Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

la 1000 euro asa cum am spus la telefon maine vin si il iau fara sa ma uit la el (poti opri top-cas-ul). Cuvantul celor care te cunosc imi este suficient.

 

1)Ce-mi plac mie barbatii hotarati!..daca eram femeie ziceam "si cu bani"...da sa stii ca topcaseul e frumos!

 

2)Cum sa iei mai ceva fara sa te uiti ce iei? :kick:

 

3)Si eu il cunosc pe om, dar nu am spus nimic, ca nu am apucat sa i-l probez...am mers in vreo 4 excursii impreuna si fugea bine cu 2 persoane...iar a doua persoana facea poze f misto...

 

Parca aveai pt.burg in jur de 3000 euro...te lasi tu la 1000 Florine?..acum ce este 1000 sau 1200?....mai, tu nu cumva cumperi burgul pt. sigla???..adica ai aflat ca Burgul este o chestia asa mai domnoasa, mai de stil, mai de gentlemani, mai de oameni spalati, si vrei si tu?...chiar ai nevoie de el?...trebuie sa te gandesti bine inainte, ca la anul te vedem pe aici pe la vanzare...daca vrei Burg cu adevarat, zic urmatoarele:

 

1)E bine ca incepi cu ceva mai vechi si mai ieftin....ca ai timp sa vezi daca ti se potriveste, si fara sa investesti mai multi bani; daca dupa o vara iti place si se compliaza pe stilul si nevoile tale, si devii fan, atunci poti sa-l dai sa mai pui ceva si sa-ti iei unul pe injectie mai nou; sau il pastrezi....daca nu la vanzare si ai inchis capitolul!

 

2)decat sa dai 3000 la labutzica cu burgu negru din 2008, ala de merge numai in zona rosie, si care 95% e terminat ca viata motor, mai bine risti doar o treime, ca in caz de buba sa nu plangi dupa 3.000....

 

Vittoreeeeee..ce facem parinte?....mai mergem la parastasul de vanzare la Rm.Sarat la Banditul ala al lui Marius?....ca acum vad ca avem parastas de vanzare si la Bucuresti la Viorel...

 

...daca mergem la Ramnic zi-mi ce placinta preferi?..cu mere sau cu ciuperci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ Maltezu`

sunt intr-o scurta vacanta (de copii) la Sambata de sus , Fagaras http://www.hoteldiana.ro/ , prefer ambele placinte , apropos , vino pe la mine la hotel pana duminica ! daca nu , lasam pe weekend-ul viitor .

 

recomand calduros scuterul lui Balasz Viorel , maxi mai ingrijit ca a lui am mai vazut doar in poze ! la vara iti dau eu scuterul meu sa-l scoti la drum lung daca ramai fara motor , insa cum te stiu nu stai tu prea mult fara "2 roti" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu, o sa incerc sa-l mai pun odata, poate merge de data asta, sau poate a-ti gasit voi intre timp povestea.

 

imi cer scuze :bigstar: nu merge , sau nu mai stiu eu sa bag un link.

 

o seara buna.

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce poveste...bellbody a zis ca face pipi pe regalitate si tot ce inseamna rege pt Romania, Soimul a sarit in sus ca asta e lipsa de bun simt,educatie,cultura..etc...iar moderatorul nostru i-a dat suspend vreo 60 de zile ca s-a simtit jignit, dar cand face el pipi pe cine-i place nu are nimeni voie sa se simta jignit. mi-e teama ca maine-poimaine o sa zica ca face... si pe noi, ca vede ca nu luam atitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare revin cu o completare la anuntul meu de a vinde motocicleta si de a ma lasa de motociclism daca cineva este interesat si vreau motorasul va avea si o surpriza pt care fac anunt ca este valabil doar saptamana asta si anume ca ii dau costumul cordura si casca mea shoie GRATIS!

Cu multa stima pt voi Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Maltezu`

sunt intr-o scurta vacanta (de copii) la Sambata de sus , Fagaras http://www.hoteldiana.ro/ , prefer ambele placinte , apropos , vino pe la mine la hotel pana duminica ! daca nu , lasam pe weekend-ul viitor .

