Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Daca chiar are 19.000 km si functioneaza normal, si daca iti mai face si act de V/C cu serie motor si verifici seria inainte repede la RAR, si nu e furat, este o solutie buna!

Cere-i repede sa-ti dea seria motorului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lary, da-mi nr. de telefon

 

...eu plec oricum!!!... sigur!...nu-mi place caldura asfaltului bucurestean..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seria motorului nu ai unde s-o verifici, decat daca a fost inmatriculat in prea-minunata noastra tara. cei din afara sunt suficienti de destepti sa considere motorul piesa de schimb, asa ca nu trec nicaieri seria motorului (ce aberez io aici e sigur valabil pt italieni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seria motorului nu ai unde s-o verifici, decat daca a fost inmatriculat in prea-minunata noastra tara. cei din afara sunt suficienti de destepti sa considere motorul piesa de schimb, asa ca nu trec nicaieri seria motorului (ce aberez io aici e sigur valabil pt italieni).

 

Nu stiu pe ce topic, tot pe forumul acesta, parca la vanzari, la scutere, era o discutie in care cineva a dat 2 siteuri din Italia unde introduceai cred ca seria de identificare, nu stiu daca si a motorului si vedeai daca este raporta ca furat....dar cum nu sint interesat de astfel de cumparaturi italiene nu am retinut subiectul si acum mi-e greu sa-l regasesc...

 

Daca gresesc, scuze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata domne , mergem , sambata dimineata la 8.30 plecarea de la benzinaria Petrom Militari spre A1 , harta aici : http://www.gazonline.ro/localizare_map24.php?st_id=234 , la 8.15 va astept in statie , veniti alimentati caci de obicei se sta la o mare coada fiind aglomeratie , ne ducem pana sus sa ne intalnim cu Cristi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domni mei ! Ce burgmanu meu facem sambataaaaaaaaaa ?????

 

eu am postat de pe data de 5 iulie:

 

Sambata facem poze la baraj la Vidraru....este superb peisajul!

Plecam la ora 9-9:15 din Militari...oprim la benzinaria de la km.80 de pe autostrada...15-20 min. pt cafea, fumat, dezmortit...la ora 11:30-12 testam mititeii din Piata Ivancea din Curtea de Arges(si berea fara alcool)....sint foarte buni, dar nu bagam multi sa nu ne ingreunam la drum...nu stam mai mult de 40-50 min la masa...relaxat, glumim, spunem bancuri(sa pregateasca fiecare minim 5, sa-si scoata de pe net..)...pe la ora 14 ajungem lejer la Vidraru, facem poze de la ambele capete, cine vrea urca si prin imprejurimile inalte, sau se relaxeaza la umbra, pe la ora 15-15:30 dupa ce am epuizat zona, ne decidem ce facem, pe unde ne mai "extindem" si pe unde ne intoarcem, si eventual pe unde mai gustarim ceva, daca e cazul...orice facem ideea este sa ajungem inapoi acasa inainte de ora 20 ( ca la ora 20:30 obisnuiesc sa ies cu bicicleta, ca sa nu imbatraneasca nefolosita).

 

Mersul va fi lejer, economic si relaxat, media 100 km/h...intre 80-120km/h pe autostrada si legal in localitati...oricine vrea poate sa "tasneasca", dar apoi trebuie sa astepte la locurile de oprire, sau sa incetineasca ca sa ne regrupam...

 

Cost excursie:10 L benzina, 4 mititei+o bere fara alcool, eventual un sandvich si o fructa de acasa...cam 60 ron...

 

Doritorii sint rugati sa confirme de pe acum participarea, sau macar intentia...

 

Asteptam sa ne intalnim la poze la balustrada barajului si pe altii din alte localitati, Sibiu, Brasov, Cluj...

