Sari la conținut

Accident Gradina Zoologica


R4z0r
 Share

Postări Recomandate

si totusi cine sunt cei 2 implicati in accident? in ce stare sunt?

 

 

as vrea sa nu fiu inteleasa gresit, dar nu dezvolt nimic. o sa vorbesc cu unul dintre motociclistii implicati in accident, care imi este prieten, iar daca el va fi de acord, o sa dezvolt.

 

pana atunci, incercati sa nu mai fiti penibili (unii dintre voi)

 

oki mi se pare corect dar macar starea lor se poate afla? cat despre cum au decurs lucrurile putem sa mai asteptam :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

macar elucideaza misterul cu locatia unde s-a produs evenimentul.

este evident , daca ai urmarit reportajul pe protv ca accidentul s-a produs intre Zoo si Academia de Politie (dn1)

 

 

Katana visinie o stiu , adica pe proprietarul ei ... are telefonul inchis . nicolette da-mi te rog PM cu detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Baneasa a avut loc accidentul.

Vestea buna este ca in momentul de fata ambii motociclisti sunt stabili si ca vor trai. Vestea proasta este ca unuia dintre ei i s-a amputat un picior, iar cel de-al doilea va intra in cateva minute in operatie. Are clavicula rupta, nu gatul frant!

Sa le tinem pumnii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este evident , daca ai urmarit reportajul pe protv ca accidentul s-a produs intre Zoo si Academia de Politie (dn1)

 

 

Katana visinie o stiu , adica pe proprietarul ei ... are telefonul inchis . nicolette da-mi te rog PM cu detaliile

 

 

am sperat sa nu fie asa, dar telefonul ce-l apelez si eu e la fel de inchis...spune-mi ca aia nu e fosta mea moto si tipu' nu e blondut-slabut si sta pe bl. Chisinau...:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Baneasa a avut loc accidentul.

Vestea buna este ca in momentul de fata ambii motociclisti sunt stabili si ca vor trai. Vestea proasta este ca unuia dintre ei i s-a amputat un picior, iar cel de-al doilea va intra in cateva minute in operatie. Are clavicula rupta, nu gatul frant!

Sa le tinem pumnii!

 

:disappointed: nu ma asteptam sa fie atat de grav accidentul ...

 

pot... putem ajuta cu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii pe scurt, pentru ca atat am aflat: motociclistul cu piciorul amputat este Petru, nu ii stiu usename-ul; cel de-al doilea este Adrian, username Adya; el are clavicula rupta si va fi operat maine.

Ambii sunt internati la spitalul Floreasca.

 

Adya m-a rugat sa va spun sa donati sange pentru Petru, are nevoie de sange. A avut deja 2 operatii, am inteles ca mai urmeaza ....

 

DONATI SANGE PENTRU PETRU DRAGAN

 

Adya nu are nevoie de nimic, deocamdata, de la 'comunitatea motociclistilor'.

 

 

 

 

 

Nu pot sa cred ce s-a intamplat, sunt prietenii mei ...... ei ma invatau sa merg pe motoreta acum 2 saptamani, se dadeau cu motoreta mea. Nu-mi vine sa cred ......

Editat de nicolette
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sperat sa nu fie asa, dar telefonul ce-l apelez si eu e la fel de inchis...spune-mi ca aia nu e fosta mea moto si tipu' nu e blondut-slabut si sta pe bl. Chisinau...:disappointed:

despre el cred ca este vorba ... eu n-am putut pleca de la munca , s-a dus un prieten acum la urgenta si ma suna imediat ce afla ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii pe scurt, pentru ca atat am aflat: motociclistul cu piciorul amputat este Petru, nu ii stiu usename-ul; cel de-al doilea este Adrian, username Adya; el are clavicula rupta si va fi operat maine.

Ambii sunt internati la spitalul Floreasca.

 

Adya m-a rugat sa va spun sa donati sange pentru Petru, are nevoie de sange. A avut deja 2 operatii, am inteles ca mai urmeaza ....

 

DONATI SANGE PENTRU PETRU DRAGAN

 

Adya nu are nevoie de nimic, deocamdata, de la 'comunitatea motociclistilor'.

