Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

multumim pentru primire ,sper sa ne cunoastem mai bine ....

am si eu o intrebare ,unde pot gasi si yo un parbriz fumuriu pentru zzr-ul meu , cel pe care il am e cam zgariat si pentru mine conteaza mult .

MS mult si asfalt uscat tuturor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim pentru primire ,sper sa ne cunoastem mai bine ....

am si eu o intrebare ,unde pot gasi si yo un parbriz fumuriu pentru zzr-ul meu , cel pe care il am e cam zgariat si pentru mine conteaza mult .

MS mult si asfalt uscat tuturor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

salut!

pe al meu l am vopsit cu sprey negru mat si arata destul de bine! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am sa-l vopsesc si yo dar ma intreb sa o fac pe ambele parti , si nu ar da mai bine dac ar fi negru lucios oricum mersi de sfat si cred ca sigur am sa tin cont de el :lol:

asfalt uscat

 

Ar mai fi o solutie... sa-l foliezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am icercat sa-l foliez , dar folia este prea dura si nu se muleaza , deci nu se lipeste asa ca am renuntat destul de rapid .

Exista un alt sistem de foliere decat cel folosit pentru geamurile de masini ???(cu ceva detergent sau solutie de spalat geamuri),parbrizul la moto dupa cum se stie e curbat si porcaria aia de folie nu se lipeste si nu se muleaza nuci daca o bat in cuie !!!!!!!!

Varianta cu vopsitul ramane in picioare ,mersi si sunt dator cu o bere , doua , trei ........

ASFALT USCAT CA AICI A INCEPUT NINSOAREA !!!! BAG SI YO DOUA POZE CU ZZR-ica al meu !!! :lol: :laugh: :D

post-43687-1227361797_thumb.jpg

post-43687-1227361823_thumb.jpg

Editat de vioxxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, mie mi-a pus un prieten folie pe parbriz si a iesit perfect, se poate pune si pe interior si pe exterior dar cel mai bine arata pe exterior..........folia pe care o am este cea care se foloseste la masini.......negru mat.

Si nu este nevoie de detergenti speciali.....DOAR apa si ceva asemanator cu un fohn cu care sa poti sa incalzesti putin folia si crede-ma ca iese PERFECT.

Bafta si spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat-o cu parbrizu vopsit negru ( mat) acum e lucios

 

e ceva ciudat la el a fost si foliat se pare ca nu prea bine apoi data jos folia si vopsit ... stupid si aiurea ... inca se vad urmele la folie ... cam aiurea pe el ... cred ca o sa incerc sa il curat daca se poate si sa il revopsesc sau inlocuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , cred ca ar trebui sa apelez si eu la prietenul tau deoarece nu reusesc sa lipesc porcaria aia de folie , probabil o fi de alt fel (MAI SUBTIRE, MAI MALEABILA ) , nu se lipeste de nici o culoare plm, cred ca o arunc la dracu . Sa va arat de care este, poate nu e de care trebuie!!!! :lol: :laugh: :D :P

DACA E VOPSIT NU SARE VOPSEAUA DE PE EL LA TREPIDATII ??? (trebuie matuit cumva in prealabil )

post-43687-1227540917_thumb.jpg

post-43687-1227540942_thumb.jpg

Editat de vioxxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de asta am incercat si eu sa pun si nici o sansa :lol:

promit ca in maxim 2-3 pun niste poze cu parbrizul foliat sa vezi daca iti place cum a iesit............parerea mea inca o data= perfect

e folie transparenta cea pe care o ai tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, frumoasa bestiuta, sa o sa stapanesti sanatos :lol:

 

 

poze cum am promis.........nu sare vopseaua in niciun caz.............stiu pe cineva cu parbrizul vopsit si e fara probleme, toata chestia este ca treaba sa se faca cum trebuie

post-33662-1227616972_thumb.jpg

post-33662-1227616990_thumb.jpg

post-33662-1227617006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, m-am hotarat , l-am bagat la vopsit,cand e gata am sa postez ceva poze cu after si before, mersi tuturor penru sugestii si astept si alte subiecte de discutie ca doar e iarna si e cam nasol de plimbari :laugh: :D :P

IARNA SCURTA SI ASFALT USCAT !!!!!!

