Sari la conținut

China Club (sau Fanclub)


moru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am avut probleme cu filtrul stock si imi pusesem unul asemanator cu care iarasi aveam probleme (avea gatul prin care trage aer mai mic). Cu malossi se cunoaste in special cu doua persoane pe el, trage mai bine. De ex, un deal pe care il urcam cu 35 cu doua persoane, acum il urc cu 45, mult mai lejer. Se simte diferenta si la sunet, se aude mai tare. Asta nu-mi place dar n-am incotro. Ca viteza maxima, sa zic +5 Km/h, dar acceleratie mai buna. Cred ca daca filtrul stock ar fi fost in starea lui initiala, nu s-ar fi vazut diferentele. Filtrul sport face diferenta daca ai kit mai mare pe el, alimentare mai sanatoasa (jiglere mai mari).

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie unde are limitarile Rex rs 450? La CDI l-am taiat, fuge un pic mai tare si-mi pune 2km,,cateodata nu-mi pune de loc:(...

Variator, carburator... Vezi pe topicul cu delimitari. Postase cineva un link cu delimitarea chinezariilor.

 

 

Bafta! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am avut probleme cu filtrul stock si imi pusesem unul asemanator cu care iarasi aveam probleme (avea gatul prin care trage aer mai mic). Cu malossi se cunoaste in special cu doua persoane pe el, trage mai bine. De ex, un deal pe care il urcam cu 35 cu doua persoane, acum il urc cu 45, mult mai lejer. Se simte diferenta si la sunet, se aude mai tare. Asta nu-mi place dar n-am incotro. Ca viteza maxima, sa zic +5 Km/h, dar acceleratie mai buna. Cred ca daca filtrul stock ar fi fost in starea lui initiala, nu s-ar fi vazut diferentele. Filtrul sport face diferenta daca ai kit mai mare pe el, alimentare mai sanatoasa (jiglere mai mari).

 

mah sigur urci cu 45km/ora dealul?????:P :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie unde are limitarile Rex rs 450? La CDI l-am taiat, fuge un pic mai tare si-mi pune 2km,,cateodata nu-mi pune de loc:(...

 

 

limitari la tine nu st cu ce sa incep :in primul rand toba te tine in loc;schimb-o gauresteo fai ceva(o sa fie o diferenta de putere si ff putin viteza,o sa iti traga mai bine cu 2 pers),asa ,verifica variatorul sa nu aiba saiba pusa sau in spate la variator sa nu aiba o colivie la role care nu lasa sa urce rolele pana sus ,schimba filtrul ala stock cu unu sport cu burete!!!(nu cu plasa,o sa vezi tu de ce zic cu burete si nu cu plasa),eventual un ambreiaj sport (nu schimba rolele ca merg foarte bine si alea,role usoare merg bine pe 2 timpi ,daca pui role usoare o sa mergi cu 30 km/ora turat si o sa iti consume mult),verifica cdi,la carburator pune saiba de pe cui la prima pozitie de jos (asta cand o sa schimbi filtrul de aer cu unu sport).Incearca chestile astea si daca tot nu merge pune un set mai mare 63cc,80cc.....si o sa traga sigur...hai ciao

 

Vrei un premiu pt. replica asta :friends:

 

hm ce raspuns aiurea ....eu nu st de ce m ai bagat in seama totusi.....

 

Vrei un premiu pt. replica asta :P

 

 

il cunosti pe plici???eu il cunosc asa ca nu mai vb aiurea glumele mi le permit cu el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chinezii astia sunt incredibil. acum vreo doua saptamani am vazut copie dupa Aprilia SR 2007. semana exact cu SR cu exceptia culorii (ce era un bleu nasparliu), rotile de neam prost pus pe chinezarii si motorul in 4T. in rest semana exact cu SR-ul original. are cineva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumele ti le permiti cu el in privat , pe messenger , aici nu e messenger , Ok !?

 

Domnul Sorin Dna nu inteleg care e treba ta ,ce ai inteles tu din glumele mele ,ce dr..u nu iti convine tie??Bah dar aveti o boala sa va bagati in vorba pe bune....

Cica sa ne salutam intre noi dar cu dastia ca tine e rau de tot........in fine..nu stiu ce ai inteles tu....aiurea esti

 

Glumele ti le permiti cu el in privat , pe messenger , aici nu e messenger , Ok !?

 

aaa scuze am inteles ce gandesti tu........arfe de sef pe un forum.......mai creste un pic..cand se vede omu cu putere..:friends:)))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n3bunu am inteles gresit glumitza ta,nu stiam ca va cunoasteti.Dar mereu cand vine unu cu motor pe sectiunea asta si scrie ceva in genu ma esti sigur ca merge asa,ma lasi sau alte dastea nu te poti abtine sa nu ii comentezi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Sorin Dna nu inteleg care e treba ta ,ce ai inteles tu din glumele mele ,ce dr..u nu iti convine tie??Bah dar aveti o boala sa va bagati in vorba pe bune....

