Sari la conținut

Accident Otopeni Astazi


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

ON TOPIC: Cristi fa-te bine. Sper sa treci usor peste accident, sa te refaci complet si la primavara sa fii inapoi in sa.

 

Off Topic:

 

Symbolic - multumesc pentru post, acum e clar ca n-a fost un zvon

 

Pentru toti sacalii vanatori de senzational si mistocari de aici - va doresc sa nu treceti niciodata prin ce a trecut Cristi, victima accidentului de fata. Da, a fost accident, asa cum spunea si Symbolic.

...

Cam atat. Nu tin mortis sa scriu in fiecare zi pe forum, sa acumulezz posturi si sa devin vedeta. Mai ales la sectiunea accidente. Citesc pe aici doar cu caracter moralizator pentru mine insumi. Asa ca va rog sa mutati caterinca ieftina la care va pricepeti atat de bine in alte sectiuni.

 

"Prietene" - aia ("sacalii vanatori de senzational si mistocari") de au facut misto (si eu) nu au facut-o despre topic ci despre felul in care a fost dechis topicul.

Pana la momentul in care s-au terminat mistourile nu exista nici o informatie despre accident - era chiar mai putin decat un zvon. Sper ca esti de acord cu mine ca topicul trebuia deschis de cineva care avea habar, macar vazuse din mers si nu cu "mi-a zis fratimiu ca ar fi fost accident la Otopeni PUNCT"

Daca tu citesti incepand de de la ultimul post si devii brusc moralizator nu e vina noastra. Lasa aerele astea de Don Quijote ca nu te avantajeaza.

 

 

Daca nu ai nimic util de spus... abtine-te!

 

Purghy - traiam cu impresia ca esti mai desteapta si ca macar tu citesti cap coada. Sau poate ai citit, dar si tu incepand de la ultimul post. Stiu ca ai avut si tu accident asemanator pe DN si subiectul este foarte serios dar pana la postul lui Symbolic zi tu unde era partea serioasa. "abtine-te" ??? - astept scuze pt asta :rolleyes: (Daca nu te-ai prins "util de spus" era faptul ca topicuri serioase de genul asta nu ar trebui deschise de zvonuri ... poate si tu ai prieteni care trec zilnic prin zona Otopeni ... nu cred ca vre-i sa-i suni pe toti cand auzi DOAR Otopeni si Accident)

 

:nono:

Editat de Dracushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relax oameni buni, ca nu e topic fara mistouri. Cine a deschis topicul a pus o intrebae legata de ceva ce a auzit...nu a gresit cu nimic, si nu cred ca trebuia luat la misto. acum ca a venit Symbolic si a lamurit problema, gata, s-au terminat cu mistourile.

Alles Gute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi a fost operat miercurea trecuta si are o tija nou-nouta in piciorul drept. Urmeaza o noua operatie miercurea asta, sa i se repare si rotula - se pare ca a avut si ea de suferit. Abia asteapta sa termine cu operatiile si sa scape din spital.

 

@Dracushor - Nu-i nevoie sa fii ironic cu mine, stiu sa citesc si printre randuri, si de la cap la coada, si de la coada la cap. Am vazut si eu multe topicuri incepute aiurea in sectiunea asta si este intr-adevar neplacut spam-ul, atunci cand se dovedeste ca este spam. In cazul de fata, fiind o situatie in care am fost implicat fara voia mea, nu mi-a placut deloc sa vad cum se face misto pe tema asta. Moralizator nu am fost niciun moment, am urat tuturor sa nu treaca printr-un asemenea accident. Cat despre caterinca si mistouri care nu-si au locul pe aici, imi mentin parerea, inclusiv in privinta topicurilor deschise de-ampulea.

 

Cristi are nevoie de sange !

Din pacate, in urma operatiei de la picior a pierdut cam mult sange si este nevoie de donatori. M-a sunat mama lui acum si mi-a spus ca doi donatori ar fi suficienti. Cine poate ajunge la spitalul Floreasca maine dimineata, sa doneze pentru State Cristian Valentin. Puteti dona indiferent de grupa sanguina pe care o aveti.

 

Concret, conditii de donare:

* varsta cuprinsa intre 18 si 62 ani;

* o greutate corporala minima de 50 kg;

* tensiunea arteriala maxima de 20 mmHg iar minima 10 mmHg;

* fara afectiuni de genul: boli de piele, sechele pulmonare, operatie de ulcer;

* Au trecut 45 zile de la ultima donare.

