Sari la conținut

Montaj Kit Lant


bumsecul
 Share

Postări Recomandate

Vezi ca lantul are un "lacat" e o siguranta...inceark sa il pui singur sa vezi ca nu ramai dezamagit...vezi sa aibe aceasi dimensiune ca si celalalt...numara zalele...si siguranta se pune usor...iti trebuie un shpitz sau patent :disappointed: it's easy :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca lantul are un "lacat" e o siguranta...inceark sa il pui singur sa vezi ca nu ramai dezamagit...vezi sa aibe aceasi dimensiune ca si celalalt...numara zalele...si siguranta se pune usor...iti trebuie un shpitz sau patent :lol: it's easy :lol:

daca prinderea se facea cu siguranta crezi ca mai punea omu topic pe forum si cerea ajutor profesionist?

unele kituri de lant nu au prinderi cu siguranta, ci prin nituire, deci omului ii trebe o presa de lant :disappointed:

P.S. asta presupunand ca nu e genu de om care isi regleaza si unge lantul la service

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate nitui si cu ciocanul, dar ii mai trebuie un om sa tina contra pe partea cealalta.

Daca schimba si pinionul ii trebuie stander ca sa scoata roata, in caz ca nu are cric central.

Ii trebuie si flex ca sa taie lantul vechi sau presa de lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Mi-am luat un kit de lant Regina (pinion, foaie si lant desfacut) si am nevoie de ajutor profesionist pentru montaj (in Bucuresti)... cine poate face asa ceva si bineinteles cat ma costa?

 

Multumesc,

Alex

 

Daca vrei service, foloseste optiunea de Search -> service -> /index.php?...uresti&st=0

 

Mai ai si sectiunea Servicii.

/index.php?showforum=133

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

 

Motorul este o Honda Hornet 600 din '99.

 

Problema este ca instructiunile de pe hartia din cutie nu se potrivesc cu ce este in cutie. Acolo arata ca s-ar prinde cu o clema, dar din ce vad eu inauntru pare ca trebuie nituit.

 

Nu am nici cric central si nici stander, asa ca am nevoie de un service/om priceput cu scule... dar sa fie unul probat de voi.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

 

Motorul este o Honda Hornet 600 din '99.

 

Problema este ca instructiunile de pe hartia din cutie nu se potrivesc cu ce este in cutie. Acolo arata ca s-ar prinde cu o clema, dar din ce vad eu inauntru pare ca trebuie nituit.

 

Nu am nici cric central si nici stander, asa ca am nevoie de un service/om priceput cu scule... dar sa fie unul probat de voi.

 

Multumesc

da ,buna treaba...incercat de noi..adica sa fi facut praf motoarele noastre primele..nu? :lol: ..o sa caut eu unu ..si o sa il incerc si sa il probez bine sa nu cumva sa de pe langa :disappointed: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,buna treaba...incercat de noi..adica sa fi facut praf motoarele noastre primele..nu? :lol: ..o sa caut eu unu ..si o sa il incerc si sa il probez bine sa nu cumva sa de pe langa :disappointed: :lol:

 

Eu ma refeream la unul care nu face motoarele praf si la care poate au mers alti motociclisti sau sunt eu primul care isi schimba lantul?

 

Oricum cred ca ar trebui facuta o rubrica speciala pentru cei care vor sa-si vada numele in dreptul unor posturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...