Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

bateria este fara intretinere,adica sigilata cu gel,incerc 2 ore incarcare?sau trebuie sa incerc sa scot capacele?

 

 

bateria se incarca cu a 10 cea parte din amperaj !!!!

ex: daca ai bateria de 8 amperi trebuie sa o incarci cu un redresor la 0.8 timp de 10 ore .

daca ai un redresor mai smecher ...(8.0 , 0.7 ...0.6....) imparti : 8/0.7=11,42 ( adica 11 ore si 42 de minute). clar?

recomand ca inainte de incarcare sa se faca o descarcare pana aproape de valoarea 1 amper ( cu un bec ) . in acest mod am bateria de 3 ani fara probleme

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Petrecerea a avut loc si se pare ca doar eu cu Viorel ne-am distrat.

Viorel, din pacate ai avut dreptate cu cauciucurile mele. Trebuiesc schimbate amandoua. Zi-mi care e o marca buna la moto. Ma duc si le comand ca nu vreau sa plec in jurul lumii nepregatit.

Editat de adriangbs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, halal party. Gume bune fac bridgestone pirelli dunlop.

Imi pare rau ca am avut dreptate. Deci sunt bune si iesirile astea prin buc, mai schimbam impresii si pareri.

 

Adrian da-mi nr tau de tel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, halal party. Gume bune fac bridgestone pirelli dunlop.

Imi pare rau ca am avut dreptate. Deci sunt bune si iesirile astea prin buc, mai schimbam impresii si pareri.

 

Adrian da-mi nr tau de tel

 

dar cele mai bune sunt : Michelin , Metzeler si/sau Continental !

 

lasati party si treceti la treaba !

 

Daneeeee , credeam ca ai emigrat si nu m-ai solicitat sa te duc la aeroport !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si ca sa nu stati curiosi, am 3 cataloage 2011 de accesorii moto ale firmei "Polo" in lb.germana(cam de grosimea unei carti de telefon) care va fi reprezentata de MYMOTO, si prin care se pot comanda produsele. Cataloagele le am de la un maxiscuterist amabil de la MYMOTO de la magaziunl din Cotroceni, care calareste un maxi Yamaha de 250 cmc, si care ne si citeste...si caruia ii multumim!

oricand cu placere Soimule, sper sa ne vedem la o bere rece (fara alcool bineinteles)

 

bateria este fara intretinere,adica sigilata cu gel,incerc 2 ore incarcare?sau trebuie sa incerc sa scot capacele?

Daca nu ai rezolvat cu bateria, vino cu ea la magazin in Cotroceni si ti-o pun eu pe un OPTIMATE (e un redresor mai destept care verifica si optimizeaza bateria)

Atentie, nu puneti bateriile pe redresoare auto pt ca le scurtati durata de viata.....in mod normal o baterie moto se pune pe redresor cu specificatie moto, care baga 0.4-0.8A .

PS suna-ma inainte si vorbim 0762.262.989 ADI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)ce revizie?

2)cat a costat?

3)s-a schimbat ceva in plus fata de consumabile?

4)cat costa cauciucurile si ce marca sint?

 

Obs.excursia in jurul lumii ar fi vreo 80.000 km...cauciucurile cat au resursa in km?

 

As veni si eu....dar din bucati mai mici...mici....mici....mici....unde?cind?

 

...sint de acord cu provocarea lui Victor!...urmatoarea excursie TRANSALPINA!!!....pe sambata!....cine se inscrie?..ca am observat ca daca de propune din vreme se aduna mai multi!..a fost recent o cunostiinta cu masina si mi-a zis ca drumul este bun!..acum depindem de vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 3 cataloage moto pentru doritori ,de la adi magazin MYMoto,am trecut pe acolo cu ceva treaba si am vazut si colectia de machete moto si auto,am si uitat sa fac o poza la tot raftul cu machete :banana: data viitoare

adaug ceva poze cu catalagolul moto

trimit si cu posta romana daca sunt doritori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramanem peste noapte ?

 

...sa intreb!....ei cred ca au ramas cu corturile mai multe zile...facem cum vrem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jurul lumii inseamna maxim Italia si numai pe autostrada. As evita sfarsitul lumii si anume, drumul pana la ganita cu Ungaria. In rest, Transalpina saptamana asta e riscant. Se anunta furtuni. Dar curajosii mioritici pot incerca.

1. Revizia de 18k 546ron.

Ulei, filtru ulei, filtru aer, reglaje, gresari,

Ce scrie la manual. ( stampila in cartea de service)

2. Cauciucurile uzate moral. Au trei ani si 18k. Se cam schimba, basca ce a vazut Viorel; si are dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a vazut Viorel si are dreptate ?

