Sari la conținut

Bai Termale Bulgaria - Sf. Constantin si Elena


Bogdan Secelean
 Share

Postări Recomandate

Salut!

As merge si eu, dar mi-a expirat asigurarea. Am mai fost la bulgari de cateva ori si nu m-a intrebat nimeni de ea. Pe voi?

Cam cati bani cheltuiti voi in doua zile per total? ( ca sa-mi fac o idee)

Mie mi-au verificat de 2-3 ori talonul in granita, de asigurare nu m-ai intrebat niciodata, de fapt politistii de la rutiera lor nici nu au obiceiul sa opreasca motociclete (pe mine m-au oprit o singura data, s-au uitat la numar si mi-au spus sa plec pentru ca probabil cautau o anume motocicleta). Dar ce te faci daca produci un accident usor? Ca iei si amenda si platesti si reparatia din buzunar...

 

...

preturi orientative:

hotel: 50-60 leva pe noapte camera dubla la H. Europa (adica 25-30 leva de persoana)

...

Tocmai am primit un email cu respunsul exact la intrebarea "cat costa o camera dubla cu mic dejun inclus?" de la "evropa hotel <evropa2008@abv.bg>":

 

31 euro

 

Парк хотел Европа СПА

к.к.,,Св.Св.Константин и Елена,,

Тел.:052 36 11 59

Факс:052 36 19 85

Мобилен:0878 838083

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pana la urma, unde ne intalnim si la ce ora?

Din ce am retinut eu primele 2 puncte de regrupare sunt:

- benzinaria de langa Mall-ul unde incepe calea Giurgiului (OMV cred, pusa pe contra-sens) la 10:30;

- benzinaria Petrom de la granita in Giurgiu (traditional la plecare aia mai mica) la 12.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so

 

cum fu....

vreme mancare cazare bautura baie?

Vreme buna, apa la 38-39 de grade cum scrie la intrarea in strand langa gurile termale si un pic mai rece mai incolo.

Cazare la 50 leva cu mic dejun inclus pentru doua persoane la Evropa la etajul 2 (ala nereformat), crasmele mai toate inchise asa ca am ajuns la una unde am epuizat stocurile, dupa care am fost la baie si dupa care am fost (greseala mare!) la restaurant la Azalia unde preturile sunt astronomice daca nu esti inscris la all-inclusive (de genul ca nu au bere la halba sau la sticla returnabila la preturile normale de Bulgaria de 1.4-2.4 leva si 0.5 litri ci doar din alea cu sticla de uz unic de 330cmc si 3 leva la Zagorka, pentru ca ceva cu sunet mai occidental era 5 leva, sau ca nu aveau mare lucru in meniu decat niste snitzele enorme la 12 leva). Dupa care am ajuns inapoi la Evropa unde am produs re-deschidera barului dupa ora inchiderii dar unde am beneficiat de preturi mai normale la cap (2.4 leva pentru o Zagorka la 0,5 Litri).

Eu zic ca pe viiitor ori mergi la Azalia la all-inclusive si mananci, bei si faci baia in piscina lor, ori stai la Evropa si iti vezi de treaba ocolind Azalia si in general orice are afisat mai mult de 3 stele.

 

tare eu la moieciu am stat in tricou cu maneca scurta

N-am avut la mine decat tricou cu maneci lungi si n-am foarfeca sa-mi tai manecile :rolleyes: De fapt a fost binisor, dar majoritatea pozelor sunt facute in postura de motocilisti, nu de turisti pe litoralul bulgar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de bine a fost excelent. sper ca a ajuns toata lumea cu bine - otto si baietii cu bavarezele.

 

vreme de mare succes la ducere la intoarcere innorat dar fara ploaie.

 

piscina excelenta.

 

cu europa vs azalia intr-adevar merita daca apuci sa simti pe ce dai de banii aia adica sa le faci paguba cu pranzul de ajungere si cel de plecare + tot restul.

 

in rest drumul cum il stiti la bulgari liber si bun la noi aglomerat - la intoarcere.

 

asteptam poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam pe toti si mai asteptam ocazii de genul, a fost frumos dar cam obositor pt no cel putin-700 km pe vitezana cu pasager si bagaje.

 

multe urari si brasovenilor-nevasta-mea vrea bmw acu' :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tura , super distractie !!!!!!!

 

Trupa de bavareze a ajuns cu bine acasa , dupa o pauza la Balchik si o tura scurta pe litoralul romanesc !

 

 

 

 

multe urari si brasovenilor-nevasta-mea vrea bmw acu' :moron:

 

Cred si eu :lol: , dupa pozitia asta post-22861-1256554336.jpg cum sa nu o apreciezi pe asta post-22861-1256554384.jpg , salutari si sa auzim de bine................. dupa 1 ianuarie :rolleyes:

 

 

 

Va salut pe toti si sper sa ne revedem si cu alte ocazii!

