recunoatem?? asta mi-e intrebarea! eu nu va recunosc dupa identuri, oricum o sa fiu imbracata in negru, paru scurt...nu stiu cum e in jaya cafe dar sper totusi sa ne gasim, macar o mana de oameni sa fim azi acolo pe la 20...

 

Foto de la profil sau tel. Ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred dar cum ne recunoatem?? asta mi-e intrebarea! eu nu va recunosc dupa identuri, oricum o sa fiu imbracata in negru, paru scurt...nu stiu cum e in jaya cafe dar sper totusi sa ne gasim, macar o mana de oameni sa fim azi acolo pe la 20...

 

 

Eu la 9 seara scap de la munca .

O sun pe Miha si dc mai sunteti acolo,vin si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...