Sari la conținut

Bai Termale Bulgaria - Sf. Constantin si Elena


Bogdan Secelean
 Share

Postări Recomandate

programul ar fi asa:

plecare sambata din Bucuresti benzinaria OMV de la CityMall la 10:30, mai mult ca sigur vom pleca pe soare

plecare din Giurgiu/Ruse max. 12:00 dupa ce alimentam si schimbam leva (eu schimb euro, sau imi pun pe card niste bani)

pe la 15:00 - 16:00 ajungem si mancam ceva

iar la 16:30 -17:00 sa fim in piscina (e deschisa pana la 22:00)

 

PS. care ai un set de carti din plastic, ia-le sa jucam un macao pe porunci :D

Editat de @motoadvpunctro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

programul ar fi asa:

plecare sambata din Bucuresti benzinaria OMV de la CityMall la 10:30, mai mult ca sigur vom pleca pe soare

plecare din Giurgiu/Ruse max. 12:00 dupa ce alimentam si schimbam leva (eu schimb euro, sau imi pun pe card niste bani)

pe la 15:00 - 16:00 ajungem si mancam ceva

iar la 16:30 -17:00 sa fim in piscina (e deschisa pana la 22:00)

 

PS. care ai un set de carti din plastic, ia-le sa jucam un macao pe porunci :)

 

 

Suna tare bine. :)

Pacat ca nu pot veni si eu tura asta cu voi, ar fi fost super fun !

Distractie frumoasa baieti si fete si drum bun! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

 

 

tocmai am picat si eu pe-aici si, sincer, nu prea aminteles mare lucru..... despre ce uichend e vorba? unde se merge? cine merge?

 

cu multumiri anticipate, sunt convins ca cineva ma va lamuri si pe mine :D)

Asta nu am priceput nici eu clar. Daca se pleaca in wekend-ul asta e OK ca e cald, asa ca ne vedem la Giurgiu si plecam din benzinarie maximum la 12...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrianbercea

cand: plecarea se face in uichendul 22-23 octombrie (plecare sambata 10:30 OMV city mall, intoarcerea probabil ca duminica in jur de ora 16-17 sa fim in bucuresti)

cine: eu o sa merg cu pasagera, si cine vrea sa mai mearga de aici (probabil in jur de 8-9 mobre)

unde: konstantin si elena - eu as prefera un hotel cat mai aproape de piscina mare din centru insa in functie de preturi putem alege h. europa care probabil va avea aceleasi preturi ca si anul trecut 50 leva/camera dubla

 

@cria_p "* muaaaaah! ce ma bate un gand!..." ai grija ce ganduri te bate sa nu ajungi cu vanatai :)

 

@otto.tun viteza de croaziera o alegem cat sa fie pe placul tuturor intre 50-140 - in orase e bine sa mergem regulamentar astia au politie, iar pe autostrada putem merge cu 140, insa tine si de ceilalti participanti (cum zice americanu: "No Child Left Behind" :D)

 

@pmoldovan daca mergi din bucuresti mai bine in intalnim in OMV de la city mall (10:30) - la 12 sa plecam din giurgiu/ruse, noi o sa ajungem mai devreme de 12 sa alimentam si sa schimbam leva (daca nu are la vama mergem in ruse)

 

pe mine unu dupa ce ma plouat destul in ultimele doua uichenduri, acum abia astept sa ma bag in apa aia fiarta :) iar faptul ca o sa prind doua zile cu soare e si mai bine

 

vremea se anunta inca buna in varna

 

PS. prefera careva vin? aia la piscina nu au decat bere asa ca trebuie sa ni-l aducem noi :)

Mesaj completat

erata: uichendul 24-25 octombrie, adica sambata asta care vine, greseala om somnoros :P

Mesaj completat

PPS. se mai formeaza un grup de cel putin 3 mobre care vor pleca din brasov in jurul orei 8-9 (in bucuresti vor fi pe la 11-12) cu care ne vom intalni in Konstantin si Elena, cine e interesat sa ia legatura cu userul FLR-BV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@otto.tun viteza de croaziera o alegem cat sa fie pe placul tuturor intre 50-140 - in orase e bine sa mergem regulamentar astia au politie, iar pe autostrada putem merge cu 140, insa tine si de ceilalti participanti (cum zice americanu: "No Child Left Behind" :D)

 

Simt dezamagirea lui otto :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma unde e cazarea? mergem la ..plesneala ?

 

buget parca era la "europa"::D

 

so ?

 

 

intrebare de motociclist de toamna - vine vreo conserva ?

am gasit o sursa faina de must ( alb, rosu) si de vin ( alb)

la scoruri faine- 3 - 4 ron/ l

 

dar parca n as cara in topcase sau in tankcase :)

 

ce ziceti ?

 

ps otto, iertare, no RCA la XX, doarVaradero :)

 

 

eu sunt la etapa

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hz4Wd47-9Kc

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la cazare, pana acum lumea prefera varianta de criza adica Hotel Europa iar daca nu ma insel e 50 leva pentru o camera dubla (110 lei) la etajul 3 :D

 

daca vinul e natural (facut la casa) ia si pentru mine o sticla de 2 litri din vinul rosu - cand zic "natural" nu ma refer la cel din carrfour :)

Editat de @motoadvpunctro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pmoldovan daca mergi din bucuresti mai bine in intalnim in OMV de la city mall (10:30) - la 12 sa plecam din giurgiu/ruse, noi o sa ajungem mai devreme de 12 sa alimentam si sa schimbam leva (daca nu are la vama mergem in ruse)

OMV e pe contrasens plus ca am rezervorul plin, si ma gandeam ca imi dati si mie un avans ca oricum ma ajungeti pe drum (250cc cu pasager si lazi laterale) :D

Eu prefer sa scot bani din bancomat in Bulgaria. De fapt planul meu e sa merg in Varna, sa parchez acolo langa Muzeul de Istorie, dupa care sa o iau pe zona aia pietonala care pleaca de la primarie spre plaja, sa mananc la Happy Grill, apoi sa-mi iau bani din bancomatul SocGen si sa ajung mai pe dupa masa pe la Constantin si Elena ca nu e graba mare, in strandul ala poti face baie si noaptea, ca in bazinul mic de la strand apa are 38-39 de grade...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

florine, voi pana la urma v-ati hotarat, la ce ora plecati din brasov?

