Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Salut !

Domnilor va multumesc, in numele colegului nostru, pentru promtitudine.Va rog sa incetati cu certurile.

Colegul nostru se numeste Paul , nu stiu motivul real pentru care nu si-a facut cont, ideea e ca m-a sunat si m-a rugat sa postez acel anunt.

Omul mi-a spus ca vrea sa cumpere,nu am discutat nici un pret, nu imi trebuie "comision" , vroiam dar sa-l ajut.

O zi buna in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cind faci "parastasu" de vanzare?...speram sa fie inainte sa cheltui toti banii!!! :D ..si sa putem veni pe 2 roti, deci paguba la bautura minima!..deci nu astepta zapada!

I-asi face sambata dar m-am operat azi :baldy: si abia mai vorbesc, ce sa mai zic de bauturi reci s-au afara in curent, sa ma fac bine si ii fac de 6 saptamani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare celor de pe acest forum tin sa va anunt ca am terminat "parastasul motocicletei" ieri s-a vandut motocicleta unui baiat care spun eu ca va avea grija de el , ma durut putin dar asta e merg pe drumul care l-am ales .

A mai ramas la o oferta buna costumul meu marimea m cred ,textil cordura (tcm)cu mesada de iarna si o casca shoie raid 1 atasez o poza cu casca pt ca e singura care o a in cal momentan(a4a de la stanga spre dreapta) , o sa apar si cu pozele costumului si a castii de acutualitate , mentionez casca este marimea m .

Astept oferte!(pretul zic eu ca este de sfarsit de sezon si de cariera de motociclist).

Cu stima Marius!

post-53307-0-11906800-1320302762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! am reluat si eu paginile la citit de unde am ramas si tre sa mai scriu si eu cate ceva:

1 burgmanu studentului moldovean care da cam rar pe forum nu consuma ulei, lam verificat de mai multe ori si nu a scazut, iar eu am ulei de completat dar nu am completat niciodata.

2 consumul de benzina: aici sa va spun eu experiment: am resetat ceasul in fata caminului si am zis hai sa vad cam cat consuma prin bucuresti; am facut cam 100 km cu el dimineata plecam spre munca si il lasam sa se incalzeasca numai 2-3 minute iar dupa-amiaza tot cam asa. faceam distante scurte de 5-10 km pe zi. in momentul de fata in bord mi se indica un consum de 18 litri la suta de km si sa fiu sincer nu am calculat cat am alimentat ca sa vad daca este gresit insa cred ca am alimentat mai mult ca de obicei.

3. multumesc inca o data pentru recomandarea de husa pentru burg, in aceste zile isi face treaba pe deplin mai ales ca de vreo saptamana nu lam mai scos pe domnu burg.

cu stima va doresc vreme buna!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo, cum sa consume 18%...

simplu....o carburatie proasta se duce si in 20%...ce este drept am intalnit astea la motoarele 4 in linie gen : hornet 2000-2004 , kawa gpz-urile si un singur suzuki de 400 (RF)dupa o carburatie curatata si sincronizata au revenit la normal

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune, numele meu este Haprian Ionel si sunt proaspat posesor al unui Burgman de 150cc model 2002. Am mai avut si un Italjet de 150 si un Kimco People de 250cc pe care l-am si dat la schimb pe Burgman. Scooterul meu este proaspat adus din Italia si vreau sa-l inscriu. Este foarte bine ca am dat de acest topic ca am o gramada de nelamuriri cu care poate m-ar putea ajuta cineva. In primul rand: oare cam cat ar fi consumul unui Burgman de 150cc? Este proaspat adus din Italia si am toate actele in regula in vederea inscrierii in circulatie. Stie cineva cam cat m-ar costa inscrisul cu toata tarasenia? Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam 1 euro pe fiecare centimetru cub :)

 

fara gluma, p-acolo pe undeva e. aproape 100 de iepuroi ii lasi la RAR. restu' ii dai pe asigurare, impozite si politie.

 

recomandarea este sa mergi la un birou de inmatriculari, cat sa-ti spuna aia de ce ai nevoie si unde tre' sa mergi. de obicei e moca, iar daca nu e moca si e pana in 30 de lei merita fiecare banut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune, numele meu este Haprian Ionel si sunt proaspat posesor al unui Burgman de 150cc model 2002. Am mai avut si un Italjet de 150 si un Kimco People de 250cc pe care l-am si dat la schimb pe Burgman. Scooterul meu este proaspat adus din Italia si vreau sa-l inscriu. Este foarte bine ca am dat de acest topic ca am o gramada de nelamuriri cu care poate m-ar putea ajuta cineva. In primul rand: oare cam cat ar fi consumul unui Burgman de 150cc? Este proaspat adus din Italia si am toate actele in regula in vederea inscrierii in circulatie. Stie cineva cam cat m-ar costa inscrisul cu toata tarasenia? Multumesc anticipat.