 

 

 

 

P.S. Cu riscu de a supara pe cineva (stim noi cine :D ), am de transmis un mesaj

post-22861-1256554623.jpg I'LL BE BACK!!!

Editat de Ricco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam pe toti si mai asteptam ocazii de genul, a fost frumos dar cam obositor pt no cel putin-700 km pe vitezana cu pasager si bagaje.

 

multe urari si brasovenilor-nevasta-mea vrea bmw acu' :D

 

 

Asta inseamna ca stie sa aprecieze ce e bun :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam pe toti si mai asteptam ocazii de genul, a fost frumos dar cam obositor pt no cel putin-700 km pe vitezana cu pasager si bagaje.

 

multe urari si brasovenilor-nevasta-mea vrea bmw acu' :rolleyes:

Ultima ta sansa inainte de a comuta la motor de touring e sa-i explici ca pe BMW nici nu poti prinde 260km/h si nici nu poti merge asa de usor pe o roata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna ca stie sa aprecieze ce e bun :bow:

 

Da...multumesc Marcel! ;)

Cu viteza, fara viteza...intr-o pozitie comfortabila, sau mai putin, important e k ne-am simtit bine cu totii...oameni faini si distractie pe masura!

Mai asteptam si alte ocazii...sau de ce nu...va asteptam la Mures! Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi-i lui otto ca-i dau triumph-ul meu la anul ca sa nu-i fie trecerea prea brusca de la sbike la touring. eu sunt mai predispus sa fac trecerea mai devreme. asa ca daca imi iau eu un touring el poate sa o mai arda intre cele 2 doua lumi o vreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care vor sa mai ajunga si au fost si in ani trecuti vor observa ca au ajuns si bulgarii in criza - nu mai gasesti nici o terasa deschisa in konstantin si elena, de data asta era doar una deschisa si aia in stil romanesc ;)

 

pentru mine sunt doua alternative in konstantin si elena (unde sigur mai dau o tura anu asta):

1. te cazezi la Hotel Europa (50 leva camera dubla, 35 leva camera simpla) insa mananci bine cand ajungi la o terasa in Varna

2. te cazezi la Hotel Azalia (96 leva camera dubla) de unde nu mai pleci, in pret este inclusa si masa si piscina

 

in rest a fost o tura frumoasa cu flacai si fete frumoase

 

PS. foxbat s-a cazat la Hotel Azalia si ne poate spune daca apa din piscina este sau nu "termala" (adica nu doar apa chioara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi-i lui otto ca-i dau triumph-ul meu la anul ca sa nu-i fie trecerea prea brusca de la sbike la touring. eu sunt mai predispus sa fac trecerea mai devreme. asa ca daca imi iau eu un touring el poate sa o mai arda intre cele 2 doua lumi o vreme

Pai dupa cat de greu te scoli dimineata e clar ca trebuie sa treci la touring ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apa din piscina nu este "termala". Este apa rece, cum s-ar spune, de piscina.

 

Cel putin acum doua-trei saptamani cand am fost asa era.

 

poate ai fost la alta piscina .

unde am fost noi era fierbinte.era ora 21 si ieseau aburi, afara rece si inauntru supercald.

e posibil sa fi fost la alta totusi.plus ca avea un miros pronuntat de sulf, nu cred ca era de la robinet asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi acum trei saptamani am fost la hotel Azalia, iar piscina interioara nu avea deloc apa termala, adica la 36-38 grd cum este cea din aer liber dar ceva mai indepartata de hotel unde ne-am balacit pana la inchidere.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda cu trezitul recunosc ca am o problema. nu asta ar fi problema care ma impinge catre tourer-ul ci spatele si genunchii care se pare ca protesteaza din ce in ce mi des dupa ture mai lungute.

 

dar a fost mai bine - m-am lipit de alex la azalia la piscina unde apa nu era termala dar era calda. atat de calda incat am iesit si la o baie in mare. rece dar suportabila pentru doua minute.

 

pe drumul de intoarcere am luat-o prin silistra trecut cu bacul si inapoi prin lehliu si pe autostrada. una peste alta un drum placut si la intoarcere. o tura excelenta cu oameni la fel. repet oricand cu mare placere.

 

salutari tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai fost la alta piscina .

unde am fost noi era fierbinte.era ora 21 si ieseau aburi, afara rece si inauntru supercald.

e posibil sa fi fost la alta totusi.plus ca avea un miros pronuntat de sulf, nu cred ca era de la robinet asa.

 

si eu am convingerea ca am fost la piscina pt care am facut tura asta.de cate ori ieseam din apa aveam senzatia ca sunt mai greu decat atunci cand intram.sa fi fost de la apa din piscina,sau de la whisky din punga ? trebuie sa mai merg odata si sa fiu mai atent !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...