Sari la conținut

Campina, Valea Doftanei, Paltinu, Comarnic


Purghy
 Share

Postări Recomandate

domnule nox, si eu as fi vrut prin veliko sa merg weekendul asta, dar m-ai cucerit cu manastirile tale, deci cred ca renunt si merg si eu. cel mai bine e sa inoptam ca sa avem timp sa haladuim si duminica :P

ne evdem maine la arc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na beleaua! a venit un elev la mine , i-am aratat pozele de la campina si iaca-ta ce are cumnatul lui: http://www.greencamp.ro/fotografii/

o face ceva reduceri nu strica sa ne bagam

 

cer scuze adminilor dak suna a reclama nu e cu intentie, zau!

Editat de nox1300
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vreti voi sa faceti e traseu de 2 zile si usor grabit,fara pierdut timpul prea mult. Prognoza e foarte proasta.Weekendul trecut a fost cald fata de ce se anunta.Daca nu stiti cum e pe ploaie(eventual torential + frig) mai bine stati la caldurica.Nu sunt pesimist, doar am fost la mare pe 1 octombrie si stiu cum a fost,la fel si altii printre care si mihnea.ratte.

Cum credeti voi! Dar la cum v-ati plans de frig weekendul trecut nu inteleg de ce va bagati.Haine groase bluza de corp+pulover(preferabil stramt pe corp)+geaca cu mesada sau windstoper peste pulover si geaca.Pantaloni de underwear+pantaloni cu mesada.Ciorapi foarte grosi si pufosi si cizme calduroase/bocanci de munte,manusi de iarna,cagula(a mea e de schi ca astea moto sunt de tot rasul si degeaba) . Recunosc ca mie nu mi-a fost frig imbracat ca mai sus de altfel la opriri eram cu geaca deschisa la gat. Mai bine 5 kile de haine in plus decat incheieturi degerate.

Oricum poate vin si eu maine la intalnire.

De-ar fi frumos in weekend.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vreti voi sa faceti e traseu de 2 zile si usor grabit,fara pierdut timpul prea mult. Prognoza e foarte proasta.Weekendul trecut a fost cald fata de ce se anunta.Daca nu stiti cum e pe ploaie(eventual torential + frig) mai bine stati la caldurica.Nu sunt pesimist, doar am fost la mare pe 1 octombrie si stiu cum a fost,la fel si altii printre care si mihnea.ratte.

Cum credeti voi! Dar la cum v-ati plans de frig weekendul trecut nu inteleg de ce va bagati.Haine groase bluza de corp+pulover(preferabil stramt pe corp)+geaca cu mesada sau windstoper peste pulover si geaca.Pantaloni de underwear+pantaloni cu mesada.Ciorapi foarte grosi si pufosi si cizme calduroase/bocanci de munte,manusi de iarna,cagula(a mea e de schi ca astea moto sunt de tot rasul si degeaba) . Recunosc ca mie nu mi-a fost frig imbracat ca mai sus de altfel la opriri eram cu geaca deschisa la gat. Mai bine 5 kile de haine in plus decat incheieturi degerate.

Oricum poate vin si eu maine la intalnire.

De-ar fi frumos in weekend.....

 

da, stiu! de aia am zis sa ne vedem maine la arc sa vorbim ce taiem si ce adaugam la traseu...

cu toate ca asta ar trebui vara facut sa stai cel putin 2 zile sa vezi ce e de vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na beleaua! a venit un elev la mine , i-am aratat pozele de la campina si iaca-ta ce are cumnatul lui: http://www.greencamp.ro/fotografii/

o face ceva reduceri nu strica sa ne bagam

Asta e pe langa Piatra Craiului. Nu prea are legatura cu drumul nostru spre Horezu... Daca e sa mergem, cred ca gasim si pe langa Horezu ceva pensiuni. Nu cred sa fie inghesuiala prea mare in perioada asta. :lol:

 

pe langa manastirea Bistritza, o adevarata cetate de pe vremea austroungarilor, te urci o leaca si dai de schitu Arnota cocotzat in varf de munte! iarasi o priveliste de cazi in cap.....

