Sari la conținut

Accident Mortal Dan "rebe" Rebenciuc


crivat
 Share

Postări Recomandate

Soferul este vinovat 100%,asta moral si poate legal.De aici si pana la a muri un om se poate discuta la nesfarsit.Inca o data trebuie atrasa atentia si la modul nostru de deplasare si experienta care trebuie sa creasca mai ales daca avem pasager si ne deplasam cu mai mult de 50km/h.Nu vreau polemici nu spun nimic si nu acuz lipsa de experienta pentru ca nu am toate datele.Dar la cum arata masina,la felul in care a avut loc impactul ma gandesc ca se putea foarte usor evita totul!

Dumnezeu sa-i odihneasca!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi, Soimii Nemteni M.C., va multumim din suflet tuturor celor care ne-ati fost alaturi azi, chiar si cu gandul. Ne-ati ajutat sa trecem mai usor peste aceasta zi grea. Speram sa va putem returna vreodata acest ajutor. RESPECT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

r.i.p. Spicu :disappointed: . sufletele ca tine nu merita luate asa de tinere, dar D-zeu ne ia cand vrea El nu cand vrem noi. oricum esti intr-un loc mult mai bun decat cel de pe pamant. Odihneste-te in pace ! :lol:

 

ai mare dreptate cristi...sa dea domnul sa se faca dreptate si aici si in ceruri...sa speram k isi va gasi pdihna sufletului acolo unde a ajuns...iar voi toti ceilalti AVETI GRIJA DE VOI !!!

RIP:(!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

fratilor ar trebui sa facem ceva???!!!! o campanie ceva sa mai auda si sa mai stie si conservarii astia ca noi platim aceleas taxe ca si ei: ca tre sa impartim aceles drum in parti egale!! asa cum ii vedem noi pe ei in trafic, sa ne vada si ei pe noi!!!sa nu ne mai faca gesturi care ne-ar pune viata in pericol poate vor fi si ei mai atenti si ne vor vedea mai bine in trafic!!!!! aaltfel vom lua calea lui Danutz al nostru(dumnezeu sal ierte!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi merg impreuna cu amicul meu la politia din piatra sa declaram ce e de declarat. soferuld e audi oricuma apucat sa povesteasca presei locale ca el s-a asigurat inainte de a face manevre si toate cele... nah...om vedea ce se alege. avand in vedere ca la noi nu prea se face diferentiere de gravitate intre "culpe" ...rezultatul e incert.

 

PS: multumesc unui om apropiat mie (catalin) ca m-a mai linistit din avantul meu razbunator. oricum nimic nu-l mai scoate acum pe rebe din frigul gropii.

 

salutare, camarade Rebe, oriunde ai fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor postati aici daca stiti unde putem gasi filmulete de la inmormantarea lui Spyk .

In Piatra Neamt noi vrem sa vacem un material video care sa fie prezentat obligatoriu la toate scolile de soferi si nu numai.

Speram ca aceasta idee sa fie urmata la modul cel mai serios in toata tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul meu e in service de peste un an jumatate, tot in urma neatentiei unui sofer, dar la schimbarea benzii de mers. Am fost aruncat in contrasens si am mers in cap peste 30 de metri (la intrarea in Iasi - Pacurari si la 15 metri de accidentul mortal a lui Dan, care nu a avut norocul sa nu dea o masina peste el) Spun asta pt ca nu am avut motor sa pot ajunge la inmormantare si pt a intelege toti ca se poate muri f usor pe strada, cu sau fara vina!!! Trebuie, mai bine inteles, ca indiferent cine poarta vina ... cei ce platesc cel mai scump sunt motociclistii!!! Cazul de fata e evident. Faptul ca au murit doi oameni tineri si minunati e cel mai important si dureros lucru!!! Nu trebuie sa se intample asta indiferent daca ai dreptate sau ... prioritate!!! Trebuie facut mai mult in acest sens ... VA ROG!!! Vreau sa ne vedem la intruniri ... nu la inmormantari!!! La distractii ... nu la priveghi!!! Sunt satul de dureri si prieteni sau copii morti in strada!!! Gandeste daca poti face ceva pt asta ... daca poti face ceva pt tine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau de cele intamplate.

