Sari la conținut

Am Facut Accident...


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum scrie la inceput,am facut accident....Deci,rulam pe floreasca cu 40 km/h eu cu tzr`u,un prieten cu rs50 in fatza si inca unu in spate cu rs125....cel din fatza era la vreo 3 metri de mine knd i`a iesit in fatza o duba ....el franeaza,se ridica in stoppie si eu incercand sa`l evit il iau cu partea stanga a motorului meu direct in spate in toba...toba ia ajuns pe la rezervor,in rest nimica..a aterizat pe roti si nu a cazut.. la fel si eu...doar ca eu mi`am bulit faru stanga,carena stanga si rama de la parbriz :cheers: ...acum knd am ajuns acasa am observat ca ia iesit toba prin carena in fatza lui...ne apucam de reparat....e bine k nu am patzit nimica,eu sunt doar lovit la mana stanga dar nu tare..

 

we are stupid... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca doar atat. :cheers:

In rest, ca parere: pastrati distanta mai mare intre voi, tocmai sa evitati astfel de evenimente. Si mergeti unul in unghiul oglinzii celui din fatza (adik sa va vada mereu unde va e pozitia in cazul unei manevre de evitare, etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-atzi lovit p-ala cu duba?

 

PS:you are not stupid ... sheet hapends Accidente inerente. Dar ce a spus thomas este adevarat ... distantza mai mare shi sa fitzi pozitzionatzi in zig-zag. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de motorul tau reverse.. l-am admirat alaltaieri. Dar daca citeati si voi sfaturile despre mers in coloana evitati balamucul. Nu mergi direct in spatele celui din fata, ci un pic in lateral, sa ai spatiu de manevra. Daca tineati regula asta, totul era OK acum. Sa va fie invatatura de minte..... bine ca n-ati patit nimic!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de motorul tau reverse.. l-am admirat alaltaieri. Dar daca citeati si voi sfaturile despre mers in coloana evitati balamucul. Nu mergi direct in spatele celui din fata, ci un pic in lateral, sa ai spatiu de manevra. Daca tineati regula asta, totul era OK acum. Sa va fie invatatura de minte..... bine ca n-ati patit nimic!!

Pai da ray eu mergeam cam in 4 metri chiar 5 si in dreapta lui daia nici nu l`am luat direct ci doar cu partea mea stanga in toba lui ptr ca facuse stoppie aproape de duba...daca puneam si eu frana brusc si incercam sa`l evit 99% intram in duba sau sub ea....imi pare rau de ce sa intamplat,consider ca puteam sa evit chestia asta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da ray eu mergeam cam in 4 metri chiar 5 si in dreapta lui daia nici nu l`am luat direct ci doar cu partea mea stanga in toba lui ptr ca facuse stoppie aproape de duba...daca puneam si eu frana brusc si incercam sa`l evit 99% intram in duba sau sub ea....imi pare rau de ce sa intamplat,consider ca puteam sa evit chestia asta :banana:

 

Pai vezi aici ai gresit nu trebuia sa-l eviti pe colegul din fata ci trebuia sa cauti sa intri in ala cu duba . Sa vezi cum sarea singur cu banutul asa ati ramas cu buza umflata si cu banii luati. :cheers:

Mie mi sa intamplat pe Bd-ul Dacia si de`alnaibi am intrat in bara unuia cu un ford Fiesta asa la sto sa vezi cand am inceput sa-i insir ce si cum il luase plansul si pregatise deja o hartie de 100 RON ,nu i-am luat banii insa i-am atras atentia ca daca erau vitezele mai mari aveam ceva oase rupte si-l costa mai mult de un bulion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi aici ai gresit nu trebuia sa-l eviti pe colegul din fata ci trebuia sa cauti sa intri in ala cu duba . Sa vezi cum sarea singur cu banutul asa ati ramas cu buza umflata si cu banii luati. :)

Mie mi sa intamplat pe Bd-ul Dacia si de`alnaibi am intrat in bara unuia cu un ford Fiesta asa la sto sa vezi cand am inceput sa-i insir ce si cum il luase plansul si pregatise deja o hartie de 100 RON ,nu i-am luat banii insa i-am atras atentia ca daca erau vitezele mai mari aveam ceva oase rupte si-l costa mai mult de un bulion.

