Sari la conținut

Miroase a ars


alexgrp
 Share

Postări Recomandate

De vreo 2 zile simt la semafor un miros de arsura de la motor.Treaba asta se intampla doar in timp ce turez putin mai tare,la relanti nu este mirosul.Intrebarea mea este : De la ce poate sa fie? Astept niste presupuneri :rock:

Asfalt uscat :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 2 zile simt la semafor un miros de arsura de la motor.Treaba asta se intampla doar in timp ce turez putin mai tare,la relanti nu este mirosul.Intrebarea mea este : De la ce poate sa fie? Astept niste presupuneri :rock:

Asfalt uscat :what:

 

 

miroase a ars a ce? a apa cu jeg pe motoru incins? a ceva substanta chimica arsa? plastic topit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miroase a ars a ce? a apa cu jeg pe motoru incins? a ceva substanta chimica arsa? plastic topit?

Cel mai probabil, si eu simt la fel pe offizier de cand au cazut temperaturili in halu' asta.. Si sigur a abur miroase (cel putin la mine), e miros de apa statuta..

 

Ce ma cam dispera, in schimb, e ca din cand in cand, destul de rar, iese abur pe sub bord, pe langa furca, probabil de la radiator.. tare's curios de la ce e, mai ales ca se observa o data - de doua ori cand opresc pe la semafor, cand e traficul mai nenorocit.. daca prind cativa metri in care sa trec de a I-a, devine aproape insesizabil.. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma gandeam si eu ca e de la noroi,mai ales ca am prins si ziua aia ploiasa,luni sau marti ca nu mai stiu exact...dar am curatat motorul si toba si tot persista "mirosul".Mai exact,miroase a fier incins...oricum,multumesc pt. pareri :rock:,sa vedem ce mai zic si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroi apa diverse chesti pe evacuari cel mai des.....si eu am patit imi iesea abur prin bord pe sub rezervor si se auzea toba cum tacanea asa usor!curata motorul daca poti si dai asa cateva ture sa vezi ca nu mai e nimic.pana se face la loc;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca miroase inecacios (a platic ars) probabil sta vreun fir fara izolatie rezistenta termica pe motor sau s-a desfacut o bucata de izolierband de pe undeva.

Daca miroase a ulei ... poate e crapat vreun furtun sau ceva pe traseul recuperatorului de ulei...

 

Astea fiind posibilitati in afara de ceea ce s-a zis deja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca miroase inecacios (a platic ars) probabil sta vreun fir fara izolatie rezistenta termica pe motor sau s-a desfacut o bucata de izolierband de pe undeva.

Daca miroase a ulei ... poate e crapat vreun furtun sau ceva pe traseul recuperatorului de ulei...

 

Astea fiind posibilitati in afara de ceea ce s-a zis deja...

S-a rezolvat problema.Era de la apa,noroi si mizerie pe evacuari.Dupa ce s-a mai incalzit putin vremea nu a mai aparut mirosu'. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...