 

Asfalt uscat tuturor si CER SENIN.

 

Nu am putut ajunge la inmormantare( motive de servici). imi pare rau de pierderea unui om pe care nu l-am cunoscut, dar din cate am citit pe aici era DEOSEBIT.

Fratilor aveti grija de voi!!!

 

OFF-TOPIC: aseara m-am uitat pe stiri sa vad si eu ce arata : SA ii beep in gura pe beep aia beeep isti de la televiziuni. TVR2 adik tvr iasi au arata max 30-40 sec. de la mars, fara prea mare importantza.. dar BABE VIOLATE , BETIVANI CARE SE beep CU PARUL ai alti IDIOTI!!!!! 20-30 minute!!!!!

 

jeguri ale societatii.. plin, dar MAI RAR OAMENI DEOSEBITI!!!

 

parerea mea : majoritatea tot ne vad ca SATANISTI_MOTOCICLISTI!!!

 

FRATILOR GRIJA!!! CA NIMENI NU ARE mila DE NOI.

 

CONDOLEANTZE DIN RADAUTI!!!

 

DANE CER SENIN ACOLO SUS!

Editat de alexducu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi merg impreuna cu amicul meu la politia din piatra sa declaram ce e de declarat. soferuld e audi oricuma apucat sa povesteasca presei locale ca el s-a asigurat inainte de a face manevre si toate cele... nah...om vedea ce se alege. avand in vedere ca la noi nu prea se face diferentiere de gravitate intre "culpe" ...rezultatul e incert.

 

PS: multumesc unui om apropiat mie (catalin) ca m-a mai linistit din avantul meu razbunator. oricum nimic nu-l mai scoate acum pe rebe din frigul gropii.

 

salutare, camarade Rebe, oriunde ai fi!

 

 

Taica-miu are o vorba care tot mi-o repeta: "Mortul e devina ! " . Nu mare mi-ar fi mirarea daca si in cazul lui REBE, procuroru sa aplice aceasta idee si soferul sa scape cu suspendare.

Dumnezeu e sus si vede, de judecata lui nimeni nu scapa !!!!!

Editat de pepe75ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

asae pepe de fiecare data noi santem cei care avem de suferi niciodata nu se zice: mai soferul a fost de vina. totdeauna auzi: motociclistii asti is rai!!!! inca mai avem acea imagine care o aveau chopperisti di anii 50-60!!!!! venind de la inmormantare in masina soferul imi zice ca el daca ar fi ar desfiinta chestia cu motocicletele!!!!!intrebandul dc? el imi spune k i sa blocat acul la 200Km/h!!!! apoi eu il intreb: cum se poate daca Honda CBR f4 are bord digital!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Astazi se implinesc 40 de zile de cand "REBE" nu mai e printre noi.

Sper ca e bine unde e el acum !!!!! ;)

 

No si ce-o patit pana la urma soferul? Fac pariu ca isi cauta pe net alt bolid la ora asta si bine merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frati motociclisti si eu sant din Zona Tg-Nt. sant si eu motociclist inrait(am cat A) sincer am ramas fara cuvinte cand am auzit! pe baiat il cunosc, probabil motorul il stiu sigur. E acea Honda CBR 600 f4 pe care o admiram de fiecare data cand era in fata frizeriei! acolo unde lucra Dan! Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui! cat despre boul cu A6 sau A8 ce avea nu as mai zice nimic la cum merg fara sa se asigure prosti mai ales pozitia pe care o adopta la volan (ca cica au masini scumpe si ei ar fi cineva) eu sincer sa fiu avea sa fiu si eu calcat cu motoru de o proasta cu un Passat, eram pe drum cu prioritate si ea intro intersectie avea sa ma ia pe capota, dupa care ma mai si claxoneaza!!!!!!!dumnezeu sal odihneasca pe fratele nostru DANUT!!!

 

Deci nu am mai reusit sa duc rand cu rand pana la finish si aici .. ca deja m`a luat cu ... pff... trecem peste . Adevarat e ca au fost calcati dupa impact :| .

