Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Salut

As dori si eu niste informatii despre AN650 k4.

Ca sa nu va umplu topicul cu diverse rog userii de AN650 (daca au chef) sa-mi dea si mie niste informatii legate de fiabilitate sau eventuale probleme (prin PM sau Y! Messenger)

Multumesc mult

S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

va salut baieti ,azi am probat GPS-ul achizitionat acu doua zile merge bine te scoate din multe increngaturi de drumuri, numai ca dupa cum am vazut se blocheaza la un moment dat si tre resetat iarasi si nu stiu din ce cauza o fi ? sa fie de la trepidatii :laugh: aparatul e nou , mai foloseste cineva asa ceva pe moto? lamuriti-ma si pe mine,,,

post-15361-1270493950_thumb.jpgpost-15361-1270493894_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: sal-tare !

copii, eugen ma numesc, burgman an400/2002, viilor, pieptanari, sect "care este " !

hai la plimbari ! :love:

 

sa-l stapanesti sanatos fara necazuri ! bai scuteristilor , ati adormit cu totii ! a venit primavara fratilor !

 

daca timpul va permite ,va rog sa-mi dati ceva detalii despre reparatia in regie proprie pe baza despagubirii RCA ,

care ati procedat asa vrodata cu motoarele , mi-a trantit o tampita scuterul parcat , cu masina ei bengoasa ( Mercedes SLR alb ) , am constatare de la Asirom ,

va multumesc anticipat ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Victoras !

bai ....eu am auzit ca aia care ti-a trantit scuterul a avut mustrari de constiinta si s-a sinucis! :lol:))) a lasat si un testament prin care iti lasa Mercedesul SLR tie . te cautau o haita de avocati sa semnezi actele :lol: :love: :laugh:

 

Hai , lasand gluma la o parte...dute la asigurari si i-a banii. dupa care cumperi piesele si te ajut sa le montam. Bafta !

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era la modul general. Ce......te-ai simtit? :)

Mai, da' tu stii ca noi nu suntem sanatosi.....am iesit azi la plimbare. (marti, 13) :P

 

Hai mai de dimineata , conform proverbului , cine se scoala dimineata ......... (dupa masa nun pot ) , si io m-am dat azi , ma folosesc de scuter in fiecare zi ! duminica am facut un Veliko Tarnovo cu motorul , a fost fff tare !

 

Mesaj completat

Hai mai de dimineata , conform proverbului , cine se scoala dimineata ......... (dupa masa nun pot ) , si io m-am dat azi , ma folosesc de scuter in fiecare zi ! duminica am facut un Veliko Tarnovo cu motorul , a fost fff tare !

 

David Secret , cum iau banu , la tine vin , sa mergem la aia la service !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era la modul general. Ce......te-ai simtit? :P

Mai, da' tu stii ca noi nu suntem sanatosi.....am iesit azi la plimbare. (marti, 13) :D

 

uite la asta nu m-am gandit... probabil d'aia a incercat sa se suie pe mine aia in pasaj la obor :(

totusi nu am avut probleme :) (tragice)

si cu asta gata off-ul ca deja m-am lungit prea mult pe aici, cred... hai ca incerc sa postez si eu la subiect... ma gasesti la astia mai mici (49 cmc) unde mi-e locul, MOMENTAN!!! :P

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cornel !

Iata cateva link-uri de ajutor :http://www.bikeshop.ro/ (cauti la accesorii) - ptr piese burgman

www.okazii.ro (iti creezi un cont si gasesti si piese)

http://www.bestbike.ro/

bikeshop e cel mai bun (http://www.bikeshop.ro/src.php?lng=ro&tip=ac) .

Bafta si scuze ptr intarziere dar nu mergea netul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea! Mihai ma numesc si sunt aici pentru ca de-o saptamana ma tot caznesc sa-mi iau un Burgman de 400/650. Dispun sa zicem de 1300, max.1500 EUR si as avea nevoie de niste sfaturi ( de unde sa-l iau, de care sa iau etc.)

