Sari la conținut

Ajutor pt un ij 56 (cred ca cu am inca actele la el)


bab18ro
 Share

Postări Recomandate

Am un ij 56 care arata de parca e salvat odata cu Titanicul as avea si eu un pic de ajutor cu niste documentatii (in special schema electrica cu legenda cu tot ) pt ca pe asta vreau sa o fac eu cu manutele mele.sper ca sa imi ajunga o iarna pentru instalatia electrica si desputit (l-am gasit in cotetzu gainilor ).am mai avut vreo 3 comuniste care-s pe maini bune acum ,2 ij-uri jupiter4 si un mz 250 gat de lup,le-am dat mai departe la amici gratis :lol:,dar acum vreu sa o resuscitez pa asta .

 

 

va multumesc anticipat (poze cand oi face rost de camera)

Editat de bab18ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreaba punctual tot ce vrei sa stii. daca nu raspund aici in timp util da pm, ca mai ratez topicuri. Te ajut cu tot ce pot pe parcurs

 

 

 

 

 

momentan nu prea am facut mare lucru la ea ca stau la garsoniera si nu prea am loc decat pt rezervor pe care il curat si pt aripi :friends:)))

le fac in casa ca nu am unde altundeva ........Dar vreau sa o termin in vara sa o aduc la o reuniune (chiar daca tre sa o adun cu altceva (nu gasesc actele) ) si o sa te mai deranjez cu cate o intrebare 2 pe parcurs daca nu te superi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

in fine am facut si eu o poza sau 2 ;)

 

cam asa arata epava pe care tre sa o readuuc la viata ;)

 

si am reusit sa conving vecinii ca e mai bine sa o fac in subsol decat in casa din motive fonice:P si acum o fac la subsol ddar nu mi-a permis timpul decat sa o desfac aproape toata.Dupa sarbatori ma apuc serios de ea si o sa va deranjez cu o caruta de intrebari :wave:

post-44189-1229540984_thumb.jpg

post-44189-1229541007_thumb.jpg

post-44189-1229541041_thumb.jpg

post-44189-1229541102_thumb.jpg

post-44189-1229541128_thumb.jpg

post-44189-1229541154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un ij 56 care arata de parca e salvat odata cu Titanicul as avea si eu un pic de ajutor cu niste documentatii (in special schema electrica cu legenda cu tot ) pt ca pe asta vreau sa o fac eu cu manutele mele.sper ca sa imi ajunga o iarna pentru instalatia electrica si desputit (l-am gasit in cotetzu gainilor ).am mai avut vreo 3 comuniste care-s pe maini bune acum ,2 ij-uri jupiter4 si un mz 250 gat de lup,le-am dat mai departe la amici gratis ;),dar acum vreu sa o resuscitez pa asta .

 

 

va multumesc anticipat (poze cand oi face rost de camera)

 

 

incearca mai bine cu un magnetou de minsk/voschod (instalatie simpla, scapi de platina si ai si 12V dar nu mai ai centrifugal, desi ma indoiesc ca mai functioneaza). Sau daca vrei sa ai baterie ncerca un alternator de planeta sau jupi...

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa incerc dupa ce o impac pe gagica (a zis ca ma paraseste ca ea e satula de mine plecat la motocicleta ) da sa treaca sarbatorile astea si ma apuc poate sa se dea si cu curu de pamant ;))

Arata ca draq dar e donatie si nu o las pana nu e gata de drum (lung sper)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
fa-ti un inventar cu piesele ce ai nevoie posteaza-l si te ajut cu ce am si eu in plus

spor la treaba

 

 

SAlut am reconditionat in ig 56 TOTAL si imi mai trebuie o toba de stanga.., va rog sa ma ajutati, va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici o veste , nici un semn de viata despre Ivan?......si eu reconditionez un 56 si sunt curios cum merge treaba si pe la altii :D , NUMAI BINE !

 

C.

 

 

Ai(are cineva) schema electrica originala? Eu nu am gasit nici o siguranta pe nicaieri....e posibil asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un IJ-49,cumpar cutia electrica.Seamana foarte mult cu cea de la DKW 125 sau de la MZ 125 Rt.Seamana ,dac nu cumva in interior sunt chiar identice insa nu are numele de DKW sau MZ imprimat pe ea.Pentru cei interesati pun la dispozitie schema originala de IJ-49.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...