Cica sa ne salutam intre noi dar cu dastia ca tine e rau de tot........in fine..nu stiu ce ai inteles tu....aiurea esti

 

 

 

aaa scuze am inteles ce gandesti tu........arfe de sef pe un forum.......mai creste un pic..cand se vede omu cu putere..:laugh:)))))))))

 

 

Aici e o comunitate de scuteristi/motociclisti unde se discuta diferite lucruri , nu sa va jigniti voi si sa glumiti unu cu altul . Mie asa mie se pare corect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n3bunu am inteles gresit glumitza ta,nu stiam ca va cunoasteti.Dar mereu cand vine unu cu motor pe sectiunea asta si scrie ceva in genu ma esti sigur ca merge asa,ma lasi sau alte dastea nu te poti abtine sa nu ii comentezi....

 

Mestere :laugh:)))))))))))!!!!!! te inseli nu am motor ci am scuterul asta:))):

 

 

http://img222.imageshack.us/img222/7972/21062008632km9.jpg

 

http://img99.imageshack.us/img99/6098/efsdfgdpd1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n3bunu am inteles gresit glumitza ta,nu stiam ca va cunoasteti.Dar mereu cand vine unu cu motor pe sectiunea asta si scrie ceva in genu ma esti sigur ca merge asa,ma lasi sau alte dastea nu te poti abtine sa nu ii comentezi....

 

Mestere :laugh:)))))))))))!!!!!! te inseli nu am motor ci am scuterul asta:))):

 

 

http://img222.imageshack.us/img222/7972/21062008632km9.jpg

 

http://img99.imageshack.us/img99/6098/efsdfgdpd1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce sa ma leg, ca suferi cu mtr-ul tau rosu sau ce prastie de scuter reising cu transmisie lego ai! Insa nu ne cunoastem, deci nu-mi permit gluma.

 

Sorinel pustiu' insa incearca sa para emancipat, caterinca nu mai exista pentru el, nu de alta, dar sare warn-ul si-l atinge si pe el...

 

 

 

Bafta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce sa ma leg, ca suferi cu mtr-ul tau rosu sau ce prastie de scuter reising cu transmisie lego ai! Insa nu ne cunoastem, deci nu-mi permit gluma.

 

Sorinel pustiu' insa incearca sa para emancipat, caterinca nu mai exista pentru el, nu de alta, dar sare warn-ul si-l atinge si pe el...

 

 

 

Bafta! :laugh:

 

Bah eu cred ca tu te oftici ca nu ai mtr ,manele asculti tu daca vrei eu nu ,si cred ca esti bolnav pe bune

Si ca sa vezi ca mai exista baieti valabili sub postul meu este cineva care m-a intrebat daca scuterul meu se da pe o roata ,nu m-a luat cu prostii ca tine cu casti mtr,cu Sorinel Pustiu,si cu prastie de scuter.......poate ne prezinti si noua scuterul tau sa il vedem si noi si sa ne spunem parerea despre el.A....nu judeca imaginile ......

 

Nu stiu de ce sa ma leg, ca suferi cu mtr-ul tau rosu sau ce prastie de scuter reising cu transmisie lego ai! Insa nu ne cunoastem, deci nu-mi permit gluma.

 

Sorinel pustiu' insa incearca sa para emancipat, caterinca nu mai exista pentru el, nu de alta, dar sare warn-ul si-l atinge si pe el...

 

 

 

Bafta! :)

 

Prietene "Reising" o fi al tau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah eu cred ca tu te oftici ca nu ai mtr ,manele asculti tu daca vrei eu nu ,si cred ca esti bolnav pe bune

Si ca sa vezi ca mai exista baieti valabili sub postul meu este cineva care m-a intrebat daca scuterul meu se da pe o roata ,nu m-a luat cu prostii ca tine cu casti mtr,cu Sorinel Pustiu,si cu prastie de scuter.......poate ne prezinti si noua scuterul tau sa il vedem si noi si sa ne spunem parerea despre el.A....nu judeca imaginile ......

[...]

Prietene "Reising" o fi al tau..

Daca n-ai inteles...trist!.. defapt nici nu ma asteptam. Poate cand o sa citesti si cu creierul o sa intelegi!

Ramai sanatos!

A! Si ca sa vezi, cand vei citi mai atent iti vei da seama cand cineva te ia la misto!

 

 

Bafta! burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...