 

recomand calduros scuterul lui Balasz Viorel , maxi mai ingrijit ca a lui am mai vazut doar in poze ! la vara iti dau eu scuterul meu sa-l scoti la drum lung daca ramai fara motor , insa cum te stiu nu stai tu prea mult fara "2 roti" !

Mersi vittore, un domn ca de fiecare data :bigstar:

 

1200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Ce-mi plac mie barbatii hotarati!..daca eram femeie ziceam "si cu bani"...da sa stii ca topcaseul e frumos!

 

2)Cum sa iei mai ceva fara sa te uiti ce iei? :kick:

 

 

Ete asa ca l-am luat, na!

 

Il iau pe increderea lui si a voastra a celor din grupul asta mai aparte fata de ce gasesc pe forumul asta. sau consideri ca nu este bine? Hmm!!!! imi dati de gandit ca si voi faceti parte din alta categorie???? :-L :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete asa ca l-am luat, na!

 

Il iau pe increderea lui si a voastra a celor din grupul asta mai aparte fata de ce gasesc pe forumul asta. sau consideri ca nu este bine? Hmm!!!! imi dati de gandit ca si voi faceti parte din alta categorie???? :-L :-L

Inca nu realizezi pe ce ai pus mana...Ai sa vezi ca sunt un om de cuvant. Bafta, vb maine la acte.

 

Soimu e un super domn, da are momente in care exagereaza...ca exemplu, s-a luat in gura cu un moderator si acuma sta pe tusa 60 zile. Dar repet, e un domn, 99% :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fie o tranzactie cu noroc baieti ! sa ne vedem sanatosi pe sosele iar la iarna pe partie , caci pe aici ne interzic comunistii astia !

 

nu va faceti griji ca pe Soimul Maltez il doare drept in rect si anus de asemenea moderatori care cred ca n-au nici o legatuta cu motocicleta pe plantatiile pe care activeaza , face banu` George , la bursa fratilor , are o mana buna ce n-ati vazut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urez si celui care cumpara si celui care vinde Burgul sa se bucure de maxiscuter si respectiv de bani...

 

Salutari de la Tata Soimumaltez....prin bunavointa cuiva de aici....

 

Din motive financiare :( acum chiar trebuie sa ne despartim (sanatatea e pe primul loc)

 

/index.php?/topic/670161-vand-suzuki-burgman-400/

 

Daca nu vindeai burgul, si aveai nevoie de bani, sa stii ca un alt domn de pe aici, Bogdan_30 a propus si a discutat cu Tata, un Fond de Ajutorare Temporara pina iti rezolvai problema...acum ca ai vandut burgul, nu mai e cazul sa mergem la Bruxelles sa convingem pe nimeni, Sarkozi sau Merkel :burnout: ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urez si celui care cumpara si celui care vinde Burgul sa se bucure de maxiscuter si respectiv de bani...

 

Salutari de la Tata Soimumaltez....prin bunavointa cuiva de aici....

 

 

 

Daca nu vindeai burgul, si aveai nevoie de bani, sa stii ca un alt domn de pe aici, Bogdan_30 a propus si a discutat cu Tata, un Fond de Ajutorare Temporara pina iti rezolvai problema...acum ca ai vandut burgul, nu mai e cazul sa mergem la Bruxelles sa convingem pe nimeni, Sarkozi sau Merkel :burnout: ....

Respectele mele :bigstar:

 

Sa-l stapanesti sanatos Florine, sa te bucuri de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectele mele :bigstar:

 

Sa-l stapanesti sanatos Florine, sa te bucuri de el.

Multam! imi pare rau ca mu il mai ai insa ma bucur eu. daca vrei il inchiriez.....ca ma mai dau si cu moto. sper si tind sa cred ca nu o sa fie numai burgman-ul de acum inainte calarit. gsxr ul meu inca ma asteapta.

so oficial burgmanistilor, ma primiti in grupul vostru virtual?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

postez si eu o rugaminte a unui coleg de-al nostru tot burgmanist. cine poate sa-l ajute cu o bobina, chiar sh dar in stare buna?

bafta

 

P.S pentru un burgman 400 din 2002

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat plateste omu pt bobina?

am una disponibila.

bafta :cheers:

 

:laugh: Ajutor nu inseamna afacere....probabil omul face o defectoscopie, in sensul ca are niste simptome la burg si banuie ca e bobina si are nevoie de una de pe un burg care functioneza bine sa o pune un pic sa vada daca de la bobina e buba....