 

 

 

PS. pentru ktalinn....arata beton vopsit ...-m-ai convins !!!

Editat de vioxxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si io in zeama ..... un zzr 600 si un carnet proaspat capatat luni :D ...... o singura rugaminte as avea .... am renuntat sa mai caut pe forumuri site-uri straine de unde pot cumpara piese de schimb pentru albinutza mea .... poate ca o comunitate de zzr-isti face mai multe decat un www :laugh: ....

 

PS: am bagat-o la caldurica si vreau sa ma apuc de ea - cel care a avut-o inaintea mea nu prea a tinut cu mersul pe 2 roti.... a preferat ba pe partea stanga ba pe dreapta.......iubesc motorul si nu imi iau altul nici daca mi se da gratis, asa ca am nevoie de niste ajutor daca se poate

 

Bafta si iarna scurta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit , si speram sa gasesti aici ce piese ai nevoie si cine te poate sjuta sigur o v-a face !!! :D

baga si tu o poza cu "albinuta " ta !!!

 

dupa cum se poate vedea nu este in starea cea mai buna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos frumos ... o sa vin si eu la vopsit parbrizul :huh: :laugh:

 

am fost azi cu Saki ... ZZR-ica mea ... ceva burnita, am rulat regulamentar si adaptat viteza conditiilor de drum . .. cu toate ca am rulat regulamentar frigiderul meu e plin de carne !

nu inteleg ce naiba for sa fac daca am motor nu inseamna ca alerg ca nebunul pana la primul semafor doar sa prin iar rosu

 

intr-o intersectie am dat de doi conservari tampiti ... ajung langa ei ... si ii intreb unde te bagi ? merg langa axul dumului te vad si iti dau flash-uri cu faza lunga ... si tot te bagi ... - scurt ... mi-a bagat ceva ... iar un alt motociclist i-a bagat mana pe geam :D) era in spatele meu si a vazut toata faza si l-a prins de gat ... nu te-am vazut nu te-am vazut (al dracu de cocalar cu maneaua lui la maxim )

 

iubirea s-a comportat bine mai nasol ca se abureste viziera si trebuie sa merg cu ea un pic deschisa (de aici rezulta doi ochi frumosi si mari ca cepele)

asa ca azi am hotarat ca o voi baga la iernat asa ca ... in curand voi fi pieton si ma voi bate cu babele iar pe locul din metro si voi auzi cat de nesimtiti sunt la ora 8 dimineata ... ( eu am ajuns la concluzia ca o baba la 8 dimineata nu face nimic altceva decat sa se plimbe sau nu are somn )

sa speram daca e frig sa si ninga poate mai stau in casa :P)

 

pana atunci ... sa auzim de bine si pentru cei care mai au curaj sa circule si de acum ... RESPECT ! si Asfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul ptr tine daca inca ai mai avut curaj sa iesi pe vremea asta........eu am renuntat sa mai merg de vreo 3 saptamani; ma cam ingrozeste faptul ca iarna asta e asa de lunga, din pacate nu avem ce sa facem..............avem timp insa sa facem mici ajustari la motor, ajustari pe care le-am tot amanat

 

Bafta tuturor si toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul ptr tine daca inca ai mai avut curaj sa iesi pe vremea asta........eu am renuntat sa mai merg de vreo 3 saptamani; ma cam ingrozeste faptul ca iarna asta e asa de lunga, din pacate nu avem ce sa facem..............avem timp insa sa facem mici ajustari la motor, ajustari pe care le-am tot amanat

 

Bafta tuturor si toate bune!

vacuta la iernat :laugh: !

acu' avem timp pt intretinere.

post-29454-1227794828_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de resemnare, problema e ca e foarte rece, eu am mai incercat la inceputul lunii si mi-a fost frig cu tot cu combinezon si cizme, e adevarat ca sunt mai friguros. Oricum, 2 lucruri platim in viata: PROSTIA si PLACEREA, asa ca reflectati :laugh:

 

Nici nu vreau sa mai vorbesc de iesiri fara echipament adecvat pe vremea asta.................

 

Bafta tuturor si sa ne intalnim pe strazi in zile mai calde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...