 

Detalii despre donarea de sange gasiti la http://www.doneazasange.ro/

 

Eu am donat in octombrie in cadrul unei campanii desfasurate la locul de munca, asa ca nu ma pot duce si maine din pacate. Nu conteaza insa cine va face gestul, sanatatea unui om este mai presus de mandriile personale.

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
ON TOPIC: Cristi fa-te bine. Sper sa treci usor peste accident, sa te refaci complet si la primavara sa fii inapoi in sa.

 

Off Topic:

 

Symbolic - multumesc pentru post, acum e clar ca n-a fost un zvon

 

 

 

"Prietene" - aia ("sacalii vanatori de senzational si mistocari") de au facut misto (si eu) nu au facut-o despre topic ci despre felul in care a fost dechis topicul.

Pana la momentul in care s-au terminat mistourile nu exista nici o informatie despre accident - era chiar mai putin decat un zvon. Sper ca esti de acord cu mine ca topicul trebuia deschis de cineva care avea habar, macar vazuse din mers si nu cu "mi-a zis fratimiu ca ar fi fost accident la Otopeni PUNCT"

Daca tu citesti incepand de de la ultimul post si devii brusc moralizator nu e vina noastra. Lasa aerele astea de Don Quijote ca nu te avantajeaza.

 

 

 

 

Purghy - traiam cu impresia ca esti mai desteapta si ca macar tu citesti cap coada. Sau poate ai citit, dar si tu incepand de la ultimul post. Stiu ca ai avut si tu accident asemanator pe DN si subiectul este foarte serios dar pana la postul lui Symbolic zi tu unde era partea serioasa. "abtine-te" ??? - astept scuze pt asta :friends: (Daca nu te-ai prins "util de spus" era faptul ca topicuri serioase de genul asta nu ar trebui deschise de zvonuri ... poate si tu ai prieteni care trec zilnic prin zona Otopeni ... nu cred ca vre-i sa-i suni pe toti cand auzi DOAR Otopeni si Accident)

 

:P

amice eu am auzit de accident si am intrebat daca stie cineva ceva de soarta motoristului...am gresit undeva ca ma intereseaza cum se simte omu'?!?daca era numai zvon si mai bine,macar nu s-ar fi intamplat nimic dar din pacate s-a gasit un bou sa intoarca aiurea...nu eu sunt amatorul de postari cat mai multe stai linistit ca am ce face,inafara de a scrie aici sa adun posturi...

iar zvonul a fost prima informatie cum ca a existat un accident in care a fost implicat motociclist...cu cat aflam cat mai repede ceva de el cu atat il putem ajuta daca putem si avem cu ce mai repede...asa ca ori de cate ori voi auzi un zvon cum ca s-a intamplat un accident cu motociclist voi posta si voi intreba daca stie cineva ceva...iar mistourile si caterinca isi are loc prin alte subforumuri...in niciun caz aici!!!...hai asfalt uscat pana prin aprilie macar asa,si numai bine!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...iar mistourile si caterinca isi are loc prin alte subforumuri...in niciun caz aici!!!...

1. Caterinca si miÂştourile îÂşi au locul prin alte subforumuri....

2. În loc sa deschizi un topic doar de dragul de a-l deschide, mai bine aÂşteptai să îl deschidă cineva care chiar Âştia ceva despre accident (gen Symbolic, oTToMan...), nu din auzite, de pe la neamuri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Caterinca si miÂştourile îÂşi au locul prin alte subforumuri....

2. În loc sa deschizi un topic doar de dragul de a-l deschide, mai bine aÂşteptai să îl deschidă cineva care chiar Âştia ceva despre accident (gen Symbolic, oTToMan...), nu din auzite, de pe la neamuri....

aha...bine ca totusi dupa cateva pagini aflam ca e accident

naspa tare totusi,desi nu se mai circula mult, sunt accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Caterinca si miÂştourile îÂşi au locul prin alte subforumuri....