 

Cred ca e ok daca-i ceri un pret tu(informativ) in caz ca e bobina lui defecta, si sa vina sa o probeze, si daca bobina ta rezolva situatia, negociati...intai ajutorul si apoi afacerea! :kick:

 

Asta a fost primul aspect...

 

Al doilea este urmatorul:

 

Dane, ce coleg burgmanist este cunoscutul tau?...inteleg ca are nevoie de ajutor, chiar si de pe aici, dar nu are cont aici, nu-si face, nu-l intereseaza de noi, dar cauta sprijin (pai atunci sa nu-i inchirieze cu ora detinatorul bobinei, piesa?..sa nu-l arda pt deranj si timpul pierdut?)...cind ai nevoie de o informatie, nimeni nu scrie nimic, cind cauti un tovaras de drum, toti sint disparuti, desi orasul e plin de burguri...unii scriu pe forum numai cind au nelamuriri, si cind primesc ce cauta dispar...ce sa mai zic?...eu daca aveam il chemam sa vina sa incerce, asa de mila , nu de stima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Ajutor nu inseamna afacere...

...intai ajutorul :kick:

 

Asta a fost primul aspect...

 

:blink:

 

pai de ce nu scoti tu de la burgmanul tau 'soimule' pt cateva minute sa vada omu care e treaba, ajuta-l, pun-te si fa o fapta buna ca tot ma critici pe mine, nu ti se pare ca exagerezi? in postul lui Dan nu scrie ca omului ai trebuie pt o juma de ora si chiar daca ar fi tot nu pot sa-i trimet bobina asa doar pe incredere pt ca s-ar putea sa ma pricopsesc eu cu una defecta, fapte bune si ajutor am acordat destul la multe persoane, nu tre sa ma spovedesc tie personal ca nu esti popa.

ce afacere asa de costisitoare crezi ca faceam? e doar o bobina nevinovata care cu 20-30 de ron era ok, cat crezi ca ceream pe ea? da acu na, nu o mai vand, dai tu daca ai, si gratis sa nu ceri bani ca nu e frumos.

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

 

pai de ce nu scoti tu de la burgmanul tau 'soimule' pt cateva minute sa vada omu care e treaba, ajuta-l, pun-te si fa o fapta buna ca tot ma critici pe mine, nu ti se pare ca exagerezi? in postul lui Dan nu scrie ca omului ai trebuie pt o juma de ora si chiar daca ar fi tot nu pot sa-i trimet bobina asa doar pe incredere pt ca s-ar putea sa ma pricopsesc eu cu una defecta, fapte bune si ajutor am acordat destul la multe persoane, nu tre sa ma spovedesc tie personal ca nu esti popa.

ce afacere asa de costisitoare crezi ca faceam? e doar o bobina nevinovata care cu 20-30 de ron era ok, cat crezi ca ceream pe ea? da acu na, nu o mai vand, dai tu daca ai, si gratis sa nu ceri bani ca nu e frumos.

 

Raspunsul e simplu:..da, daca din cei pe care-i cunosc si cu care am impartit in excursii aerul curat de munte sau mare, care stiam ca sint alaturi de mine atunci daca s-ar fi intamplat ceva sa am neoie de o mina de ajutor, cu mare placere sint gata sa-i ajut, chiar si sa-si testeze motorul cu o piesa de pe burgul meu..nu vad nici un impediment sa-mi pierd o ora cu un prieten ca sa-si rezolve o situatie tehnica....

 

Sa fim seriosi, nu te cred ca o dadeai cu 20-30 roni....uite, daca e asa ti-o iau eu cu 25 si il astept pe personaj la mine sa rezolve...

 

Problema este daca nevoiasu' apreciaza, si macar ne scrie si el pe aici cateva cuvinte de multumire...ca moare topicul asta de posesori, desi orasul e plin de burguri si se aduc in continuare din Italia...

 

P.S.Hai sa nu ne certam...te inteleg si pe tine f. bine...astea-s vremurile, astia-s oamenii...si mergea popa pe Burgman, daca era pe motor incalecam mai greu cu sutana,nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...