Sari la conținut

Honda Cbr 125r!


Postări Recomandate

am ajuns cu ea la benzinarie aproape ca sa se opreasca

acul care indica cazuse in baie

si am bagat 9 litri 200

si iti zic eu ca sare d 3 la suta

nush c forja cu cap ii dai tu dar stiu ca e luata treaba si dupe rodaj

daca ai un rodaj calm si linistit

iti onsuma in parametri normali

daca ii dai pana ii sar supapele din ea inca din rodaj......nu t intreba dc iti consuma mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am ajuns cu ea la benzinarie aproape ca sa se opreasca

acul care indica cazuse in baie

si am bagat 9 litri 200

si iti zic eu ca sare d 3 la suta

nush c forja cu cap ii dai tu dar stiu ca e luata treaba si dupe rodaj

daca ai un rodaj calm si linistit

iti onsuma in parametri normali

daca ii dai pana ii sar supapele din ea inca din rodaj......nu t intreba dc iti consuma mult

Probabil din cauza rodajului :crack: eu nu prea am tinut cont de el :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil din cauza rodajului :crack: eu nu prea am tinut cont de el :D

Eu am tinut.... Nu de alta dar am facut pe ea scoala si m-am mai plimbam putin si prin cartier cat nu aveam permis... deci conditii de forja nu prea au fost....

In Constanta am rams o data fara benzina (pana prostului, adevaru e ca numai mie mi se putea intampla :blbl: ) , nu mai avea nimic in el, sa oprit pur si simplu... noroc ca sunt strazi in panta in C-ta si am bagat de la un Petrom din capatul uneia :crack: Se uita lumea foarte ciudat la mine, ca alergam pe langa ea, apoi saream pe ea, mai alunecam la vale vreo 100 de m si tot asa.... Atunci mi-au intrat 10 l si un pic, cam inca vreo 50-100 de ml.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tinut.... Nu de alta dar am facut pe ea scoala si m-am mai plimbam putin si prin cartier cat nu aveam permis... deci conditii de forja nu prea au fost....

In Constanta am rams o data fara benzina (pana prostului, adevaru e ca numai mie mi se putea intampla :crack: ) , nu mai avea nimic in el, sa oprit pur si simplu... noroc ca sunt strazi in panta in C-ta si am bagat de la un Petrom din capatul uneia :crack: Se uita lumea foarte ciudat la mine, ca alergam pe langa ea, apoi saream pe ea, mai alunecam la vale vreo 100 de m si tot asa.... Atunci mi-au intrat 10 l si un pic, cam inca vreo 50-100 de ml.

Eu sper sa nu ajung sa bag 10L in rezervorul ala :D chiar nu imi doresc :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa nu ajung sa bag 10L in rezervorul ala :blbl: chiar nu imi doresc :crack:

 

 

Adica tu ce vrei sa zici :crack: .... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

sal bajetzii! shi io am o honda cbr, shi a mea consuma tot kam 3-4...nu stiu sigur k sunt incepator shi nu a mers foarte mult k nu am ink permis.. e pe vine! va sall cu respect :moto:

sal samy,ne`am intalnit ieri la prisma :moto: ,bafta si sa vedem cand ne mai adunam :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, vad ca aveti toti cbr. Ziceti-mi si mie daca se merita sa iau RS, e mai scumpa, mai frumoasa, dar in 2 timpi. Lamuritzi-ma si pe mine. Apoi, e mai usor de manevrat asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut baieti!! Tocmai mi-am cumparat si eu o CBR125!!! :moto: :blink: Sunt super incantat de ea, arata bestial! E albastra, o sa pun poze zilele astea. Am luat-o de ocazie, are 2100 de km, am dat 1900 de euro pe ea.

Ma temeam ca-mi va fi prea mica, dar ma simt bine pe ea. Am 1.75m si 70 de kg.

Cateva cuvinte despre mine - am 29 de ani ( :ok: ) si e primul meu motor (de fapt am avut un moped 'in tinerete', da' ala nu se pune).

