Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

si variatorul si ambreiajul se pot desface foarte usor la vulcanizare cu pistol cu aer comprimat. nu fortezi si nu te chinui. ii dai 3 lei lu' nea gigel si te-a rezolvat.

 

Adica sa schimbe cureaua la o vulcanizare?..Nu incurca cam prea mult locul pe acolo?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu cred ca incurci prea mult. la mine sunt de desfacut vreo 10 suruburi ca sa ajung la transmisie. cu tot cu scuter imi trebuie jumatate din spatiul pe care il ocupa o masina.

ma duc la vulcanizare, gasesc un locsor unde nu incurc nici masini si nici oameni, dau jos capacul de la transmisie, trag scuterul in raza de actiune a pistolului, imi da nenea jos ambreiajul sau variatorul (in functie de ce-mi trebuie), duc scuterul inapoi la "locul de joaca", curat, bibilesc si ma duc inapoi sa stranga la loc. apoi din nou la locul de joaca, pun capacele, dau banii si am plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baeti.Ce mai este nou pe acasa??Viitore prietene te plimbi nu ai treaba,ah ce viata frumoasa.Ma intorc acasa pe 4-5 Octombrie poate facem o reuniune asa ca intre burgmanisti.Ce face David ???Va salut pe toti cei ce alearga cu Burgmanul si lasa-ti cearta ca nu-i buna.

 

adevarat ai inviat mai Circare ! pe unde umbli inca 5 luni ?

 

urmatoarea iesire : baile Olanesti , 400 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baeti.Ce mai este nou pe acasa??Viitore prietene te plimbi nu ai treaba,ah ce viata frumoasa.Ma intorc acasa pe 4-5 Octombrie poate facem o reuniune asa ca intre burgmanisti.Ce face David ???Va salut pe toti cei ce alearga cu Burgmanul si lasa-ti cearta ca nu-i buna.

 

adevarat ai inviat mai Circare ! pe unde umbli inca 5 luni ?

 

urmatoarea iesire : baile Olanesti , 400 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baeti.Ce mai este nou pe acasa??Viitore prietene te plimbi nu ai treaba,ah ce viata frumoasa.Ma intorc acasa pe 4-5 Octombrie poate facem o reuniune asa ca intre burgmanisti.Ce face David ???Va salut pe toti cei ce alearga cu Burgmanul si lasa-ti cearta ca nu-i buna.

 

adevarat ai inviat mai Circare ! pe unde umbli inca 5 luni fratioare ?

 

urmatoarea iesire : baile Olanesti ! 400 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHA,salut Viitore.Sunt in Suedia la frig sa ma "pastrez".Vad ca organizezi plimbari si distractii non-stop frumoasa viata.Dar vad ca tu cand iesi cu baetii nu iesi cu burgmanul de ce ???

Toate cele bune iti urez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos Circare , duci faima circului romanesc peste hotare , esti cu duba si cu caravela dupa tine ? Burgman-ul unde l-ai lasat ? Am iesit cu Yamaha la mare pt ca eu merg aproape zilnic cu Burgman in oras si motocicleta statea degeaba in garaj , dar la prima iesire ma duc si eu cu scuterul ! Baieti , bagam duminica un drum la Olanesti ? 400 km din care 230 pe A1 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos Circare , duci faima circului romanesc peste hotare , esti cu duba si cu caravela dupa tine ? Burgman-ul unde l-ai lasat ? Am iesit cu Yamaha la mare pt ca eu merg aproape zilnic cu Burgman in oras si motocicleta statea degeaba in garaj , dar la prima iesire ma duc si eu cu scuterul ! Baieti , bagam duminica un drum la Olanesti ? 400 km din care 230 pe A1 .

 

De ce nu?..daca e vremea frumoasa e ok!...sa-l cooptam si pe Adrian, ca nu mananca mult :huh: , ca face niste poze super :crack: , si mie si dor sa-i vad 650-ul :moron: ...

 

Vittore, daca ai nevoie de ulei moto, de care am vorbit, am lasat 2L vis-a-vis de Spring Time pt. tine, ca altfel uit subiectul...ii poti lua dupa ora 16:30 oricind daca ma suni si iti vor fi adusi la trecerea de pietoni...