 

Dupa cum vad pe AccuWeather,dimineata la 8 avem 8 grade si eu zic ca-i ok.Mai vorbesc cu baietii dar cred ca ramane ora asta in principiu.

Pana la urma cum e mai convenabil ?Card,euro sau schimbat in vama?

Numai bine,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum e mai convenabil ?Card,euro sau schimbat in vama?

cu cardul e mai simplu, iti pui bani pe card si scoti leva de la bancomat din varna sau ruse

 

eu am euro pe care ii voi schimba in ruse sau la chioscul cu schimb valutar de langa vama (asta se afla la vechiul post vamal, e un chiosc gen RATB pe partea stanga, chiar in locul in care pe drum incepe sa apara un scoar cu iarba pe mijloc, si daca nu ma insel mi se pare ca mai e unu si in vama, daca nu gasesti nici aici intri in ruse si schimbi prin centru)

 

@pmoldovan

am impresia ca tu te referi la piscina de langa hotel europa (cea cu piscina mica si calda plus una mare si rece?) noi o sa mergem la piscina mare din centrul statiunii care e toata calda si are in jur de 20x10m la 1,5 m adancime tot 38 de grade (daca nu ma insel e in dreptul benzinariei din centrul statiunii)

 

apropo se mananca bine si la konstantin si elena

 

 

PS. luati-va un hanorac cu gluga (sau o caciula), pe mine seara in drumul de la piscina la hotel m-a prins raceala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca tu te referi la piscina de langa hotel europa (cea cu piscina mica si calda plus una mare si rece?) noi o sa mergem la piscina mare din centrul statiunii care e toata calda si are in jur de 20x10m la 1,5 m adancime tot 38 de grade (daca nu ma insel e in dreptul benzinariei din centrul statiunii)

 

PS. luati-va un hanorac cu gluga (sau o caciula), pe mine seara in drumul de la piscina la hotel m-a prins raceala

 

* da, aia din centru e cea mai mare, insa daca mai mergi putin in sus, spre marginea statiunii, dai de o piscina suficient de mare si cu vedere la mare :rolleyes: adica e chiar pe plaja, in dreapta bazinul cu apa fierbinte (si puturoasaaaa!), in stanga o fasie mica de nisip cu pietre pe ea si apoi marea, cu freamatul ei... tin minte ca e cu intrare (ceva ~ 5 leva).

 

P.S. gandul ala s-a zbatut pana ieri in mintea mea apoi a scapt si cred ca-i viu si nevatamat. eu iar trebuie sa stau acasa, sunt home alone cu fiu-meu... Alta data.

 

enjoy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai fost la hotel Europa, ci la Azalia. Dubla costa 96 leva / noapte, all inclusive + piscina interioara, sauna, masa de tenis ( toate incluse in pret ). Mancarea buna si diversificata comparativ cu ce oferea restaurantul H Europa, bauturile gratis ( doar cele de import se platesc ). Eu zic ca a fost o alegere mult mai buna decat Europa.

Mesaj completat

 

 

A fost de vis, ca de obicei: baie in termalele mari si piscina hotelului, sauna, whist si trabuce, plimbari la Nessebar si papat la ferma de scoici Dalboka, intors pe Vama Veche, cca 1000 km, vreme super ok , super gasca, super distractie ! :rolleyes:

 

 

Ati rezervat dinainte pe mail (poti sa-mi dai mailul in cazul asta ?) sau pretul era cel afisat de la receptie daca te duceai pur si simplu ? aveau incalzire in camere , ca am citit ca nu ar avea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

As merge si eu, dar mi-a expirat asigurarea. Am mai fost la bulgari de cateva ori si nu m-a intrebat nimeni de ea. Pe voi?

Cam cati bani cheltuiti voi in doua zile per total? ( ca sa-mi fac o idee)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@FLR-BV daca v-ati hotarat sa plecati la 8 asta inseamna ca sunteti in bucuresti la 10 - 10:30 si mergem impreuna respect-048.gif

 

@mihai.mo cred ca o sa fim cel putin 11 mobre

 

@cry in afara de benzina aferenta pentru 600 km (buc - varna - buc)

preturi orientative:

hotel: 50-60 leva pe noapte camera dubla la H. Europa (adica 25-30 leva de persoana)

o portie de mancare: 5-10 leva, o sticla de suc 2 leva

intrarea la piscina: 5 leva

berea la piscina: 2,5 leva

o leva costa in jur de 2,2 lei

Editat de @motoadvpunctro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati rezervat dinainte pe mail (poti sa-mi dai mailul in cazul asta ?) sau pretul era cel afisat de la receptie daca te duceai pur si simplu ? aveau incalzire in camere , ca am citit ca nu ar avea...

 

 

Pretul a fost fara rezervare. Cu incalziea nu au fost probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...