Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

salut!

la montarea noilor caucioace sa constatat ca am rulmentii de la roata fata "praf".stie cineva cumva de unde pot sa cumpar altii +un filtru aer.

va multumesc!

motorul este un zzr 600 din '91

 

Ia rulmentii vechi si cauta un magazin specializat, poti gasi acolo rulmenti de la mama lor din japonia ... ce mai comenzi si alte batai de cap, simplu si rapid :lol: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa fiu si eu util..........dupa multe cautari am dat de manualul de service ptr zzrici.......daca ajuta cu ceva pe cineva ca tot este iarna :lol: bagati un mess ntm_anduryl@yahoo.com

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa fiu si eu util..........dupa multe cautari am dat de manualul de service ptr zzrici.......daca ajuta cu ceva pe cineva ca tot este iarna :lol: bagati un mess ntm_anduryl@yahoo.com

 

Asfalt uscat.

 

este ceva diferit de cel ce are la -intro- poza respectiva :

post-43687-1232032979_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este ceva diferit de cel ce are la -intro- poza respectiva :

 

posibil calitatea pentru ca poza ta e cam neclara......la mine sunt clare ca ziua....in rest e the same

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

azi dupa o scurta plimbarica de vreo 200 km eu si zzrica mea la intoarcerea spre casa am facut o mica "escursie"pe jos.

am avea nevoie de urmatoarele:

capac stang(electromotor)

scarita stinga + pedala schimbator

maneta ambreiaj

va multumesc si astept pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

azi dupa o scurta plimbarica de vreo 200 km eu si zzrica mea la intoarcerea spre casa am facut o mica "escursie"pe jos.

am avea nevoie de urmatoarele:

capac stang(electromotor)

scarita stinga + pedala schimbator

maneta ambreiaj

va multumesc si astept pm

 

Ai mers ceva "pe jos" :yikes: .... tu esti ok?

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mers ceva "pe jos" :eek: .... tu esti ok?

 

Asfalt uscat!

gratie echipamentului sant ko :yikes: .un pic umarul dureros ,inca mai simt ca am incasat un croesu in cap dar cel mai mult ma doare sufletul cand ma uit in ce hal arata zezerica. dar se rezolva :kiss:

echipamentul si a facut datoria cu brio!

casca schubert s1..............1 zgarietura pe partea stinga a vizierei

combinezon tschul din 2 piese ...........julit pe partea stang

cizme touring vanuci

manusi de la icon

 

asfalt uscat si fara gropi! :yikes:

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

azi dupa o scurta plimbarica de vreo 200 km eu si zzrica mea la intoarcerea spre casa am facut o mica "escursie"pe jos.

am avea nevoie de urmatoarele:

capac stang(electromotor)

scarita stinga + pedala schimbator

maneta ambreiaj

va multumesc si astept pm

 

important e ca nu ai patit tu nimic grav,cum s-a intamplat, ai derapat sau ce , aveai viteza,da ceva detalii !!! :yikes:

 

 

 

 

 

asfalt uscat !!!!!!!!!

Editat de vioxxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

important e ca nu ai patit tu nimic grav,cum s-a intamplat, ai derapat sau ce , aveai viteza,da ceva detalii !!! :yikes:

 

 

 

 

 

asfalt uscat !!!!!!!!!

cauciucuri noi +o groapa linga linia de tramvai mascata de o masina+mazga din orasul asta vesnic murdar=pierdut fata facut buf.

viteza nu avem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani pe 2009 !

 

asfalt uscat tot anul si vreme calda

acum in bucuresti sunt vreo 10°C asfaltul este uscat ma bate gandul sa imi scot bestiuta

 

dar mai bine astept inceputul de sezon - asfalt rece gume reci - asa cum zicea cineva ... parca asfaltul rece e mai tare decat cel cald

 

 

in urma cu cateva pagini ziceam noi sa o punem de o intrunire undeva intr-o zi insorita prin iulie (preferabil) a ZZ-R-istilor (si nu numai)

eventual acolo sa mai discutam si alte aspecte :yikes:

:blink: eventual sfaturi opinii metode de cosmetizare, imbunatatire

chiar daca mai sunt intruniri eu propun sa facem o intrunire a motociclistilor organizata de ZZ-R-isti

 

dar ar fi o idee sa vedem cine se implica si in ce masura (preferabil ar fi toti fiecare cu ce poate chiar si cu un sfat/ o parere)

ar ai fi o idee sa ne numaram :yikes: :eek: asa ca noi cei cu ZZ-R ridicam doua degetele sus :kiss:

 

in prima instanta am zis undeva cat aproape de centrul tarii (Sighisoara) dar acesta poate varia (in functie de cine se anunta daca exemplu estul nu raspunde nu are rost sa mergem pana acolo si atunci gasim un alt "centru"- motivul pentru care am ales centrul tarii e ca toti detinatorii de ZZ-R sa poata ajunge in egala masura cu restul "fratilor" la intalnire - nu ar fi corect pentru cei din timis cluj sa stabilim la constanta (si de asta excludem din start bucurestiul)

in plus vrem aer liber padure - mici bere - corturi

 

ma gandeam sa stabilim niste puncte in functie de zone - gen. Moldova se intalneste la Bacau/Piatra(sau alt punct de trecere a muntilor) pentru a merge uniti ... la fel cum propun bucurestiul punct de adunare primara pentru dobrogea si muntenia ... si de aici sa plecam pe motoare grupati

 

in egala masura vom avea nevoie de conducatori de grup - adica cel dupa care vom merge (preferabil sa cunoasca drumul)

restul sunt detalii si nu mai are rost sa le mai scriu (deocamdata) pana nu trecem de stadiul de dorinta sin incepem sa materializam ceva

 

Sa auzim numai de bine

Asfalt Uscat si multe grade afara (pentru cei mai curajosi ce merg acum)

 

 

fierul se indreapta plastulcul e lipseste si se vopseste

 

cu oasele e mai greu

 

oricum bine ca nu ai patit nimic grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani pe 2009 !

 

asfalt uscat tot anul si vreme calda

acum in bucuresti sunt vreo 10°C asfaltul este uscat ma bate gandul sa imi scot bestiuta

 

dar mai bine astept inceputul de sezon - asfalt rece gume reci - asa cum zicea cineva ... parca asfaltul rece e mai tare decat cel cald

 

 

in urma cu cateva pagini ziceam noi sa o punem de o intrunire undeva intr-o zi insorita prin iulie (preferabil) a ZZ-R-istilor (si nu numai)

eventual acolo sa mai discutam si alte aspecte :yikes:

:blink: eventual sfaturi opinii metode de cosmetizare, imbunatatire

chiar daca mai sunt intruniri eu propun sa facem o intrunire a motociclistilor organizata de ZZ-R-isti

 

dar ar fi o idee sa vedem cine se implica si in ce masura (preferabil ar fi toti fiecare cu ce poate chiar si cu un sfat/ o parere)

ar ai fi o idee sa ne numaram :yikes: :eek: asa ca noi cei cu ZZ-R ridicam doua degetele sus :kiss:

 

in prima instanta am zis undeva cat aproape de centrul tarii (Sighisoara) dar acesta poate varia (in functie de cine se anunta daca exemplu estul nu raspunde nu are rost sa mergem pana acolo si atunci gasim un alt "centru"- motivul pentru care am ales centrul tarii e ca toti detinatorii de ZZ-R sa poata ajunge in egala masura cu restul "fratilor" la intalnire - nu ar fi corect pentru cei din timis cluj sa stabilim la constanta (si de asta excludem din start bucurestiul)

in plus vrem aer liber padure - mici bere - corturi

 

ma gandeam sa stabilim niste puncte in functie de zone - gen. Moldova se intalneste la Bacau/Piatra(sau alt punct de trecere a muntilor) pentru a merge uniti ... la fel cum propun bucurestiul punct de adunare primara pentru dobrogea si muntenia ... si de aici sa plecam pe motoare grupati

 

in egala masura vom avea nevoie de conducatori de grup - adica cel dupa care vom merge (preferabil sa cunoasca drumul)

restul sunt detalii si nu mai are rost sa le mai scriu (deocamdata) pana nu trecem de stadiul de dorinta sin incepem sa materializam ceva

 

Sa auzim numai de bine

Asfalt Uscat si multe grade afara (pentru cei mai curajosi ce merg acum)

 

 

fierul se indreapta plastulcul e lipseste si se vopseste

 

cu oasele e mai greu

 

oricum bine ca nu ai patit nimic grav

 

 

 

Subscriu...chiar aveam de gand sa merg la Sighisoara sezonul asta...acum nu stiu daca o sa mai fiu cu zzrica pana atunci...dar oricum daca se pune de o intrunire a zzristilor, o sa vin cu siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa va supar, as dori sa ne intilnim intai astia din din fiecare regiune,sa ne cunoastem inainte de a ne aventura la o intilnire "nationala" :kiss:

 

bine gandit Black Wolf ...

practic de aici ne-am organiza ... in acel puncte primare si in functie de cei care isi anunta participarea pe zone ... stabilim locul si data intalnirii

eventual intalniri stabilire de mers in grup si alte detalii ...