Orice sfat pertinent este binevenit.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
va salut baieti ,azi am probat GPS-ul achizitionat acu doua zile merge bine te scoate din multe increngaturi de drumuri, numai ca dupa cum am vazut se blocheaza la un moment dat si tre resetat iarasi si nu stiu din ce cauza o fi ? sa fie de la trepidatii :rolleyes: aparatul e nou , mai foloseste cineva asa ceva pe moto? lamuriti-ma si pe mine,,,

post-15361-1270493950_thumb.jpgpost-15361-1270493894_thumb.jpg

 

Daca vrei ceva adevarat ia un Garmin. In lumea gps-urilor exista Garmin si restul. Hartile le iei de pe net si deja au inceput sa apara si harti in format Garmin gratuite (openmaps.eu sau openstreetmaps.org).

 

Mesaj completat

 

Are cineva vreun motor de Burgman 250 de vanzare? Sau o chiulasa buna si completa?

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea! Mihai ma numesc si sunt aici pentru ca de-o saptamana ma tot caznesc sa-mi iau un Burgman de 400/650. Dispun sa zicem de 1300, max.1500 EUR si as avea nevoie de niste sfaturi ( de unde sa-l iau, de care sa iau etc.)

Orice sfat pertinent este binevenit.

 

Bafta!

salut mihai !

eugen, sunt ! 0749 064 664 sau, 0761 688 649 !

suna-ma, sa povestim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei ceva adevarat ia un Garmin. In lumea gps-urilor exista Garmin si restul. Hartile le iei de pe net si deja au inceput sa apara si harti in format Garmin gratuite (openmaps.eu sau openstreetmaps.org).

 

Mesaj completat

 

Are cineva vreun motor de Burgman 250 de vanzare? Sau o chiulasa buna si completa?

salut

am auzit multe lucruri bune despre Garmin dar eu am preferat tomtom ,Garmin-ul mie mi sa parut cam micut ,,, tre sa caut si o husa pt ploaie pt ca in prima zi cand l-am probat ma prins si o ploaie pe drum ,,,si mai am o intrebare am vazut ca indicatorul de la scuter imi arata 120kmh si pe gps 108kmh pe care sa-l cred :rolleyes:

...ai grija ce cumperi si de la cine pt ca eu tocmai am luat o teapa cu un motor de suzuki burgman 250 pe care l-am luat pt aceeasi piesa care iti trebuie si tie chiulasa ,,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
salut

am auzit multe lucruri bune despre Garmin dar eu am preferat tomtom ,Garmin-ul mie mi sa parut cam micut ,,, tre sa caut si o husa pt ploaie pt ca in prima zi cand l-am probat ma prins si o ploaie pe drum ,,,si mai am o intrebare am vazut ca indicatorul de la scuter imi arata 120kmh si pe gps 108kmh pe care sa-l cred :rolleyes:

...ai grija ce cumperi si de la cine pt ca eu tocmai am luat o teapa cu un motor de suzuki burgman 250 pe care l-am luat pt aceeasi piesa care iti trebuie si tie chiulasa ,,,,,,

 

Am citit de teapa cu motorul de Burgman, ce sa faci, astia sunt oamenii. Prinde-l si rupe-i capul.

 

Viteza corecta o arata gps-ul. Producatorii auto si moto fac vitezometrul sa arate mai mult in mod intentionat, este valabil pentru orice marca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti

 

Mesaj completat

vreau sa vand burgmanul de 400, sa iau unul de 650

e adus anul trecut din Italia, are 16800Km K2 arata si merge super

vorbim la telefon detalii 0724269149

 

E unul de 650 cmc la SMAEB , la spatiul motoarelor SH , vrea 3200 euro pe el !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baietzi! se pare ca vremea s-a incalzit si e f bine pt plimbari :laugh: Dupa o munca de 2 saptamani la foc automat si 3 luni de asteptari, am readus la viata un burgman de 250cc vechi si neingrijit 98. A fost luat de la zero de la sablat cadru pana la montat si reparat instalatie electrica , furtune schimbate reglat culbutori , reparat carene , reglat carburator si multe multe altele sunt unul din fericitii posesori de burgman si sunt mandru de "batrana mea " cu care m-am mandrit pe la intruniri moto si pe care deocamdata nu as inlocui-o pt ca imi aduce satisfactii mai ales dupa atata munca .Multumesc prietenilor care m-au ajutat (Daniel "david_sescret" , razvan ,finu, vivi , dragos , gigi ,iulica, nea petrica,gigi 3,(scuze daca am uitat pe cineva) care stiu ce inseamna sa ai vointa si sa fii cu adevarat motociclist. Atat am avut de spus si va urez asfalt uscat! si grija mare, in Romania motociclismul e ca ruleta ruseasca!

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...