Traiesc in Franta, si aici legea permite celor care au permis B de peste 2 ani sa conduca si motociclete de maxim 125. Cum scoala pt. A costa in jur de 1000 de euro, am zis sa incep cu asta, sa vad cum imi place.. Am facut azi ture in jurul blocului, m-am obisnuit repede cu ea. Cu teoria condusului stau bine, acum mai trebuie sa-mi formez si reflexele.

O intrebare: cand o turez, pe loc, de pe la 5-6 mii in sus incepe sa vibreze. E normal?

Ok, va mai comunic impresii in zilele urmatoare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!! Tocmai mi-am cumparat si eu o CBR125!!! :ok: :crack: Sunt super incantat de ea, arata bestial! E albastra, o sa pun poze zilele astea. Am luat-o de ocazie, are 2100 de km, am dat 1900 de euro pe ea.

Ma temeam ca-mi va fi prea mica, dar ma simt bine pe ea. Am 1.75m si 70 de kg.

Cateva cuvinte despre mine - am 29 de ani ( :) ) si e primul meu motor (de fapt am avut un moped 'in tinerete', da' ala nu se pune).

Traiesc in Franta, si aici legea permite celor care au permis B de peste 2 ani sa conduca si motociclete de maxim 125. Cum scoala pt. A costa in jur de 1000 de euro, am zis sa incep cu asta, sa vad cum imi place.. Am facut azi ture in jurul blocului, m-am obisnuit repede cu ea. Cu teoria condusului stau bine, acum mai trebuie sa-mi formez si reflexele.

O intrebare: cand o turez, pe loc, de pe la 5-6 mii in sus incepe sa vibreze. E normal?

Ok, va mai comunic impresii in zilele urmatoare. :blink:

 

Da e foarte normal. Nu e nici o problema, iti dai seama ca e un motoru monocilindric si mai greu cu echilibratu perfect. Sa o turezi tu pe la 10 - 11 mii sa vezi vibratii..... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e foarte normal. Nu e nici o problema, iti dai seama ca e un motoru monocilindric si mai greu cu echilibratu perfect. Sa o turezi tu pe la 10 - 11 mii sa vezi vibratii..... :moto:

tine-o in 11900 un timp asa....cam un minut....t saturi d vibrati si d motor

GLUMEAM....SA NU FACI ASTA!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Revin cu niste poze dupa primii 300 de km. Am schimbat uleiu', am uns lantul si.. gaaaaaaz!! :lol:

In fiecare seara am iesit la plimbare, si credeti-ma ca mi s-a intamplat sa ma intorc si pe la 1 noaptea, bineinteles cu un mare ranjet de placere pe fatza ;)

post-9739-1148153690_thumb.jpg

post-9739-1148153702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu niste poze dupa primii 300 de km. Am schimbat uleiu', am uns lantul si.. gaaaaaaz!! :ok:

In fiecare seara am iesit la plimbare, si credeti-ma ca mi s-a intamplat sa ma intorc si pe la 1 noaptea, bineinteles cu un mare ranjet de placere pe fatza :lol:

BV,BV ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea va agitati cu greutatea. imi zicea cineva sa nu pun nici un kg in plus pe un rs50 ca nu mai merge. merg cu prietena toata ziua si niciodata nu plec al doilea de la semafor. si am mers o data cu cineva care avea 100km si yo am 65. si o rezistat. greutatea maxima permisa ii 195. deci..sunt mult mai puternice motarele de 50 si 125 decat ziceti voi. nu inteleg care ii faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si am mers o data cu cineva care avea 100km si yo am 65. si o rezistat. greutatea maxima permisa ii 195.

 

:ok: Cum poate avea cineva 100 sau 65Km?!?! looool :)

 

 

P.S.: am inteles, nu te supara :cheers:

Editat de Eddye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la asta..de exemplu ,la cel de 600cmc ,simti IMEDIAT si foarte vizibil orice greutate in plus si asta am verificat in cei aproape 14000km cat am cu el ,daramite pe un 125cmc?!?!....se simte diferenta enorma cu fiecare kg adaugat in plus ,se adauga secunde bune in plus :cheers:

Intradevar la 1000 nu se simte mai deloc a doua persoana in plus ,dar eu ziceam de 600cmc ,ca sa nu mai vorbesc de 125cmc ,care simte imediat orice ,cel putin asa mi s-a parut mie :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...