2. În loc sa deschizi un topic doar de dragul de a-l deschide, mai bine aÂşteptai să îl deschidă cineva care chiar Âştia ceva despre accident (gen Symbolic, oTToMan...), nu din auzite, de pe la neamuri....

mestere daca omul Doamne fereste avea nevoie urgenta de ceva(sange etc), puteam sa-l ajutam mai repede,cand am deschis topicul am shtiut sigur ca a fost accident;nu l-am deschis aiurea si la intamplare intelegi?!?

in fine...bine ca e motoristul ok,sper sa se faca cat mai repede bine si la primavara sa auzim ca este iar pe 2 roti.

hai bafta si numai bine!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mestere daca omul Doamne fereste avea nevoie urgenta de ceva(sange etc), puteam sa-l ajutam mai repede,cand am deschis topicul am shtiut sigur ca a fost accident;nu l-am deschis aiurea si la intamplare intelegi?!?

in fine...bine ca e motoristul ok,sper sa se faca cat mai repede bine si la primavara sa auzim ca este iar pe 2 roti.

hai bafta si numai bine!!!...

 

tot n-ai priceput tinere! incearca sa folosesti ce ai pe umeri nu intre picioare. cum kilu' lu' balena albastra puteai(m) sa-l ajutam mai repede cand tu nu stiai daca e mort sau viu, daca iti este prieten, ruda sau cunostinta, daca e motociclist sau motocilista sau daca era vorba de o victima sau doua?

 

priveste-te in oglinda inainte sa mai spui ineptii si vei ramane consternat cat de destept esti daca intai taci si sculti(citesti) si dupa iti dai cu parerea. sanatate la toti si macar pana in primavara sa nu mai fie deschis nici un topic de genul asta. (si nici dupa aia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot n-ai priceput tinere! incearca sa folosesti ce ai pe umeri nu intre picioare. cum kilu' lu' balena albastra puteai(m) sa-l ajutam mai repede cand tu nu stiai daca e mort sau viu, daca iti este prieten, ruda sau cunostinta, daca e motociclist sau motocilista sau daca era vorba de o victima sau doua?

 

priveste-te in oglinda inainte sa mai spui ineptii si vei ramane consternat cat de destept esti daca intai taci si sculti(citesti) si dupa iti dai cu parerea. sanatate la toti si macar pana in primavara sa nu mai fie deschis nici un topic de genul asta. (si nici dupa aia)

 

in orice circumstante nu-i loc de "misto" aici, degeaba o scaldati ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati, mai, e bine sa fie multe mistouri. Asa-i romanul, mistocar. Nu-i el prea muncitor, nu-i el cel mai iubitor de lege, nu-i place curatenia sau cinstea, da' ii plac mistourile, ii place smecheria, iubeste sa se "descurce". Probabil om ajunge noi in 4-500 de ani sa fim si civilizati. Pana atunci, invatati sa apreciati mistourile, chiar atunci cand unu' a crapat si altul rade de se caca pe el. Deh, suntem un popor de mistocari. Romanul se simte dator sa faca misto.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati, mai, e bine sa fie multe mistouri. Asa-i romanul, mistocar. Nu-i el prea muncitor, nu-i el cel mai iubitor de lege, nu-i place curatenia sau cinstea, da' ii plac mistourile, ii place smecheria, iubeste sa se "descurce". Probabil om ajunge noi in 4-500 de ani sa fim si civilizati. Pana atunci, invatati sa apreciati mistourile, chiar atunci cand unu' a crapat si altul rade de se caca pe el. Deh, suntem un popor de mistocari. Romanul se simte dator sa faca misto.

mi-e scarba de astfel de romani :laugh: ...

 

tot n-ai priceput tinere! incearca sa folosesti ce ai pe umeri nu intre picioare. cum kilu' lu' balena albastra puteai(m) sa-l ajutam mai repede cand tu nu stiai daca e mort sau viu, daca iti este prieten, ruda sau cunostinta, daca e motociclist sau motocilista sau daca era vorba de o victima sau doua?

 

priveste-te in oglinda inainte sa mai spui ineptii si vei ramane consternat cat de destept esti daca intai taci si sculti(citesti) si dupa iti dai cu parerea. sanatate la toti si macar pana in primavara sa nu mai fie deschis nici un topic de genul asta. (si nici dupa aia)

am spus atunci ce stiam si daca mai stia cineva ceva sau vazuse ce am vazut si eu si avea mai multe detalii,era invitat de catre mine sa posteze cum am postat si eu ce am aflat...

si app ma bucur ca eshti mai "destept" ca mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...