 

ce e drept de aici nu ma pot implica cu nimic pt cei din afara bucurestilui

despre asra ziceam - idei -sfaturi pareri

 

Black_wolf :eek: trebuie sa ne vedem :blink:) :yikes:

 

 

 

@SEBYK am zis ca e organizat de ZZ-R-isti .... noi stim ca ai si nu poti veni cu ea deci esti primit ca ZZ-R-ist

 

dar am specificat ca nu e doar de ZZ-R este pentru toti ... doar ca asta o sa fie organizata de noi

 

 

referior la intrebare ta ... nu am gasit pe nimeni care sa il cunoasca asa ca ramane sa il mai suni tu

 

poate facem si ceva caritabil - de ce sa fim cu suflet mare doar de craciun si paste :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi zzr-isti eu raspund prezent la ceea ce se numeste o intrunire oriunde ar fi ea :yikes:

 

sper sa se materializeze ceva , si cred ca ar iesi ceva misto !!!

 

oricum ramanem in asteptare pentru detalii si eventualele decizii ce se vor lua in perioada urmatoare !!

 

 

 

 

 

PS. Domnule Delu ramane valabila oferta cu "berea calda"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cinva vreo idee de unde sa ma interesez de carene pentru zzrica mea?.....imi trebuie laterale st+dr plus partea spate ... un magazin ceva ar fi de mare ajutor .... sau o optiune gen cum se cumpara de afara, pasii urmati, un tutorial pentru un necunoscator.

 

Merci mult si Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cinva vreo idee de unde sa ma interesez de carene pentru zzrica mea?.....imi trebuie laterale st+dr plus partea spate ... un magazin ceva ar fi de mare ajutor .... sau o optiune gen cum se cumpara de afara, pasii urmati, un tutorial pentru un necunoscator.

 

Merci mult si Asfalt Uscat!

Pt carene ai putea incerca la tomina...desi multa lume nu ii recomanda..Dar vad ca esti din bucuresti...nu te costa nimic sa mergi sa intrebi..oricum..daca le iei de la ei..le vopsesti in alta parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

count me in, pt intrunire :D

numai bine tuturor :scratch:

sa imi zici si mie ce ai rezolvat cu cei de acolo

din pacate uneori sunt neseriosi ... ma refer la termene de livrare (dar cine nu este) am stat dupa altii pt o amarata de garnitura de capac de stanga 7 saptamani :P

 

 

sper ca lumile sa nu se supere dar nu vreau sa fac reclama proasta pt X sau pt Y (motiv pt care am dat PM)

 

 

bun stimate domn Vioxxx partea cu berea fierbinte ramane valabila ( dar cred ca o sa fie un suc/apa tonica) caci voi face un drum pana in moldavia mea scumpa si draga unde am copilarit

 

acum sa revenim la oile noastre ( a se citi zezerici)

eu zic asa:

cei din bucuresti sa ne numaram

suntem pana acum (in ordinea de pe tricouri )

delu - adica eu fara numar

1 - adrian_zZr_600

2 - Black_wolf

3 - Anduryl

pana acum 4 in bucuresti

eventual sa facem o iesire intr-un bar intr-o seara sa punem tara la cale

 

Moldova

4 - vioxxx tecuci

5 - SEBYK Bacau

6 - fritzmoto Focsani

 

mai este timp sa ne adunam mai multi :P :huh:

 

Asfalt Uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 zzr-isti.......

cam putin...

dar mai este timp pana la iesirea ierbii...

 

Inseamna 6 beri de dat si 36 de primit :scratch:), nu?

 

Poate mai convingem daca oferim voie buna :D

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna 6 beri de dat si 36 de primit :scratch:), nu?

 

Poate mai convingem daca oferim voie buna :D

 

Asfalt Uscat!

 

Pai cu prima ocazie cu care ne vedem, o sa dam drumul la " Asociatia ZZR-istilor din Romania" si toti cei 7 vom deveni presedintii asociatiei. Ne votam intre noi. :P Asa ca asteptam si alte inscrieri dar de data asta pentru postul de vice presedinte :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga un ochi pe aici: http://www.dillypoint.ro/carene.htm

vezi ca pe http://www.dillypoint.ro/ e un link catre Yahoo messenger unde poti intreba una alta.

 

Salutare,

 

Are cinva vreo idee de unde sa ma interesez de carene pentru zzrica mea?.....imi trebuie laterale st+dr plus partea spate ... un magazin ceva ar fi de mare ajutor .... sau o optiune gen cum se cumpara de afara, pasii urmati, un tutorial pentru un necunoscator.

 

Merci mult si Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...