Pai mai bine evitam totul,daca il luam pe ala cu duba praf eram :) .Oricum sunt suparat mai mult pe mine ptr ca,consider ca puteam sa evit totul cu mai multa atentie :banana:

 

mdeeeaaaaa...........

Imi place cum arata motoru meu......P.S.:eu sunt ala din fata..... :)

Eu zic ca azi merge pe jos la SIAB razvane :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdeeeaaaaa...........

Imi place cum arata motoru meu......P.S.:eu sunt ala din fata..... :cheers:

Paule,Razvane lasa ca era sa il calc si io pe unu azi cu o solenza era omu a iesit dupa o strada si omu s-a uitat doar in dreapta si in stanga nu sa uitat fraierru........aveam si viteza am oprit i-am aratat semnu ala cu degetu si am plecat.Abia asteptam sa vina dupa mine ca eram aproape de casa.:D

 

mdeeeaaaaa...........

Imi place cum arata motoru meu......P.S.:eu sunt ala din fata..... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regula numarul unul pt mers in grup : NU MERGI ALATURI DE OAMENI IN CARE NU AI INCREDERE SAU NU SUNT STAPANI PE FIARELE DE SUB EI.

 

In cazul meu, sunt putini prieteni alaturi de care merg fara rezerve, pentru ca stiu ce fel de piloti sunt si ne intelegem la manevre...pt restul, cand mergem impreuna, las distanta de siguranta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dupa cum scrie la inceput,am facut accident....Deci,rulam pe floreasca cu 40 km/h eu cu tzr`u,un prieten cu rs50 in fatza si inca unu in spate cu rs125....cel din fatza era la vreo 3 metri de mine knd i`a iesit in fatza o duba ....el franeaza,se ridica in stoppie si eu incercand sa`l evit il iau cu partea stanga a motorului meu direct in spate in toba...toba ia ajuns pe la rezervor,in rest nimica..a aterizat pe roti si nu a cazut.. la fel si eu...doar ca eu mi`am bulit faru stanga,carena stanga si rama de la parbriz :P ...acum knd am ajuns acasa am observat ca ia iesit toba prin carena in fatza lui...ne apucam de reparat....e bine k nu am patzit nimica,eu sunt doar lovit la mana stanga dar nu tare..

 

we are stupid... :banana:

 

 

Paule am patito si eu:( bine eu eram cel din fata si un baiat cu rs50 in spate si la semafor a intrat in mine,in mine nu in scuter el a cazut ..degetele de la mana il dureau.....Eu nu am patit nimik ma durea putin mana stanga da a trecut.Scuteru nu a patit nimik.A lui are schimbatoru stramb si carena crapata..Se mai intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cititi mai topicul cu regulile pt mersul in grup!! (articole si tutoriale e subforumul). mergeti in asa fel incat daca unu franeaza brusc ala din spate, sa poata trece pe langa (atentie si la motivele din care franeaza= caine, pieton, etc) si sa opriti in paralel, sau sa opresti cel mult mult DUPA. Nu mergeti unu langa altu ca oricum e greu sa vorbiti in mers - daca d-asta mergeti asa (si periculos, daca stati sa tot urlati unu la altu'). Lasati-va o distanta destul de mare intre voi (distanta de franare), daca n-avati inca destula experienta.

 

Ganditi-va ca daca unul din voi CADE dintr-un motiv sau altul se ajunge la chestii mult mai grave daca distanta de franare nu e suficienta.

A si fost un accident povestit pe forum.. unul din grup cade, cel din spate, ca sa nu-l loveasca a fost nevoit sa franeze brusc si sa culce motorul ca sa nu-l loveasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Paule am patito si eu:( bine eu eram cel din fata si un baiat cu rs50 in spate si la semafor a intrat in mine,in mine nu in scuter el a cazut ..degetele de la mana il dureau.....Eu nu am patit nimik ma durea putin mana stanga da a trecut.Scuteru nu a patit nimik.A lui are schimbatoru stramb si carena crapata..Se mai intampla

 

Azi?cu cine?!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...