Sari la conținut

O Mica Demonstratie... Existam In Trafic!


Chopper Angel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ne vedem acolo.

 

adresa completa a stimabilului o putem gasi in copia de la procesul verbal, presupun ca nu e foarte greu da obtinut detaliile.

 

nu stiu daca se poate face rost de adresa exacta asa repede...si oricum nu cred ca e indicat sa il cautam in mod special .cred ca daca doar trecem in coloana pe acolo o sa fie destul de socat.ceva de genul:"existam...si stim unde sa te gasim".oricum,fac pariu ca vor fi si dintre noi destui care sa se dea in stamba.desi indicat ar fi sa dam un exemplu de organizare si bun simt si toata lumea sa se abtina de la orice fel de cascadorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca e din scurt dar acum am gasit articolul din ziar.si zice asa:"Ion Marius Z. de 24 de ani, din comuna Perisoru, conducea autoturismul marca ARO 320...."

 

comuna perisoru e la 2 pasi...putem sa trecem SI PE ACOLO.

dar totul se trateaza in calarasi....politia etc...so...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat.

Ne vedem, fiecare unde a stabilit.

 

Woooooaaaau! Woooooaaaau! Woooooaaaau!

 

Multumiri tuturor celor care au venit si care tot drumul s-au purtat impecabil!

Multumiri din suflet si din partea parintilor care au fost profund impresionati de coloana de motociclisti!

Mii de multumiri din partea mea pentru ca ati raspuns apelului si chiar ati dus vorba mai departe astfel incat ce s-a intamplat astazi a fost minunat.

Vreau sa cred ca azi am schimbat - macar cu un milimetru - felul/directia in care gandesc oamenii! Nici o secunda nu am sa ma opresc sa sper ca moartea lor nu a fost in zadar, iar actiunile noastre pot schimba ceva!

 

Am sa va rog sa-mi dati PM toti cei care ati fost azi si de la care nu am apucat sa iau numerele de telefon si daca se poate poze si filmulete la luminitamaria777@yahoo.com

 

Va multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fi ajuns toata lumea cu bine, cei din il sunt la un suc acum, deci ei sunt ok...multumim si noi pt prezenta celorlalti...eu o sa pun pozele pe care le am facut cu mob,dar mai pe seara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am intrat si eu in casa, imi cer scuze fata de cei cu care am mers pe autostrada la intors, dar simteam nevoia sa mai alerg si eu motocicleta un pic, probabil asta fiind ultima iesire in afara bucurestiului pe anul asta.

 

a fost foarte frumos, multe motoare, lume destul de calma, nimeni nu s-a dat in stamba, ce mai... exact cum trebuia sa fie o coloana. o sa fie si la stirile de la ora 18:00 pe antena 3, cred.. daca nu pe 3 pe alta antena.

 

inca odata s-a dovedit ca suntem o comunitate, si daca cineva striga, suntem aici sa-l auzim. felicitari tuturor acelor care si-au sacrificat o zi frumoasa de duminica pentru a aduce o raza de lumina in sufletele unor familii indurerate!

 

ianachim, asteptam filmarile! ...iar cei care ati pozat... pozele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca sunt mari

camera filmeaza in format DVD

ce am tras azi ajunge la 1.5 gb

deci nu se poate pe mail

ar fi bine sa iti descarc din sd direct in calculatorul care prelucreaza

si facut un mix cu ceva poze

pe youtube sunt f comprimate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim organizatorilor pentru aceasta frumoasa iesire.

 

Un +10 pentru toata trupa prezenta.

 

Aveti grija! :)

 

PS:Orice, numai parinti care-si plang copiii, sa nu vezi! :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca sunt mari

camera filmeaza in format DVD

ce am tras azi ajunge la 1.5 gb

deci nu se poate pe mail

ar fi bine sa iti descarc din sd direct in calculatorul care prelucreaza

si facut un mix cu ceva poze

pe youtube sunt f comprimate

 

am inteles! atunci am sa stau de vb cu amicul meu si tinem legatura telefonic!

facem cumva sa ne intalnim la el la studio...

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, totul a iesit asa cum era normal: un mars linistit, cu motociclisti care stiu sa fie uniti atunci cand cineva are nevoie de ajutor.

 

 

Si eu imi cer scuze fata de cei cu care am parcurs, la intoarcere, o bucata de autostrada, dar dupa ce am vazut atata suferinta in ochii acelor parinti, am simtit nevoia sa iau asfaltul sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antena 3, acum!!!

