Sari la conținut

OLD SCHOOL CHOPPERS


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chopper-ul Frisco, negru cu flacari ,de deasupra este facut de japonezii de la Cosmic Chopper City ,daca nu ma insel. Este criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ola hombre :cheers:

frumoase animale... parca te vad castigand la Loto nu te-ai baga la case, masini, femei si alte chestii ca tot omu... ti-ai face in parc moto mai degraba, si ar semana cu foto afisate mai sus.

 

post-17157-1175779079.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa se manca Frisco Style. Tipul cu bobberul FLH cam ramane in urma.Uitati-va la prietenii japonezi cum modifica motocicletele(asa zisul Tokyo Style derivat din Frisco Style) si cum se dau cu ele. Superb!

 

Link: --->

 

Mai jos este un filmulet despre un grup de hard riders din Tokyo din care fac parte si baietii din filmul de mai sus.

 

Link: --->

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa se manca Frisco Style. Tipul cu bobberul FLH cam ramane in urma.Uitati-va la prietenii japonezi cum modifica motocicletele(asa zisul Tokyo Style derivat din Frisco Style) si cum se dau cu ele. Superb!

 

Link: --->

 

Mai jos este un filmulet despre un grup de hard riders din Tokyo din care fac parte si baietii din filmul de mai sus.

 

Link: --->

Easybiker sti si tu gusturile nu se discuta, "prieteni japonezi" construesc niste motoare super faine :bounce: jos cu palaria , dar nu imi place mentalitatea lor.(maimute :D )

:cheers:

Sarbatori fericite .

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uita ca te dai cu un motor construit de maimute. Este un topic despre choppere,nu despre preferinte rasiale(care oricum nu au nici o explicatie rationala). Plus de asta stilul Old School este dominat de niponi. Daca te uiti in spate pe topicul asta mai mult de jumatate din motocicletele de aici sunt construite de japonezi.Deci daca esti fan autentic de choppere si nu vreun nazist feroce,treci peste asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uita ca te dai cu un motor construit de maimute. Este un topic despre choppere,nu despre preferinte rasiale(care oricum nu au nici o explicatie rationala). Plus de asta stilul Old School este dominat de niponi. Daca te uiti in spate pe topicul asta mai mult de jumatate din motocicletele de aici sunt construite de japonezi.Deci daca esti fan autentic de choppere si nu vreun nazist feroce,treci peste asta.

 

 

sal, nu vreau sa ma bag in seama, ci doar sa iau putin apararea lui Barni, stiu k la mijloc e o neintelegere in termeni, nu e omul nici rasist si nici pe departe nazist... el se referea la stilul lor pe moto. Nu ii place cum abordeaza ei treaba si cum calaresc, atat... ceea ce e dreptul sau, e chestie de gusturi. Nu a avut intentia sa faca o afirmatie rasiala, ci doar asa a fost interpretat. BARNA NU ARE ASTFEL DE PARERI PRECONCEPUTE !!!

 

EU AS PROPUNE INCHIDEREA SUBIECTULUI IN CONDITII AMICALE

acum oricum e sezonul sa ne vopsim ouale si sa calarim cat mai mult

PASHTETZI FERICITI !!!

post-17157-1175850685.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uita ca te dai cu un motor construit de maimute. Este un topic despre choppere,nu despre preferinte rasiale(care oricum nu au nici o explicatie rationala). Plus de asta stilul Old School este dominat de niponi. Daca te uiti in spate pe topicul asta mai mult de jumatate din motocicletele de aici sunt construite de japonezi.Deci daca esti fan autentic de choppere si nu vreun nazist feroce,treci peste asta.