Daca nu incurc cumva, am fost si eu la Arnota. Coborarea spre Comarnic e nimica toata pe langa drumul ala de urcare spre schit. Daca o mai fi si ud pe jos, ne mocirlim mai ceva ca saptamana trecuta. :ok:

 

Se ingroasa gluma! Musai sa-mi cumpar fular!

Pot sa-ti inchiriez eu unul super calduros pt toata iarna. F.f ieftin. :D:P

Eu zic mai degraba sa-ti iei o cagula mai serioasa, mai groasa. O sa arunc o privire pe la magazine, ca oricum vreau sa imi caut o pereche de manusi de iarna. Sambata am dus-o foarte bine cu frigul, cu exceptia mainilor inghetate bocna... :P

 

Legat de vreme, si eu am vazut ca se anunta cam naspa. Eu zic sa facem si planul de back-up spre Bulgaria. Pe acolo se zice ca o sa fie mai senin. Are careva harta cu Bulgaria ? Sa o aduca maine daca are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti inchiriez eu unul super calduros pt toata iarna. F.f ieftin. :lol::P

Eu zic mai degraba sa-ti iei o cagula mai serioasa, mai groasa. O sa arunc o privire pe la magazine, ca oricum vreau sa imi caut o pereche de manusi de iarna. Sambata am dus-o foarte bine cu frigul, cu exceptia mainilor inghetate bocna... :P

 

Zilele astea o sa-mi caut si eu o casca integrala si o cagula, sper sa si gasesc.

 

Cat despre traseu... eu una nu mai vreau offroad. Bine ca am scapat cu viata sambata trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre traseu... eu una nu mai vreau offroad. Bine ca am scapat cu viata sambata trecuta.

Hai sa nu exageram. Nu orice drum forestier e asa de naspa. Sambata a fost o combinatie de drum prost, panta mare si udatura (apropo, piatra cubica e mai rea decat un forestier pe udatura). Atunci cand e drum prost dar uscat si fara panta prea mare se merge lejer, chiar daca e viteza mica.

 

In plus, daca nu mai vrei drumuri proaste, o sa ratezi o gramada de locuri superbe, peisaje de neuitat. Nici eu nu am enduro, dar tot sunt dispus sa-mi mai solicit suspensiile pe drumuri forestiere daca e vreme uscata. :P

 

Si apropo de peisaje pe forestiere... Tot langa Manastirea Bistrita sunt si Cheile Bistritei. Am mers un pic pe jos prin ele. Daca e vremea buna, cred ca merita sa pierdem si pe acolo o ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu exageram. Nu orice drum forestier e asa de naspa. Sambata a fost o combinatie de drum prost, panta mare si udatura (apropo, piatra cubica e mai rea decat un forestier pe udatura). Atunci cand e drum prost dar uscat si fara panta prea mare se merge lejer, chiar daca e viteza mica.

 

In plus, daca nu mai vrei drumuri proaste, o sa ratezi o gramada de locuri superbe, peisaje de neuitat. Nici eu nu am enduro, dar tot sunt dispus sa-mi mai solicit suspensiile pe drumuri forestiere daca e vreme uscata. :P

 

Si apropo de peisaje pe forestiere... Tot langa Manastirea Bistrita sunt si Cheile Bistritei. Am mers un pic pe jos prin ele. Daca e vremea buna, cred ca merita sa pierdem si pe acolo o ora.

 

De plouat, va ploua sigur. Acu' depinde cat de mult. Si daca voi va bagati, nu pot sa stau deoparte. Oricum viroaga mi-a aratat ca poate, si nu mi-e de suspensii, ci de lipsa mea de experienta si de faptul ca o sa merg f incet si ma pierdeti pe drum.

Cat despre locuri.. intotdeauna cele mai neumblate sunt cele mai frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, va spun doar atat: Veliko Tarnovo - sesiune de foto ca avem ce vedea, e aproape, vremea va fi faina desi racoare...

SI NU INTELEG DE CE DISCUTAM ASTA AICI, LA FOTO... :P

MUTATI BRE TOPICUL LA INTALNIRI!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...