Deci ! In timp ce s`a facut acel tur la inmormantare,acel ultimul tur al sau , pe unde s`a jucat,pe unde a trait in acel timp sincer mai aveam putin si faceam pe mine. In fata ochilor mi`a sarit frizeria la usa careia frizeritza si patroana cred erau in prag.Plangeau amarnic. Imi fac curaj si imi cer voie la toaleta.Doamnele foarte amabile nu au ezitat o clipa.Vazuse ca sunt cu motocicleta deoarece parcasem pe trotuar acolo . boon ! cand ies din toaleta una din ele imi arata ceva cu degetul si facea crize de plans la care imi spune " Acolo Dan a Scris " TOALETA " " dupa care n`a durat o secunda si plangeam si eu la care acea doamna m`a strans in brate si mi`a spus " Ai grija De TIne " ! N`o vazusem in viata mea .Probabil asa a putut ea sa arate durerea si dragostea ce a purtat`o pentru Dan .

De fiecare data cand citesc ceva , orice , legat de acest om ma apuca plansul ,iar eu sunt acel om care par un dur,par ca nu am plans in viata mea. Pacat ! Nu pot uita lacrima/imbratisarea acelei femei dar in nici un caz lacrimile / imbratisarile/si sarutul de la tatal lui DAN ..

Odihniti-va in pace ! Salutari / Si mult respect pentru IASI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine sunt in Piatra, de data asta sa ma vad cu cei de la Cerccetari Penale. S-a deschis urmarire penala in acest caz. Revin cu detalii cand le am. capu' sus si ochiu ager, ca altfel nu-i de bine cu trotineta. \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat si eu la reportaj. pai va dati seama, la viteza aia... 140 in localitate. soferul s-a asigurat, vroia sa plece de pe loc...

 

futu-ti mortii ma-tii de bosorog comunist cu radar in loc de creier. toata lumea zice ca soferul e bou, tu o tii pe a ta. vedea-te-as sangerand lovit de un motor in ceapa ma-tii de taran. vierme care nu merita sa traiasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat si eu la reportaj. pai va dati seama, la viteza aia... 140 in localitate. soferul s-a asigurat, vroia sa plece de pe loc...

 

futu-ti mortii ma-tii de bosorog comunist cu radar in loc de creier. toata lumea zice ca soferul e bou, tu o tii pe a ta. vedea-te-as sangerand lovit de un motor in ceapa ma-tii de taran. vierme care nu merita sa traiasca.

Tu ai incurcat topicurile? Ce bosorog? Era pe la inceput vorba de un tinerel bengos cu Audi sau asa ceva, si pana la urma ajungem la concluzia ca tot astia cu ceaunele de Dacia sunt de vine si cand fac smecherii accident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai om.. uita-te si tu la reportajul tvr despre accident. este un link catre un fisier pe youtube. acolo ai sa vezi ca tvr-ul ia interviu satenilor. unul dintre sateni spune ce am spus eu mai sus, si anume ca aveau viteza (dansul stie si sa precizeze la kilometru exact ce viteza avea motociclistul) si ca soferul s-a asigurat (mosneagul juca table dar el vede tot, ca are 3 bilute si 3 ochi). despre asta vorbeam, nu am incurcat nici un topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat si eu la reportaj. pai va dati seama, la viteza aia... 140 in localitate. soferul s-a asigurat, vroia sa plece de pe loc...

 

futu-ti mortii ma-tii de bosorog comunist cu radar in loc de creier. toata lumea zice ca soferul e bou, tu o tii pe a ta. vedea-te-as sangerand lovit de un motor in ceapa ma-tii de taran. vierme care nu merita sa traiasca.

Incepi sa devii mai nesimtit pe zi ce trece,tu chiar ai crescut in padure de folosesti limbajul asta mizerabil?Ai habar macar ce s-a vorbit aici sau ai ceva de zis in plus?Esti un nesimtit care strica topicurile unde posteaza.Si acum bag-o pe aia ca nici eu nu am fost ontopic! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...