 

sa-l stapanesti sanatos ,

 

tre sa traduci si legalizezi factura ( 50 ron ), apoi cu tel. la RAR faci programare pt autentificare ( 200 ron) apoi la Adm Financiara unde locuiesti , viza gratis , dupa in Pipera il inmatriculezi cu RCA 6 luni 120 ron , taxa CEC si Posta pt certificat si inmatriculare ( 80 ron ) tablita inmatriculare dupa preferinta ( 30 ron la rand sau 80 cu preferinte ) sumele sunt aproximative iar mai multe detalii gasesti pe google scriind simplu "inmatriculare moto import" , dar pasii cam astia i-am facut si eu cu o moto din Germania ,

consumul il cauti tot pe net intr-un manual , p-aici nu nimeni cu modelul tau , toti am luat de 400cmc sau 650 cmc ,

bafta

 

 

 

 

 

ca veni vorba , poate auziti ceva : Cumpar parbriz Suzuki Burgman 400 / 2003 de preferinta fara zgaraieturi .

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul l-am cumparat de la un prieten care mi l-a adus din Italia, am fost impreuna la un birou de inmatriculari si doamna de acolo mi-a facut factura de Italia ca si cum l-as fi cumparat eu direct de acolo si mi-a dat nr sa-mi fac programare la RAR dupa care ma intorc dinou la birou unde o sa-mi faca dosarul s.a.s.m.d.

 

Inainte de Burgman am avut un Kimco People de 250cc care consuma foarte mult.. in jur de 7 - 8%, intradevar mergea de nu i-am gasit limitele dar totusi pentru plimbarile care le fac eu mai bine merg cu masina care nu consuma atat. De asta eram interesat de consum.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-l stapanesti sanatos ,

 

tre sa traduci si legalizezi factura ( 50 ron ), apoi cu tel. la RAR faci programare pt autentificare ( 200 ron) apoi la Adm Financiara unde locuiesti , viza gratis , dupa in Pipera il inmatriculezi cu RCA 6 luni 120 ron , taxa CEC si Posta pt certificat si inmatriculare ( 80 ron ) tablita inmatriculare dupa preferinta ( 30 ron la rand sau 80 cu preferinte ) sumele sunt aproximative iar mai multe detalii gasesti pe google scriind simplu "inmatriculare moto import" , dar pasii cam astia i-am facut si eu cu o moto din Germania ,

consumul il cauti tot pe net intr-un manual , p-aici nu nimeni cu modelul tau , toti am luat de 400cmc sau 650 cmc ,

bafta

 

 

 

 

 

ca veni vorba , poate auziti ceva : Cumpar parbriz Suzuki Burgman 400 / 2003 de preferinta fara zgaraieturi .

 

 

 

 

victore , cred ca astea sunt preturi de cand aveai tu ..par ! :))) anul trecut am lasat numai la rar 400 ron (399 mai exact - ITP si autentificare ) , restul taxelor nu le mai tinminte .....oricum toata afacerea l-a costat pe taica-miu 200 de euro .

acum se face ITP si la scutere de 50cc . taxele de traducere sunt 150 ron , nr. preferentiale (acum 2 luni am inscris masina) sunt 85 ron ......

sa nu le dea la stia prin cap sa bage si taxa de prima-inmatriculare si la moto ca ne-am dat dracu !!!! dar nu e tarziu....

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am par fratilor , era de proasta calitate si acum ma barbieresc sa nu-l mai vad ! se pare ca cei de la RAR sunt niste snapani , cand am adus eu Yamaha din Germania , cam atat am cheltuit si cam atat e si acum (mai putin RAR) ,

care mergi cu mine la C-ta sa luam piese de Burgman de la baiatul ce tocmai il dezmembreaza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai consum de peste 5 la scuter de 250 cc in 4 timpi e timpul sa mergi la un service.

 

legat de consum la burgman 150, vezi aici daca il gasesti.

 

Am vazut si eu site-ul respectiv si scrie Suzuki Burgman 150 cc - 26 km/l - 61 mpg.. asta inseamna undeva in jur de 4 litri la 100km. Oricum o sa-i fac un consum real dupa ce mi se gata benzina din el. Ii bag exact 4 litri de benzina si merg cu ea pana se termina sa vad daca reusesc sa fac 100 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune, numele meu este Haprian Ionel si sunt proaspat posesor al unui Burgman de 150cc model 2002. Am mai avut si un Italjet de 150 si un Kimco People de 250cc pe care l-am si dat la schimb pe Burgman. Scooterul meu este proaspat adus din Italia si vreau sa-l inscriu. Este foarte bine ca am dat de acest topic ca am o gramada de nelamuriri cu care poate m-ar putea ajuta cineva. In primul rand: oare cam cat ar fi consumul unui Burgman de 150cc? Este proaspat adus din Italia si am toate actele in regula in vederea inscrierii in circulatie. Stie cineva cam cat m-ar costa inscrisul cu toata tarasenia? Multumesc anticipat.

 

La o Honda pantheon de 150 cmc m-a costat RAR-ul fix 498 lei. Prin firma am ajuns undeva la 1200 lei(nu am timp sa umblu). ca si consum minim a fost 4 maxim a fost 5,5 l/100km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...