 

Si eu imi cer scuze fata de cei cu care am parcurs, la intoarcere, o bucata de autostrada, dar dupa ce am vazut atata suferinta in ochii acelor parinti, am simtit nevoia sa iau asfaltul sub roti.

 

tu erai cea cu GPZ-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antena 3, acum!!!

 

Stire mica, aprox. 1 minut.Zicea mama ca dimineata, la ora 10:00 au transmis in direct la greu de la MOL(punctul de plecare).Din pacate, nu exista pe site decat inregistrarea stirilor de la ora 12:00, unde este tot o stire de un minut (intre 17'40"-18'45")...

 

...Si eu imi cer scuze fata de cei cu care am parcurs, la intoarcere, o bucata de autostrada, dar dupa ce am vazut atata suferinta in ochii acelor parinti, am simtit nevoia sa iau asfaltul sub roti.

 

NP.Am facut formatie cu Chopper Angel tot A2-ul... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stire mica, aprox. 1 minut.Zicea mama ca dimineata, la ora 10:00 au transmis in direct la greu de la MOL(punctul de plecare).Din pacate, nu exista pe site decat inregistrarea stirilor de la ora 12:00, unde este tot o stire de un minut (intre 17'40"-18'45")...

 

 

 

NP.Am facut formatie cu Chopper Angel tot A2-ul... :)

 

Nu are importanta durata stirii, important pentru noi (familiile) este gestul vostru ! Ne-ati impresionat profund, va multumim ca ati fost alaturi de noi.

Sunt Ana, sora Mishei, tel.meu 0723614901. Desi cei mai multi dintre voi nu i-ati cunoscut pe Bogdan si pe Mihaela, ei ar fi fost mandri sa va fie prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si fetestenii au ajuns ok-mai incet ca niciodata a fost drumul spre casa.Acolo am ramas fara cuvinte.Am ramas surprins placut de cate moto au fost si mai ales din zona.Ma bucur ca a fost un mars linistit,tacut,poate prea tacut.A meritat efortul.Poate ne va face pe unii sa mai luam mana din gaz.Trist...extrem de trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava ,fratzilor...imi creste inima cand aud ca o tunat pamantul de zgomotul motoarelor...nu se mai poate alfel !E satula tara asta de minciuna ,coruptie si ipocrizie .Semnalul a fost dat....sa speram ca o sa-l auda cine trebe ...dar cu sigurantza lo auzit o tara intreaga.Felicitari mai ales Luminitei ..pentru mobilizarea pe care a reusit sa o controleze.Noi moldovenii..raspundem mai greu...dar si cand so rascula mamaliga..atunci sa vezi..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au ajuns si tulcenii acasa ,ma bucur ca nu au fost excese de zel la parada ,a iesit totul cum nu se poate mai bine ,cu toate ca dupa cum mai spunea cineva ,totusi cam prea tacuta atmosfera ,cred ca nici nu stiu ca am fost pe acolo institutiile vizate de noi in calarasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...totusi cam prea tacuta atmosfera ,cred ca nici nu stiu ca am fost pe acolo institutiile vizate de noi in calarasi.

 

Ne ne ne, nu-i asa! :) Cand am trecut prin fata Politiei, tocmai ieseau grabiti pe usa afara 2 militieni sa vada ce se intampla pe strada, de e atat zumzet de motoare :) ....sigur vor trece in raport..." o coloana imensa de satanisti a trecut azi prin fata sediului Politiei si ne-a trezit din somnul de pranz..." :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru gest ! imi pare rau ca am vazut topicul prea tarziu (astazi pe la 12) asi vrut sa ajung si eu si sa fiu alaturi de voi !

 

Condoleante familiei indurerate.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne ne ne, nu-i asa! :) Cand am trecut prin fata Politiei, tocmai ieseau grabiti pe usa afara 2 militieni sa vada ce se intampla pe strada, de e atat zumzet de motoare :) ....sigur vor trece in raport..." o coloana imensa de satanisti a trecut azi prin fata sediului Politiei si ne-a trezit din somnul de pranz..." :)

 

sau mai rapid

 

IN DATA DE 19.10.2008 IN TIMP CE VEGHEAM LA LINISTEA LOCUITORILOR DE PE RAZA ORASULUI CALARASI AM FOST DERANJATI DE UN ROI DE ALBINE CE S.AU INVARTIT IN JURUL ORASULUI. NICI UN CETATEAN NU A FOST INTEPAT IAR NOI NE.AM CONTINUAT SOMUL

 

poze are cineva?

 

iata drept dovada si roiul de albine in formatie lupta

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...