Stai,stai,eu nu am probleme cu ei.Mai inteles gresit si cred ca daca citeai mai atent observai ca mam referit la mentalitatea lor si mai ales stilul lor de a conduce,eu am reactionat la filmuletele pus de tine.Nu sunt rasist . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna,cred ca nu intelegi...Chopperele s-au nascut pentru a putea fi conduse in felul asta ,adica rapid si brutal. Asta este rostul existential al bobberelor si al chopperelor vechi. Chestia cu Easy Riders (condus incet si delasator pentru admirarea peisajului) a aparut mult mai tarziu,la finele anilor `60 cand bikerii au inceput sa iasa din orase.De acolo pleaca comenzile avansate,furcile alungite,spatarele Sissy inalte ape hanger-ele si multe alte chestii Easy Rider. Discutia si filmuletul de mai sus nu au nici o legatura cu asa ceva.Sunt exact invers. Bobbere agresive,rapide si usoare,fara furci inclinate si alte modificari specifice chopperelor de autostrada. Asta este stilul initial in spirit Hot Rod. Trebuie sa intelegeti ca exista si altfel de Rockers decat Easy Riders. Adica Fast Riders. Originalii si initiatorii care nu au avut treaba cu franjurile si cu imaginea ,ci cu masinarii dure facute pentru a fi conduse nu neaparat privite. Este un spirit vechi dar care refuza sa moara in fata ignorantei "chopperistilor" din ziua de astazi. Deci apucativa sa va documentati si contribuiti cu ceva la popularizarea stilului vechi( lucrul cel mai important in ziua de astazi ), in loc sa faceti remarci fade si posturi cu Smileis. Salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna,cred ca nu intelegi...Chopperele s-au nascut pentru a putea fi conduse in felul asta ,adica rapid si brutal. Asta este rostul existential al bobberelor si al chopperelor vechi. Chestia cu Easy Riders (condus incet si delasator pentru admirarea peisajului) a aparut mult mai tarziu,la finele anilor `60 cand bikerii au inceput sa iasa din orase.De acolo pleaca comenzile avansate,furcile alungite,spatarele Sissy inalte ape hanger-ele si multe alte chestii Easy Rider. Discutia si filmuletul de mai sus nu au nici o legatura cu asa ceva.Sunt exact invers. Bobbere agresive,rapide si usoare,fara furci inclinate si alte modificari specifice chopperelor de autostrada. Asta este stilul initial in spirit Hot Rod. Trebuie sa intelegeti ca exista si altfel de Rockers decat Easy Riders. Adica Fast Riders. Originalii si initiatorii care nu au avut treaba cu franjurile si cu imaginea ,ci cu masinarii dure facute pentru a fi conduse nu neaparat privite. Este un spirit vechi dar care refuza sa moara in fata ignorantei "chopperistilor" din ziua de astazi. Deci apucativa sa va documentati si contribuiti cu ceva la popularizarea stilului vechi( lucrul cel mai important in ziua de astazi ), in loc sa faceti remarci fade si posturi cu Smileis. Salut!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

:duel:

 

Merci de poza Klaus. De mult nu am vazut o motocicleta care sa imi placa asa tare.

 

Uite si un Pan de la mine la schimb. :ok:

post-7907-1178038449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Time Maschine" Nr.1 la Campionatul European MAINZ 27 Martie 2007

Construit de Sapka (Ungaria) "Sapka Muvek"

Harley Knucklehead 1941 combinat cu un schimbator de viteza dintro masina cu 3 viteze automata (nu este nevoie de ambreiaj)

-far cupru din anul 1925 Carello Fratelli

-far spate din anul 1922 Blackburn

-aripa spate candva a fost al unui IZS

-spitele sunt facute din lemn

- janta de 4,25x20

-anvelope Fireston

 

 

"Rock'n Bike " Nr.2 Construit de Art of Racer (Franta)

Harley Davidson Sportster 1991

 

"Crosser" Nr.3 Construit de Riverside (Franta)

post-14165-1178607039_thumb.jpg

post-14165-1178607626_thumb.jpg

post-14165-1178607825_thumb.jpg

post-14165-1178607964_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...