 

acum sa vedem cum facem. Eu mai devreme de 9-9:15 nu stiu daca ajung...ca mi-e greu sa ma scol devreme!...Cu Burgmanul zic multi ca e pacat sa mergi deocamdata pe Transfagarasean, cu motocicletele cu roti mari merge.....burgmanul NU e motocicleta ci MAXISCUTER...daca sint unii care merg cu roti mari(Motocicleta), e posibil sa ne impartim in 2 grupuri, MOTOCICLISTI si MAXISCUTERISTI...ceea ce ar fi interesant, am aputea afla de la primii cum este drumul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci maine plecarea Burgmanistilor din fata de la McDonald-Militari, linga METRO, la ora 9-9:15...confirmati pina diseara la ora 22 cine vine, va rog!

Invitam pe:

1)Bogdan+Anca

2)Ovidiu

3)Viorel

4)Lary(se lipeste la iesirea din Pitesti spre C.d.Arges)

5)Adrian

6)Victor(dar daca vine cu motocicleta Diversion, il trimitem inainte in misiune de diversiune-cercetare a starii drumurilor dupa ce ajungem la Vidraru sa ne spuna in ce masura sint practicabile pt bugmanuri sa nu le bagam pe drumuri rele)

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag io ca nu sint trecut pe nici o lista:))

 

Peanut, citeste tot topicul de la inceput ca nu e mult....o sa inveti multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha..am inteles..cei care merg la Sibiu pe transfagarasean se intalnesc mai devreme la 8:30 si pleca in avantgarda cu Vittore, iar grupul de Vidraru se reuneste la 9-9:15 la tot acolo!!!(cu burgmanele mici de 400)

Eu daca intarzii, incerc sa va prind la benzinaria de la km.80 ca nu sint fumator, sau la Curtea de Arges la Piata Invancea, sa-mi comandati si mie 5 mititei...

Dar sper sa nu intarzii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@peanut : in oras am avut surpriza sa am consum si 6l/100km dar dupa ce mi-am curatat filtrul de aer am obtinut consum 4.5l/100km ( aseara am bagat plin dupa exact 200km si au intrat fix 9 litrii )

extraurban poti avea un consum de 3.8 spre 4 l/100km in conditiile in care nu dormi in sa ( mai sunt altii p-aici care se lauda cu mai putin ) , totusi confortul oferit nu trebuie sa-ti dea prilejul sa te intrebi cat consuma , vrei litraj mic ia un kinez de 49 si drum bun , sau bicicleta ca-i gratis .

 

@excursionistii : eu doresc maine sa ma intalnesc cu Cristi Bujac din Sibiu (doar ne-a invitat omul )la iesirea din tunelul de la Balea lac sau cascada cum io spune , sus de tot si apoi impreuna sa coboram spre DN1 Sibiu - Brasov spre Buc prin Paraul Rece - Predeal , am mai facut traseul asta , e superb , eu voi oprii sa va astept facand poze daca merg mai repede .

sunt 535 km , e vara , ziua e lunga , va recomand plecarea dimineata pe racoare , la 9 vor fi deja 28 grade !

 

o harta si descrierea traseului :

 

http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NTE2bTNkMTBjTkRRdU5EUTJOZz09Y01qWXVNRFkxT1RVPQ==&strDestLocid=31NTE2bTNlMTBjTkRRdU5EVXpOems9Y01qWXVNRGMwT0RFPQ==&strStep1Locid=31NDF6ODAxMGNORFF1T0RVNE9BPT1jTWpRdU9EWTJOamc9&strStep2Locid=31NDNhaHIxMGNORFV1TVRNNE5qVT1jTWpRdU5qWTNOakU9&strStep3Locid=31NDNhaGwxMGNORFV1T0RRek5EUT1jTWpRdU9UY3pORFk9&strStep4Locid=31NDNhaHAxMGNORFV1TlRBME1EST1jTWpVdU5UYzJNak09&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=MOTO&strVehicle=1&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=08%2F07%2F2011&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum sunt in Draganu,pe drumul de la Pitesti spre Valcea..unde reusesc sa ma alatur grupului,sau sunt 2 grupuri??

Vitore,tu parca ai tl meu..suna-ma sa vedem cum facem..

de fapt va mai las o data nr de tl..de cosmo..0761532022

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...