Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Daaaa?...multumesc frumos de corectura dom' Profesor:

deci:

"Corect era : Da, uneori t si a si u nu-mi bat" tastatura mea! ...daca asa zici tu... :crack:



Deci este corect sa spui: "Da, uneori t si a si u nu-mi bat tastatura mea! ???....:)...pai eu nu-mi bat tastatura, ea nu-mi bate niste litere....nu e forum de gramatica, dar totusi, daca nu discutam de burguri? Eu nu ma pricep bine la lb. romana, asa ca primesc sfaturi de la cei priceputi!




Mai vreau sfaturi de la cineva priceput; cum sa beau bere si sa nu ma ingras!!!....daca nu primesc in cateva zile, de luni ma las, termin stocul si nu mai beau deloc bere!...Numai limonade si apa plata! Jur!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Nu cred....3 spre 4 ani; folosit la drumuri lungi; nu-i ajungea spatiul de sub sa, are si topcase; drumuri lungi, km multi; cauciucurile nu sunt cele originale, nici fata si nici spate; putin probabil sa le fi inlocuit accidental pe ambele; scuterul asta vine cu cauciucuri f bune, japoneze Briggestone cate te tin si 40-50k km. Eu cred ca acest maxi de Italia cam atat are....e doar o parere!

 

E drept pot fi si km reali dar sansa e f ff mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl.Majesty 41 si dl.Motoreta,

:) Ce aveti fratilor si voi? E mare dihonie dupa Paste...de ce oare?....lasati-o si voi usurel, nu e de ajuns ce este deja aici? Macar eu cu respectivul ne-am cunoscut, dar voi ce aveti, ca sunteti si din judete diferite?

Va cer eu scuze la amandoi, ca din cauza mea v-ati luat...si haideti sa facem sambata o iesire la munte, dau eu berea fara alcool si pranzul si dezbatem acolo in iarba, la umbra ce si cum.

 

Ma bucur ca ai ramas acelasi obsedat sexual, fara tine.. forumul e pustiu. :)

 

 

 

Ma gandeam ca asa cum e burgul de la mama lui, eu sunt multumit si de demaraj si de viteza maxima si de consum.....ma intreb de ce as schimba ceva prin tunning?....daca sunt primul la semafor, chiar cu acea f.mica intarziere la plecare nu mai ma prinde nimeni pana la urmatorul semafor, si rar de tot ajung spre viteza maxima. Si atunci pt ce sa o fac?

 

Ma faci sa rad, dr.Tridentbe, si nu e bine, ca rasul ingrasa, eu sunt la cura de slabire!(folosesc ardei iuti la ciorba ca cica accelereaza arderile, dar nu prea se vede)

Esti bun!! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti maine seara de o pastrama la Mihailesti?

Ora 19,00 parcarea laterala Biblioteca Nationala.

 

08.05.2013 este invitata toata lumea,dar platim nemteste.:)

 

"If you have crazy friends,you have everythings!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata un burg frumos; posibil sa aiba de vreo 3 x km. reali, dupa miros si inca ceva:

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=513002&selpic=0&zoom=1#foto

Nu numai ca vine din Italia...

 

dupa miros ai gasit si urme de altceva? sau doar de la parturile trase de fostul proprietar? a cam uzat saua cu fundul lui gras, se vede ca are de 3.14 ori cel putin numarul de km..mai ales ca vine din Congo, unde se stie ca nu exista decat scutere cu milioane de km si bord dat peste cap.

ia cauta repede, vezi daca si-a facut un topic de vanzare teparul, intra acolo sa ii zici tu cateva sfaturi d-alea cum stii tu, sa ii spui cat de praf este tigaia lui in comparatie cu a ta, sa il inveti cum sta treaba cu numarul de km, cu cauciucurile alea false, arde-l da-l incolo de jigodie, s-a gasit sa isi vanda el scuter de Italia in Romania?

are si topcase? nebunul din porumb, credea ca iti poate da tie teapa cu km reali, cand vine cu topcase-ul ala expirat..teapa pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma bucur ca ai ramas acelasi obsedat sexual, fara tine.. forumul e pustiu. :)

 

 

 

 

Esti bun!! :10:

Superb ... :) Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti maine seara de o pastrama la Mihailesti?

Ora 19,00 parcarea laterala Biblioteca Nationala.

 

08.05.2013 este invitata toata lumea,dar platim nemteste.:)

Se deconteaza mustarul si 55 litri gpl sau diesel...la alegere.

 

"If you have crazy friends,you have everythings!"

 

Uitati -va la TRACK T800 CDI DIESEL MOTORCYCLE!

 

S-ar putea sa imi iau si o din asta ca sunt obisnuit la pompa cu diesel.:)

 

Pana sa-mi iau motoreta nu atimsesem pistolul de benzina de 20 de ani si acum cand bag mi se pare ciudat.:)

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem la Comana...nici nu stiti ce pierdeti!