 

Are dreptate Circarul... trebuie sa mergi cu Burgmanul; eu am vazut ca merge la fel de ok ca al meu, (exceptie anvelopa???)...ai schimbat-o?..sint curios cum merge acum, daca mai am aceiasi senzatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu?..daca e vremea frumoasa e ok!...sa-l cooptam si pe Adrian, ca nu mananca mult :huh: , ca face niste poze super :crack: , si mie si dor sa-i vad 650-ul :moron: ...

 

Vittore, daca ai nevoie de ulei moto, de care am vorbit, am lasat 2L vis-a-vis de Spring Time pt. tine, ca altfel uit subiectul...ii poti lua dupa ora 16:30 oricind daca ma suni si iti vor fi adusi la trecerea de pietoni...

 

Are dreptate Circarul... trebuie sa mergi cu Burgmanul; eu am vazut ca merge la fel de ok ca al meu, (exceptie anvelopa???)...ai schimbat-o?..sint curios cum merge acum, daca mai am aceiasi senzatie...

 

Din pacate in zona aia o sa ploua duminica. Asa ca ar trebui aleasa o alta destinatie, poate alta tara, ca la noi ploua peste tot.

Vad ca zice la aparat ca ploua duminica ....si toata saptamana viitoare. Dar,daca totusi iesim, trebuie neaparat sa oprim la mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de Duminica seara pana Luni sunt in Bucuresti cu a mea Honda. Poate va faceti ceva timp si pt mine sa ne vedem si sa stam de vorba.

 

te rog, da-mi nr tau de mobil pe PM si precizeaza mai precis intre ce ore vei fi in Bucuresti, si cam prin ce zona a orasului.Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu sunt ocupat vin si eu,numa' sa spuneti cand si unde

 

..numai sa fie vreme buna!...la ce categorie? La Burgmanisti sau la Maxiscutere?..cu ce vii? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Maxi...am un velvet de 250,insa vin cu gixxerul.Velvetul l-am lasat in provincie pentru o saptamana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag piciorele in ea de vreme, m-am udat pan la cuc. asa ceva nu am patit in viata mea, am prins vant, zapada, si rupere de nori. deci a fost un adevarat cosmar.

Sper ca maine sa ne vedem la Baneasa. eu pe la 14 sunt acolo.

ne auzim.

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag piciorele in ea de vreme, m-am udat pan la cuc. asa ceva nu am patit in viata mea, am prins vant, zapada, si rupere de nori. deci a fost un adevarat cosmar.

Sper ca maine sa ne vedem la Baneasa. eu pe la 14 sunt acolo.

ne auzim.

 

Ia spune cum a fost drumul de intoarcere; speram ca ai ajuns cu bine si fara peripetii...

 

sa-mi bag piciorele in ea de vreme, m-am udat pan la cuc. asa ceva nu am patit in viata mea, am prins vant, zapada, si rupere de nori. deci a fost un adevarat cosmar.

Sper ca maine sa ne vedem la Baneasa. eu pe la 14 sunt acolo.

ne auzim.

 

Ia spune cum a fost drumul de intoarcere; speram ca ai ajuns cu bine si fara peripetii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor.Ce va ma place viata si plimbarile.

 

sunt invidios :-L

 

va doresc asfalt uscat si distractie placuta. :cheers:

 

post-49787-0-68553700-1305211771_thumb.jpg

Man , dar te-ai ingrasat oare ? ce-ti mai place shaworma !!! ha ha ha unde e facuta poza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servus!...e vreme frumoasa...azi unde ne intalnim?..SPRING TIME Floreasca?....ora?...si sa vedem si pe unde ne plimbam in functie de cati sintem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor Burgmanistilor!..Cine vrea, asa in scurt, deocamdata sintem 2, sa ne intalnim la Arcul de triumf intre 13-13:15 pentru o excursie spre nord(Valea Prahovei) Sinaia sau Busteni, cu intoarcere pe lumina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...