 

 

 

 

 

Nu pot sa cred ce s-a intamplat, sunt prietenii mei ...... ei ma invatau sa merg pe motoreta acum 2 saptamani, se dadeau cu motoreta mea. Nu-mi vine sa cred ......

aoleu,despre el este vorba :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii pe scurt, pentru ca atat am aflat: motociclistul cu piciorul amputat este Petru, nu ii stiu usename-ul; cel de-al doilea este Adrian, username Adya; el are clavicula rupta si va fi operat maine.

 

DONATI SANGE PENTRU PETRU DRAGAN

Ii stiu pe amandoi, ne-am anturat ocazional.

Multa sanatate, baieti!

Voi incerca sa ajung maine sa donez sange pentru Petru. Mi se pare ca trebuie sa specificam si la ce spital e si ce sectie. Poti da detaliile astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi incerca sa ajung maine sa donez sange pentru Petru. Mi se pare ca trebuie sa specificam si la ce spital e si ce sectie. Poti da detaliile astea?

 

sunt in carantina, deci postez destul de greu, motiv pentru care CITESTE SI TU CE SCRIE INAINTE DE POSTUL TAU !

 

 

AM ZIS CA ESTE LA SPITALUL FLOREASCA - SPITALUL CLINIC UNIVERSITAR DE URGENTA FLOREASCA !!!!!!

 

sectia nu o stiu exact, cred ca ortopedie / chirurgie, o sa aflu si iti spun.

 

nu stiu conditiile in care se doneaza, nu stiu exact centrele, dar s-a mai scris pe forum; la topicul cu Rontz sunt mentionate centrele unde se doneaza. daca intr-adevar vreti sa donati, o sa reusiti si singuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...azi am fost cu cativa prieteni in vizita zilnica pe la stelu`...vecinul cel nou de pat este baiatul cu piciorul amputat...am incercat sa-l inveselim putin...ne-a iesit doar pt 2 minute... :disappointed:

 

..pt cei care vor sa doneze,se afla la et 2 postoperator ortopedie...rezerva 6...acolo se afla si mama lui...obtineti relatii chiar de la dansa...celalalt este parca la 5...dar daca se opereaza maine,va fi tot in 6...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne, chiar zile blestemate! MULTA SANATATE celor doi...groaznic pentru cel care a ramas fara picior...Se pot face minuni nowadays, important e ca sunt amandoi in viata! Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu sotia lui adya, a iesit din operatie si este stabil ,cei care doresc sa-l viziteze ne putem intalni la 3 si 15 min in fata la Spitalul Floreasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian va roaga sa intrati cu spital cu echipamentul pe voi !!!! Fara sa va ascundeti !!!

 

Sa aratati ca sunteti motociclisti !

 

Va asteapta !

 

 

Va rog sa nu uitati de Petru. Daca tot va duceti, intrebati care sunt conditiile in care puteti dona sange ! Petru va mai fi operat in zilele urmatoare, are grupa A2.

Editat de nicolette
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la spital! baietii sunt in afara oricarui pericol! Adrian are operatie la clavicula si ceva minor la picior! Petru are piciorul amputat de la genunchi in jos, am vorbit cu el, moraul e bun! ! o sa mai aiba o operatie zilele astea!

 

o vizita le face f bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, Petru a iesit din operatie, sunt amandoi in acelasi salon. se simte ok, moralu' ridicat. mai are de tras vineri o operatie, dupa care am inteles ca-n max 3 sapt. daca decurge totul bine merge acasa. sange se pare ca n-ar mai avea nevoie. Adya e ok si el, l-au poerat la clavicula (era sfaramata) si-are o fractura la picior ce n-a necesitat interv. chirurgicala.

 

mai ramane sa se stabileasca exact cum s-a intamplat accidentul, daca s-a intamplat pe contrasens sau pe banda de mers. petru nu-si mai aduce exact aminte unde exact s-a intamplat impactul. oricum, puternic baiat daca n-a lesinat cand si-a vazut piciorul nelalocul lui....si sangele tasnind...unul dintre ei, din cate am inteles medic, i-a aplicat pe loc un garou din cureaua de la pantaloni, ceea ce probabil i-a salvat viata.

multa tarie lor si nu in ultimul rand familiilor.

 

petru, asteptam sa iesi sa bem berile de care ziceai.

 

viata e frumoasa, tre' sa mergem inainte, sa ne bucuram de ea. daca sunteti in zona, urcati pana la ei si povestiti un pic.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...