 

Frate eu nu mai bag crenvuste de la Ikea nici gratis.M-am saturat de cate ori am fost.

 

IF YOU HAVE CRAZY FRIENDS,YOU HAVE EVERYTHINGS.

 

In loc sa cumparati motoare de 5.000 de euro si sa va uitati la ele,mai bine luati unul de 1.000 si bagati benzina de 4.000!

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem la Comana...nici nu stiti ce pierdeti!

 

Frate eu nu mai bag crenvuste de la Ikea nici gratis.M-am saturat de cate ori am fost.

Salut!

poti da mai multe detalii despre locul unde ti sa parut tie ca au mancare ''buna'' pe E85. ca prea ai povestit cu foc si n-as vrea sa ratez ocazia cand o sa mai trec pe acolo.

am socrii in BC si mai fac drumul asta din cand in cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ruta asta eu mananc mereu la UMB.dupa ce treci de Adjud la 8 km pe partea dreapta este cea mai moderna statie Petrom din tara.Comanda Ciorba de fasole moldoveneasca acrita cu bors si parjoale cu piure.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Pt.Tibosee,

 

Iata un burg frumos; posibil sa aiba de vreo 3 x km. reali, dupa miros si inca ceva:
http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=513002&selpic=0&zoom=1#foto
Nu numai ca vine din Italia...

 

Nu cred....3 spre 4 ani; folosit la drumuri lungi; nu-i ajungea spatiul de sub sa, are si topcase; drumuri lungi, km multi; cauciucurile nu sunt cele originale, nici fata si nici spate; putin probabil sa le fi inlocuit accidental pe ambele; scuterul asta vine cu cauciucuri f bune, japoneze Briggestone cate te tin si 40-50k km. Eu cred ca acest maxi de Italia cam atat are....e doar o parere!

E drept pot fi si km reali dar sansa e f ff mica.

 

dupa miros ai gasit si urme de altceva? sau doar de la parturile trase de fostul proprietar? a cam uzat saua cu fundul lui gras, se vede ca are de 3.14 ori cel putin numarul de km..mai ales ca vine din Congo, unde se stie ca nu exista decat scutere cu milioane de km si bord dat peste cap.
ia cauta repede, vezi daca si-a facut un topic de vanzare teparul, intra acolo sa ii zici tu cateva sfaturi d-alea cum stii tu, sa ii spui cat de praf este tigaia lui in comparatie cu a ta, sa il inveti cum sta treaba cu numarul de km, cu cauciucurile alea false, arde-l da-l incolo de jigodie, s-a gasit sa isi vanda el scuter de Italia in Romania?
are si topcase? nebunul din porumb, credea ca iti poate da tie teapa cu km reali, cand vine cu topcase-ul ala expirat..teapa pe fata.


Da urate lucruri mai poti sa spui de burgul omului si de om, fara macar sa te uiti pe anunt sau fara macar sa fi atent la ce am scris eu!!! (de ce e tepar, jigodie? ca vrea sa vanda un scuter din 2009, cu ABS? de ce e tigaie? ca nu i-a crapat nimic si ca are un pret bun de numai 3500? Nu mai zic ca imi dai mie sfaturi ce sa zic si ce sa fac!!! poate nu ai observat ca:

1)Am scris: "Iata un burg frumos"...tu ai crezut ca ma refer la ce?...la forma fizica? pai nu sunt toate la fel?...nu se fac la fabrica?...se fac fiecare in parte manual? "Home made"? sau "Hand made"? Cand am scris "Iata un burg frumos" m-am referit la el in totalitate: An de fabricatie(2009), pret(3500), dotari si cum a fost folosit(vezi anunt). Chiar daca consider ca acel kilometraj poate e mai mare, posibil si 50.000 km, tot merita banii aia. Si la 60.000 km tot e in bani aia. Iar daca e real e si mai bun pretul!

2)Am scris: "Nu cred....3 spre 4 ani; folosit la drumuri lungi; nu-i ajungea spatiul de sub sa, are si topcase; drumuri lungi, km multi"...m-am referit ca majoritatea km sunt facuti afara (ca la mine) si nu chinuit in oras de cei carora le plac plimbarile intre semafoare. Deci si din punctul asta de vedere, este "frumos".

 

3)De ce sa fie false niste cauciucuri? Dar dupa starea si marca lor poti sa-ti dai seama, (de obicei, si nu mereu!) de kilometrajul estimativ; asa cum ti-ai dat si tu seama de acei 18.700 km de la burgul tau de la motomus dupa cauciucuri.

 

Pt. ca mi-a placut f.mult burgul respectiv, si sunt interesat, am sunat si m-am interesat; burgul este inca in Italia, urmeaza sa vina cu proprietarul in 2 saptamani(daca nu se da in Italia, are anunt si acolo); a fost cumparat de proprietar cu 3 ani in urma(deci un singur proprietar in 3 ani); daca-l aduce si ies cu acte la 3700, atunci dau burgul meu si il iau pe asta; consider ca merita 1000 euro in plus pentru an 2009 si ABS, chiar daca are si 50k km.; iar eu il scot la vanzare pe cel actual la 2700-3000 euro.