 

programul meu e urmatorul : 23 Iul - 31 Iul Bistrita Nasaud

01 Aug - 04 Aug Buc

04 Aug - 08 Aug Moeciu

urmatorul weekend disponibil pt o intrunire moto este 13-14 Aug , pana atunci va salut cu faru` !

( cei ce vor sa-mi sparga casa in perioada sus mentionata trebuie sa stie ca las cainele dezlegat ! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorel a vazut cauciucul pe fata ca fiind tocit nefiresc. Din pacate a avut dreptate si cauciucul intr-adevar trebuie schimbat; trebuie schimbat insa si cel din spate. Asta e toata povestea. Mai merg 2000 km cu ele si le schimb. Ce-mi pare rau, e ca o sa cheltui banii de camera GOPRO pe cuciucuri. Am vazut azi niste motociclete care au suferit accidente serioase la o cursa moto. Erau, cam, praf. Proprietarul uneia din ele, avea o mana in ghips, un umar usor lovit, nu mai tinea minte mare lucru, dar in schimb era nerabdator sa-si repare motocicleta si s-o faca mai fioroasa. Avea montata camera GOPRO si inregistrase toata faza. O sa fac rost de filmata si o s-o postez. Oamenii sunt hotarati tare. Nu-i potoleste nimic. Imi doresc rau o camera GOPRO. CAUCIUCURI SAU GOPRO? trimiteti SMS unde vreti voi; 3,50euro/sms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eu votez pt GOPRO...parerea mea e ca acele cauciucuri te mai tin sa inchei sezonul acesta...si la primavara 2012 le iei proaspete si le faci safteaua la prima iesire(si pe pastrezi in garaj si pe cele vechi ca nu se stie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor daca tot vreti sa va plimbati in jurul lumii hai sa facem o plimbare pana la Atlantic via Portugalia...drumurile sant super bune, benzina e un picut mai ieftina, chef de plimbare sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb maine cu ala din brasov sa mi-o trimita. Trebuie sa avem si noi cu ce filma. Nu?

 

se poate o asa mare greseala ? DUTE PERSONAL CU MOTORUL LA BRASOV SI ACHIZITIONEAZ-O !!! Filmeaza revenirea in Buc .

 

Burg man : ce-ti passa , esti la 2 pasi de Portugalia , noi n-avem permis de plecare de la neveste pana la Viena macar !

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor daca tot vreti sa va plimbati in jurul lumii hai sa facem o plimbare pana la Atlantic via Portugalia...drumurile sant super bune, benzina e un picut mai ieftina, chef de plimbare sa aveti.

In jurul lumii, inseamna in jurul lumii noastre. Deci in jurul casei. Pana la Atlantic suna bine, sa zicem mersi daca ajungem pana la Herastrau. Nu ai inteles ca suntem doar cu gura? Motociclisti de tastatura; Soimu' stie! Dar avem scule, restul e imaginatie.

 

se poate o asa mare greseala ? DUTE PERSONAL CU MOTORUL LA BRASOV SI ACHIZITIONEAZ-O !!! Filmeaza revenirea in Buc .

Nu-mi spune de doua ori. Daca merg domol scot si un consum mic si uite ieftinitura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i drept sant destul de aproape...nu ma desparte decat vreo 500 km, floare la ureche pt batranul meu burgmanel ...planificasem anul trecut o excursie de unul singur pe un BMW R850RT inchiriat dar am ratat-o anul asta sper sa n-o mai ratez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gopro, daca nu mergi agresiv pe curbe mai mergi lejer sezonul asta, acele denivelari sunt pe partile laterale ale caucucului si te vor incomoda numai pe curbe, daca te apleci tare poti pierde aderenta...grija mare sa nu faci buf. dar la tine nu e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jurul lumii, inseamna in jurul lumii noastre. Deci in jurul casei. Pana la Atlantic suna bine, sa zicem mersi daca ajungem pana la Herastrau. Nu ai inteles ca suntem doar cu gura? Motociclisti de tastatura; Soimu' stie! Dar avem scule, restul e imaginatie.

 

 

Nu-mi spune de doua ori. Daca merg domol scot si un consum mic si uite ieftinitura.

 

...daca vrei merg cu tine, numai sa-mi spui cu vreo 1.5 ore inainte..si te filmez pe drumul de intoarcere, astfel ii faci si proba...cine mai merge?

 

...unde-mi pui sistemul de prindere?..vorbim..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...