Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Inca un om bun dus dintr-o lume prea rea...

L-am cunoscut prea putin sa pot vorbi despre el... dar atat cat l-am cunoscut... am lacrimi in ochi acum cand revad pozele...

Adio, bunul nostru prieten, o sa venim si noi intr-o zi, nu-ti fa griji!...

 

Pentru cei din Ploiesti care vor sa mearga in coloana, la ora 11:00 sa fiti in benzinaria de langa Metro, unde opresc tirurile (cea la care se poate ajunge si din centru si de pe centura ). La cel tarziu 11:30 plecam spre Brasov.

Daca am uitat sau intervine ceva, revin cu post aici.

[/size]

 

 

 

O sa fiu acolo cu Mircione si baietii din Heavy Riders

 

Am sa ma straduiesc sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneste-te-n pace, domnule!

 

Pe Rontz l-am cunoscut si eu acum 2 ani la o suc cu Ares si un alt amic de-al lor, Silviu. Tin minte ca m-am bucurat destul de mult pentru ca in sfarsit mai cunoscusem pe cineva din Brasov in Bucuresti si acela era chiar el. Am fost la o plimbare in seara aia cu motocicleta lui Ares si scuterul lui Rontz pe la gradina zoologica, Pipera apoi la Unirii unde am "servit" o shaworma. Cand ne-am despartit, m-a dus cu scuterul pana acasa in Militari de la Unirii. A fost excelent, tin minte cum ne intreba un batranel pe la 1-2 noaptea, la semafor "cat baga". Pacat.

 

Condoleante familiei sale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mare om, un caracter aparte, un baiat extraordinar...

 

L-am cunoscut in 2004, stateam de vorba frecvent despre comuniste la bere, la Arc. Cand si-a luat VT-ul (si aveam si eu VT atunci), le puneam una langa alta la motomania in fata si ne uitam ce au diferit (a lui era C, a mea era E).

 

Odihneste-te in pace prietene! :disappointed: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calatorie placuta! :disappointed:

 

Mult prea devreme pentru un drum atat de lung :((

 

 

post-4201-1224106426_thumb.jpg

 

In poza asta ne harjoneam noi acum 4 ani... Din pacate el, a disparut... Nici nu pot sa realizez chestia asta... Cred ca defapt nici nu e adevarat...

De luni seara, nu mai sunt acelasi...

Ma gandesc tot timpul la ranjetul lui... Foarte durereros..

 

Adio prietene, poate ca esti intr-o lume mai buna acum...

 

Adio...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat, nu-mi vine sa cred...toata lumea il cunostea, macar de la Moto Adventure daca nu din alta parte. Il stiam de mult, m-a impresionat ca traia si respira motociclism, ca era un om super comunicativ, o prezenta pozitiva, mereu gata sa ajute...m-am bucurat cand si-a luat in sfirsit un motor mai calumea, era f.fericit...de ce numai cei buni ? e al doilea anul asta după Eugen (Giani ). Si tot brasovean de-al meu...si culmea, la fel, nu a murit pe motocicletă...sunt socat...cuvintele sunt de prisos. Odihneasca-se in pace...condoleante familiei...si haideti sa fim mai comunicativi si prietenosi ca el (amintiti-va ca era omul care te saluta primul, nu astepta sa fie salutat, cum fac multi, ceea ce spune totul), ca maine poate nu mai suntem nici noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"MereNptah - am vorbit cu ursu aseara si este ok sa aranjam camera de karaoke in seara asta cum dorim in memoria lui rontz. eu voi aduce niste lumanari candela sa aranjam pe o masa asa incat sa "scriem" cu ele numele lui, pe care sa putem si niste poze cu el. aia sa fie masa lui rontz. lumanarile sa le aprindem cand incepe karaokele, pentru sufletul lui rontz. . eu ajung la ursu in jur de ora 20.00, karaokele incepe in jur de 21.00."

Editat de Cornhholio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rontz a plecat astazi pentru totdeauna. A fost condus pe ultimul drum de familie, colegi, prieteni si cunoscuti. A plecat spre un loc mai frumos, mai bun....

 

Drum bun Rontz !!! Asfalt uscat....

 

In seara asta , La Ursu, se va organiza o seara speciala de karaoke in memoria lui...

Din pacate eu nu pot ajunge dar sper sa se gaseasca alt pozar care sa ma inlocuiasca... Nu am putut sa fac nici macar o poza astazi.... Nu am fost in stare... Ma uitam continuu la poza aceea cu el in piscina si ma gandeam ca eu am facut poza aia. Nu m-as fi gandit niciodata ca acea poza va fi folosita pentru asa ceva, o consideram una dintre putinele poze reusite din toate punctele de vedere si as fi vrut sa o vad expusa din orice alt motiv.

 

Va rog sa beti o bere si pentru mine diseara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa fi fost careva sa nu fi avut ochii in lacrimi azi. Am fost cred ca aproape 100 motoare ce l-am condus pe ultimul drum. O zi asa frumoasa... dar totusi atat de trista.

D-zeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un om bun dus dintr-o lume prea rea...

L-am cunoscut prea putin sa pot vorbi despre el... dar atat cat l-am cunoscut... am lacrimi in ochi acum cand revad pozele...

Adio, bunul nostru prieten, o sa venim si noi intr-o zi, nu-ti fa griji!...

Am sa ma straduiesc sa ajung.

L-am cunoscut destul de putin,... acum 4 ani la motorrock, dar de cand am vazut titlul topicului am stiut ca despre el este vorba.

Nu cred sa fi fost pierdere mai mare pentru forumul asta. Am lacrimi in ochi de 3 zile de cand citesc aici si ma uit la poze. Prea devreme Dumnezeu ii ia pe cei buni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...