Asa ca daca mai e valabila oferta ta pt. burgul meu(daca esti om serios), facuta cateva postari mai sus, spune si pregateste-te; daca nu, e ok!

Calul il vand in urmatoarele conditii:

-ulei si filtru schimbat de 1.000 km (ulei Motul 7100 10w-40 si filtru K&N)

-bujie noua NGK+husa +lant

-filtru aer sport K&N+kit intretinere filtre

-Set nou suplimentar placute franare fata (gratis; cele originale sunt bune)

-orice inspectie tehnica doreste cumparatorul (transmisie, cadru, compresie, etc) pe cheltuiala lui; eu doar asist si cel mult ofer scule.

-optional la 110 euro curea noua Malossi

Oferta e valabila daca cumpar acel scuter, si e deschisa public dupa exprimarea pozitiva sau negativa a dreptului de preemptiune a celui indreptatit.

Asa ca visul tau poate deveni repede realitate, daca si al meu cu ABS-ul se concretizeaza!:)

Sper ca ai inteles bine ce am scris; daca sunt neclaritati, intreaba ce e neclar si mai explic odata (sunt obisnuit ca am tinut si cursuri, si explicam pana intelegea si ultimul din clasa...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastrama nu este buna in Moldova si Ardeal.Cea mai buna din lume este in Alexandria.

Pastrama nu este buna in Moldova si Ardeal.Cea mai buna din lume este in Alexandria si la restaurantul de langa pestera Dambovicioara (Db.).

Daca vreti sa vb. despre mancare vorbesc 48 de ore fara sa ma repet.

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Dl.TridentBG,

Se poate o intrebare personala?...cate kg aveti?(vorbiti cam mult de papa bun...iar eu sunt cazut in patima asta, si cam vreau sa scap de ea si de ceva kg).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ruta asta eu mananc mereu la UMB.dupa ce treci de Adjud la 8 km pe partea dreapta este cea mai moderna statie Petrom din tara.Comanda Ciorba de fasole moldoveneasca acrita cu bors si parjoale cu piure. :)

da stiu statia aia de acolo, numai ca nu m-am oprit sa alimentez ...si eu...numai motoreta.

am ramas odata fara benzina la cativa zeci de metri de statie. De....aveam mania sa fac consumul la fiecare drum moron.gif si mai tot timpul ajungeam in asemenea situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastrama nu este buna in Moldova si Ardeal.Cea mai buna din lume este in Alexandria.

 

 

CORECT :10:

 

Am un coleg din Rosiorii de Vede care imi aduce pastrama de la o carmangerie locala...bai nene, mananci pana mori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl.TridentBG,

Se poate o intrebare personala?...cate kg aveti?(vorbiti cam mult de papa bun...iar eu sunt cazut in patima asta, si cam vreau sa scap de ea si de ceva kg).

Sunt tras prin inel...105 in scadere si 1,80cm.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Pt. o iesire scurta va recomand "micii de la Gruiu" prin Snagov; sunt nemaipomeniti; de 2 ori mai buni dacat cei de la Cocosatul sau Dedulesti.



offff....aceiasi inaltime, dar te-am depasit cu 2kg.....si eu tot in scadere:)

post-70641-0-41071800-1368022738_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce maninca Ungurii la petreceri in aer liber? Bograci se numeste si se gateste la ciaun cu 4 feluri de carne si toate legumele posibile.Daca mergem cu cortul o sa va fac unul...m-a invatat o unguroaica. :) Are colesterol 0. :)

De ce oare mancarurile cele mai bune au si cel mai mare colesterol?



Pt. o iesire scurta va recomand "micii de la Gruiu" prin Snagov; sunt nemaipomeniti; de 2 ori mai buni dacat cei de la Cocosatul sau Dedulesti.



offff....aceiasi inaltime, dar te-am depasit cu 2kg.....si eu tot in scadere:)

Sa stii ca la Dedulesti nu mai este ce a fost si s-au facut 3,5 lei.Dupa mine cei mai buni sunt la Valea Cerbului (Ag.) ,cand mergi de la Pitesti spre Craiova sunt niste dughene in padure.Am vazut multi soferi turci care cumparau mici de acolo.



S-ar putea sa plec in Polonia cu treburi si vreau sa plec calare.Are cineva de imprumut o curea si un releu de incarcare?De astea mi-e cel mai frica.

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Am vazut multi soferi turci care cumparau mici de acolo.

scuza-ma daca te contrazic. dar mici in general sunt facuti din carne de vita si carne de porc. iar turcii in marea lor majoritate sunt musulmani si le este interzis prin religie sa manance carne de porc.iar ei isi respecta religia mult prea mult deci cu siguranta ca altceva cumparau .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...